
Jirka54321
Informace o uživateli:
Na užitek mám takovou tu klasiku - Leghornky (0,11), hybrid dominant (0,3), Maransky (0,4), Hempšírky (0,6), Araukany (0,3), pro potěchu oka a krásu panství mám své lásky - Brakelky stříbrné černě pruhované (1,7) a Brakelky zlaté černě pruhované (1,6). A konečně jsem se dočkal Vlašek :-) Pak tu s námi žije ještě pejsek Rony, říkáme mu "smraďoch" :-D a kocour briťák jménem Alban (jako skladatel Alban Berg) a kočka evropská, dovezená z Kréty jménem Xiráfy.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 6. 10. 2017 10:56:23
Naposledy přihlášen: 31. 10. 2019 17:20:14
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
milanhus
napsal(a):
děkuji. Sousedů mám víc i když je to taková polosamota:-) Jeden má asi 50slepic, ale jen na pozemku, ten druhý s Horaly - je má celoročně na volno na louce. Třetí asi 10slepic, různě křížených na malém prostoru. Určitě mi poradí, jen nechci udělat nějakou školáckou chybu, přeci jen jsem dítě z paneláku:-)
No on to pan Honza myslel tak, že tady je přispěvatel s nickem "Horal" - to jen k tomu, že píšete, že máte souseda o kterém si myslíte, že to je Horal.
přezdívka
napsal(a):
Kde to žijete, že máte pšenici za 600? A tomu říkáte dobrá cena? Přímo od zemědělce po žních za 400. A kdyby ji dal do výkupu, tak za ní nedostane ani tolik. Takže tohle je dobrá cena pro obě strany.
Na komoditní burze se tuna pšenice prodává, tuším, za nějakých 205 ojro za tunu. To vychází přibližně na 540 korun za metrák, bez marže. Jestli to nějaký malý zemědělec prodá za 400 korun, tak jde pod náklady stejně jako my, kteří prodáváme vajíčka za 4 kačky a tvrdíme, že prodáváme pod náklady a jsme plísněni těmi, co vejce dávají za 3 kačky a tvrdí, že jim to pokrývá náklady.
kastef
napsal(a):
Prave ,protože to je koniček,jsem ochotna dotovat sva zvirata i ze sveho platu..Kdybych to nedelala,težko bychm mohla neco chovat.Mesicne prokrmíme 4 velke baliky sena ,min jednu kouli slamy,3 pytle kraličich granuli,pytel slepičich,zbytky mkekarenskeho prumyslu,50 kilo psenice,50 ovsa,50kilo jecmene....
Zemedelec se tím,ze pestuje obilí zivi,ja se živím svym zamestnaním,a jiné koníčky jako chov zvìřat nemame.Takže to,že koupím třebas kuřatkúm nové krmítka,nebo udelame novou boudičku,beru jako dárek spìš pro sebe
Pokud budu prodavat vejce draž jak za 3 kč,neprodám,už sem predloni zkoušela a odber se silne snížil.V tomto připade bych musela chov drubeže zrušit,a to bych si moc nepomohla.Takže v tomto pripade mi pomuzou i ty 3 kacky.Ted prosinec -leden mam asi 250 vajec,to je 750 kč,a za to se pořídi dost krmení pro slepicky.
No, nevím tedy jak u Vás, a taky nevím kolik že těch slepiček máte, ale když počítám, že metrák pšenice stojí 600 (a to beru jako dobrou cenu), pětadvacet kilo směsi pro slepice stojí tak 280 korun, oves a ječmen Vámi zmiňovaný nepočítám, tak za 750 korun teda moc krmení nepořídíte... Nežijete Vy tak trochu mimo realitu?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ale jak říkám, očividně mám úplně jiný podmínky, protože je plno lidí, kteří slepice na noc nezavírají nebo je nechávají spát na stromě venku. Nebo mají slepice někde a ona jim přijde s kuřaty, protože tři neděle seděla někde v křoví.
U mě je slepice co zůstane přes noc venku ztracená záležitost jakože okamžitě. Při konci vycházky a zavírání se musí všechny pečlivě spočítat a případně lajdalku dohledat a zavřít, protože slepice, co byla při zavírání zrovna za rohem nebo v křoví se prostě jinak najde ráno jako hromada peří.
To ovšem ale zase není o žádné praxi nebo potřebě nejdřív to vyzkoušet na hybridkách
Heleďte, nechám Vás vyhrát.
Já osobně si taky slepice počítám když je večer zavírám, protože správný hospodář tohle prostě musí vědět.
A víte i ze své zkušenosti (neboli praxe) že je sakra rozdíl (když budu brát cenu slepice) mezi tím, když liška zbaští hybridku nebo když zbaští nějakou Vaší šampionku/šampiona pro kterou jste si jela stovky a stovky kilometrů daleko a vysolila za ni ne úplně málo ojro, že?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No a netrvalo mi to dva roky :D:D
Což jen potvrzuje to, co říkám.
:-D tak mi prosím prozraďte, kdy jste začala s chovem drůbeže a kdy došlo k útoku. A to by mohlo být bráno jako délka získávání praxe, neboť jste (jako osoba znalá) zcela jistě věděla již při nákupu první slepice, že slepici může liška sežrat.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Slepice jsou ze všech zvířat, které jsem kdy měla, ty nejméně náročné, opravdu si nemyslím, že by člověk potřebovat dva roky získávat praxi :D
Vždyť je to úplně jednoduché. Domeček, nenechat sežrat, nakrmit, uklidit. To morčatům musím čistit častěji, protože více močí a pořád štěrkají s napáječkami tak, že vylévají vodu i pod ně.
Fakt jediná nevýhoda čistokrevné drůbeže je ta, že člověk je nakoupí jako vejce nebo jako kuřata. Ale dobrá automatická líheň řeší blbovzdorně problém vajec (vlož vejce, počkej tři neděle, vyndej si kuřata) a kuřata jsou zase ze všech miminek co jsem kdy měla nejmíň náročná. Zařiď teplo, ukaž jim, kde se zobe. Versus štěňátko, zařiď teplo, vstávej každý dvě hodiny, ohřej si mlíko, nakrm, vymasíruj moč a stolici...
Drůbež je jednoduché, začátečnické zvíře.
No vidíte, a Vy jste taky musela získat praxi se škodnou, abyste zjistila, že je třeba udělat důkladné protiopatření
No, já bych to viděl takhle:
nemáte žádné zkušenosti, nelaborujte tedy s tím jestli hybrid / čistokrevná slepička. S ohledem na skutečnost, že nikdo učený z nebe nespadl, tak pro získání alespoň základních zkušeností pořiďte slepičky hybridní, protože ty Váš požadavek na to, aby byly vajíčka zcela jistě splní. Získáte tím také představu, jak náročné a i zodpovědné to je - musíte se o ně starat v podstatě pořád, pokud chcete mít výsledky. Až budete mít nějaké zkušenosti (a ono to tak dva roky dá, přičemž zatím uplyne doba rentability Vámi pořízených prvních hybridek), můžete se rozhodnout, jestli se vydáte cestou pořízení čistokrevné drůbeže. Protože ta nabízí zase další kouzla.
Nikde nepíšete jaké máte podmínky, takže k řešení počtu kusů se asi ještě dostaneme, že?
Tak jen se směle ptejte!
Když to máte těžké... kolikrát už se mi stalo, když jsem viděl nějakou kupující/kupujícího u vajec v hypermarketu v akci, a já říkal - přijďte si pro domácí vejce, do vsi... Reakce - a za kolik je máte? Za 5ti korunu - jé, vy ste se zbláznil ne?
Já jsem to vyřešil jednoduše, v obci, zvláště pak do satelitu jsem si dal plakát, a o zákazníky nemám nouzi. Ale jak říkám, v žádném případě to není na zbohatnutí a velmi, velmi těžko na pokryti všech nákladů...
Ale chovatelství je hlavně o srdcařině