
kubakubina
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 5. 2013 18:38:36
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
daniela59
napsal(a):
Alexandrom dosť dlho trvá kým si zvyknu na iného človeka,ak ste videl u chovatela ako mu sedel na ruke alebo sa nechal hladkať tak po čase sa to podarí aj Vám len ho treba stále uplácať nejakymi dobrotami hlavne vonku z klietky a získať si jeho dôveru.Niektorí vtáci nemajú radi keď sa im siaha do klietky keď su v nej a útočia.Na každého platí niečo iné chce to veľa trpezlivosti.
Dobrý den
Danielo děkuji Vám mnohokrát :) hlavně že je nějaká šance si ho získat, je to nádherné zvíře .-)
Bohužel neviděl jsem ani jsem chovatele nepožádal aby mi předvedl například že se nechá pohladit. Ano, ty úplatky to bude dobrý systém, je fakt že si skrz klec ode mne vzal burák, vícekrát si ho však už nevzal. Buráky miluje tak to budu zkoušet tím + ovoce (nemám vyzkoušeno vše) ale na to časem přijdu co mu chutná :) Teď například sedí s korelou na jednom bidle a čeká než mu korela uvolní místo ke krmítku. To by také mohlo do budoucna více uškodit než prospět, korele zabráním přístup do jeho klece. Ještě jednou moc děkuji, mějte se hezky a já budu válčit :) Zatím se loučím .-)
Dobrý den, bohužel pro mou smůlu zjišťuju že alexandr
přítulný není a slovo krotký se použít nedá. Při pokusu o
vložení ovoce do klece je papouch silně podrážděn a nic se
nedá dělat. Prosím napište někdo něco optimistyckého, třeba
že si zvykne ať se mám čeho chytit :)) V tomto případě
asi všechno marné zkoušet něco s 3 letým samcem.
Umí krásně mluvit to je fakt tak nevím co si o tom myslet.
S korelou je to v pohodě, po pár dnech co jsem je pustil spolu na let
se korela otrkal a vlezl k alexandrovi do klece, vymetl zbytky ze
dna klece, projel mu krmítka a sedl si provokativně na protější bidlo.
Vypadalo to žd si korela zabalil kufry a nastěhoval se k alexandrovi.
Naštěstí ne, jen tam za ním chodí na kukandu jestli nemá něco lepšího
do zobáku než mu je nabídnuto v jeho kleci. Jinak je sranda
dívat se co prováděj za psí kusy :D
Závěrem - jak se již mnohokrát probíralo a probíralo
co se kupování zvířat ze zverimexů týče, nedá se důvěřovat
ani každému chovateli. Sám jsem si v podstatě koupil něco jiného. Kuba
daniela59
napsal(a):
Myslím že sa nemusíte obavať toho že by alexander pri korele prestel byť krotký,skôr sa môže stať že samček korely prestane byť taky plachý a po čase aj on priletí na ruku ,ako to bolo aj u mňa.
Děkuji Vám, mám radost, takhle pozitivni informaci
jsem nečekal. Děkuji moc Jakub :)
Krásný den přeji,
včera se mi naskytla možnost koupit samce A. malýho. Po chvilce
váhání jsem pro něj vyrazil, chovatel přede mnou si vyhrál a naučil papoucha
mluvit a je přítulný. Jsou mu cca 3 roky, doma mám korelu který je rovný rok
je to taky samec. Dnes už můžu téměř s jistotou tvrdit že s korelou nehnu, na prst
ani jiný fyzický kontakt už nevypiplám ale co mě trápí je m ožnlost ztráty mluvy
a přítulnosti alexe z důvodu pobytu s korelou v jedné místnosti. Můžu poprosit o potvzení
nebo vyvrácení mých obav, případný pohyb obou zvířat po místnosti zda-li je možný opět s
nějakou zárukou aby nedošlo k výše zmiňovaným komplikacím, možnost jiných rizik.
Díky moc, Kuba
Mockrát děkuju za reakce, každopádně akceptoval bych zmíněné varianty včetně možného poranění hlavy jak píše pan Pavelka. Tomu se zabránit nedá kord když není člověk zrovna doma. Horší by byl fakt že jsem něco zanedbal nebo přehlídl. Zkusím chov znovu, příští týden bude prcek tak s řádnou konzultací (čemu se vyvarovat jak co poznat atd) budu zkoušet chov znovu.
Ještě jednou moc děkuju a ať nám opeřenci zpívají! :)
Dobrý den
Měl jsem andulku cca 14 měsíců. Asi před 7 týdny andulka ´´onemocněla´´ vlastně když jsem dorazil domů po 24 hodinách (před tím byla andulka naprosto v pohodě) jsem ji našel na dně klece s ´´vykroucenou´´ hlavou jestli by se to tak dalo nazvat. Andulka pomalu nechodila jen válela sudy. Hlava byla jakoby spadlá, možná ochrnutá jestli se to tak dá nazvat. Hned jsem letěl i s andulou do zoo prodejny, jejíž provozovatel opravdu zvířatům rozumí. Původně jsem myslel že jde o vykloubený krk nebo něco v tom smyslu, že se v době mé nepřítomnosti pták v noci nějak v kleci pochroumal. Dodávám že i když to vypadalo hrozně, nejevil žádné známky apatie, tudíž otravu nebo jiné onemocnění jsem vyloučil. V zoo prodejně mi bylo sděleno, že nejde o vykloubený krk ale o nemoc, která se chytá drůbeže a ptactva všeobecně. Je to prý neurologického rázu a neexistuje na to lék. Mělo by to odeznít do 3 týdnů, mám mu dávat pít aspoň 3 krát denně jíst bude prý sám. Ptáka jsem tedy umístil zpět do klece, dával jsem mu pít tak že jsem ho uchopil do ruky, do druhé ruky kalíšek s vodou. Jak říkal provozovatel zoo tak se taky dělo. Na dno klece jsem nasypal zrní, zobal sám a po cca týdnu už byl schopen vyškrabat se na spodní bydlo a sám se i napít. Jak šel čas byla patrná výrazná regrese tohoto problému. Cca po 7 týdnech byly patrny známky choroby stále ale minimální. Pták si hrál s hračkami v kleci, měl se čile k světu! Včera tj. 27.2.13 byl pták naprosto v pohodě, hrál si, řval na celý panelák jako vždy a jako obvykle si šel hupsnout na houpačku večer po zhasnutí světla kde pravidelně spával. Dnes ráno překvapení. Pták leží na dně klece, silná apatie. Cca po hodině slyšitelný problém s dýcháním (jako když je člověk nachlazen a má zanesené průdušky) Po dalších 30 minutách pták zemřel.
Chtěl bych moc poprosit o radu, dá se usoudit z toho co jsem tu popsal kde byla chyba? Má úmrtí ptáka nějakou souvislost s tím neurologickým onemocněním? Chtěl bych andulku opět ale nepůjdu do toho dokud nebudu vědět kde se vyskytla chyba. Byl v pokoje kde je teplota 22-28 stupňů, nachlazení se mi nezdá a ani že by bylo zvíře v pohodě bez známek nějakého problému a z ničeho nic v průběhu 8 hodin umře.
Děkuji mnohokrát za reakce. Kuba
Zahorka1@seznam.cz
freya1
napsal(a):
Samice.
Ale teda to uspávání chloroformem mi přijde jako divočina - jak odhadneš množství, aby to pavoukovi neublížilo??
Zdravim, taky mne zajímá jak a jestli se chloroform dá běžně v chovu používat při manipulaci s agresivními druhy, hodně by to ulehčilo, používá to ještě někdo? Díky