
kovbojicek
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 18. 5. 2015 14:47:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
redpoll
napsal(a):
Tak se ještě taky přidám. Jak kolega přede mnou rozepisuje, písmenem A se označují ptáci se strukturou peří, kterou označujeme jako intenzívní. Dnes už se namísto struktura používá zase novější termín (kategorie) ale mezi chovateli se domluvíte spíš podle staré terminologie. Jak sám výraz intensívní vyjadřuje, i ta červeň je výrazně intenzívní, bez ohledu na letky ten kanár na obrázku je červený až nevím k čemu bych to přirovnal, samozřejmě k tomu bylo použito i karoténu. Ani já nemám v úmyslu z Vás vychovat chovatelku zúčastňující se pravidelně soutěží a odchovávající každoročně desítky kanárů. Tady Vám dám ještě jednu radu, kterou jsem zmínil už i kolegyni nad Vámi, až budete ptáka kupovat, a prodávající se bude dušovat vším možným, že je to zrovna sameček, zkuste si u něj vymínit podmínku výměny v případě omylu nebo vrácení peněz. Možná, že prodávající i trochu znejistí a zklidní se. Nicméně splést se v určení pohlaví kanárů není chyba, za niž by se chovatel musel stydět, jediný projev je zpěv samce a ten, který se nestihne na podzim projevit, je automaticky považován za samici. Bílý partner bude ve voliéře méně výrazný, v případě jak píše kolega nade mnou, že bude dominantní, bylo by dobré respektovat jak zmiňuje ten nádech červené barvy na křídlech ale budete mít jen polovinu mláďat (obojího pohlaví) oranžových, druhá polovina budou bílí dominantní. Pokud použijete bílého kanara recesívního, bude všechno potomstvo oranžové nebo červené, či jakou tu samičku máte. Než k tomu dojde, že budete mít skutečně odchov, věřím, že někde vystudujete i ty další náležitosti nebo rozdíly mezi možnými řešeními. Posílám Vám soukromě ještě drobnou doplňující informaci a přeji úspěšný chov.
jakkoli strakatého, nebo s nádechem právě nechci, děkuji za všechny rady, pokusím se tedy sehnat toho intenzivního. kdyby bylo na mě, tak si nechám jen ji. je hrozně miloučká, ale nechci ji trápit samotou...
datl
napsal(a):
Pokud máte pouze jednu červenou (lipochromomovou) samičku pořiďte si párovatelného červeného samce nejlépe tak, aby jste dala dohromady pár A (intenzivní) x (B) neintenzivní. Ptáci A působí dojmem lesklejšího a sytějšího zbarvení a jejich peří je více "přilehavé". Ptáci B mají a špičkách per patrný bílý nádech a působí tak světlejším dojmem. Nevím jak vypadá vaše samička. Pošlete fotku nebo se sama zamyslete zda je spíše A nebo B.
Také by vhodným partnerem mohl být pták dominantně bílý s červenými znaky (skvrnkami) na křídlech.
Párování se žlutými, nebo melaninovými kanáry je možné, ale získáte nezajímavé žlutooranžové nebo strakaté ptáky, kterých je všude ve výkupech plno.
Ten červený kanár na snímku výše je pouze letošní pěkně červený kanár, se kterým si chovatel při barvení trochu pohrál (ptákům něpřepeřují při prvním pelichání letky a ocas). Pokud by jste takového sehnala bez obav ho můžete párovat. Při dalším pelichání bude mít křídla i ocas stejně zbarvený jako celé tělo.
Vydejte se k chovateli a nejlépe se před nákupem u něj v kleci neo voliéře přesvěčte (podle zpěvu) že pták je opravdu samec. Divila by jste se kolik zkušených chovatelů po pár týdnech zjistí, že má doma dvě samice. Prohlédněte si při nákupu kroužek (nejlépe si kupte samce letošního) a pokuste se posoudit zdravotní stav (postoj ptáka, čistota a stav opeření, kůže na nohách a v okolí zobáku, osvalená prsa - ne vystouplá hrudní kost).
jste moc hodný, podle vašeho popisu mám neintenzivní kanářici. teď začala přepeřovat a obávám se, že byla trochu dobarvena betakarotenem (přestože dostává mrkev a zelené krmení, její barva hodně světlá, nevím proč..)pokusím se tedy k ní koupit intenzivního.
přítel mi nabídl, že pokud chci, tak zajedeme v lednu do Straubingu a dostala jsem kontakt na chovatele od Mladé Boleslavi, tak váhám.
redpoll
napsal(a):
S odstupem doby chovatel pozná, že pokud nemůže něco sehnat, tedy oranžového kanára, nezbývá než si jej odchovat sám. Kupte červeného bez ohledu na to že letky budou světlejší. Pářením barev žlutá, oranžová a červená (lipochromové barvy) mezi sebou se nedá nic pokazit, barvy se jen vzájemně promíchají. Takže z páření červeného se žlutým získáte oranžové. Potom přijdete na to, že s barvami se dá něco vylepšovat i dodatečně anebo že ten červený či oranžový koupený kanár Vám po přepelichání vybledne. Nicméně stejně jako mi poměrně dáváte za pravdu, že strakatí kanáři, (protože v naprosté většině nejsou strakatí pěkně, o symetričnosti ani nemluvě), vám příliš neimponují, dovolím si další doporučení týkající se oranžové barvy. Jedná se vlastně o mezistupeň mezi žlutou a červenou barvou a ve standardu pro barevné kanáry tato už ani uvedena není. To zdaleka neznamená, že červení kanáři mají-li vyhovět standardu jsou obětí syntetického barvení, karotenem lze samozřejmě jejich vzhled zlepšit ale skutečně existují kanáři červené barvy. Zatím sháníte něco, aniž byste byla schopna přesně definovat co to vlastně má být, v důsledku toho může být pak i to zklamání z vyblednutí koupeného kanára a odhalení toho že ve skutečnosti není oranžový a tudíž ani mladí po něm nebudou jak předpokládáte nebo si přejete. Takže neuražte se, když Vám doporučím, abyste si tohle přečetla dvakrát, případně se o to zajímala i jinde. Po čase v tom může chovatel objevit přitažlivost umění dosáhnout něčeho podle své představy. Pak to může být skoro na pokraji jakéhosi kouzelnictví s barvami, už jsem sem jednou vkládal podobný nebo možná i tento obrázek. Podle letošního rozhodnutí COM se na výstavách bude soutěžit mezi barevnými i ve skupině kanárů podivně červených, tedy s naprosto bílými křídly. Přesto jsou to geneticky červení kanáři, žádná nová mutace.
tak, podle vámi přiloženého obrázku je má samice čistě červená. víte, já nechci dělat odchovy a mít kanárků plnou místnost, ale samička se chová, jakby chtěla hnízdit, tak bych chtěla jeden pár. vím, že to asi odsoudíte, ale chci je jen pro svoji potěchu. proto bych chtěla sehnat takového kanárka jako jste přiložil, jen bez těch bílých letek.
děkuji
Dani
datl
napsal(a):
Podívejte se zde do inzerce. Cena kanárů se liší dle plemene a kvality. Začíná někde okolo 200Kč za různé strakatiny a nevybarvené oranžové křížence (typický sortiment běžného "zverimexu"). Většina trochu slušných ptáků se na burze prodá asi okolo 350Kč s rozptylem +-100korun. Nakupující ve vlastním zájmu preferují ptáky kroužkované a často i tohoroční (rok vyznačen na kroužku). Záleží na momentální nabídce a cenách ve výkupu (kanáry do výkupu berou za 120-150Kč a často je podmínkou pouze to aby v době obchodu žili a vypadali schopní prodeje). Pochopitelně za zajímavé, líbivé nebo neobvyklé kanáry blízké standardu toho kterého plemene dáte i o trochu víc. Chovatelé kterým jde o kvalitu odchovů a sledují dlouhodobější chovatelský záměr jsou ochotní zaplatit za dobrého ptáka prostě vyšší cenu. Zajeďte si k nějakému chovateli v Praze nebo navštivte větší burzu. Za pár týdnů (až většina mladých dokončí přepeřování a chovatelé si vytřídí kusy "do chovu a "na prodej") bude nejlepší období k nákupu (nižší ceny a větší výběr než v jiné roční době). Nějaké kanáry snad budou mít i na 70té výstavě ptactva KPEP v Praze. Viz. pozvánka níže.
dobrý den,
sháním oranžového samce a nemůžu najít, jezdím po výstavách, burzách a zverimexech, ale vsude jsou jen takoví svetli , popřípadě je vidět, že jsou křížení se žlutým, nebo mají například bílé letky.
mám krásnou samičku, která je vybravená jako jarní mrkev, opravdu nádherná, ale samci nikde nejsou..
PORADÍTE?
danurba
napsal(a):
plně s tebou souhlasím...právě o to mám starost, že ten člověk nemá žádné zkušenosti ani s odchovem dravců, ani se sokolničením. Nevadilo by mi, kdyby byla v odborné péči sokolníka nebo chovatele, který tomu rozumí, ale co jí takhle asi čeká? Pomalé tloustnutí někde na bidýlku? Doufám, že ne.
Už poměrně dlouhou dobu se zajímám o etologii, myslím, že o přirozeném chování zvířat něco vím. Proto právě mám obavu, že divoký pták (rozuměj nedomestikovaný, pocházející z volné přírody) skončí někde v kleci, bude se sice nacpávat prvotřídním kuřecím masem, ale nikdy se nenaučí pořádně létat, natož lovit. Možná jeho "majitel" sokolnický výcvik zvládne, pak klobouk dolů. Sama tomu budu velmi ráda. Stejně si ale myslím, že by o té poštolce měl vědět nějaký odborník, třeba proto, aby dokázal poradit a pomoci v jejím chovu. Nemyslím si, že úřady jsou tu proto, aby prudili, naštěstí mám i jiné zkušenosti.
danurbo, pokud se zajímáš o etologii, jak píšeš a chceš, aby se zvížátka měla dobře, tak bych chtěla vidět tve pastviny.. 2 ha na koně, ovce, kozy, krávy opravdu není zrovna moc, nehledě na to, že by se spolu nikdy nepasly, kdyby k tomu nebyli člověkem, tedy tebou nuceni...
ano, neschvaluji porušování zákonů, ale neopírej se o etologii, když pak děláš něco takového...
pavelc
napsal(a):
ja říkam furt že rousny jsou krasnyjsou to moji miláčci dikas Pavel,mohl by jsi me poslat ty fotky na meil?tam vyniknou vice nez tady na diskuzi dikas
Vzorník udává
* Bílé modře kolumbijské
* Žluté kolumbijské
* Žluté modře kolumbijské
* Černé bílé skvrnité
* Šedé bíle skvrnité
* Modré bíle skvrnité
* Žluté bíle tečkované
* Červené bíle tečkované
* Žlutě plavé bíle tečkované
* Porcelánové
* Šedě porcelánové
* Stříbrné porcelánové
* Citronové porcelánové
* Žíhané
sheril
napsal(a):
No vidíte a ty naši traktoristi neměli žádnou práci ,ani to neobraceli a zdažili o 100 %,naftu neprojížděli,je to divný
tak sis měla seno prhlédnout, radši dám šest set za kvalitní balík.. jinak u nás na západě balík 300,- (150cm s pevnou komorou) ale senicko jako víno, dokonalá skladba a krasne zelený (stihli usušit mezi dešti) prostě paráááda
danurba
napsal(a):
tak už vím, čím to je...jsem pitomá, že mě to nenapadlo dřív. Já pořád prohmatávala klouby a svaly nenapadlo mě podívat se na kopýtka...kůzle mělo hnilobu mezi prsty. Než jsem na to přišla, už mi kůzlata kulhala tři, včera jsme jim nohy vykoupali a už chodí nádherně. Budu muset ještě přeléčit celý stádo, zítra mi v lékárně udělají roztok. Holt to mokrý počasí se takhle podepisuje...naštěstí je to snadno léčitelný, alespoň doteď jsme se toho vždy zbavili rychle. Ještě že mám tak dobrýho veta, kterýho to napadlo jako první možnost, když jsem mu volala
hniloba je hnusná, ale od té doby, co investujeme do vakcíny proti hnilobě, tak ťuk ťuk ani jeden případ. Je to paráda
thesis
napsal(a):
Heh a budou ho žrát aspoň slepice? škoda vyhodit. No s granulemi mám trochu problém, nejbližší obchod kde vím že mají je ode mě 50km. Ha teď mě napadá jak to vyřešit. Takže myslíš že ani oves nemám dávat? Mám vitamíny Mikros a je tam přesně uvedeno kolik dávat jak starým koním a v jaké zátěži či v žádné. Taky mě mohlo napadnout že granule jsou lepší než hazardovat s obilovinami. Každopádně díky, mě třeba občas nakopnout aby se rozsvítilo
slepicim prosím ne, zatloustnou, a hlavne jecmen obsahuje prilis vlakniny, ta "zalepi" tenke strevo a slepice neni schopna ostatni ziviny stravit.
Nemate kraliky? nebo souseda s kraliky? ti zerou jecmen!!!
zoha
napsal(a):
Ptáky z této voliéry odchytávám kdykoliv je potřeba. Existuje několik bezproblémových metod - krmnou klecí s dvířky na lanku z úkrytu za voliérou počínaje a ornitologickými sítěmi konče.
Chovat naše ptáky a vypouštět odchovy lze, nicméně momemtálně se to praktikuje spíše u sov, dravců a dalších skupin, musí to být domluvené s příslušnými organizacemi ochrany přírody.
Žoha, KPEP
děkuji za spoustu informací. Také si myslím, že odchytnout ptáky není zas tak těžké...
Ono ještě chvíli potrvá než nějaké odchovy budou a pak se začneme domlouvat:-D
Jste moc hodný
Dani
zoha
napsal(a):
Vážený,
nevím jestli jste začátečník nebo zkušený chovatel, to z Vašeho profilu nelze vyčíst, nicméně to, co jste napsal, je holý nesmysl. Samozřejmě pro chov, který je veden pro odchov určitého páru či druhu, jsou lepší menší druhové voliérky, nicméně voliéra 100 m2 je možná, lze tam pustit několik druhů, kteří se v daném prostoru budou respektovat. Navíc, co nefunguje v klasických malých voliérkách, to bez problémů jde v těch velkorysejších. Pokud chovatel své ptáky dobře zná a každodenně sleduje, pozná, kde kdo hnízdí a od kdy, takže lze i bez problémů nakroužkovat odchovy.
Takže Vás prosím, buďte tak laskav, vyjadřujte se pouze k tomu, o čem něco víte a nehrajte si na chytráka, i když beru v potaz, že je to Váš názor. A nebo nám popište Vaše negativní zkušenosti s takto velkou voliérou, já mám zkušenosti opačné podložené vlastní praxí - ve voliéře cca 150m čtverečních přirozeně osázené bez problémů průběžně žijí a množí se po páru konopky, zvonci, zvonohlíci, stehlíci, vrabci domácí, strnadi obecní, kosi a polní křepelky.
tak to prave pritel mysli v jedne voliere chovat po paru ruznych druhů. A když to jen trochu půjde, tak částečně odchovy vypouštět... ale k tomu taky musim pročíst zákon... plánujeme to v průběhu dvou let...
Nepotřebujeme ani tak ptáky vidět, jako slyšet jejich hvízdání a vědět, že jsou alespoň částečě spokojení a to si nejsem jistá, jestli v malé voliere je mozne...