Informace o uživateli:
Člen Českého klubu chovatelů agapornisů.
Chovám agapornisy: Fischeri, Personatus, Roseicollis
Moje zvířata
Registrace od: 4. 10. 2017 11:28:41
Naposledy přihlášen: 19. 5. 2025 10:46:19
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Na první akci to bylo pěkné. Velice jsme si s kolegou pochalovali čas zahájení, kdy jsme nejeli ještě rozespalí, ale hezky na pohodu si vstali a vyrazili. Věřím, že příště bude účas hojnější, přece jen počasí dnes za moc nestálo a sám jsem uvažoval, jestli agoše s sebou vzít...
V hale spousta místa a co hlavě, parádní světelné podmínky, že nemusíte mžourat ve tmě do přenosek.
Rozhodně mají tyto trhy potenciál a rád příště znovu přijedu.
veselka1221
napsal(a):
Foto
Dobrý večer,
z fotky Vám to nikdo přesně neurčí, můžeme akorát hádat. Buď si nechte udělat DNA test, v ČR otázka cca 600 za oba, v zahraničí i méně. Nebo je nechte projevit.
Nicméně zvažte další rozmnožovaní toho zeleného (ten vzadu). Očividně mu v rodokmenu prošel škraboškový, což je jiný druh. Fišerák by neměl mít takto tmavou hlavu, maska musí být taková jako má ten první, pastel.
Dobrý den,
chovám straky. Nejlepší variantou je dávat straku na přírodního, modrého nebo violet, v závislosti co byste chtěl odchovat. Straka je dominantní mutace, v případně SF (jeden faktor) budete mít v hnízdě teorericky idélně 50% strak. Není dobré kombinovat dvě straky na sebe, sice dostanete dvoufaktorové straky (od jednofaktorových vizálně nerozpornatelné), ale mohou mít problém s opeřením....
Kombinace s pastelem bych se vyhnul. Pokud nevíte genetiku Vaší straky, může se stát, že v rodokmenu už nějakého pastela mít bude, pastel je mutace recesivní. Pak dostanete z hlediska výstav neuznanou kombinaci, která ani není pěkná. Protože to není pořádně ani straka ani pastel, jak vidíte na fotce. Mutace jsou to obě líbivé, ale samostatně, né v kombinaci.
Co se ceny týče, záleží na každém jak si je cení. Osobně dominantní straky s DNA testem pohlaví prodávám od 1000 Kč, v závislosti pak na barvě, stáří, postavě apod.
kareta
napsal(a):
Dobrý den. Chci se zeptat Vás, co podáváte inzeráty , tady na i fauně, jaké máte zkušenosti s těmi co se na Váš inzerát ozývají ? Už delší dobu mi v garáži překáží klec , kterou obýval náš žako. Dal jsem inzerát na bazoš, že ji prodám a napsal jsem tam velkýma písmenama PROSÍM JEN VOLAT,DĚKUJI. Do včerejška mi přišlo 14 smsek, 8 mejlů, dále mě napsala nějaká paní taky sms, že by klec koupila, ale za poloviční cenu ,protože má invalidní důchod a počítá s každou korunou. Vrchol všeho byl dnes půl hodiny po půlnoci, když mě vzbudil mobilem chlap , který chtěl klec koupit, protože mu lozí v noci do voliéry potkan a papouška chce na noc schovávat domů. Dnes ráno jsem inzerát hned vymazal a klec si odvezl synovec, kterému jsem ji daroval na senegalce. Nepochopím lidi, co chtějí koupit klec za 1500kč a píší smsky , a nezavolají ?
Dobrý večer,
také SMS považuji za normální komunikační nástroj, ale pokud napíšete "pouze volat", tak nevím, jestli neumějí číst nebo jak....
Nejvíc mě zaráží "sleva, protože mám ivalidní důchod..." Tohle slýcháme spolu s tátou snad každého půl roku. Nejsmutnější na tom je, že ze zkušenosti si ti opravdu v invalidním důchodu o slevu sami neřeknou.
Dobrý den,
záleží, co chcete odchovávat. Opalinová samice Vám mutaci přímo na mláďata nepřenese. Pouze mladí samci budou štěpitelní na opalin. Pokud chcete již v první generaci mít v hnízdě opaliny, je nutné použít štěpitelného samce, nebo opalina samce. Výhoda, že máte šanci na odchování opalinového samce, nevýhoda, že u mláďat nebudete vědět pohlaví...
Moudivláček
napsal(a):
Odpověděl jste velice trefně. Jen dodám, že je rozdíl kde budky jsou ve stálé teplotě asi 15 ° C a víc uvnitř, tak převažují klad\y vámi uvedené. Ale venku je tam v noci srážení vlhkosti a tím mokro v budce, zývlášť při více mláďatech.
Souhlasím, jak jsem již psal, plně využívám jejich výhod, ale nedokáži si představit, že bych v nich měl odchovávat v létě třeba venku...
joz55
napsal(a):
Nemáte foto ? Ďakujem.
http://www.antr.wbs.cz/Prepravkybudky-a-voliery-pro-ptaky.html
Dole na stárnce, pod nadpisem " Voliéry již umístěné u zákazníka a zkompletované
vlastní mřížky "
Zde to mám ještě v kombinaci půl budek plastových, půl překližkových.
Zdravím,
vloni jsem překližkové kompletně vyměnil za plastové. Chovám agapornisy. Odchovávámm přes zimu v uzavřené místnosti, kde udržuji stálou teplotu, dobu světla, kvalitu vzduchu, vlhkost. Ze zkušenosti, s vlhkostí je opravdu nutné si pohrát a sledovat ji. Papouchům jsem dal dostatek větví na okus a stavbu hnízda. Ovšem když je vlhkost příliš velká, budky se uvnitř rosí. Částečně jsem to řešil vyvrtáním větracích otvorů po stranách. Dále, ptákům je to uplně jedno, z čeho budka je a plast má výhodu, že budku neničí. Také ta údržba, pár minut pod horkou vodou, lehké otření houbičkou a jako nová. Žádné mezery a škvíry pro ulpívání nepořádku... Mohu doporučit výrobce jménem Petr Šíma.
Moje osobní zkušenost :)