
kouták
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 1. 12. 2020 13:17:15
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
canka
napsal(a):
Tak záhada rozluštěna!!Je to potkan!!!A nevypadá moc zdravě...přistihla jsem ho dneska přímo při činu..byl vevnitř a cpal se,všude nakaděno..hledala jsem rychle něco,čím bych ho majzla..vzala jsem klacek a hnala ho..zalezl k baráku pod okap..tak jsem ho rychle vyfotila..nevím,jestli ho tam uvidíte,jak se tam krčí..no vyštourala jsem ho ven,tak vyběhl na zahradu a já se rozeběhla,že ho majznu a zabiju...a..zjistila jsem,že to nedokážu Já prostě tohle nemůžu Sakra já jsem takový srab na tohle..přitom je to zmetek,záškodník,fakt nevypadal zdravě..a já ho nedokážu ani zabít..utekl do vedlejší zahrady..ale příště,příště už to fakt udělám..musím..nebo ty čičiny něco chytnou..šla jsem pro teplou vodu,umyla ty misky a dala jim tam ten nový boxík..je velký,prostorný,ten vchod jsem vypálila výš,ale když to není ježek,ale potkan,tak je to stejně v řiti a nepomůže to
Doma samozřejmě taková blbost,jako plastový box,okamžitě zaujal kluky..Pučmelda teda okukoval jen zvenku,ale Nikouš prostě na férovku vlezl dovnitř a odmítal vylézt..musela jsem ho z toho doslova ,,vysypat,, abych to mohla odnést ven kočicím
U vietnamky jsem byla koupit mističku a nějaký levný granulky pro toho černýho kočičáka u koní..nechci mu podstrojovat jako Bertíkovi a dávat mu kvalitní granule,aby si tam zase jako moc nezvykal..no a dala jsem to tam a za chvilku slyším chroupání..jsem si říkala,že by se tu tak rychle zjevil?Prdlajz..Berťas mu to tam šel jíst..granule za pár korun To je tak,když se člověk snaží,dává mu jen to dobrý a on se pak cpe hnusama
Jdu rychle něco pojíst a jedu za kamarádkou..jedeme dneska do útulku odvézt nějaký starý deky a prostěradla a mňamky..a půjdeme s pejskama i ven..snad si žádného nedovezu tak zatím paaaaa
Canka objasnila a já jsem to chtěl také objasnit. Zastavil jsem se dnesl u kamaráda na odchovně kuřat a potkal jsem stejné hovínko.Ptal jsem se kamaráda čí to je a on říkal potkan.Tak jsem to vyfotil.
Mourek má zásobu granulí,protože na chalupu nejezdím každý den,ale nejraději má masíčko.Je jak medvídek.
canka
napsal(a):
Janae - černobílá kočka je úplně jinde
V tomhle případě se jedná o partu venkovních toulavých koček,co mi žijí za barákem..mají granule na několika místech,aby se najedli všichni..a řekla bych,že v rámci možností spolu vychází dobře..no a u garáže mají udělané domky na spaní a kryté ,,krmiště,,.A právě tam se to odehravá..
Bobíky jsem fotila,viz. foto výše..sem je přidám oříznuté,aby ty bobky byly víc vidět
Nyní je ten bobík na fotce vidět,ale od čeho to je nevím.To může rozluštit pouze ta fotopast.Docela by mě to zajímalo.
canka
napsal(a):
Je to zásadně přes noc....ale já teď studovala bobky potkanů a takhle prostě ty hoviša nevypadají
Dobře ale i kdyby to tedy bylo potkaní,jak to vyřešit?To asi nelze...
Napadlo mě dát tam fotopast,ale je to blbé místo a já bych se bála,že mi tu fotopast někdo lohne..
Ta fotopsat by určitě pomohla.Jedině jí tam dát večer a ráno schovat.Já se také bojím,že mi jí někdo ukradne,ale pořád doufám,že zloděje zachytí a fotka mi přijde na PC.
Na potkana prodávají plechové pasti,ale když jsou venku kočky,tak to je problém.Je zde možnost si objednat drátěnou past od Veverky.Inzeruje jí zde na iFauně a do té by kočka nevlezla.Nejlepší je se s ním domluvit a on jí udělá na přání.Telefon:604678823
jo012810
napsal(a):
To, že "v polích" není co žrát není opravdu jejich vina(dravců)...co nezabije chemie a nerozjezdí traktory, dodělají prasata..."čirou náhodou jsem uprostřed louky málem rozšlápl hnízdo strnadů...za pár dní byla "vysečená" a bylo "hotovo" . S tímto mohu plně souhlasit.
Nicméně jiný příspěvek do vlákna říká: Každýmu jedinci ,který je reintrodukován do přírody, je zajištěno přežití na základě jeho přirozené potravy a biotopů. To že se přemnoží některé druhy , jelikož nemají přirozené nepřátele je druhá věc,tam by se mělo zasáhnout. Ale s názorem, že dravci jsou přemnožený, protože vám vlítne do holubníku?
No, jak to tedy je? Když celou mezidiskusi trochu obrátím a místo toho, abych usiloval o zavření holubů do voliér, začnu shánět granty a budu vytvářet veřejné mínění, že je třeba všechny vzácné druhy dravců zavřít do voliér, pravidelně krmit a kochat se jejich životními projevy ve voliéře? Jak dravec, tak holub (polního typu) přece patří do do vzduchu a má létat.
Odkaz: https://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/ptaci-zemedelske-krajiny-budeme-za-koroptvi-chodit.pdf přesně "vědecky" popisuje o čem je debata. Do měnící se krajiny (s menší úživností) se implementuje ochrana vrcholu potravinového řetězce a mnohdy ještě vypustí ve voliérách odchovaný dravec. Takže jsme zpět u toho příkladu chovu krávy s možnosti uživení králíka. Jak jsem již dříve uváděl, pokud jeden dědek skončí se svoji zábavou, to není žádná škoda. Ale škodou je selektivní ochrana, která dlouhodobě ubližuje přírodě, jako celku.
Příteli,lépe to vysvětlit nešlo.Děkuji.Kouťák
Jen tak pár fotek, jak to žije na rybníku Koclířov u Lomnice nad Lužnicí.Potřeboval jsem dnes rozchodit to vánoční přežírání a stálo to za to.Husa běločelá se zde zastavuje na tahu každý rok.Letos přilétla o týden dříve,ale zajímavé je,že jsou tam i Husy velké,které přilétají až začátkem února.Třeba už zima bude jen mírná.Kouťák
Dravce mám rád,ale to ví zde každý.Krásně se to zde rozjelo,ale ze židle se zvedat nemusím a pevně na ní sedím.Ochranářství by byla dobrá věc,ale muselo by se přemýšlet.Většina ochranářů vyrůstala na vesnici,ale v 15 letech začala doba studií a u těch dobrých se pokračovalo ve vědecké práci v Praze a i jinde.Nastalo odtržení o reality,nastoupila doba grantů a tak je to takové, jaké to je.
Pokud se jen zamyslím na Orlem mořských vypuštěným na Třeboňsko a Hlubocko v roce 1987 ve spolupráci německého chovatele Clause Fentzloffa,kdy bylo vypuštěno 9 ks.,tak to bylo docela zajímavé.V současné době pouze jeden ornitlog nakroužkoval 100 orlů.
Každý obyčejný chovatel,nejen holubů ví,že neřízená příbuzenská plemenitba je zlo.K čemu dnes dochází je zcela jasné.Viděl jsem orla mořského,který měl jedno křídlo úplně bílé.Co to znamená nechám na úvaze jiných.Podle mě je to důsledek příbuzenské plemenitby a nebo křížení Orla východního s Orlem mořským.Kde se vzal na Třeboňsku Orel východní není dodnes jasné,ale je zde.
Orel mořský byl na Třeboňsku vysazen ,protože prý zde před sto lety žil a bude mít hojnost potravy na uhynulých rybách.Bohužel při té spoustě orlů dochází,co jsem viděl hlavně k lovení veškerých divokých kachňat,divokých housat a v hnízdech je spousta kroužků od holubů a slepic.Že by je orel nalezl všechny mrtvé?
V současné době se ochranáři chlubí,jak fotopast zachytila rodinu vlků a při tom do nivy řeky Lužnice vysadí divoké koně,pratury a nedaleko tohoto místa chovatelé mají potíže s útoky vlků na telata v ohradách.Bohužel práce ochranářská je dnes tikající bomba a člověk jako jsem já,který žije přírodou, jen kroutí hlavou.Kouťák
ŠŤASTNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ,RADOSTI V ROCE 2023 PŘEJE VŠEM KOUŤÁK.
To není pokus,to je ve Vás a myslíte si,že to někdy vyšumí?Nyní nejde o Vás,ale o holuby.Zavřít musíte a pustit v zimě jen za dozoru.Přilétnou vlaštovky a můžete se kochat opět volným proletem beze ztrát.Já jsem to neustál s polodivokým sokolem,ale mám radost,že moji barevnohlávci létají svobodně u kamaráda a nemá žádnou ztrátu.Přijde jaro a bude zase lépe. Kouťák
Nikdy jsem to u vlastních holubů neměl,ale u některých,které jsem zakoupil jsem to viděl.Již se to zde řešilo a když jsem se o to zajímal,tak mi někdo poslal tuto fotografii,že je to stresem při pelichání.Zajímal jsem se o to delší dobu a u některých chovatelů,kteří dělají léčebnou prevenci se to opakovalo pravidelně.Můj osobní názor je stejný, jako má Jarda Pokorný zde,že to je otrava léčivama a ještě přidávám,že je to také z podvýživy,což je to samé,protože když někdo nechápe,že léčebná prevence je blbost a lékama holubům ničí potřebné vitamíny.Stačí se podívat na pošťáky Raspice a všichni vidí krásně utažené peří a NELÉČÍ.
Musíme však poradit Petruskovi co s tím.Má rada:Pokud holubi létají,nedělej nic a oni si najdou vše potřebné,aby se jim peří srovnalo.
Pokud máš volierový chov,tak jim kup jakékoliv granule,třeba pro nosnice,bažanty,krůťata,aby jsi doplnil vše potřebné pro tvorbu peří.Dodej zelené krmení,třeba jak radí Raspic,kus kamenné soli na hromadu písku,grit,koupadlo natrvalo a nic nezkazíš,když jim do voliery hodíš lopatou krtinec.Hlavně je nezavírej do komorového holubníku,protože holub není slepice,ale létavý pták a potřebuje vzduch i v noci.Věřím,že za dva měsíce nebude co řešit. Kouťák
Zdravím všechny.
Tak si musím postěžovat.Na chalupu nyní v zimě už tak často jezdit nebudu a tak jsem dal Mourkovi větší misku s granulema,aby neměl hlad.Za 3 dny miska prázdná.Našel jsem tedy velkou a dal jsem do ní 1kg granulí.Miska za 3 dny poloprázdná,ale Mourek se spokojeně mazlil.Vzal jsem si domů paměťovou kartu z fotopasti a pouštěl jsem si videa.Bavil jsem se u toho asi hodinu.Krmím další 4 kočky souseda z druhého konce vesnice,také jednu kunu a dvě straky.Je zajímavé,když je Mourek u žrádla,tak cizí kočky zalehnou uprostřed dvora a čekají až Mourek odejde.Vím,že s tím nic neudělám,ale to budu krmit za chvilku všechny kočky z celé vesnice.Přemýšlím jak to udělat,ale nic mě nenapadá,než koupit pytel granulí.
Tak jsem si postěžoval a přidám něco něco veselejšího.Byl jsem v civilizaci a navštívil jsem největší zahradnictví v J.H..Chtěl jsem si ještě koupit moruši,ale když jsem vlezl dovnitř,tak jsem se lekl.Všechno odstěhováno a tam to všechno blikalo a svítilo.Ještě,že je uprostřed restaurace s cukrárnou.Žena říkala,že jdem na ňam,ňam a tak káva se zákuskem byla sladká odměna.
Canko,brambory v samotné slámě a senu moc nejdou,ale pokud by se do navezené vrstvy udělal otvor a hodil se na bramboru substrát,nebo jen obyčejná krtina,tak by to také šlo.Není to prostě ono,protože tráva navezená do podzimu je na jaře už zetlelá a když je dost sněhu,tak na jaře je pod horní vrstvou už krásný substrát.Navážím na trávník tak 70 cm a do jara je tam 20 cm.Někdy musím trávu na jaře kolem už rostoucích brambor přidávat,abych neměl brambory zelené,ale to jen když na podzim chybí tráva.
Vzpomínám,že jednou jsem vyházel z půdy staré seno a rozházel ho po zahradě.Vjel jsem do něj traktůrkem-sekacím a rosekal.Sebral jsem ho sečením s trávou a bylo to také dobré.
lesnížínka
napsal(a):
A hrozny máte vlastně na co? Na jídlo, nebo si vyrábíte víno? Nevypadají jako ty velké,,ceckaté", jak se u nás říká Právě jsem chtěla ty, ale nemám Jestli by zase nevymrzly nevím. Teď pár zim asi ne, pak přijde nějaká ta ,,klasická" a je po půl zahradě, ne jen po hroznech.
Víno nevyrábím,protože já víno nepiji a v rodině hlavně vnoučata mají zájem o hrozny na jídlo.Je dobré i hrozny prohnat vřetenovým odšťavňovačem,což jsem letos udělal a džbán dobrého moštu zmizel během chvilky.
Budu určitě mé odolné víno množit a když se to podaří,tak mohu poslat i poštou a myslím si,že by cestu přežilo.Vždy říkám,že víno je plevel. To růžové Rošfor je nejodolnější réva u nás.Začíná rašit,když ostatní vína ještě neví,že začíná jaro a určitě nezmrzne.
Varaxi
napsal(a):
Já o nich už psala v některé z teplákovek. Když to shrnu, tak ne, nejsou to rajčata pro líné, protože ty potvory trpí na plísně stejně jako většina rajčat. Na záhonku se stříkám Polyversem, což funguje téměř 100%. V květináči je mám pod stříškou, ale když je mlha, stejně se ta plíseň projeví.
Co se týče toho vyvazování, jak je to rajče takové kompaktní, tak je i silné, méně se klátí, jsou odolnější, má silnější a kratší stonek, je to fakt rozdíl. Nepřivazuji je - sice sem tam se nějaká větev zlomí, ale to jsou třeba dvě tři na záhoně. Protože je tyčkové, dělá zálistky, ale já je vylamuji jen málo, rozhodně nevylamuji každý zálistek. Tudíž zlomená větvička neznamená, že celá rostlina přijde vniveč. Odrůda, co mám já, není nijak zvlášť raná, takže to může být také omezení.
Mongolského trpaslíka neznám, ale dwarf je typ tyčkového rajčete, není to odrůda; tudíž to klidně může být ono.
Kdyby se zjara podařilo rajče namnožit ze zálistků, ráda se o pár rostlinek podělím, nebo Vám můžu nechat rajče na semínka, ale mně se to semenaření nedaří, takže nemůžu zaručit, že Vám něco vyroste a že to budou vitální rostlinky. Odkud jste (přibližně)? Já teď bydlím v Milovicích v Čechách, ale pravidelně jezdím do okolí Třebíče a na Vyškovsko.
Varaxi,děkuji za odpověď.Je to v rajčatech zase něco nového a tak mě to zaujalo,že bych oživil mou divokou zahradu rajčetem o které se nemusím starat.Pokud trpí na plísně jako ostatní rajčata,tak zůstanu u Tornáda a v divoké zahradě bude rajče divoké.I když je maličké,tak na plísně netrpí.Já rajčata nestříkám ničím a letos jsme zavařili na kečup,lečo a jiné,celkem 22 kg rajčat.Plíseň rajčata letos nepostihla,ale postřik mám stále připraven.Každý rok je jiný.Ještě jednou děkuji a zdravím z Třeboně.
S vínem jsem měl také problém.Nejsem ve vinařské oblasti,ale začal s tím soused MUDr.,který postavil vinohrad a ono se mu víno daří.Začal jsem pátrat po stolní odrůdě vinné révy ,která je odolná a bylo to pokusnictví.Některé zmrzlo,některé jsem vykopal a nyní mám 4 odrůdy kterým se u mě daří.Chytlo mě to a tak si vždy nějaké koupím,nebo namnožím.Nejodolnější réva je ROŠFOR.Mám modrý a růžový.Nejbujnější je CHORVAT (jahoďák) a poslední od kamaráda,odrůdu neznám,ale také výborné a odolné.Mohu na jaře namnožit.To jsem se už naučil a tak blbnu a blbnu.