Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 12. 9. 2016 11:41:13
Naposledy přihlášen: 23. 4. 2020 21:15:21
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Moc děkuji za názory, víceméně jste mně utvrdili v mém názoru, že není potřeba nějakého extra přístupu, že to prostě asi je o tom na jakého zrovna trefíte. Přiznám se že kohoutům jsem se vždy snažila vyhnout (adi strach z dětství, kdy mně jeden dozobal🤔)ale slepice jsou mazli. Ovšem teď kohouta potřebujem, hlavně kvůli nějaké té obraně děvčat. Proto mi bylo o líto toho orlovjáka - na slepice byl zlatý, nenechal žádnou utiskovat a postavil se i boxerovi(psovi), který nám podhrabal plot. Proto jsem chtěla vědět jestli je možnost jak takový nezdar eliminovat přístupem.
Dobrý den, jsem začátečník a chtěla bych vás poprosit o radu. Je nějaký způsob jak si vychovat hodného kohouta? Měli jsme kohouta orlovky a cca v roce začal útočit, tak bohužel muse jít. Kohouta jsme neochočovali jako slepice, ty jsou mazlivky. Myslela jsem, že bude lepší když mu nastavíme určité hranice (jako např. u beranů, kozlů že je lepší žádné velké kamarádění). A teď k mé otázce, budeme mít kuřátka australek a určitě mezi nimi bude i kohout, tak myslíte že všeobecně je lepší si khouta ochočit, nebo ho držet trochu bokem, nevšímat si ho? Vím že je to hodně individuální, ale zajímalo by mně jaký přístup se vám osvědčil víc. Předem děkuji
Dobrý den, včera se nám zdula koza, naštěstí už je snad z nejhoršího venku. Vet nám dal timpasol naředěný v půl litru vody. Nemáte nějaký grif jak to do ní co nejlépe dostat? Nám se po bojích povedlo že vypila cca půlku, možná trochu víc. Krom toho že se napil i manžel který ji držel a já se to do ní snažila nalít, spoustu jsem toho rozcamrala mimo a málem jsem ji chudinu i přitopila. Teď to máme snad za sebou zdá se mi že jí začínají pracovat žaludky a pozobává seno ale pro příště. Někde jsem tu četla že myslím Roklanka dělá z Ruminalu kaši, ale ten tympasol by asi nešel naředit do menšího množství, tam je asi důležitý ten objem jestli jsem to dobře pochopila. Předem děkuji za nějaké tipy.
Dobrý den, naše koza dostala falešnou březost, dojít cca 3/4litru denně. Problém je v tom že má nalitou jen polovinu vemene. Chceme ji zasušit a na podzim ji nechat připustit. Myslíte že by se jí pak měly nalít normálně obě poloviny? Taky si nejsem jistá jestli při tomto množství mléka můžu zasušit nárazově ( prostě přestat dojít) - to mi bylo poraženo, že prý se to vstřebá, ale já si tím nejsem jistá, mám pocit že po dvou dnech by jí to vemeno prasklo, a taky mám strach že zánětu. Nebo postupně omezovat. Moc děkuji.
Dobrý den, před časem tu někdo dával vzorec pro hrubý výpočet váhy kozy. Myslím, že to bylo podle obvodu za předníma nohama, ale nejsem si tím už jistá. Zapoměla jsem si ho poznačit a teď ho nemohu najít. Byl by prosím někdo tak hodný a napsal ho sem znovu? Nebo mi dal odkaz na tu diskuzi, kde se o tom mluvilo?
Moc děkuji
Dobrý den, máme dvě hnědé bezrohé kozy, jedna je únorová druhá dubnová. Přemýšleli jsme že tu únorovou dáme ještě letos připustit.
Po přečtení různých diskuzí jsem z toho jelen, máme totiž k dispozici bezrohého kozla, pokud ho s ním připustíme jaká je šance že se narodí hemafrodit? A pokud bychom připustili rohatým kozlem je nějaká šance že se narodí bezrohé kůzle? Chtěli bychom si totiž, pokud se podaří kozička si ji nechat, ale vzhledem k tomu že obě holky jsou bezrohé tak rohatou asi ne.
Zvolit tedy rohatého nebo bezrohého kozla?
Omlouvám se za hloupý dotaz ale mám pocit že čím víc se o tomsnažím zjistit tak tím víc se do toho motám. Předem děkuji.
Chlívek budou mít taky každý svůj, takže ty porody by šly zabezpečit, ale právě jak už budou na pastvě tak budou muset být dohromady, protože přepažit to můžem jen na kratší dobu, zas tolik prostoru tu nemáme. Snažíme se sehnat koně co už je na kozy, nebo alespon ovce zvyklý, jenže ono je dost složité sehnat jen "kvalitní" zvíře a každý požadavek navíc je skoro scifi , ale to asi všichni znáte.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat těch co mají zkušenost se smíšeným stádem jak postupovat při přivezení nového člena. Teda konkrétně máme dvě kozeny hnědé bezrohé a na jaře plánujeme přivést koně. Dělá mi starosti aby jim neublížil, jestli ze začátku přepažit ohradu aby na sebe jen viděli ale nemohli k sobě, nebo je rovnou k sobě pustit. Jak u Vás probíhalo seznamování. Jde mi taky o to že kozeny pokud se zadaří tak budou mít zrovna v tu dobu mladé. Moc děkuji všem za odpovědi.