Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 15. 7. 2022 18:13:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Takto to u Dobišů dopadá kvůli korona situaci, při nemožnosti cestovat a setkávat se. Zatím část barevnohlávků našla toto uplatnění. Tady už na barvě nezáleží.
gary
napsal(a):
ten modrý pštros je tu pro vyšlechtění barevnohlávka ? aby tolik nelítal ?.....
Nevím, není to z mého chovu. Škoda jen, že Miro Dobiš, kterému tento chov patří, se této diskuze neúčastní. Jeho názory a velké zkušenosti by byly zcela jistě pro tuto diskuzi přínosné. No.....snad se ozve.
kouták
napsal(a):
Je krásné tohle vidět.Zajímalo by mě,zda dokáže monden vyletět za barevnohlávkama alespoň na střechu,nebo jestli se trochu snaží,když ho barevnohlávci takto provokují.
Určitě nevyletí a mohou provokovat jak chtějí. Má problém zvládnout výšku 1m do budníku (proto jsem musel zcela přebudovat vnitřní zařízení holubníku). Při jeho váze cca 1,5 kg, mnohdy i více, to ale není nic divného. Navíc......jeho tělesný rámec, stavba těla, a taky křídla, nejsou svým tvarem a velikostí vyvinuta pro létání. Barevnohlávek se začíná v poslední době hodně uplatňovat jako chůva u chovatelů mondénů. Je obdivuhodné to, jak se tento vynikající krmič (relativně malý holub), dokáže postarat o mláďata mondénů. Ta mají stále naplněná volata k prasknutí. Barevnohlávek se v chovech mondénů osvědčil pro tento účel lépe, než jiná plemena, dokonce je lepší, než pošťák. Tož tak. Přeji všem chovatelům barevnohlávků hodně úspěchů v chovu tohoto nádherného národního plemena. Je dobře a pro barevnohlávka velkým příslibem do budoucna to, že řady jeho chovatelů se rozšiřují a stává se stále více oblíbeným. Tak ...... hodně štěstí, přátelé.
paskov244
napsal(a):
Tak tomu nerozumím . Když veterinář napsal potvrzení o vakcinaci chovu a zdravotním stavu ( mimochodem já jsem platil 242 kč) a z holubníku neviděl ani pero tak to zaručovalo zdraví holubů na výstavě . Když si chovatel napíše dobrozdání tak je to nepodctivé i když má vlastně stejnou hodnotu jako od veterinaře a možná i větší protože je z holuby v denním styku rozdí je že na papíře není razítko a MVDr ............. !
Kde bere ta jistota že dřív chovatelé vakcinovali i když měli vakcínu doma nebo že ji správně aplikovali ? Počet prodané vakcíny to nezaručí . Holubi nepřenašejí drubeží mor .
Já nevakcinuji a každému komu prodám holuby to řeknu a zaleží jen na něm jestli je dá do karantény a podá jim vakcinaci nebo ne.
Ještě jednou dobrý den. Potřeboval bych na vás jakýkoliv kontakt, nejlépe e-mail. Týká se to chovu ostravských bagdet.
Děkuji, hezký zbytek dne.
paskov244
napsal(a):
Již ne ale ještě tři roky na spět ano , Na některých výstavách stačí když předložíte dobrovzdani že chov je zdravý . Přestal jsem vystavovat protože se o holuby a nejen o ně pořadatelé (ne všichni) dle mého pohledu špatně starali , po hygienické i vyživné stránce .
Nakonec nejlepší posuzovatel je vždy chovatel sám, ví co může od toho či onoho holuba očekávat v dalším chovu a pokud je trochu zodpovědný provádí selekci tím že z nestandartních holubů které nechce zařadit do svého chovu uvaří polévku a nebude je prodávat dál . Chovám Ostravské bagdety a věřím že někteří posuzovatelé je nedrželi ani v ruce snad viděli na výstavě . Jak může potom kvalitně posoudit holuba ?
Děkuji za odpověď, která ve své podstatě objasňuje, proč váš chov nevakcinujete. Nedovedu si však představit, že bych svůj chov nechal pouze a jen na nějakých "lektvarech" z bylinek, jak doporučujete. Vůbec tady nejde jen o jakékoliv dobrozdání či veterinární potvrzení, které pořadatelé akcí požadují nebo nepožadují, ale jde přece o výrazně zvýšené nákazové riziko při každém svozu zvířat, tedy i v případě výstav. Proč nechránit své holuby základní vakcinací, když vím, že v opačném případě bych svojí nedbalostí, či něčím, co bych si dovolil nazvat ( a omlouvám se) jen nějakými "kořenářskými praktikami", mohl svůj chov zdravotně ohrozit a v konečném důsledku se tímto způsobem dopracovat k následné léčbě a tím k oslabování imunity holubů (to v lepším případě), nebo v tom horším a pravděpodobnějším případě přijít i o nejkvalitnější jedince a třeba i o celý chov. Bylo by to zbytečné a omlouvám se.....i nezodpovědné. :-) Dodávám jen, že základním efektem vakcinace je cílené nabuzení a posílení imunity každého jedince a tím i celého chovu. Ne opačně, jak je tomu povětšinou v případě léčby, zejména léčbě antibiotiky. V posledních několika letech obesílám pouze jednu jedinou výstavu a tou je Nitra a přesto tato veterinární opatření, v tomto případě vakcinaci, nepodceňuji a dodržuji a věřte, vyplácí se. Samozřejmě při dodržování dalších preventivních opatření, kde je na prvním místě hygiena chovu. Situaci se základní vakcinací zvířat bych dokázal přirovnat k situaci v humánní medicíně ve vztahu ke zdraví lidské populace. Ale to už bych zacházel hodně daleko a do dalších podrobností a to není účelem mojí reakce.
Takže závěrem.....nemám vůbec nic proti tomu, že řešíte zdravotní stav svého chovu tak, jak uvádíte a plně to respektuji. Vaše praktiky vychází a jsou možné pouze proto, že váš chov a jedinci v něm, nepřicházejí do kontaktu s holuby z jiných chovů. Svojí reakcí na váš příspěvek chci jen upozornit na to, že váš recept není v žádném případě univerzální a nedá se zobecnit na všechny chovy, hlavně na chovy, kterými chovatelé reprezentují své celoroční úsilí na různých chovatelských akcích, zejména na výstavách jakékoliv úrovně.
Přeji vám hodně dalších úspěchů ve vaší chovatelské činnosti, zejména pak hodně radosti, kterou vám zcela jistě přináší náročný chov našeho překrásného národního plemena, Ostravských bagdet.
Mějte se.
paskov244
napsal(a):
Všechny příspěvky jsou zajímavé a mnoho nových chovatelů má z toho zmatek v hlavě. Co je tedy nejlepší ? Asi to co si sám ve svém chovu vyzkouším , chce to jen trpělivost .
Už jsem to na fauně psal jak holuby chovám já . Vakcíny jsem používal asi 20let a holubi stejně byli nemocní proto jsem od nich upustil a začal jsem podávat bylinné výtažky takové ty Herbolainy a SALMOKOLIN Adeno .No a holubi přestali umírat teť mi neumřel jediný holub dobrých 9 let , Letos jsem přestal podávat i tyto přípravky a nechal vyrost na zahrádce trávu až do semené zralosti pak jsem ji posekal .Holubi chodí do vysoké a později i pokosené trávy a tam si berou co pravě potřebují . zjistil jsem že mám na zahradě 90% bylin jako má Herbolain k tomu jsem tam dosil Lichořeřišnici . A s klidným srdcem můžu říct že holubi jsou zdraví . Pusťte ráno holuby na zahrádku a uvidíte jak si pochutnÁvají nejen na dešŤovkách ale i na malém hmyzu.
Jediná otázka na vás. Vystavujete ?
Tak jsem si dnes na chvilku odskočil na motorce na Sk. Já ale hlavně kvůli mondénům a toto se tam jen tak, mimoděk, motá na holubnících. Cca 70 ks letošních nakroužkovaných barevnohlávků.
Tak.....dnes jsem se zastavil u Mirka Dobiše a dovolím si dát foto z jeho střechy. Škoda, že nejde vložit video. To je tedy mazec.
Nedávno jsem tady vložil nějaké foto z volného chovu Slezského barevnohlávka chovatele Mira Dobiše z Pavlic - Sk. V současné době má nakroužkováno 43 ks mladých (v různých barvách) a další připraveny nakroužkovat v nejbližší době. Velmi slušný začátek chovné sezony, co říkáte přátelé ?
Na videu je část mladých z letošního odchovu při krmení.
Miro....no a teď už více pozornosti mondénům. Konkurence nespí a číhá na příležitost.
Dám několik letošních foto slezského barevnohlávka z chovu mého kamaráda, Miro Dobiše, z Pavlic na Slovensku. Pro tuto sezonu má sestavených 30 chovných párů ve všech barvách a v kvalitě a kondici, která se hned jen tak nevidí. K tomu ještě dalších 31 chovných párů mondénů, se kterými se neztratí na špičkových evropských akcích.
Nádhera s krásou, posuďte sami. :-)
Dnešní toulání po Slovensku s návštěvou "Pana" chovatele Mondénů a Slezských barevnohlávků, kamaráda, Mirka Dobiše.
Neskutečně krásný chovatelský zážitek. :-)
paskov244
napsal(a):
Savo Anti bakteriál dává se do bazénu aby se voda udržela čistá bez bakterijí. Tuto funkci plní i v naředěném poměru u holubů taky ničí čmelíky.
Dobře...do bazénů, kde voda pobývá několik dnů, možná i týdnů. Předpokládám, že pro každé koupání holubů dáváme vždy vodu čistou. nezahnívající ani nijak neinfikovanou. Při častém používání Sava, tento roztok může vyvolat nežádoucí reakce na pokožce holuba a může mít (v krajním případě) neblahý vliv na vývin, zbarvení a požadovaný lesk peří.
Ostatně...zkusme si my pokaždé vanu napustit roztokem vody a Sava. Jak se asi budeme cítit ? Nesmysl. A že Savo "ničí" čmelíky, tak tuto zkušenost skutečně nemám.
Veškeré vnější parazity, dle mojích zkušenosti, nejlépe a nejspolehlivěji ničí NATURAL ANTI Spray od Belgického distributora. Je to balení 1000 ml a cena se pohybuje kolem cca 300 Kč. Toto ošetření postřikem peří je velmi účinné a když je čas od času podpořeno koupelí s IDEAL koupelovou solí, tak je po problému. Zdůrazňuji ale,...toto ošetření se týká vnějších parazitů kromě zákožky holubí a provádím ho max.2x - 3x za chovnou sezonu. Postup při ošetření zákožky jsem popsal jinde.
Takže...ať se všem daří
Jarda B. z Valašska
Arisko
napsal(a):
Žeby zákožka? Liek Ivomec.2 kvapky za krk po 2 týždňoch opakovať.
Ano, s největší pravděpodobností (dle foto a popisu) se skutečně jedná o napadení zákožkou holubí. Je to parazit, se kterým se těžce bojuje, ale při důslednosti chovatele a zejména trpělivosti, se dočká úspěchu.
Z vlastní zkušenosti...řádně vyčistit chovné zařízení, vystříkat některým z dezinsekčních přípravků. Opakovat při častějším čištění chovných prostor.
Naředit Ivomec a destil. vodu v poměru 1 : 9, aplikovat kapátkem každému jedinci do zobáku 2 kapky, po 7 - 10-ti dnech zopakovat. Zbylý roztok vetřít na postižené místo.
Takže přeji pevné nervy, trpělivost a taky "bojovnost" v dalším období.