
Keltic Mind
Informace o uživateli:
Chovám krůty Bronzové Divoké, slepice Bielefeldské rodobarvé,včely a dva středně velké až velké psi. Zajímám se o volný chov Altenburských Bubláků a Koburských Skřivanů. Samozásobytelství je mím vděčným tématem.
Moje zvířata
Registrace od: 14. 7. 2020 07:56:55
Naposledy přihlášen: 14. 7. 2020 07:59:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
To co je tady prezentováno není žádné šlechtění tudíž si nepleťte pojmy s dojmy 😉 to co je tady předkládáno je pouze odchyt polodivokých holubů kteří jsou přemisťování z bodu A do bodu B kde žijí prakticky stejný život jako v bodu A akorát s tím rozdílem že v bodu B je nikdo nevyhání z jejich obydleného prostoru ...nic víc nic míň 🤷
Ale pane vy mi to berete doslovně vážně. Ještě jste mohl třeba zmínit, že chameleón nemá takový velký jazyk jako lidská ruka. Samozřejmě jsem to bral jako text napsaný s humornou lehkostí k malému pobavení tomu kdo si to prečte a tímto zároveň uznat,že jsem podobného nadšence nepotkal a ať se dílo daří. K.
To teda....ruka vystřelila tak rychle, jak chameleonův jazyk po hmyzu. :D V každém případě jste zážitkář. Třeba se vám podaří vyšlechtit něco co zaujmě široké holubářské osazenstvo a bude se o holubovi "VĚŽ" publikovat všude možně po světe. Tak přeji hlavně radost z chovu a zdraví ještě k tomu. Keltic.
jo012810
napsal(a):
Na váš dotaz není jednoduché zcela jednoznačně odpovědět. Především záleží o jaké plemeno jde a zda si přivezete holoubka z míst s větším predačním tlakem dravců a nebo naopak. Zcela jistě dlouholetý chov na volno vyselektuje přirozeně jedince s dobrou stavbou těla(myšleno pro letové schopnosti) a psychyku odolnější, než z voliérového chovu. Vždy bude platit, co jsem říkával již před léty, že u sebe na holubníku musím nechat proběhnout přírodní selekci a počítat se ztrátami. To co zbyde, je základ pro další chov. Abych to shrnul. Holoubata z dlouhodobého volného chovu, budou mít větší šanci na přežití a tím možnost položit základ vašeho chovu.
Děkuji za odpověď,
začnu s Koburskými Skřivany,pokud by se mi je nedařilo rozchovat na seznamu mám ještě z bubláků Altenbuské a pak podle mého jedny z nejodolnějších Slezské Barevnohlávky. Ještě ke koburským. Jsou to holubi větší, tak si říkám jaké velikosti udělat krbce,aby jim bylo pohodlno. Máte někdo zkušenost,kterou by jste mi chtěli předat?
Děkuji, Keltic.
rudla
napsal(a):
Dobrý deň.
Podľa mňa je dobré najprv zistiť čo vy môžete ponúknuť holubom , myslím tým do akého prostredia ich mienite vypustiť. Zistiť aké dravce by sa mohli vo vasom okolí vyskytnúť. Je dobré si všímať to , čo by Vás inokedy ani nenapadlo. Teraz dosť napomôže sledovať lastovičky tie odhalia v okoli mojho holubníka neškodnú Haju , ale aj zakerneho krahulca ukryteho v korune orecha. V zime sledujem vtáčie kŕmidlo , tam v čase núdze tiez vidno ako casto sa objaví dravec.
Lebo ja si myslím , že ak mám v okolí dravca špecialistu , tak neobstojí žiadne plemeno pokial bude nonstop pustene.
Mal som o.i. aj S. Farebnohlavky , mam aj bielohlavky a vzdy je nejaká strata. Ak by som to nechal uplne na voľno , tak by horko ťažko prežívali.
Ano dravci tu jsou. Pozemní pěchota ve složení kun, lasiček, tchořů, jezevců a lišek, vlci zatím u mne nespozorovány. Mají vzdušnou podporu s letkou káňat, jeszřábů. Krahujce jsem tu ještě nazaregistroval. S krmitkem poblíž holubniku, to je dobré. Přesně tak to udělám. Jsem v prostředí kde začíná CHKO - polosamota, les 30m vzdálen severně Pastviny na jihu, západě a východně.
Ano dravci tu jsou. Pozemní pěchota ve složení kun, lasiček, tchořů, jezevců a lišek, vlci zatím u mne nespozorovány. Mají vzdušnou podporu s letkou káňat, jeszřábů. Krahujce jsem tu ještě nazaregistroval. S krmitkem poblíž holubniku, to je dobré. Přesně tak to udělám. Jsem v prostředí kde začíná CHKO - polosamota, les 30m vzdálen severně Pastviny na jihu, západě a východně.
Drevorubecbeda
napsal(a):
Zdravím.
Barevnohlavky chovám s přestávkami asi dvacet let. Nějaké ztráty jsou, ale minimální. Bělohlavky mám druhým rokem a také bez problému. Vše celoročně navol
To se moc dobře čte. Jste v prostředí u lesa posazen mimo nastavěnou část obce nebo na v obci, kde jsou střechy všude dokola?
Ano o Slezštích Barevnohlávcích jsem často četl právě ve spojitosti s ostražitostí. Jsou na mém seznamu kandidátů. Pokud by neuspěl Koburský Skřivan tak by jsem ho určitě rád zkusil. Jsou to pěkní holuby. Jste tedy chovatel Slez. Barevnphlávků a Moravských Bělohlávků. Chov se Vám tedy udržuje v dobrém počtu s nárůstem nových generací dožívající se dospělosti pokud do nich nešáhnete Vy jako chovatel? Vlastně se chci zeptat na ztráty ze strany dravců. Chov máte založen blízko lesa? Místo kde budu zakládat chov je právě u lesa, kde jsou i rozsáhlé pastviny a v blízkosti je stoletá višeñ a stoletý dub. Opodál jsou další vzrostlé listnaté stromy. Doufám,že to nebude velký problém. Z přírody mi sem létají Hřivnáči zavrkají, něco málo pojí ze stromů a pak pokračují dál.. poslední dva roky jsem žádný útok dravce na slepice nezaznamenal..
Dobrý den všem příznivcům volného chovu holubů.
Budu moc rád za příspěvky od jakéhokoliv chovatele jakýchkoliv plemen, které chová na volno a podělí se tu o své zkušenosti, které by mi do začátku pomohli vyvarovat se chybám a svízelnostem ve způsobu chovu holubů na volno. Koburský skřivan je mou volbou v rázu šupkatým ( skřivánčím ), který působí více nenápadně v krajině než zbylé dva rázy tohoto plemene. Jsou ještě vůbec někde mezi námi nějací chovatelé chovající Koburské Skřivany volně? Jako další plemeno mě zaujalo svou šikovností co jsem vyčetl a jmenuje se Altenburský bublák, který prý ještě nezapoměl jak je důležitá ostražitost a úmí prý i skvěle pobublávat což u chalupy má své kouzlo.
Máte-li někdo nějakou fotku jak vám holoubci spokojeně odpočívají nebo poletují kolem svých hnízdišť, budníků posazených v blízkosti lesů, luhů a háju velice rád se pokochám a nechám i inspirovat. Věřím, že je mnohem více plemen,které se hodí do tohoto chovu a proto se těším na komentáře a příspěvky od všech těch, kteří vědí a rádi poradí.
Děkuji,
Keltic Mind