Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 28. 2. 2020 23:49:23
Naposledy přihlášen: 21. 8. 2022 19:58:57
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Já se teda přiznám, že by mi do vašich podmínek seděl vic retriever, než jakykoliv ovčák.
Prostě těch požadavků už máte moc na jednoho jediného psa.
Jeeej já na retrívry fakt nejsem🙈 ale tak 4 roky je dost, určitě se ještě moje požadavky a podmínky trochu změní. Ale samozřejmě bych se dokázala psovi v hodně věcech přizpůsobit, to co jsem tu vypsala není 100% dané (až na ty akce, v tom neustoupím). Ale děkuju za názor, jdu si probrat né to co chci, ale co můžu nabídnout. Pro belgičáky jsem se nadchla, protože s vyrovnaným psovodem dokážou velké věci a hlavně jsou to pak boží parťáci💖No a taky je to jediný pes kterého si vedle sebe dokážu představit. Každé jiné plemeno má nějakou věc, která by nám oběma překážela v dobrém vztahu.
smudla2010
napsal(a):
toz malinak je takovy neposeda asi by s vami tezko vydrzel v praci, aby jen lezel nekde u stolu, na to nema, potrebuje se hybat ,sam ho mam v byte a jde to naucit aby tech 8-9 hodin vydrzel sam, samozrejme po praci mu pak doprat vice pohybu a taky zamestnant i hlavu
V té době co budu mít prvního psa, budu ještě studovat. Takže času tam bude víc než kdybych už pracovala. Tím že budu mít práci spojenou se zvířaty, hodně pravděpodobně se mnou bude chodit i do té práce. Takže o to že by nakonec zkysl na 12 hodin v malém bytečku se nebojím, vždycky to jde nějak zařídit. Ale ještě mě napadá... kdybych potřebovala aby mi malinu vyvenčil někdo koho sice zná, ale vidí třeba jednou za půl roku, byl by to problém že? Často čtu že pes pracuje jen jim a nikoho jiného neposlechne.
lupus4
napsal(a):
bylas rychlejší, taky jsem chtěl navrhnout holanďana, na normál život mi přijdou jednodušší než malina...
ale výhled 5 let - na poznávání dost času (takže "pan černý" od Štemberky je passé)
Tak třeba pak odchov bude mít štěnda. Uvidím jak to bude, třeba se za ten čas vyklube další super chovka
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Já znam jen jednoho gréna, co není plašan, ale pravda je že čím dál víc se s grénama pase a fakt jsou v tom šikovní.
U grénů je ale ze všech variet nejhorší zdraví - na to je potřeba dát si pozor.
Ahaaa tak o tom jsem neslyšela. Lítají tam ty dysplazie dost? Nebo je to ještě jiná nemoc? To je fakt zklamání... jdu si o tom plemeni přečíst víc
lenocka
napsal(a):
Tak podle toho, co píše inspektor, já asi potkávám nějaký nestandardní grény či co. Sama mám supercíťu BŠO, naši nejlepší kamarádi jsou právě gréni. Mladý pes a mlaďoučká fena, nepříbuzní. Přitom oba pasou, fungují mezi lidma, žijí ve velkém městě, pes chodil před coronou na obrany, fena má za sebou několik nácviků canisky s nadstandartním chováním. Reakce na střelbu 0 - u toho jsem byla.
Majitelka a zárověň chovatelka fenky jich má víc, doporučila bych zkontaktování, je z Prahy (a mmchd má 2 týdenní vrh po francouzském psovi, který nádherně pase).
Takže pokud se vám opravdu líbí, vůbec bych neházela flintu do žita, ale pečlivě bych vybírala..
Děkuji objedu výstavy a poptám se, protože je to jeden z mála psů nad kterým opravdu uvažuju. Psa určitě ještě mít nemůžu, budu na střední a pak jsem se ještě nerozhodla co dál. Učení mi jde špatně a vzhledem k tomu že jsem si vybrala celkem těžký obor (ale baví mě, tak snad to učení bude rychlejší ) budu mít sotva čas na svou králičici (které se fakt vzdát nehodlám, ani za vysněného psa). Ale aspoň mám faaakt hodně času na rozmyšlenou ohledně toho psa. Ale pak bych se do toho chtěla vrhnout po hlavě, ještě si nejsem jistá jestli chci zachránit vymírající plemeno (a jestli to má vůbec smysl) nebo chci obnovit zkažené plemeno nebo budu nějaké zdokonalovat. Ale ten pes se mi fakt strašně líbí!
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Ale teda přiznám se, že by me zajímalo co děláte za aktivitu, že jsou tam hromady lidí, dětí, psů, zvířat a do toho ramus a střelba 😱
No máme skupinu známých, se kterýma jezdíme na různé rekonstrukce bitev. Podívejte se třeba na youtube na notorburg, bitva na mělníku, bílá hora atd. to je jediná věc ve které zvířatům neustupuju, prostě to nemůžu vynechat, takže to musí mít v hlavě v pořádku, protože lidi se tam vždycky totálně odvážou. Jako to co tam vyvádí jsem ještě nikde neviděla, ani v žádném filmu😂 jezdíme po akcích celé léto + na podzim a v dubnu je taky pár. A ještě samozřejmě silvestrovská oslava. Jako že bych blba s nima nehrozí, ale pes musí zvládnout odloučení ode mě, nechci aby se nějak stresoval z toho že kolem stanu chodí lidi. Během střelby budu s ním, samozřejmě, ale ne vždycky to hlásí dopředu a někteří psi jsou tam vždycky po-raní z toho a celé dny proleží paníčkovi na klíně a třeba i nejí. Takže fakt nemůžu mít labilního psa, na to si netroufám a rozhodně ho nechci trápit a stresovat.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
On je v tom výbušném temperamentu hodně rozdíl v ringové a ipo linii - každé odvětví má rozdílné požadavky na nervovou soustavu těch psů.
Opravdu záleží na konkrétním spojení.
Teď třeba budu krýt ringovým psem, protože mám převahu zájemců na "normální" štěňata a i když bych si z vrhu pro sebe nechala raději fenu po jiném psovi, tak jsem ustoupila, protože by to asi nebyli psi, kteří se hodí i pro život v rodině.
Jako exterieráci se mi moc nelíbí, ale asi budu muset ustoupit. Nebo pokud najdu chovnou stanici pracáků kde se věnují právě pasení a není jim lhostejná povaha, počkám si na štěně i 3 roky. Ale zase nevím zda by pracák zvládl každodenní život, jako jízda MHD, děti kolem, nerozumní lidé, ještě hloupější pejskaři, spousta psů, nečekané zvuky, holuby a zvěř téměř všude. Teď bych vynechala vliv výchovy a socializace, ale existuje aspoň pár pracovních psů co funguje normálně? Nebo na to fakt nejsou a jediné co jim běží hlavou je rukáv?
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Jako pracovní maliňák tohle dá v pohodě, ale je potřeba počítat s tím, že na akcich si bude hlídat stan, nebo si nenechá moc dělat na hlavu od psů stejného pohlaví.
A pokud jde o ovce, tak mí maliňáci ještě ve většině mají vlohy pro pasení a normálně pracují i u ovcí.
Je ale potřeba hodně dobře vybírat spojení - ty vyloženě IPOvý linie jsou často labilové, co se pro normální zivot moc nehodí.
O správný výběr se nebojím, mám spoustu kamarádů co se mezi malinami pohybují a rádi mi pomůžou. Ale jelikož by to byl můj první pes (ale vědomostí mám až až a pořád se vzdělávám, zkušenosti získám během sš) tak si pořád nejsem jistá zda bych ho zvládla. Jako výchova bude ok, toho se nebojím. Ale pořád je tam ten strach z té energie. Pravděpodobně bych jí zvládla, ale stejně jak pořád všichni říkají že na malininu energii nemá žádné jiné plemeno... no uvidím, obejdu výstavy a soutěže (jestli vůbec něco bude dostupné i pro veřejnost ) a uvidím.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Tak povaha všech plemen, která nejsou na žádoucí činnost striktně selektována jde dolů - to je logické.
Groenendael je ze všech BO nejbázlivější a nejcitlivější. Se střelbou mají velké problémy i když se na bonitaci střílí opravdu daleko a z nějakého šustítka, které ani nejde slyšet (když fouká vítr, tak kolikrát ani nevíte, že už se střílelo). A reakce na střelbu je až na výjimky daná geneticky, takže to žádná výchova ani socializace nezachrání.
Když nebudeme počítat úplně světlé vyjimky, ta grén Váš styl života nedá.
Bude ho bavit dogdancing, hodně jich má vlohy pro pasení ovcí, půjde s vámi rád i dogtrek, ale na obrany spíš zapomeňte (to tak možná kousnutí pro zabavu do peška). Hlídači jsou vesměs dobří v tom stylu, že štěkájí ze strachu, takže upozorní a nic jim neuteče, ale reálná obrana z jejich strany je dost nepravděpodobná
Groenendael je prostě povahou taková borderečka, jen není tak hyperaktivní a nepase všechno co se pohne.
Achjo, takže další plemeno odpadá :( Ale moc děkuju za upřímnost🙏 No a jen tak teoreticky... jaké plemeno by se ke mě mohlo hodit? Teď mi nezáleží na velikosti ani vzhledu a dejme tomu že bych mohla zařídit ideální podmínky pro něj, prostě jen čistě teoreticky...
Tak znovu po pěti letech otevřu tuhle diskuzi, protože by mě zajímalo kam dospěl chov groenendaelů a tervíků od roku 2004. Už 3 roky se přehrabuji v plemenech, probrala jsem to od A do Z a pořád se nemůžu rozhodnout. Teď mi padly oči na groníka, ale nevím jestli by mu vyhovoval můj životní styl. Ráda chodím mezi lidi, často stanujeme a jezdíme na různé akce, kde není chvíle ticha a jsou všude ostatní psi a hodně střelby (tak aby se nepoto). Vím že hodně ovlivní výběr rodičů, socializace a výchova, ale zvládli by to? Aspoň obecně, výjimky mě teď nezajímají, protože výjimky jsou všude. Jak velcí jsou hlídači? A jsou v nich stále ovčácké pudy, aby se dali využít i u ovcí? Zároveň bych s ním ráda dělala bikejoring, dogtrekking a canicross a dále to co by nás oba bavilo. Nejvíc mě to táhne k dodgdancingu, ale kdyby ho víc bavily obrany, šla bych do toho.
Takže, jak moc a jakým směrem se posunul chov dlouhosrstých belgičáků? A je hodně velký rozdíl mezi pracovní a výstavní linií?
Díky za odpovědi, pomůžou i různé postřehy a blbosti. Dá se z toho vytvořit fajn obrázek
ančovička1
napsal(a):
Myslim,ze zadavatelce (pred 10ti lety), chcipli chudaci kralici podvyzivou..krmit zvire,ktere potrebuje k zivotu I bilkoviny - obiloviny, jen senem a trochou zeleniny, to nemohli prezit...
Hmm no nevím. Všichni to byli zakrslíci, a je pravda že nevím čím je krmila chovatelka, na co byli zvyklí, ale jestli to nebyly obiloviny, tak by to mělo být ok. Vždyť kolik lidí dneska nekrmí granulema a když už, tak bezobilnýma. Znám chovatelku, která má králíky okolo 6kg a krmí je bezobilně a sama mám jednoho odchovance a žije. Granule má spíš za odměnu, než jako plnohodnotné jídlo. A ještě s nimi skáčeme králičí hop od 5 měsíců, takže asi jí chcípli hladem za předpokladu, že byli zvyklí na obiloviny a ona jim to nezajistila. A vlastně... kdo ví jestli měli pořád dostatek sena😢
Pro ty, co to čtou po roce 2011 a vrtá jim hlavou, proč se to stalo- může to být z příčiny chovatele. Paní se měla obrátit na ně a řešit to s nimi, pokud tak neudělala, mohla přijít o cenné informace. Mohli mít posranou genetiku= beránek X uši nahoru, slabší zažívání (a následné úmrtí na kokcidie), křížení sourozenců... masný králík je něco jiného, než zakrslík a v tomto roce byl jejich chov na začátku. Něco jiného bylo (a stále bohužel je) si vzít králíka z německa a králíka z čr. Takže podle mého za hodně mohla genetika a dodělaly je kokcidie. Nebo je tu možnost, že bylo něco v seně. Něco co kůň může sežrat, ale pro králíka je to hodně jedovaté a třeba spolu s jablkem kvasí v břiše a dál už víte. Jo, to je pravděpodobnější. Takže slabší zažívání kvůli genetice + něco špatného v seně a jablko, okurka, květák... to mohli podpořit.
jbb
napsal(a):
Student vysoké školy by měl mít jistý všeobecný rozhled (= veřejné vysoké školy v ČR nejsou ve standardním studiu zatížené školným) a jistou schopnost dohledat si informace (=použití webové stránky VŠ, kde bývají i syllaby). Případně by měl být schopen dokonce telefonovat (=studijní oddělení).
Tak nevím, fakt chce tazatelka na VŠ, když nezvládne takovýhle bazál?
Docela souhlasím, spoustu informací najdeš na stránkách školy, nebo atlasskolstvi.cz a podobně. Vím že v prvním ročníku snad ani nejsou praxe, jen teorie a opravdu hodně učení. A není to o tom, že si řekneš... no tak já to zkusím, třeba to vyjde a co pak? Odejdeš v prvním ročníku a zabereš tak akorát místo lidem, kteří se tam chtěli opravdu dostat a byli ochotní pro to udělat hodně? Vem si, že po téhle škole už budeš vyučený veterinář, to není jak kadeřnice, je to hodně náročné na psychiku. Četla jsem hrozně moc diskuzí na tohle téma a každý potvrdil, že to bylo akorát 6 let prosezených v učebnicích a praxe si stejně museli sehnat vlastní, neboť tamty nebyly dostačující. A pak jaká je šance, že se dostaneš do ordinace, aspoň jako sestřička? Hodně malá, protože tyhle místa mnohdy zaberou i studenti střeních veterinárních, kteří se k tomu povolání hodně mají, jsou šikovní a snaží se. Nebylo by lepší jít na vysokou biologickou, kde máš i víc možností práce, potom? (tohle je jen názor malé holky, která v tomhle sedí od rána do večera, ale přeber si to jak chceš)
ErinS
napsal(a):
Ahoj,
letos budu maturovat (SZŠ), a chtěla bych zkusit VFU v Brně. Vím, že se tam dostat nemusím (Nebo spíš nedostanu), ale i tak bych to chtěla zkusit, třeba to vyjde 😁. A tak bych se chtěla zeptat, jak by ta škola byla finančně náročná? Kolik se platí školné?
Jak výuka probíhá v prvním ročníku? Popřípadně jaké předměty se vyučují? Na co se mám kdyžtak připravit?
Vím, že mám hodně otázek, ale neznám nikoho, kdo by studoval veterinu a aby mi poradil, tak to zkouším tady.😁
Hrozně mě to zajímá, tak budu ráda za každé odpovědi.
Děkuju ☺
Hele o té škole nic nevím, ale zkus se zeptat na fb skupinách, třeba zakrslý králíček, nebo Morčata, tam je hodně studentů, i mně tam poradili a našla jsem pár (snad😆) budoucích kámošů.
Ayranant
napsal(a):
Ahoj, tak to máš naplánované pěkně a myslím že se v životě neztratíš, ať budeš dělat cokoliv :-) Ono se to nějak nakonec vyvrbí. Fyzioterapeut, výživový poradce - proč ne pokud se ti zadaří sehnat klientelu, ale v konkurenci s MVDr. veterináři, kteří se těmto věcem specializovaně věnují můžeš mít jako středoškolačka nevýhodu. Můžeš si udělat třeba kurz na Dornovu metodu (to je teď hodně populární), nebo třeba tejpování koní apod. Ono nakonec hlavně záleží stejně na tom, jak umíš komunikovat s klienty a jak jim to vše dokážeš podat. Když budeš dobrá, klienti si k tobě cestu najdou. Psovod v AČR/PČR bude asi ve výsledku celkem na nic práce - vlastní práce se zvířetem tam bude naprosté minimum. Ta záchranařina zní ale parádně, když ti to vyjde, je to krásná a ušlechtilá práce. Spolužačka ze SŠ je profi trenérka psů (má VŠ kynologii) a je dost úspěšná, do toho závodí na vrcholové úrovni v agility + dogdancingu. No a nakonec vždycky můžeš dělat někde ošetřovatelku zvířat (zoo, zookoutky, farmy apod.). I v tom zverimexu by ses uplatnila - mohla bys všem těm ignorantským lidem aspoň pořádně vysvětlovat, kolik toho obnáší péče o zvíře a co vše by měli promyslet...určitě bys byla 100% lepší než všichni ti otrávení a znudění zverimexoví prodavači :-D
Moje malá osobní rada na závěr - pokud máš opravdu upřímně ráda zvířata a chceš se jim maximálně věnovat, tak je skoro nejlepší najít si hodně dobře placený job v úplně jiném oboru (např. IT, chem. analytik, auditor soukr. firem apod.) a zvířatům se naplno věnovat ve volném čase (pak si můžeš i lépe svůj koníček financovat). Je to samozřejmě jen můj postřeh, je mi jasné že si to uděláš nakonec stejně tak jak budeš chtít sama. Mě by taky v 15 od střední veteriny nikdo neodradil i kdyby říkal cokoliv...Přeju hodně štěstí
Děkuju moc za všechny rady😁
Ayranant
napsal(a):
Tak to je mazec, to se pak nedivím že uplatnění absolventů je špatné (jak tady někdo zmiňoval), když je jich tolik. Pamatuju že se kdysi pořádal vědomostní turnaj mezi vybranými studenty těchto 3 veterin (vyhrál myslím Hradec, naše Kroměříž byla pokud si matně pamatuju na 2. místě) Něco jako turnaj tří kouzelnických škol v Harry Potterovi
Každopádně Hradec/Budějky/Kroměříž asi zůstává stále na vrcholu jako nejlepší střední veteriny. Ale co jsem slyšela od bývalých vyučujících z Kroměříže, tak celkově úroveň studentů se strašně zhoršila bohužel a má to prý stále sestupnou tendenci :-(
Studenti ze středních veterin se na VFU normálně dostávají a úspěšně absolvují. Někteří vyučující na VFU jsou taktéž absolventi středních veterin. SOŠ veterina v KM měla ve čtvrtáku dobrovolně volitelné hodiny chemie a myslím i biologie navíc, pro ty co se chtěli hlásit na VFU (případně na jiné bio-obory), takže nás připravili na přijímačky i na studium velmi dobře. Ale s gymnáziem samozřejmě nemůžu srovnávat, tam je ta příprava asi ještě mnohem intenzivnější.
Jinak popravdě chtít dělat veterináře v dnešní době je tak trochu psychická sebevražda a vřele doporučuju se na to radši vykašlat a jít dělat něco kde je normálnější poměr cena/výkon...Já nakonec šla radši dělat výzkum a teď jsem v soukromém sektoru ve veterinární farmacii, klasická vet praxe v ordinaci nebo v terénu by mě po pár měsících přivedla do stavu vyhoření...šílená psychická náročnost za mizerné peníze...protože veterina je překvapivě a to především PRÁCE S LIDMI!
Ano ano, být aspoň dobrým veterinářem je mistrovské umění, protože to co lidi dokážou vymyslet...no co jsem četla za příběhy ze zahraničí, zvedá se mi u toho žaludek a zároveň se mi chce smát, tak jak dlouho ne. A taky jsem si při tom uvědomila, jak moc byla moje představa mylná. Nicméně práce se zvířaty je to jediné co mě baví a nedokážu si představit co jiného bych dělala. chci jít na sš vet abych si zkusila co nejvíc 'prací' a tak abych si našla ve zvířecím světě svoje místo. Jsem hrozně soutěživý člověk a tak si sebe představuju, jako fyzioterapeut, výživový poradce a trenér přes techniku u profesionálních psích sportovců. Miluju když je vidět na psovi ten progres. Na začátku je to hravé štěně s pískací hračkou a postupně se z něj stane sebevědomý a vyrovnaný dospělý pes😍 třeba se tomu lidi začnou věnovat fakt profesionálně a o takovou práci bude zájem, ale zatím to zůstane, jako budoucí koníček. Dále mě láká záchranařina se psem, ale tam je to spíš jako příležitostná práce. A jako poslední možnost na práci se zvířaty beru jízdní/psovodovou (pravděpodobně se to skloňuje jinak, ale už se mi nad tím nechce přemýšlet😂) policii. Ne že by to byla nějak podřadná práce, ale je to...to samé dokola. A veterinární sestřička... klidně, ale nechci se dívat do očí těm bláznům a tyranům, kteří všechno zanedbají a pak zvíře trpí. A na zverimexový zvířata s bezohlednýma lidma a malýma dětma- na to jsem obzvlášť alergická😤 jediný na co lidi slyší jsou peníze. A neustále jim říkat- buď se budete starat nebo budete platit- je strašně otravný a hrozně smutný. Takže celým tím dlouhým textem jsem chtěla říct, že díky karanténě a nudě vím, že na vet klinice nebudu pracovat a ani chodit na praxe. To radši budu dojíždět na nějakou farmu za prahu.
Ayranant
napsal(a):
Proboha to už je dnes v ČR 15 středních veterin?
Za časů kdy jsem byla na střední veterině v Kroměříži (2004 - 2008) byly snad jen ty 3 hlavní veteriny - Kroměříž, Hradec, Budějovice, pak občas nějaká soukromá SŠ někde, ale tyto 3 byly topka.
Je jich opravdu 15 a dvě soukromé. Ale většina by se dala přiřadit k učňáku na zvířecí téma. Kdybych byla studijní typ, byla by pro mě jasná volba jedna z těch 3 škol. Ale známky nejsou nejlepší a na tyto školy se hlásí opravdu hodně lidí. Proto mě napadl lanškroun, který vypadá jako ta lepší verze horších škol. A budějky zkusím taky😁