kacka.k

Moje příspěvky

4.8.2016 21:11

jardagin napsal(a):
Všichni se drží očkovaní v 2 měsících nechapu proč. Vakcinovat se muže už v 6 tydnu a při nakazove situaci 4 tydnu.V 6 tydnech vakcina už ma smysl.No uvidíte, taky mne to zajíma tak dejte vědět. Hlavu vzhuru mlady zas budou.

Pro informaci - závěr - králíci uhynuli v důsledku smíšené bakteriální infekce Jen nejsem moudrá, odkud se vzala.

4.8.2016 21:03

grey wolf napsal(a):
Věk 10 let, nikdy neběhala,2 hříbata s Holštýnem, obsedlá, skáče jak raketa, v nabídce na stránkách hřebčince.

Na stránkách hřebčince Tlumačov http://www.hrebcinec-tlumacov.cz/prodej-koni ? Můžete mi prosím poslat odkaz na email kacka.k@atlas.cz ? Děkuji.

24.7.2016 12:52

borax napsal(a):
Pokud je to mor, už nebude co očkovat!

Ten co včera padl, tak průběh, jak jsem již psala. Za chvíli po králíkovi. Zároveň s ním jsem vytáhla ještě jednoho, co seděl, koukal, apatický, takže jsem si říkala, že další, co hodiny nedožije. Obdivuhodně žije ještě teď, je hodně pohublý, má vystouplou páteř, ale chroupe seno a ještě jeví zájem o okolí. Kdyby to byl mor, tak už je přece po něm, nebo ne?

23.7.2016 20:22

grey wolf napsal(a):
Pěkná obsedlá kobylka je na prodej v hřebčinci v Tlumačově.

Bližší info?

23.7.2016 18:30

Lukassssssss napsal(a):
Tak, že myslíte že je to mor?Sak u cumáku ani kapka krve.A před hodinou jsem menil vodu a jeden králíček se krčil v rohu a nechtěl chodit. Ted bohužel leží mrtev s vyvrácenou hlavou.Kdyby to byl přeci mor tak padaji i dvou měsicní králíci.Ti očkovaní nejsou jelikož jdou za měsíc a kousek na pekáč.

Přesně jak píšete, králíci jsou z ničeho nic jakoby ospalí, sedí, nechtějí chodit, za chvíli je po nich. Dnes už jeden z větších, u většího při posledních záchvěvech křeč. Snad nelehnou všichni a podaří se v pondělí naočkovat vakcínou proti moru. Zkazit se už nic nedá.

23.7.2016 14:27

Teď jsem vygooglila na stránkách nejmenované veteriny k moru:

"Prevence: vakcinace. Očkují se králíci od 6 týdnů stáří, imunita nastupuje od 6. dne, plná chráněnost je od 2-3 týdnů...atd., ...
"Ani výše uvedená doporučení bohužel nezaručují 100 % ochranu proti moru. V poslední době se objevily poznatky o tom, že některé málo patogenní kmeny viru moru se mohou vyskytovat ve střevním traktu mladých, vakcinovaných králíků a po určité době mutovat do patogenní formy.Prakticky to pro chovatele bohužel znamená, že ne vždy zabezpečí daná vakcína chráněnost pro všechny králíky a že pokud určitá vakcína působila perfektně před půl rokem, dnes již může dojít k prolomení imunity. Současně ale samozřejmě platí, že i výrobci vakcín se pravidelně snaží ve svých vakcínách použít kmeny virů, které se právě vyskytují v terénu".

Zajímalo by mě, když byl králík očkován kombinovanou vakcínou a prokázalo by se, že byla neučinná a jednalo by se o mor, můžu zbylé jedince zkusit nechat naočkovat monovalentními vakcínami (zvlášť mor, zvlášť myx) nebo už to nebude mít smysl?
Doba nástupu imunity u monovalentních vakcín je stejná jako u kombinovaných? Nebo je rychlejší? U mor + myx se uvádí 14 dní.
Nemám s uvedených zkušenosti, tak už uvažuji dopředu, co kdyby...

23.7.2016 12:48

Tak průběh u nás byl jiný, králík čile běhal, pil, chroupal seno, do půl hoďky jakoby ospalý, pak si lehl jako by byl slabý a nemohl se postavit, za chvíli po něm. Takhle to probíhalo u všech.

23.7.2016 11:20

Žáden jedinec "zvenku" nepřibyl, ani žáden z králíků nikde nebyl (myslím např. připouštění apod.). Účinnost vakcíny je mi známa, i když vemu 14 dnů od očkování a navíc připočtu cca 4 dny inkubační doby moru, doba byla již překonána a králíci hynuli.

22.7.2016 20:45

Nebyl to případ jen z jednoho kotce, ale všech Taky nevím, nezbývá než čekat na výsledky z další pitvy a rozborů

22.7.2016 20:28

1 kotec = byla 1 samice + mladí (3 až cca 7 někteří před odstavem, někteří menší), kotec cca hl.85, výška 60, šířka 100.

22.7.2016 20:13

Infarkt u několika kusů králíků denně není snad ani možné.

22.7.2016 19:28

jardagin napsal(a):
Ja si myslím že se tady chovatele dozví hodně věcí, jen určite příspěvky se těžko dají posoudit.Třeba je tohle jeden z případu.Vakcínace byla konbinovana a nebo každa zvlašt?

Pokud je pitva provedena tak jak ma byt, tak se to zjistí.

Vakcína kombinovaná. Napadl mě díky tak rychlému průběhu mor (do 2 hodin po králíkovi, který žere a nejeví známky nemoci), i přes očkování - asi není nic 100%, ale jednak králici nehynou najednou, ale postupně, navíc uhynuli i ti, co by měli mít ještě imunitu od matky. Staří se drží. Ani jeden neměl krev u nosu, plíce čisté. Čekám na další výsledky z rozborů, protože opravdu netuším nač hynou. Pro doplnění: Králici nejsou na slunci ani ve vedru, vodu mají pitnou z vodovodu, seno neustále k dispozici v krmelcích.

22.7.2016 17:37

gufi napsal(a):
Bylo jim 6 měsíců, krmení seno, granule, oves, pečivo a trávu nedávám. a ještě mi chcípli dvě samice, které měli ve střevech a v okolí střev krev.

Tady se moc nedovíte. Je tu spíše více rýpalistů. Pochopila jsem, že krmíte senem, granulema, ovsem. Nedáváte pečivo a trávu. Jinak řeším podobný problém, mladí králici (různého stáří) hynou a hledala jsem tu v diskuzích, co by to mohlo být, ale bezvýsledně. Králík je fit, čilý, žere, pije, nemá průjem, nežbluňká v něm, nekýchá a po 2 hodinách je po něm. Pro rýpalisy - krmeni senem, ovsem (přiměřeně), voda k dispozici (čerstvá), přidáván Acidomid. Kotce prostorné, čištěné v létě 2x týdně.Králici očkováni na mor+myx., přeléčeni na kokcidiozu. V seně jedovaté byliny žádné nejsou. Ani na pitvách nezjištěny příčiny úmrtí.

20.2.2016 08:27

Jak jsem již psala, v od podzimu do jara na koníkovi nepoznáte zdravotní problém, nevadí mu smogové situace, topné sezony. Problémy se začnou objevovat od konce dubna, května. Řepku kolem jsme neměli, ani nějak chemicky ošetřované pole. Proto mě nejvíce napadá alergie, na nějaké pyly, která by přitížila již poškozeným plícím. Takže zkusím jít do testů na alergie. Ještě se chci zeptat, na alergie u koní (např. na pyly) existují antialergika stejně jako u lidí nebno ne?

14.2.2016 10:47

Ne, mlha mu nevadí, stejně tak mu nevadí ani podzimní a zimní smogové situace. S tou vlhkostí vzduchu mě to napadlo, v létě jsme několikrát za den vodou z hadice polévali střechu boxu, trávu a chodníky v okolí, aby z toho nesálalo tak to vedro. Ale na moc dlouho to neochladí , když je na slunci 40 stupňů nebo víc.Pak jsem ještě uvažovala, zda to nemůže být nějaká reakce na pyly.
Letošní léto bylo oproti létům fakt dost parné, stav koníka dost špatný a já nevím, co by mu ještě mohlo pomoci, když se bude situace opakovat. Proto budu ráda za jakoukoliv radu, co zkusit a předem za vaše rady a poznatky děkuji.
Co znám dušné koně, mají opačný případ - dusí se v zimě, vadí jim prostředí ve stájích, prach ze sena apod., zatím co my jsme v zimě "happy".

13.2.2016 20:49

Z přípravků zkoušen bronchial herb od phytovetu, po delší době prostřídám pulmoranem, ostropestřec drcený, premin flix, vitamín C.

13.2.2016 20:20

Dobrý den, mám koníka,20 let. Podle veterinářů dušnost, poškozené plíce.V zimě je koník v pohodě - nepoznáte, že by měl zdravotní problém nekašle, dýchá normálně, je svěží, cválá, předvádí se, nezapře svůj temperament, v dobré kondici. Nastane však duben, květen a jeho stav se začne rapidně zhoršovat, začne kašlat, dýchat břichem a "řití", hubne, někdy není schopen ujít skoro ani 100 metrů, má záchvaty, museli jsme přistoupit i k aplikaci kortikoidů (přestože vet není jejich zastáncem). Zkoušeli jsme i ustájko 24/7 a ač ve stínu, jeho stav se ještě výrazně zhoršil než ve větraném chladném boxe. Napadá mě, zda jeho stav nemůže souviset s nějakou alergií na pyly nebo pod.? Zajímalo by mě, zda má někdo podobnou zkušenost a nebo nějakou radu, čím koníkovi pomoci - seno máčíme, podáváme bylinky na dýchání, ostropestřec. Pro rýpaly, kteří chtějí řešit, že radu hledám tady a né u vetů, s vety je problém řešen. Snažím se jen najít něco, co by nám mohlo pomoci třeba z homeopatik, apod.

7.11.2015 08:23

Terry: bohužel nečekej tady na diskuzi nějakou pomoc, spíš tě lidi zkritizují :( a obrátí se to proti tobě. Pokud nabízí někdo, že dojede, tak toho využij :) Osobně si taky myslím, že jde o to, že poník zkouší, že má navrch a využívá nadřazenosti. Jestli zkusil jednou, podruhé,..a prošlo to, tak toho využívá. Já to samé měla u kříženky hucula, když jsem jí kupovala (nebyl to první můj kůň), měla 4 roky - na čištění a na uzdečce byla zlatá, ale při chytání v ohradě a "věcech", které se jí přestaly chtít, katastrofa. V rodině, odkud jsem jí kupovala, byla koníkem pro děti. Ano zlatá - ale prostě pokud šlo o něco, co chtěla. Když jí v ohradě chytli, šla ven, když se nedala chytit, nešlo se nikam a nechali ji být. To samé jako při procházce, ona si prostě postavila hlavu, že tam nepůjde, že chce jít jinam a já ji to nedovolila, tak zkoušela divadlo, stavět se na zadní, útočit. Nešlo o to, že by se něčeho bála, ale byla prostě zvyklá jít tam, kde chtěla - děti v rodině odkud jsem jí brala s koňmi neměly zkušenosti, kobylu by nedonutily jít, tam kam chtěly, tak se šlo tam, kde chtěla kobyla. A chůze na ohlávce? Když nadešla její "chvíle - tam já nepůjdu", byla schopna odtáhnout i dospělého člověka svým směrem. Postupně jsme si vyjasnili, že nebude po jejím..a je klid.

6.9.2015 09:26

Nedávno se to řešilo na FB ve skupině Koňáci z Ostravska.., pokud stále nemáte, můžu Vám tady popř. kontakty zkopírovat.

29.7.2015 12:47

Díky za reakci. Mám koně "lidožrouta" a chtěla jsem přeorganizovat boxy, ale na fórech a fb párkrát zahlédla fotku s koněm, který si prostrčil nohu mříží . Chci se toho vyvarovat, proto se tady ptám na vaše postřehy.