Informace o uživateli:
Exotické ptactvo,drůbež a psi NO
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 22. 6. 2023 14:39:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
eli22
napsal(a):
Jen postřeh z mého chovu, i když jsou to pyrury. Pravidelně odchovávají. každý rok dvě snůšky, téměř 100%, výborně se starají. Měli už budku téměř zdevastovanou a zdála se mi na 5 - 6 mláďat malá, protože tam ve finále seděli skoro ve třech patrech. Tak jsem jim dala jinou budku, krásně velkou, jsem si říkala, jak budou spokojeni. Samička pěkně seděla celou dobu na pěti vejcích, ale jakmile se začali líhnout, všechny je staří zlikvidovali. Kdyby to byla jejich první snůška, taky to řeším, co a proč. Ale takhle jsem věděla, že jsou to dobří rodiče, že chyba bude jinde. Tak dostali novou budku, oproti té velké úplnou garsonku, fakt malou, a už se to nikdy nestalo.Nevím, možná náhoda, ale spíš to bylo tou velkou budkou.
Děkuji za postřeh a na jaře zkusím udělat nějaké změny.
kubanec
napsal(a):
Vajíčka odeberte tak týden před lihnutim aby jste vyloučil jejich likvidaci .když samice pevně sedi není potřeba hned odebírat jen si pohlidejte včasné odebrání pokud máte liheñ a čas a zkušenosti s dokrmováňim tak je situace řešitelná pokud čas není tak buď prodat někomu kdo má čas a nebo čekat jestly časem nebude změna......
Tak nějak to budu muset asi řešit, líheň i čas mám, takže by to neměl být problém. Dokrmování také ovládám, takže to také není problém. Jen bych se chtěl dopátrat proč se takto chová? Přitom když vejce zlikviduje, tak si do 14 dnů snese nové a hned znovu zasedne. Nevím jestli je to nějaká její úchylka, nebo jestli nedělám já něco špatně. Díky za názor a vaši radu.
Zdravím, co se týká škodné, tak to na 100% vylučuji. Zajímavé ale je, že vajíčka zmizí přesně v dobu, kdy by se měla líhnout mláďata. Jako by jí vadilo to, co se pod ní odehrává- klubání mláďat ?? Jinak celou inkubační dobu sedí jak přibitá a vajíčka nikdy nerozbila. Děkuji za Váš názor a budu na příští rok uvažovat o kameře do budky.
Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu chovatele, kteří mají zkušenosti s chovem eklektů. Mám pětiletý harmonizující pár, Vloni 2 snůšky, obě čisté. Letos samička seděla 3x a vždy 2 plná vejce, ale těsně před vylíhnutím vejce "zmizela" ?? Sameček samičku celou dobu sezení vždy krmil venku, do budky nelezl. Ani já jsem je nerušil a proto jsem ani nestihl případná vylíhlá mláďata odebrat. Vždy tam nezůstalo ani kousek skořápky, samička před budkou a sameček nevěřícně nakukuje otvorem do boudy.Budu rád za každou dobrou radu abych se příští rok vyhnul těmto komplikacím.
Teď jsem objevil tento článek, kde autor píše, že někdy sedí oba rodiče...
Bažant stříbrný
(Lophura nycthemera)
Třída: ptáci, Řád: hrabaví, Čeleď: bažantovití
Zeměpisné rozšíření: jihovýchodní Asie
Biotop: travnaté oblasti, bambusové houštiny, lesy ve výšce 1 000 – 2 500 m n. m.
Potrava: semena a další části rostlin, bezobratlí
Rozměry: délka těla 38 – 40 cm, délka ocasu 46 – 58 cm, hmotnost 1,4 – 2,8 kg
Rozmnožování: Samice snáší 6 – 15 poměrně velkých, červenohnědých vajec. Inkubace trvá 26 – 27 dní, v mnohých případech vysedávají a odchovávají kuřata oba rodiče.
Zajímavosti: Vytváří až 15 poddruhů, nejčastěji je chován "pravý" bažant stříbrný z jihovýchodní Číny a severního Vietnamu, který je největší. Je velmi otužilý. V čínském umění se objevuje jako tzv. bílý Fénix. Typickým znakem všech stříbrných bažantů jsou výrazně červené nohy a to již u kuřat. Kohouti vybarvují druhým rokem, někteří jsou však plodní již v prvním roce života.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Něco podobného mi letos dělá kohout Araukany. Nejdříve začal děvčatům vyhledávat vhodná místa ke snášení, a když už některá svolně sedla na hnízdo které jí vybral, tak tam s ní spokojeně seděl až do snesení vejce a opuštění hnízda.No a před týdnem jsem jedné kvočně podsadil vejce bažantíků a hle kohout ji chodí i 2 za den vystřídat.Nejdřív jsem měl obavy aby vejce nerozbil ale je neskutečně opatrný. Slepičku vždy vyláká ven ke krmení a vleze si na vejce a sedí. Sádlí se tam jako opravdová kvočna.Přitom svoje povinnosti správce harému plní na 100%.Nic podobného jsem u žádného kohouta ještě nezažil.
Tento bažant sedí solo bez slepice a chová se také jako kvočna.Jednou za 2 dny se jde vyprázdnit, nažrat a rychle zpět na hnízdo.
Mám pár stříbrných bažantů, kteří mi po tři roky vyvedli vždy 12-15 kuřat. Letos se mi však stalo něco neobvyklého...po nanesení vajec do hnízda na tyto sedl a již týden sedí KOHOUT a slepici tam nepouští.Chci se proto zeptat, jestli s tímto máte někdo zkušenost, nebo o tom něco víte ? Děkuji za případné odpovědi.
Mám pár stříbrných bažantů, kteří mi po tři roky vyvedli vždy 12-15 kuřat. Letos se mi však stalo něco neobvyklého...po nanesení vajec do hnízda na tyto sedl a již týden sedí KOHOUT a slepici tam nepouští.Chci se proto zeptat, jestli s tímto máte někdo zkušenost, nebo o tom něco víte ? Děkuji za případné odpovědi.
kele
napsal(a):
Iný tvar vajíčka je bežný pri prvých znáškach mladých samíc. Nevyhadzujte ho, môže sa úspešne inkubovať a vyliahnuť, alebo bude oporou pre mláďa z ostatných vajíčok v prvých dňoch života. Môže sa vyskytnúť problém pri liahnutí - mláďa sa v úzkom vajíčku ťažšie otáča.
Pravidelné znášanie neštandardných vajíčok si vyžaduje úpravu výživy, chovu a vyšetrenie samice. Vo Vašom prípade môžete byť zatiaľ kľudný.
MVDr.M.Kelecsényi.
Děkuji za odpověď,takto nějak jsem si to myslel.Samička snesla další vajíčko a je "normální".Zdravím a přeji hezký den! F.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
a tady je třetí bráška, ručně dokrmený mazlík
Laura a její mazlíci
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
a tady je třetí bráška, ručně dokrmený mazlík
Laura a její mazlíci