Informace o uživateli:
Věnuji se chovu a výstavnictví syrských křečků (ChS Z Azkabanu), jsem majitelkou dvou potkanů Sheldona a Leonarda)), andulek, rybiček, sklípkanů, chameleona, fenky Diory (trpasličí pudlice) a hřebečka Foxe (polský chladnokrevník) :)
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 1. 8. 2014 13:46:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak si po přečtení tohoto příspěvku říkám...proč pečlivě odchovávat a vymazlovat štěňata, důkladně je očkovat, odčervovat a socializovat, když je pak problém je prodat? Kolik takto pečlivých chovatelů má doma neprodaná štěňata, protože je prostě "přepsováno"... A protože existují množitelé, kterým se zájemci jen hrnou - stačí mít doma bordel, puch, nabízet zablešené a nemocné asociály a prachy od soucitných zájemců se jen hrnou! Mimochodem, kdyby autorka příspěvku měla ještě nějaké další "záchranářské" potřeby - tak tihle pinčové byli zadarmo....stejně jich většinu nikdo nechtěl, třebaže žili ve stejných nebo horších podmínkách...http://pincove-sos.webnode.cz/psi-k-adopci/
Taky se s vámi podělím :)
Stopování s koněm alias když někdo nedokáže zvednout koni hlavu od trávy
Jak už někde bylo psáno, 2 nebo dokonce 3 víry značí zvýšenou inteligenci a častohorší jezditelnost, zvýšenou vzrušivostí. Je to vědecky potvrzeno - výzkumy se prováděly na skotu.
Když je vír pouze jeden, měl by být ve středu čela. Posunutí na stranu může značit horší smysly na té straně, ke které je vír dál. Víry se mění i v životě koně, proto když kůň např. na jedno oko oslepně, vír se časem poposune ke zdravému oku.
Vír víše než je rovina očí značí zvýšený temperament, naopak koně s vírem níže než rovina očí jsou klidnější.
Zajímavé jsou i víry jinde po těle. Vír v místě, kde přechází Achillova pata ve stehenní sval značí výjimečně nadaného skokana
A pozadu nejsou ani chlupové hřebeny. Např. ten na krku (pod hřívou) je nejširší v místě největšího vyklenutí. A čím je tento hřeben delší, tím kůň lépe chodí na otěži.
A čím je delší hřeben ve slabině, tím kůň lépe podsaďuje záď, měl by mít však pozvolné přechody. ČÍm jsou vyšší hřebeny na pleci, tím je větší akce předních končetin.
Jsou známy případy, kdy se koni víry úplně přesunuly a hřebeny změnily svůj tvar, když kůň začal pracovat například po příchodu z pastviny.
Tak, a teď honem do stáje okouknout naše koníky
Sháním ježdění na mého staršího hřebce polského chladnokrevníka. V samotě naprosto bezproblémový (sveze venku děti). Tlačivější, mírně dušný. Možno na vyjížďky a nebo na jízdárnu (ale to spíše pro děti, jezdec si na něm moc nezajezdí, protože jízdárenskou práci moc nezná, je to starý lesák ). Pod lehčího jezdce nebo pod pokročilého začátečníka. Pro pokročilého jezdce možnost ježdění ve skupině - super kolektiv. Ale musí si to ohlídat, je to prostě hřebec. Není urputný jako většina chlaďáků, je to takové srdíčko na dlani
E-mail: martaluk@seznam.cz . Docházka od září v pracovním týdnu kdykoli, v zimě i přes víkendy. Zvyklý na psy - možnost vyjížděk i s nimy. Pouze serióznímu zájemci, do bezplatného pronájmu nebo za mírný příplatek na jádro
Byla bych velice vděčná, když se někdo ozve