
Johi
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 12. 11. 2017 13:18:42
Naposledy přihlášen: 20. 2. 2021 16:12:43
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
v březnu jsem pořídila nové hejno - směs hybridek. Od té doby, co začaly snášet, se vždy najde 1, pokaždé jiná, která kvoká. Nejen, že nenese ona, ale špatně nese celé hejno. Jen co přestane kvokat, za den či 2 se najde nová, která začne. Kromě leghornek kvokaji všechny. Takhle to je už pátý měsíc v kuse.
Nevím, co s tím, ale začíná mě to štvát, je to pořád dokola. Jediné, co mě napadlo je, že dcera slepičky často chová - jsou velmi přítulné - ochocila dokonce i leghornky, které jsou více plaché než ostatní, jestli se z toho nemohly jako tak rozněžnit, že by se v nich probudily mateřské pudy...
Předtím jsme měly hejno jen ISA Brownek, též jsme je dost hladili a chovali a žádná nikdy nekvokala, tak já už fakt nevím - napadá někoho něco?
Děkuji za rady
Johana
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak jako malá jsem mívala přes léto králíka v lodžii v boudě, měl tam prostě boudu a výběh.
ale není balkon jako balkon. ta moje dětská lodžie směřovala na severovýchod.
na jižní nebo západní balkon dát králíka je vražda králíka.
stěhování na chalupu a zpátky králík neocení. vodítko neocení.
mokrá tráva.... kde se vzala tahle pověst? jak pak žijí divocí králíci, hmm?
Děkuji za pár užitečných rad.
Králík v boudě musel být skvělý zážitek.
My ho plánujeme mít dost doma, kde bude mít i svou klec nebo boudicku, prostě nějake zázemí - pokud budeme doma, v obýváku nemáme nikde kabely ani koberec, ale máme malé děti a myslím, že i králík ocení chvíli klidu (a to nemyslím, že se nechce v jednom kuse mazlit), děti jsou hlučné a na balkoně je klid. Samozřejmě, budou-li vedra, bude s námi doma ve dne v noci. Při větších mrazech se spíš přikláním pro větší vrstvu hoblin a deku přes kralikarnu.
A mokrá tráva? To jsem se dočetla v jídelníčku "co králík nesmí" a vzhledem k tomu, že to nesmí křečci, které jsme jako děti měly a mokrou pampelišku nepřežily, jsem tomu věřila... Máte jinou zkušenost?
Nerada bych ho nafoukla
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
AD 1, králik má mať určite vytvorené vhodné podmienky pre svoj život... Naštudovať a potom okuknuť u niekoho čo sa im venuje . Balkon , je prievan, prúvan !!! = od začiatku zle ... Kralik sa obecne chová v králikarni a je dobre adaptovaný za roky na tento system... Samice , skôr sa znesú spolu ak su to sestry a boli spolu odchovavané, no neplatí to 100%. Dvaja dospelý samci sa rovná , masaker isto.. Ani nejdem pokračovať na temu voditko , mazel a kočovanie na chalupu o vekendu, blbosť.... Rada na záver... Presťahujte sa do baráku, na dedinu , postavte králikareň a chovajte čo sa vám páči ... Inak ruky preč, kupte si plyšaka ...
Asi jste špatně četl, ale balkon je krytý a králíci budou v kralikarne - dřevěná, ne klec. Aby tam byl průvan, to by fakt musela shora foukat klimatizace, jinak tam opravdu průvan není možný.
Hrozně mi vadí, že tady lidé nejsou schopní napsat prostě "Dejte pozor na průvan", rovnou tady každý komentuje, jako když je tazatel uplnej d-ebil.
Prosím zdrzte se emotivnich komentářů.
Děkuji
Ano, slepičky jsme picly koncem listopadu. Nové budou zase zjara.
Ale spíš jsem to psala kvůli případným zájemcům - začátečníkům o chov slepic. Člověk se tady dozví ve většině případů, jak to nejde a všechno je problém a jak hrozne mám nároky a má zkušenost je takováto milá a jednoduchá, bezproblémová ☺️
JAK TO DOPADLO?
Na jaře 2017 jsme pořídili 6 slepiček ISA Brown. Nejlepší slepice, co jsme si mohli přát. Přítulné, chytit se nechaly, děti je hladily, slepicim to vůbec nevadilo. K dispozici měly stálý výběh 2000 m zahradu a chodily do lesa, hlavně, když byla hrozná vedra, tak se hned po snasce zdekovaly do lesa a vrátily se až večer. Kolikrát jsem už myslela, že se nevrátí. Vrátily se vždycky. K dispozici měly pšenici a zbytky z kuchyně - to milovaly nejvíc. Kefiry, omáčky, těstoviny, rýži, maso, pohanku, sekanou nať od mrkve, řepy, vodu od vařené řepy. Největší poptávka byla po kostech. Hodit jim kost z krůtího stehna... to byla podívaná...jedna ji ulovila a snažila se s ní uletět, ostatní hned za ní. Kopřivy jsem jim sice setkala, ale oni je moc nechtěly, až v zimě, kdy si nemohly samy nazobat co potřebují na zahradě. A snaska? Denně vejce od slepice, žloutek oranžový jak zapadající sluníčko, v zimě od těch šesti slepic byly 2-4 vejce denně, akorát když uhodily mrazy (bylo méně než - 10), tak jsme našli jen 1 vejce denně, někdy žádné.
Zahradu nám krásně zkyprily, třeba růže neuvěřitelně okopaly a pod nimi se popelily, kde byl mech, tam ho rozhrabaly a půdu provzdusnily, kompost opecovavaly a když na podzim padaly ořechy, mlsne chodily kolem a čekaly, až jim nějaký rozslapnu. Navíc vyžraly všechny slimaky v širém okolí. Létaly opravdu výjimečně, prakticky jen za tou, která ulovila kost 😊
Dobrý den,
plánujeme zhruba zjara pořídit 2 králíky. Plemeno je v diskusi. Králíci by měli být po většinu času na kryté, ale nezasklene lodžii v dřevěné kralikarne.
V létě budou s námi na chalupě nebo doma, aby se neprehrivaly.
To je má představa. Zjišťuji informace a zatím jsem došla k závěru, že je to proveditelné, ale potřebuji více informací /zkušeností.
1)tapu ve výběru plemena. Já bych raději pořádného králíka, který je na pobyt venku zvyklý. Zbytek rodiny preferuje zakrslé. Pokud jsem to pochopila dobře, tak pokud zakrslé králíky pořídíme zjara, kdy už nebude zima, tak si na pobyt venku zvyknou, před zimou se sami připraví a zimu zvládnou? Má s tím někdo zkušenost? Případně jak na to, aby zimu co nejlépe zvládli...
2) na chalupě jim plánujeme zřídit výběh - co ale s tím, že králík nesmí mokrou trávu - to musíme úplně odstranit trávu ve výběhu? Časem to asi vydupaji, ale co do té doby?
3) jak se snášejí 2 samice, jak se snášejí 2 samci
4) má pohlaví vliv na míru mazlivosti, pritulnosti? (třeba že mírnější jsou vždy samice nebo na pohlaví nezáleží...)
5) vodítko - co si o tom myslíte? Je to vhodné, není to vhodné... Proč
Děkuji moc za přínosné rady!
Johana
2mazutak
napsal(a):
Zdravím.já to vidím na wyandotky.velké i zdrobnělé slušně nesou.jsou klidné, jsou i celkem dobře zmasilé.jsoui snadněji dostupné a jsou v mnoha barevných varietách.krotkost není vlastnost vrozená, ale získaná přístupem chovatele.a voo tooom toje.
Wyandontky mě zaujaly, děkuji za tip.
Rate, děkuji za příspěvek. Bohužel nepocházím z rodiny, co by měla hospodářství, takže formulace mého dotazu zní "starým mazákům" asi dost směšně. O chovu slepiček jsem už nacetla samozřejmě stovky článků a diskusí na nejrůznější témata.
Krmit je hodlám kvalitní zrnitou stravou, plánuji jim sekat kopřivy, drtit vajickove skořápky, ale mimo to budou mít přístup i k zeleninovým zbytkům, které nosíme kozam...
Pokud tomu tedy dobře rozumím s tou ochocitelnosti, jedním z faktorů, jak tomu napomoci, je odchovat si vlastní kuřátka? Nebylo by to nemožné, zvažuji to, ale nevím, zda někdo jako já, absolutní začátečník, může v tomto uspět... (měla bych možnost u známých nechat vajíčka v lihni a přijet až pro kuřátka) (zvazovala jsem Češky, ale názory na snasku jsou v diskusích dost rozdílné, tak mě to dost znejistelo. Vím, že to není časté plemeno, ale mám možnost získat vajíčka).
Hybridní plemena mi nejsou sympatická, přikláním se k chovu čistých plemen. Orpingtonky jsem měla za masné plemeno, podle toho, jak vypadají, dál jsem je, pravda, nezkoumala...
Kromě Kropenek zvažuji Plymutky, Australky, Sassexky (u posledních zmíněných ale psaly, že dost rády kvokají, což spíš nepotřebuji).
Děkuji za odpovědi ohledně odolnosti vůči chorobám a pritulnosti. Myslela jsem si to, ale nikde jsem to nenašla černé na bílém. To, že budou dostávat zbytky znamená, že kozam nosíme kostaly od květáku, slupky od kedlubny, mrkve a podobně, takže si slipky určitě zobnou také. Knedlikama je opravdu krmit nehodláme.
A opravdu nepředpokládám, že hrabavy pták nebude hrabat vůbec, jen jsem se v diskusích dočetla, že někdy slepice hrabou víc, někdy méně, tak jsem to jen zmínila...
Děkuji Vám za komentář, ale je dost k ničemu. Jako požadavky píši body a, b, c. Plemen mám vytipovanych několik. Letavost a hrabivost nejsou v podmínkách. Jen jsem se dočetla, že některé slepičky létají rády, jiné méně, vzhledem k tomu, že máme nízký plot, tak je vítaná nízká letavost, nikoliv podmínkou, v případě, že vyberu letave plemeno, rozhodla jsem se pro zastrizeni letkovych per.
Chtěla jsem jen názor někoho, kdo slepičky chová a měl by dobré postřehy nebo mě přivedl ještě na jiné plemeno, které ve výběru nemám. O rousnatych plemenech neuvažuji.
Dobrý den,
nikdy jsem slepice nechovala, ale chtěla bych s tím začít. Mé požadavky na plemeno jsou a) nosné plemeno, b) přítulné, klidné plemeno c) odolné vůči chorobám.
Slepičky budou umístěné ve výběhu s kozami a indickými běžci. Část dne budou trávit i na travnatém výběhu. Bude se kolem nich motat hodně dětí - proto musí být přítulné, možnost ochočení či větší interakce s lidmi je určitě vítána. Budou blízko potoka s dostatkem stromů, horka se jim tedy vyhnou. Zároveň je určitě budeme krmit zbytky jídla, neměly by tedy mít sklon k tloustnutí. Vítaná je malá letavost, malá hrabivost (rozhodně to není podmínkou). Plánujeme 6 - 8 slepiček.
Můžete mi, prosím, doporučit nějaká vhodná plemena?
Děkuji moc
Johana Filipová.