
frantisek klima
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Jsem zastáncem používání kmenových budek pro hnízdění papoušků jak z praktických, tak i z estetických důvodů.
Mám ale problém s úpravou kmenů delších než 1 metr. Sháním samozřejmě vyhnilé, ale přesto je potřeba někdy "doladit" vnitřní průměr. Právě do 1m délky to jde motorovou pilou, ale jak např na kmen dlouhý 2 metry?
Četl jsem cosi o vypalování vnitřku dutiny, ale tím se myslím budka znehodnotí.
Díky za Vaše nápady. F.K.
Dobrý den.
Mám praktickou otázku, na kterou mi nedokázali odpovědět ani v jedné nejmenované pojišťovně!
Jak jste na tom s pojištěním vašich papoušků? Lze pojistit krádež (v první řadě) popřípadě třebe úhyn, úlet atd.? Na tuto myšlenku mě přivedla otázka ceny Kakadu inka na nemoder. diskusi.
Ne že bych tak drahé ptáky vlastnil... :-)
Vážení kolegové, chci poprosit o radu týkající se škubání peří, resp. možného odstranění jeho příčiny.
Mám bílou samici, která vždy škubala svá mláďata v budce, ale nikterak dramaticky, takže nebylo ani nutné mladé oddělovat a vždy po odchycení brzy dopeřila. Bohužel tato samice v zimě přišla o svého partnera a dostala nového mladého samce lutino na kterého si zvykla a ve stejném termínu jako ostatní ve voliérách zahnízdili.(tento pár chovám samostatně v kleci 100x50x50 cm)
Bohužel, přestože vejce byla oplozená, k vylíhnutí nedošlo a ani dva další pokusy o hnízdění nebyly úspěšné. Tím víc samice sebe, ale i samce totálně oškubala.
Jistě to bude způsobeno stresem z neúspěšného hnízdění, další faktor přičítám dispozici samice, ale jiná příčina mě nenapadá.
Předpokládám, že vypuštění papoušků mezi ostatní do hejna by asi pomohlo, ovšem to nechci riskovat, zvlášť teď, když jsou bez peří.
Zajímalo by mne, jak tento nešvar vyřešit. Krmení a ostatní podmínky mají všichni stejné.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Zdravím, při výstavbě nové voliéry jsem narazil ne stejný problém.V odborných obchodech mi nikdo neporadil.Zariskoval jsem a koupil dvě zařízení, která při vhodném propojení dokáží stmívat a rozednívat zcela plynule - čas stmívání lze nastavit třeba na dobu tří hodin. Ovládám tak spoustu dalších věcí - otvírání výletového okna, automatickou výměnu vody...Zařízení snese zátěž 1000W.
Díky za reakce a prosím posledního přispěvatele, zda by mohli být konkrétnější. Jakési stmívání máme, ale trvá cca2-3 minuty, což je strašně rychlé.
Díky moc F.K.
vojta
napsal(a):
Dnes sem si pořádně pročetl vaše odpovědi na diskusi jak¨sem psal už mynule tak já do výkupu nedávám nic chci vám udělat přehled cen u výkupu ve zverimexech-
andulka-50Kč/ks tuto výkupčí cenu nabízejí ve třech zverimexech co znám.
korela-šedá70Kč/ks až 100Kč/ks perlová nebo jiné mutace 100Kč až 110Kč.
rosela pestrá-300Kč/ks až 350Kč/ks.
tyto ceny jsou aktuální pro město Kladno!!!
Ve výkupech na burze Kladno dávají za anduly při chovatelské sezóně 45Kč až 50Kč/ks a takhle v říjnu jdou s cenou nahoru takže dávají za andulku 70Kč/ks a v prosinci už dávají 75Kč/ks je fakt že to moc není ale já se snažím prodávat andulky alespoň za 85Kč/ks,korely asi za 150Kč až 200Kč/ks a rosely pestré za 350Kč až za 400Kč/kus radši dávám papoušky do zverimexu záleží na tom jak kdy Mnoho chovatelských ůspěchů přeje Vojta.J.
Sranda je, když vám za Fišeráky nabídnou 150,- Kč.
Loni v Č.B.
lesk
napsal(a):
Uplynul týden a na kočky zde není žádná reakce. Že bychom jim tedy křivdili? Nebo se chovatelé neradi chlubí nezdarem, vědomi si své chyby v zabezpečení voliér (dvojité pletivo)?
Začnu tedy sám - mám dvě zkušenosti.
Ta první je z doby, kdy jsem s ptactvem začínal. Po zbudování voliérky a vypuštění 3 párů andulek, se o ně naše domácí kočka samozřejmě začala ihned zajímat a několikrát se pokousila je ulovit. Když ale zjistila, že se na ně přes pletivo nedostane, zanechala marných pokusů a dále si jich již nevšímala. Problém nastal až koncem května následujícího roku. Náhoda tomu chtěla, že ve stejný den, kdy mi vylétly první mladé andulky, přivedla i kočka svá koťata. Ta mi během chvilky, než jsem stačil zasáhnout, zlikvidovala tři mláďata a čtvrté poranila. Tehdy jsem pochopil, k čemu je dobré dvojité pletivo.
Druhá příhoda je ze Zoo obchodu, kam jsem šel prodat své odchovy zebřiček. Nedopatřením mi vypadla dvířka přenosky a zebřičky se rozlétly po prodejně, kde měl majitel i angorské kotě. Přesto že bylo zjevně ospalé a netečné k okolí, toto byl pro něj impuls. Okamžitě obživlo a předvedlo svůj skrytý lovecký pud. Jednu zebru zakouslo hned a další dvě zranilo drápky tak, že po chvíli obě pošly.
Na závěr ještě přikládám foto jiného typu pasti na myši, která se mi rovněž velmi osvědčila. Dvě padací dvířka musí myš nadzvednout, aby se dostala k návnadě. Podařilo se mi do ní chytit i 6 myší najednou.
Problém s kočkami máme (aspoň doufám) vyřešen tím, že máme dva vykastrované kocoury, na které si ptáci zvykli a kočky je tím pádem nijak neplaší.
Větším problémem by mohla být kuna, která se kolem voliér potuluje (podle nalezeného trusu). Zatím se nic zlého nestalo, ale preventivně bych ji raději přestěhoval jinam.
V jedné prodejně mě zaujala past z pletiva, která stála cca 500,- Kč. Princip jsem bohužel nenastudoval, ale podle fotky, kterou připojil Zdeněk si myslím, že je to ona a že by ji snad bylo možné vyrobit doma. Pokud by bylo možné dát na diskusi nějakou detailnější fotku s popisem, bylo by to super. Díky F.K.
liborruzicka
napsal(a):
Asi na to musím reagovat. Tyto voliéry jsou umístěny ve volně přístupném městském parku. Myslím, že mezi menšími městy je to docela anomálie, když si lidé, kteří tudy volně procházejí do práce a odpoledne domů mohou prohlídnout nějaké papouchy. Na stejném místě stálo původní velice nevyhovující a také dosluhující zařízení o které jsem se mnoho let staral a kde jsem provozoval svůj chov papoušků, ale nadešla chvíle, kdy jsem musel upozornit na špatný stav voliér místní radní. Nebylo východiska, buď se postaví nové nebo se stávající zruší. Tady je vidět, že štěstí občas sedne i na vola , a tak jsem se dočkal. Radní rozhodli a během jednoho roku se postavilo nové zařízení. Měl jsem to štěstí, že jsem ho mohl vymyslet se všemi jeho „chovatelskými detaily“, takže pokud něco nebude fungovat mohu si pouze „sypat popel na hlavu“. Pokud by Vás zajímaly nějaké detailnější fotky z „útrob“, napište, rád je připojím.
Ahoj všem
Libor
Není to náhodou v Pelhřimově? Když jsem tam byl před pár lety pracovně, stály tam takové "plecháče"
F.K.
agaporniss
napsal(a):
dobrý den,
chtěl bych uvést takovou malou anketu. Vyfoťte své chovatelské zařízení a hodte ho sem rád se na něj podívám!
Já začnu:
Tyto voliéry jsem stavěli asi před rokem z materiálů které jsem měli doma 'navíc'. nejsou to žádné moderní voliéry ale mě zatím stačí . Dalších 7 voliér je už ve výstavbě.....
Budu se těšit na vaše fotky
Tomáš jurečka
zatím stále ve výstavbě...
Dobrý den,
když se objevil na nemoderované diskusi návrh na vytvoření databáze chovatelů, zdálo se mi to jako dobrý nápad. Samozřejmě se okamžitě rozběhla diskuse na téma nebezpečí zveřejňování jakýchkoli údajů o sobě a svém chovu (obzvlášť po aféře "Pecko"), ale podle mě uvedení jména a e-mailu ještě neznamená, že dávám návod ke krádeži a proto jsem se do této databáze zaregistroval. Už se mi totiž párkrát stalo, že jsem pro papouška jel půl republiky a nato zjistil, že by se dal sehnat v sousedním městě...
V očekávání, že se přihlásí dostatek chovatelů (jak autor požadoval), jsem se dnes pokoušel tuto databázi použít a po zadání hesla Agapornis se objevil jeden jediný chovatel !! Ani jiné druhy na tom nejsou lépe...
Nevím, co si o tomto produktu tedy mám myslet? Je však i možné, že jsem nepochopil správně princip?
Díky za vaše názory.
jirka_amaz
napsal(a):
I z takhle mrňavé fotky bych si troufnul tipnout, že jde o samce (výrazně žluté spodní krovky ocasní, u samic jsou žlutozelené). Dejte vědět, až budou testy ;)
Mezi poddruhy senegalus a mesotypus není na pohled nijak obrovský rozdíl, mám za to (a teď mě za to nekamenujte, je to jen moje domněnka), že v chovech se zhusta najde pár složený z obou poddruhů. Pro opravdu spolehlivé určení poddruhu by patrně bylo nutné v případě odchytových ptáků znát geografickou oblast, odkud pocházejí. Navíc v místech, kde se oblasti výskytu jednotlivých poddruhů překrývají, dochází k přirozenému prolínání poddruhů. Není to nic nepřirozeného, narozdíl od mezidruhového křížení.
U "červenobřichého" poddruhu versteri vzhledem k jeho výrazné odlišnosti od obou výše uvedených poddruhů tento problém asi nebude, snahou chovatelů bývá jejich "červenost" spíš zdůraznit výběrem linií chovu.
Dobrý den,
takže podle Slovgenu je to skutečně samec! Díky za názor. F.K.
tomas jurecka
napsal(a):
dobrý den,
nyní se na nemoderované diskuzi vášnivě diskutuje na téma: ceny ve výkupech. Zajímalo by mě, co si myslí o těchto cenách chovatelé registrovaní na moderované diskuzi? Jak už zmínil jeden chovatel: oni vykupčí neví kolik času,práce atd. stojí náš chov, podotýkám že chov není o penězích ale je to vášeň!!!
Oni výkupčí ani neví jaký je to krásný pocit když vám právě z budky vyletí mláďata!
těším se na vaše odpovědi!
s pozdravem
tomáš jurečka
Musím říct, že nejvíc jsem se "natrápil" za komunistů, když jediným odbytištěm byl jeden Zverimex ve městě a nikdo se tam o ceně se mnou nebavil.
V dnešní době absolutně problém nemám a výkupčí je vždycky až ta poslední instance...
Kdybych měl prodávat Agapornise za 100,-, tak je snad radši pustím! Dělám si legraci, ale není možné jít v dnešní době na tak směšné částky.
S tím musí ovšem každý chovatel počítat už na začátku sezóny a "nenasekat" bez rozmyslu jen kusy a pak mít problém kam s nimi, nebo čím je nakrmit. Podstatným prvkem je i určitá sezónní módnost některých druhů - stačí se podívat do inzerce.
Můj názor je ten, že pokud každý chovatel odchová jen to, co je schopen prodat napřímo, nebo může ponechat do dalšího chovu, nemusí si na podzim lámat hlavu s tím, že ho někdo okrádá a celá tato debata jde mimo něho.
přeji hezký den F.K.
janna
napsal(a):
Jsem jenom amatérská "chovatelka" teda ještě jsem nic neodchovala, ale mám doma dva milovaný ptáčky, na který nedám dopustit a kterýma bych se chtěla pochlubit i ostatním. Nádherně zpívají a jsou hodně nenáročný. Pokud jste také jako já a máte pár hezkých fotek, ráda se na ně také podívám .
AUVAJS !!!
janna
napsal(a):
Jsem jenom amatérská "chovatelka" teda ještě jsem nic neodchovala, ale mám doma dva milovaný ptáčky, na který nedám dopustit a kterýma bych se chtěla pochlubit i ostatním. Nádherně zpívají a jsou hodně nenáročný. Pokud jste také jako já a máte pár hezkých fotek, ráda se na ně také podívám .
KRÁLÍCI