MartinaKvapilka

Moje příspěvky

18.11.2020 21:35

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
https://www.youtube.com/watch?v=yZVChD-I5_s&ab_channel=BulletproofPitbulls

no a buřtíček :-)
https://www.youtube.com/watch?v=JR0sFgnRDA4&ab_channel=DARKDYNASTYK9S

se pořád držíte pocket verze, co nic dělat nemůže, ale oni jsou 4 verze, myslím
ten xl je normální vysoký silný atletický nerozbitný pes
podle mě je to různě veliký a široký pitbull (cross s dogami, buldoky atp. dle použití), který nemá vyblokovaný start na člověka
proto se tady s tím vypisuji, jelikož doporučovat je do parku a jako klidného rodinného mazlíčka, to opravdu ne
dobře vybrat - ano.

Vím, že není jen jedna verze. Ale pitbull to opravdu není. :)

18.11.2020 18:03

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Nebude sedět dvě hodiny v parku. Ti širocí nízcí se nemohou hýbat, to je špatně. Ale můžu si vybrat, jestli pořídím nehýbacího nedýchacího, nebo aktivního vysokého a dost ostrého psa, ten se mi do parku nehodí.
York je vořech, pomalu všechna společenská plemena jsou vořeši.
Mám radši klasického teriéra běžného tvaru, ale proto nejsou ostatní vořeši. Všechno vzniklo křížením a užitkový pes už je dnes (vlastně od viktoriánské doby) ne tak častý.
Vzniká nové plemeno a každá ta linie je pro jiný účel. Na kočárek a park není ani jedna.

Ještě jsem neviděla ostrého am. bullyho a obrany v jejich podání mi přijodu docela vtipný.. :D Ale jako každý podle svého gusta. Pro mě to vořech je. :) Prostě toto plemeno já asi nikdy nedokážu ocenit.

18.11.2020 15:05

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
"American bully je pro mě v podstatě vořech. Ale pokud chce někdo klidného rodinného psa, tak si proč ne." Si odporuje, ne?
Když chcete vyššího pohyblivějšího, tak si najděte takovou linii. Jsou i velcí a "normální" jako arg. doga např. Vořech

Myšleno tak, že to jak am. bully vznikl se mi nelíbí. Mám raději pracovní plemena a ideálně, aby se s nimi pracovalo a tím pádem nedegenerovali. Což je taky těžký, když člověk chce psa pouze na sport jako např. bude chtít dělat agi, tak asi taky nepotřebuje psa z pracovního spojení psů, kteří pasou. Na druhou stranu tím, že se chov odvíjí jen na základě sportovních výsledků (v tom lepším případě), tak plemena taky vlastně ztrácejí své původní vlastnosti. Takže já to rozděluji na psi pracovní a psi sportovní. Am. bully není ani jedno. Tam se to tak nějak patlalo patý přes deváty. A šlo jen o exteriér. U těch sporťáků se aspoň pořád sleduje, zda ten pes má vlohy pro sport, nebo ne. Chová se na základě nějakých sportovních výsledků, zdraví, povahy atd. Proto pro mě vořech, patlat různá plemena dohromady není pro chov. A do rodiny pro ty lidi, kteří chtěj po psovi, aby tak šel s nima na procházku ideálně v klidu vedle kočárku a nevadilo mu sedět dvě hodiny v parku. Tak naprostý ideální pes. :D

17.11.2020 10:22

Za mě, jak už bylo řečeno. Am. bully byl šlechtěn pouze pro svůj vzhled a image majitelů. Tudíž už od začátku naprosto špatný chov, kde se nekoukalo na zdraví, povahu a důležitá kritéria pro chov. American bully je pro mě v podstatě vořech. Ale pokud chce někdo klidného rodinného psa, tak si proč ne. Většina am. bully, které jsem potkala jsou klidní, líní psi, naprostí flegmatici. Samozřejmě ani ten jejich exteriér jim moc k pohybu nepřidá. Nechci to plemeno úplně totálně odsoudit, ale když vidím tohle, tak to je hnus.https://www.youtube.com/watch?v=lCIvDVmKY0s.

14.11.2020 22:49

Natty35 napsal(a):
Třeba při cestování mhd, vlakem, cesta městem. Psi sami zastavují na stejných známých místech, před přechodem, před nástupem, bez povelů. Toto například považuji za rituály, naučené trasy a místa a jak se tam chovají.

Jo, tak to já pochopila jinak. :) Jako rituály před cvičením, o kterých se tady psalo výše.

14.11.2020 22:47

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
To jsem si myslela do teď taky, že odměna po markeru platí jen pro začátek

Tak ja byla zase ze zacatku, kdyz jsem cvicila hodne sama, presvedcena, ze po markeru jde odmena vzdy. neb teorie mluvila jasne. jen jsem s tim nedosla moc daleko.
a ted si vyberte
ale to uz jsme daleko od dvojich povelu.

chystate se na trioddilovky nebo jen na poslusnost?

No já myslím, že se motáme pořád kolem toho stejného. :D Protože právě to, že řeším dvojí povely souvisí i s těmi pochvalami. U těch povelů je to tedy jasné. Ale u těch pochval stále nevím. :D

Zatím jen poslušnost. Obrany nám moc nejdou. A já teda když už obrany, tak ringo. A na to moje fenka asi moc nebude, ale uvidíme až dozraje. A stopy, tak to jsem si říkala od začátku, že ani nebudu dělat. Že už takhle toho mám dost. :D a stopy jsou nejtěžší. No teď zas začínám zvažovat, že bych docela i začla. Mám klidnou fenku, velmi dobře se umí koncentrovat a je hodně žravá. Ale když vidím, co mě stojí nervů na poslušnost.. :D :D :D Jako v dobrým slova smyslu. Mně to baví cvičit, fenku mojí taky. Ale já prostě buď něco dělám na 150% a nebo vůbec. Takže já nad tím pak přemýšlím hodně do hloubky a prostě to vůbec hodně řeším.

14.11.2020 22:11

Natty35 napsal(a):
My máme cvičákové a necvičákové povely. U cvičákových jsem důsledná. A hodně u nás taky dělají rituály, v těch se také snažím aby to bylo co nejvíc stejné.

Jaké rituály? :D Nestačí třeba jen pokaždé říct "Jdeme cvičit".? Nebo něco podobného.

14.11.2020 21:15

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A ten pes to “sám od sebe” nechápe, nerozpozná? My jsme nezávodili, ale pes vždy bezpečně poznal, že jsme na cvičáku nebo že trénujeme (a neměl na to žádný speciální obojek ani sadu povelů), a že je tedy třeba, aby ty cviky prováděl “na úrovni”. Mně to přijde hrozně složité, já bych si všechna ta dvojí označení asi ani nepamatovala... 😅 Vůbec to nechci nijak znevažovat, svým způsobem to obdivuji, ale říkám si, jestli si zbytečně neděláte ze života peklo...

Jinak k tomu bych ještě asi dodala, že na jednu stranu je to asi složitější. Na druhou stranu myslím si, že jednodušší pro psa. Když venku zavolám "ke mně" a pes přijde ok. Ale tohle není "ke mně". Na cvičáku pak tím stejný povelem myslím vlastně úplně něco jinýho a to, že pes přílítne jak tornádo, předsedne, nalepí se na mě a čumí dokud neřeknu něco jinýho. A jeden cvik by se měl provádět stejně a ne že venku teda mi to stačí jenom tak nějak, že přijde a na cvičáku nebo při tréninku to chci zase jinak. Taky jsem to dřív takhle neprožívala prostě jsem měla stejný povely na cvičák, jak ven prostě psovi to asi nějak došlo. Nebo já nevím. Ale pravdou taky je, že na zkoušky to nikdy nebylo.

14.11.2020 20:43

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
"Ale teď opravdu řeším dvě různé věci poslušnost dle IGP a poslušnost, nebo spíš ovladatelnost v běžném životě, nebo při sportu"

ale ja jsem to pochopila .
a podle toho i psala odpoved. trenuji se psy sportovku a pritom s nimi i ziju normalni zivot. neteoretizovala jsem. a opravdu se snazim jim to zbytecne neztezovat -nemam moc prostoru na chyby.

odmena neni jen kokino nebo micek. fakt.
odmena ihned po markeru 100% plati jen pro zacatek . nez pes pochopi.
pak uz to tak cernobile prestava byt. abyste se dostala dal.
to, ze po uvolnovacim povelu ne vzdy odmenite -zamerne -ma svoje nezastupitelne misto ve vycviku.

To jsem si myslela do teď taky, že odměna po markeru platí jen pro začátek. Ale bylo mi to řečeno jinak. Měla by prý pro markeru přijít VŽDY. Proto to zde řeším. :D Mně to do té doby fungovalo úplně v pohodě i venku s odměnou i bez. No na druhou stranu chci se někam posouvat. A co může teď funguje nemusí mít třeba úplně dobrý vliv pro další posuny do budoucna až na psa začnu zvyšovat nároky. Tak já fakt nevím už.. :D Je pravda, že člověk to názor. Spousta lidí trénuje jinak, používá jiné tréninkové metody atd. Nechci se určitě nějak dohadovat, jak to má být. :) Jen mě prostě zajímají zkušenosti a rady ostatních.

14.11.2020 20:35

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A ten pes to “sám od sebe” nechápe, nerozpozná? My jsme nezávodili, ale pes vždy bezpečně poznal, že jsme na cvičáku nebo že trénujeme (a neměl na to žádný speciální obojek ani sadu povelů), a že je tedy třeba, aby ty cviky prováděl “na úrovni”. Mně to přijde hrozně složité, já bych si všechna ta dvojí označení asi ani nepamatovala... 😅 Vůbec to nechci nijak znevažovat, svým způsobem to obdivuji, ale říkám si, jestli si zbytečně neděláte ze života peklo...

On ten pes to chápe. Jenže pokud člověk využívá běžně povely, které používá na cvičáku pro běžný život, tak si prostě kazí tu poslušnost pro zkoušky. Já jsem ještě neviděla jít psa ve městě perfektně u nohy (tak jak na zkoučce) myslím si, že ani většina lidí to prostě nedělá. Vrcholové zkoušky mají třeba 7 minut a pro toho psa je to nesmírně těžké se takto dlouho soustředit. Proto si myslím, že je důležité ROZLIŠOVAT teď se cvičí a teď se necvičí. Pokud chce člověk dělat vrcholové zkoušky. Při tom výcviku se totiž vyžaduje 100% soustředí, zároveň rychlost a přesnost. S tím velmi souvisí motivace. Prostě když budu tomu psovi dávat povely, které mám ke zkoušce i běžném životě a ještě ho ani neodměním. Bude to mít na salámu. Asi to tak nějak udělá. Ale to na tu zkoušky nestačí, aby to tak nějak udělal...Potřebuju tam právě mít krásný radostný projev, rychlost, přesnost, drive.

14.11.2020 18:46

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Jenže v případě markeru by měl pes vždy být odměněn.

nemyslete si, ze pes pochopi a bude fungovat na marker jen kdyz po nem vzdy bude nasledovat kokino -to je prilis jednoduche - na psa. pes dokaze se dokaze naucit mnohem vice

uvolnovaci povel pouzivam v celem zivote psa jen jeden a ne, nedavam po nem ani vzdycky odmenu. je to proste komunikacni signal.

a mj. odmena neni jen kokino. tj. pokud pes dostane venku povel sedni - po uvolneni /ukonceni povelu nasleduje odmena - to volno samotne je odmena
pes chce z auta -ale ceka na povel - az ho dostane - odmena je to ze mohl z auta atd. atd.

Ale třeba sedni a lehni jsem do teď používala. I běžně. Jenže je to vlastně špatně?

fakt to ten pes pochopi.
ale pro vas klid - i sedni a lehni se da davat jako dva povely. ( napr. sed/sedni a lezi/lehni ) .

kdybyste videla, jak pouzivam klikr -zhrozila byste se - jeden cvik a jednou je to ukoncovaci pokyn a podruhe prubezne potvrzeni a pes pokracuje dal. a jak to chapou

Ano já vím, že marker chápe i kdybych mu odměnu nedala. Jenže z toho co jsem se já dočetla a zjistila, tak je to špatně používat marker bez odměny. Do teď jsem také říkala za vše "ano" a pak mi toto bylo vytknuto, že pokud neodměním psa za "ano", což je v tomto případě marker, tak je to špatně. Je to jako kdybych klikala bez odměn. Za klik musí a to mi bylo opravdu zdůrazněno MUSÍ NÁSLDEDOVAT VŽDY ODMĚNA. A stejně tak jako za slovní marker MUSÍ BÝT VŽDY ODMĚNA. Takto mi to bylo řečeno. A já s tím takto pracuju jen chvilku. A defakto mi to rozbouralo vše, co jsem si do teď myslela, že dělám správně. :D Ono kdyby člověk chtěl psa jenom tak nějak naučit pár věci do běžného života, tak to neřeším. Ale teď opravdu řeším dvě různé věci poslušnost dle IGP a poslušnost, nebo spíš ovladatelnost v běžném životě, nebo při sportu. Já to prostě jen nechci dělat tomu psovi zbytečně těžší. :)

14.11.2020 15:25

Dobrý den,

přemýšlím úplně nad tím stejným. Jak to psovi odlišit, když je o "provozní poslušnost" když jde o cvičákovskou poslušnost, teda přípravu na zkoušky.

Když cvičíme používám marker buď slovní, nebo klikr. Pokud chci ukončit cvik používám uvolňovací povel, buď slovní nebo klikr. Jenže v případě markeru by měl pes vždy být odměněn.

Je tedy lepší tento marker, případně uvolňovací povel při "provozní poslušnosti" nepoužívat? A chválit ho nějak jinak? Jde mi o to, že při poslušnosti dám povel např. lehni během cviku pokud chválím používám marker a odměňuji a když chci povel ukončit použiju uvolňovací povel "super". Pes ví, že to je konec cviku. Psa odměňuji. Ale pokud jdu běžně venku, tak samozřejmě psa pochválím za to, že splní něco dobře, ale taky ho nechci neustále za vše odměňovat pamlskem.

Například "k noze" v běžném životě vůbec nevyužívám, ale říkám povel "tady" a pro psa je to pouze signál, že má jít někde vedle mě. Ale k tomu mě třeba napadá, jak má pes rozlišit, když už je vlastně konec toho povelu? Mám dát povel volno?

Nebo řeknu psovi sedni v situaci, kdy chci aby si prostě jenom nějak sednul, neřeším jak si sedne atd. Ale jak má pes vědět, do kdy tam má sedět?.

A k těm povelům, tak s tím teď taky bojuju. Povely jako je "ke mně" a "k noze" od začátku venku prostě nepoužívám. Ale třeba sedni a lehni jsem do teď používala. I běžně. Jenže je to vlastně špatně?