lrdesign

Moje příspěvky

4.12.2006 20:18

jirka_amaz napsal(a):
Prosím lidi, pokračujte tady. Sto fotek v jednom vláknu diskuse se načítá odporně dlouho i na rychlém připojení, mějte ohledy na uživatele s pomalejším připojením.
Doporučuji fotku upravit před vložením na šířku 320 pixelů, jinak fotku zmenší server a vyjde z toho bídná kvalita (moiré, přeostřené hrany atd..).

Alexandr velky nepalsky ...

17.9.2006 00:17

Zdravím všechny.

Mám jeden dotaz týkající se štěpáků alexandrů malých. Pokud by jste někdo měl fotografii, která ukazuje jakoukoliv mutaci štěpící do druhé, tak ji sem prosím umístěte. Případně by pomohlo, pokud by někdo vysvětlil, jak se určité štěpy poznají.

Děkuji

LUBOŠ

11.7.2006 23:59

simo napsal(a):
Prosím, kde jste nechávala dělat testy DNA? Podle velikosti, stavby těla, atd.... jsme se schodli, že jde opravdu o pěkný párek. Nám podle DNA ze Slovgenu/přes firmu v Brně/ také vyšli dva samečci a dnes mají vajíčka a jsou oplozená!!!

To je docela vazny obvineni. Muzete mi prosim napsat blizsi informace o tom DNA senegalcu pres SLOVGEN. Dekuji...

5.6.2006 17:46

Pokud máte fotky svých miláčků (resp. párů), které máte doma, pak sem s nimi ...

27.5.2006 23:30

stickers napsal(a):
Koukám že tady mi asi nikdo neporádí mockrát děkuji.

Samec ...

6.5.2006 21:28

lucies napsal(a):
Mam korelaka, je mu uz 16 let, a ten si pri splhani nejak hnul zobakem, takze mu taky prerusta. Striham mu to klestickami na psi drapy, osvedcilo se to, ale presto se mu s tim asi blbe zere, neni zdaleko tolik v kondici jako ostatni korely. Asi to bude i starim. Tak me napadlo, pokud uz by to bylo neudrzitelne, existuje neco jako humanni utraceni papousku? Injekce? Diky za info.

Staci zajit k veterinari. Pichne mu injekci a smrt je prakticky okamzita (cca do 1 vteriny!!!). Take jsem se musel rozhodnout u jednoho vetsiho papouska a toto bylo reseni, nez aby se ptak trapil.

12.4.2006 23:24

arunka2 napsal(a):
Chovám agapornise už 15 let a za tu dobu jsem se ještě nesetkala s takovouto reakcí.Pro upřesnění-ptáky chovám jen jako svůj koníček.Peníze,které do toho vložím mi dvakrát převyšují zisk a musím ještě bokem chovat pískomili abych zůstala alespoň na nule-práci nepočítám.Klece mám v uzavřeném prostoru-průvan žádný ani být nemůže a navíc mám v místnosti klimatizaci,která byla původně dělaná na činčili,pro ptáky ve vedrech supr...to stojí také nemalé peníze.Klece jsou účelové-speciálně dělané pro agapornise a v Holandsku kde si na práva zvířat potrpí.Když k tomu řeknu něco osobně-dle mého názoru se zde ptáci cítí výborně-i se prolétnou-nevidím rozdíl v tom jestli andulka se potřebuje prolétnout méně než agapornis??????? Nějaké matematické výpočty kubíků jsou nanic-pro mě je důležité aby se v kleci agapornis cítil dobře a to si myslím u mě je.

Přeji všem chovatelům agapornisů mnoho úspěchů v této sezóně,ať se mají tak dobře aby to lepší už nemohlo být.Já už sem raději přispívat nebudu,kritika mě mrzí-možná ani ne ta kritika-jako věta jako příklad kam až jsou někteří ochotni zajít kvůli výdělku- lidská závist je snad to nejhorší....

Nemyslite, ze by to byla skoda? Verte, ze tyto lide jsou a budou, a tak je vicemene ignorujte. Preji mnoho uspechu taktez.

Lubos

12.4.2006 17:56

vasil napsal(a):
Dobrý den, myslím, že tyto klece nejsou konstrukčně nejvhodnější k chovu většiny ptáků a to z důvodu průvanu, vzájemného rušení a navíc budky uvnitř zabírají místo. Jen připomenu, že pro chov páru agapornisů je doporučen vnitřní obsah klece 1m krychlový podle mne je absolutní minimum 0.25 metru krychlového tj. 50x50x100 pro pár který má dokrmovat pět vylétnutých mladých a alespoň minimálně se prolétnout !!! Zmíněné klece mají obsah 0,15 m krychlového tj. 7 krát menší pokud nepočítám budku. Při odečtení budky široké 20 cm mají ptáci "celých" 40 cm na prolet a pak vychází užitný obsah na 0,1 m krychlového, což je desetkrát méně než doporučená hodnota. Věřím tomu, že v těchto klecích někdo odchovával, ale podle mne to nebyl chovatel, ale trápitel bažící po zisku. Líbí se mi klece pana Habrcelta, které slouží pro andulky a splňují podle mne svůj účel po chovatelské i estetické stránce a ptáci se v nich cítí dobře a mohou se i částečně prolétnout, navíc předpokládám, že jsou mimo chovnou sezónu umístěny do proletovaček.
Je to jen můj názor a jednoduchá matematika tak to prosím neberte jako útok na Vaši osobu, ale jako příklad kam až jsou někteří ochotni zajít kvůli výdělku. S chovatelským pozdravem Vlastik

Vazeny pane Kalino,
jen nekolik upresnujicich informaci ...

1. Pruvan muze byt i u kleci bednoveho typu, i kdyz vetsina chovatelu ma chovne klece temer vzdy v uzavrenem prostoru, a tak problem pruvanu bych tady videl jen zridka.

2. Nevim jak u ostatnich druhu, ale napriklad pro Agapronise personata, fischeri a roseicolis jsou vhodnejsi klece mrizovane ci pletivovane. Klece bendoveho typu se doporucuji pro chov napr. Agapornis Cana, o kterych je znamo, ze jsou "stydlivejsi" nez ostatni druhy a pro hnizdeni potrebuji extremni klid.

3. At se uz o Agapornise zajimam delsi dobu, nikde jsem nevycetl standard velikosti kleci, ktery uvadite. Napr. nemecky standard je uvaden 100x70x50 a na Taiwanske farme maji klece 87,5x50x50 cm (tj. 0,35 a 0,21875 m3). V knize pana Vasicka - Agapornisove a jejich mutace je uvaden rozmer 60 - 80 delka, 40 - 50 sirka a 40 - 50 vyska (tj. 0,096 - 0,2 m3). Osobne mam velikost volier 93x55x55 (tj. 0,28 m3) a muzu s klidem rici, ze vetsich chovatelskych uspechu jsem docilil s 2 pary (stejne nebo podobne mutace) na tuto "vetsi klec".

4. Mluvit v jedne vete o zisku a jednoparovych volierach je dle meho nazoru holy nesmysl. Osobne bych pro zisk vyuzil vetsi volieru napr. 6x3x2 m, do ktere bych vypustil 30 - 40 paru a mel bych to bez starosti, a to jak zhlediska udrzby, tak i krmeni. Verte, ze kdyz chovate Agapornisy takovym to zpusobem, je to opravdu piplacka. Pro kazdou klicku musite davat kazdy den vodu do napajecky, krmeni (suche) + krmeni (zelene), nejaky ten pamlsek. V pripade hnizdeni jeste vajecnou michanici. V delsich intervalech pak uklid, sepiovky a pochopitelne obnova bidilek a vetvicek na okus a jako vystylka do budky. Znasobte to 50 klecemi ... opravdu si myslite, ze to nekdo dela jen a jen pro zisk

S pozdravem a pranim tech nejvetsich chovatelskych uspechu

Lubomir Rulik
Usti nad Labem

10.4.2006 21:18

kamil1 napsal(a):
Takže myslíte že umístění do malé klece s lampičkou a namazání otvoru pomůže ? Tohle jsem skoušel se zebřičkama které byli prvničky a vždy to pomohlo . Jenže tohle jse šestiletý pár . Loni zahnízdili dvakrát jenže první snůška byla neoplozená .

Ja si myslim, ze to pomuze ... urcite bych to konzultoval s odbornikem (veterinarem), ktery muze rozpoznat nemoc, v pripade, ze to neni zadrzenym vajickem.

10.4.2006 13:49

kamil1 napsal(a):
Dobrý den . Už několik dní pozoruji u své samice alexandra malého zvětšené bříško u kloaky . Domnívám se že nemůže snést vajíčko . Už asi tři týdny se intenzivně pojímají , ale samice se mi zdá posladní dobou méně aktivní i když se stále páří a potravu přijímá normálně . Dá se s tímto stavem něco udělat ? Nerad bych o ni přišel . Předem děkuji za jakoukoliv radu .

Uz jsem to jednou probral s kolegou, ktery to resi promastenim otvoru (napr. maslem) a umisteni samice do tepla. Podobne jsou na tom Kakariki a hnizdeni pod 18 stupnu je zabiji na zadrzeni vejce.

3.4.2006 09:19

kateřina napsal(a):
Ahoj všem!
Koupila jsme si kulatou klec 110x66 a teď řeším co do ní! Chtěla bych nějakého středního papouška, ale hlavně aby nebyl uřvanej. Měla jsem korelu, agapornise sice ochočené ale ječeli. Jinak chovám kanáry. Díky K.

Do kulate klece se nehodi jakykoli druh papuska. Vseobecne je kulata klec pro tento druh ptactva nevhodna. Doporucuji zustat u kanarku, zebricek, ryzovniku, pro ktere je tento typ klece vhodny. V pripade, ze chcete stredniho papouska, tak doporucuji papouska senegalskeho (pomerne tichy s velkymi sklony pro mluveni, cena cca 3.500,- Kc u chovatele) a hlavne jinou klec. Navic je potreba se silnejsimi draty a robustnejsi konstrukci (cimz kulate klece nedisponuji). Vhodne je, aby klec mela otevirani horni casti, pro posed s bidilkem. Cena techto kleci se pohybuje od 1 do 2 tisic (osobne mam pro odchovy doma klec za 1350,- Kc ve velikosti 60x40x80 cm / pripadne mohu poslat fotku).

14.3.2006 12:20

hicks napsal(a):
Ahoj Luboši.

Můžu se zeptat, kde jste přišel k tomu minimálnímu standartu? To je Váš minimální standart a nebo jste dělal nějakou analýzu u více chovatelů. Protože někdo další by mohl říct zase něco jiného. Děkuji

Standard je dle nemeckych norem pro chovani papousku na farmach a v podobnych zarizenich. Ja osobne mam senegalce ve voliere 150x80x150 cm a je pravda, ze je nedavam do vyletu a tuto volieru obyvaji celorocne. Uprimne receno zahnizdi klidne i v kleci 50x50x50, nicmene neni na miste argumentovat tim, ze se papousci zdrzuji pouze v horni polovine ... to je pak muzeme chovat u v kleci u stropu

13.3.2006 12:55

mmirek napsal(a):
Musím se pochlubit novou klecí na pár senegalců.
130x80x60

Ahoj Mirku,

klicka je pekna, ale minimalni standard pro senegalce je 100x80x80 ... ta vyska je opravdu moc mala. Jinak vlastni vyrobu ocenuji.

Lubos

23.2.2006 16:48

lussie184 napsal(a):
Ahojky, promiňte, že otravuji zde, ale jak víte nemoderované fórum je teď na zřícení, takže jsem tady. Mám 1,1 andulek, 1,1 korel a 7,6 zebřiček. Tuhle "sestavu" mám od loňska a potřebovala bych vědět, kdy a čím mám začít krmit před začátkem chovné sezony, abych je na hnízdění připravila. Dosud dostávají tuto směs: žluté a šedé proso, trošku červeného, černou slunečnici a občas lesknici, dostávají také kousky jablek a písek. Prosím vás mohli by jste mi poradit?

Andulky pred sezonou moc nepripravuji... smes v dobe hnizdeni mam 25% zlute, 25% cervene a 25% zelene proso + 25% loupany oves. Obcas pridam lesknici. Hlavne davam jiz zacatkem sezony dostatek vajecne michanice (da se objednat jiz hotova napr. na www.animacz.cz). U korelek je to podobne, akorat smes se obsahuje i cernou slunecnici, obcas pridam i kardi apod. (normalni smes pro mensi papousky). Zkratka aby strava byla pestra. Vzdy pri nasledujicim krmeni vidim, co ma ktery druh rad a podle toho smes pripravim. Jinak teplota na hnizdeni je idealni od 12 - 15 stupnu, resp. nocni by nemela klesnout pod 10. Nekdo nechava zahnizdit i v mrazech, ale to je celkem bez efektu, protoze z 10 oplodnenych vajicek se nakonec vyklubou 4 mlade a z toho 3 pojdou mrazem. Je uplne jedno, jestli pritapite. Tj. idealni teplota je tech min. 15 stupnu a pres noc 12 - 15 stupnu

21.2.2006 12:01

mhabrcetl napsal(a):
Vápenka se dnes léčí mnohem snáze než tomu bylo dříve. Metoda promaštění (udušení roztočů) je náročná v tom, že musíte léčbu opakovat nejméně po dobu 1-2 týdnů a to denně. Tím dochází ke stresování ošetřovaného zvířete. Ve svém chovu aplikuji preventivní léčbu pomocí přípravku Ivomec. Stačí 1 kapka na nažinu pod křídlo (někdo aplikuje na hřbet) a andulka je během měsíce zcela bez příznaků roztočů.
Přípravek Ivomec dostanete u každého veterináře neboť je to přípravek používající se na odčervení prasat injekční formou. Cena balení byla 1100,- Kč a balení mi vystačí na celé čtyři roky, kdy přípravek expiruje. První rok jsem přeléčil celý chov (cca 200 andulek), léčbu u andulek projevující příznaky opakoval po 3 měsících (cca 10 andulek) a od té doby se mi ročně objeví příznaky cca u 1-2 andulek, které po aplikaci Ivomecu jsou prosty příznaků vápenky. Takto velice snadno udržuji celý chov o 200-250 kusech bez příznaků roztočů či červů.

100% ucinnosti mam s Optalmoseptonexem. Nebat se hlavne poradne ocko ptaka promastit ... mazat tak 3 - 4 dny a je po problemu.

10.2.2006 13:30

araraun napsal(a):
Dobrý den.Chtěl bych poskytnout alespoň základní informace o chovu Mnichů šedých.Hlavně základní rozdíly mezi pohlavími.

Vzdy se to snaze pozna, kdyz mate alespon 2 a vice ptaku vedle sebe. Samci jsou vetsi a mohutnejsi. Jejich hlava je zakulacena, u samicky spise plosi. Pokud muzete nepozorovane pozorovat Mnichy ve voliere, pak hnizdo stavi vzdy samec. (vzorek viz. foto ... vlevo samec, vpravo samice). Rozdil oproti jinym exotum je ten, ze Mnisi nehnizdi v drevene budce. Vyzaduji bud drevenou desku s vyssim okrajem nebo pletivovy rost. Samci v dobe toku hnizdo postavi (jeste behem hnizdeni ho muze upravovat a prestavovat) a po skonceni jej rozebere.

1.2.2006 14:39

Zdravim vsechny znalce genetiky, mam zde cerstve vyletle mlade Andulky (viz. ne moc kvalitni foto) v barve zelenomodre (zelene telo / modre bricho / cerna strakata hlava). Je to mlade od paru 1,0 sedy a 0,1 lutino (zadny step na jinou barvu). Zajimalo by me, zda pri sparovani s nejakou mutaci, bych mohl docilit lihnuti dane anomalie. Dekuji

1.2.2006 12:40

mhabrcetl napsal(a):
Zde přikládám pro ilustraci mutaci Tmavě modrou australskou žlutolící.

Milan www.andulky.cz

Tak to je asi ona ... jen jeste jednu otazku. Kde zacina a konci hranice mezi vystavni a normalni andulkou? Da se to nejak urcit?

1.2.2006 09:14

lrdesign napsal(a):
Zdravim vsechny znalce genetiky, mam zde cerstve vyletle mlade Andulky (viz. ne moc kvalitni foto) v barve zelenomodre (zelene telo / modre bricho / cerna strakata hlava). Je to mlade od paru 1,0 sedy a 0,1 lutino (zadny step na jinou barvu). Zajimalo by me, zda pri sparovani s nejakou mutaci, bych mohl docilit lihnuti dane anomalie. Dekuji

A jeste jedna fotka