
gymplak
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 5. 6. 2023 09:53:25
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý večer,
v případě, že se Vám pár přepářil a zelení nejsou štěpitelní, budou mláďata od páru:
1,0 modrý x 0,1 zelená= všechny mladé přírodní štěpitelné do modrých
1,0 zelený x 0,1 modrá= všechny mladé přírodní štěpitelné do modrých
ve vašem případě je lepší chovat modré ve vedlejší voliéře samostatně
brno
napsal(a):
Já jsem ho právě taky koupil na zkoušku a ptáci (mniši, korely, patagonci, číňani) ho žerou bez problémů, Tak mě zajímalo jestli je v tom rozdíl.
Černý oves má vyšší obsah bílkovi oproti žlutopluchatým odrůdám v rozmezí 0,1- 1,1 %. Má také jemnější pluchu, což má za následek lepší pokles vlhkosti v době sklizně a tím dochází k menšímu výskytu plísní. Kdo by měl zájem zájem mohu mu poslat složení jednotlivých obilovin (oves nahý,pluchatý, ječmen, pšenici, žito, kukuřici).
jurco
napsal(a):
to by fakt stálo zato zistit čo ktorá slnečnica obsahuje. Namiesto drahej bielej slnečnice kúpit radšej ovocie a zeleninu?
aby u nás mohla být odrůda slunečnice uznána, musí obsahovat min. 44 % oleje. Několik let jsem testoval slunečnice na výskyt chorob a mohu říct, že nejvíce náchylná je bílá slunečnice. Koho by zajímala olejnatost u jednotlivých odrůd, zjistí to zde: http://www.ukzuz.cz/Articles/9192-2- Seznamy+doporucenych+odrud++Prehledy+odrud.aspx v sekci slunečnice. Odstraňte mezeru před Seznamy.
slanina
napsal(a):
Právě si prohlížím na netu fotky rodu Pionopsitta a nestačím zírat. Chci se jen ze zvědavosti zeptat jestli tyto ptáky u nás vůbec někdo chová, případně jaká je jejich dostupnost, nebo spíše nedostupnost. díky Marek
Momentálně jsou nabízeni na stránkách novéexoty amazónci červenohlaví pár za 80 000.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Nikdo Vám svlečené moučné červy neprodá.Svlékání schránek je součástí jejich životního cyklu.Larvě potemníka moučného při jejím růstu ji chitinová košilka již nestačí a svleče ji(podobně jako hadi)V tu chvíli je bílá.Po čase, jsou to jen hodiny, ji doroste.To znamená,že si je nemůžete nasbírat do zásoby - třeba na celý den.V praxi to vypadá tak, že si koupíte alespoň 4 litry moučných červů,střední velikosti nebo menší, přechováváte je v nějaké nižší bedínce - mě se osvědčily bílé bedýnky v kterých se přepravují zákusky nebo chlebíčky- a z nich vybíráte ty bílé - právě svlečené červy.Červy musíte zhruba každý třetí den prosévat od trusu.Krmiím je otrubami,rozmočenou houskou se strouhanou mrkví,salát,čínské zelí a výborné jsou kopřivy.POZOR NA PŘÍLIŠNOU VLHKOST.Jinak se Vám do toho dají roztoči.Ze čtyř litrů je výtěžnost pětkrát denně kolem 80-120 kusů těchto svlečených červů.
Krmnou dávku tvoří u mne právě tito čerstvě svlečení mouční červi ze 70 - 80 procent
Bílými masnými červy krmím jen ojediněle.Tyto červy kupuji-přeci jenom jsou chováni v trochu přijatelnějších podmínkách než je shnilé maso.Všichni moji kardinálové je přijímali ochotně.Někteří chovatelé je však nedoporučují z důvodu moznosti zavlečení do chovu nějaké nepříjemné infekce.Já z toho mám taky strach, avšak nejsem schopen posoudit na kolik je tento strach oddůvodněný.
Zajímalo by me jak dlouho takto chovaní mouční červy vydrží. Díky za odpověď.
cajin
napsal(a):
druhe foto
Dobrý den, měl jsem podobný problém se zadrženým vejcetem u papoušků,když náhle klesla ranní teplota a samici pomohlo, masírování kloaky prstem namočeným v oleji/ na množství nešetřete a s léčbou bzačněte co nejdříve, mějte na paměti, že většina ptáků snáší vejce poránu, ne-li všechny/.Vše tenkrát dopadlo OK a od samice jsem se dočkal dalších odchovů. Doufám, že se ozvou i další chovatelé. Přeji mnoho zdaru a úspěšnou chovnou sezónu a dejte vědět jak vše dopadlo.