
misulinka
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 9. 2018 22:19:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kachna
napsal(a):
Tom.50 (nechci citovat, při takhle dlouhém příspěvku by to myslím bylo na úkor srozumitelnosti)
add. Vajíčka. To tedy poznat je. Myslím kvalitní domácí vajíčka, s kupovanými neupečete nikdy tak kvalitní bábovku jako s domácími (ale jako vaření, smažení, tam opravdu rozdíl není)
A k domácímu vs. Kupovanému, možná jen špatně chápu, ale vy myslíte, že se vliv stresových faktorů přeceňuje? Já si totiž myslím, že hlavní plus je v tom, že doma vyprodukované maso je vyprodukované s láskou k přírodě (prostor, nepřetěžování samic, "obohacené" prostory, proces zabíjení)
(ale jinak zrovna váš způsob krmení mi přijde jako dobrý a vhodný pro začátečníky, ač v jiných tématech /např. Potřeba slámy/ s vámi spíše nesouhlasím)
-
hexa: Díky za odpověď
-
Misulinka: myslíte, že zrovna na vfu rozumí krmení?
Netuším, zda na vfu rozumí krmení. Nevím, jaké obory se zde vyučují a hledat se mi to nechce.
"Oddělení" toxikologie by ale mělo rozumět toxicitě jednotlivých látek.
tom.50
napsal(a):
Pro misulinka
Nechci to celé kopírovat tak takto.
Nevyjádřil jsem nic proti zkrmování cibulovin, je mi to fuk, jestli to někdo krmí, jeho věc. Jde o to, že vy jste tak pošetilá, že tu zadarmo hledáte vědecká pojednání a snahu vám pomoci najít odpovědi (vaše starosti vám upřímně závidím) "oceníte" opovržlivým konstatováním, že to jsou babské rady. Tak polopatě, zjevně chápete pomaleji:
C e l á i f a u n a j s o u j e n b a b s k é r a d y. Tady vědu hledá opravdu jen pošetilec, to musíte jít studovat vš, jak vám tu jedna paní radila. Lidi tady čerpají z rad nás obyčejných chovatelů a bývají za naše babské rady vděční. Vy jste dokonalý produkt moderní doby, vsadím se, že jste mladá. Vy jste neslušná svou asertivní neuctivostí a je to s vámi tak zlé, že ani nechápete, v čem vidím, a nejsem sám, vaši neslušnost. Divím se, že se tu s námi vůbec zdržujete.
A ke zkrmování cibulovin. Nic ve zlém vůči té paní, co to krmí. Je to pošetilé, cena cibule je vysoká a česnek je stran ceny úplným nesmyslem a tak se tím rozumný člověk ani nezabývá, stačí jen selský rozum, v tomto případě vědy opravdu netřeba. Navíc to asi nikoho nenapadlo (taková je to hloupost) a tak to věda nezkoumala, proto nelze nic vědeckého najít.
Tome, bylo to konstatování. Né opovržlivé konstatování. To jste si tam vložil vy.
Já jsem teď na ifauně po několika letech. Vzpomínám si, že do diskuzí přispívali i veterináři. Takže se omlouvám, bylo ode mne naivní si myslet, že bych se tu dozvěděla něco odbornějšího nebo že by někdo z diskutujících dokázal na nějaký odbornější text odkázat.
Nesázejte se, prohrál byste.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Vy to snad nikdy nepochopíte.Všechno se musí krmit s mírou.Jasně když jim dáte 1 kg cibule nebo česneku denně tak je jasné že ty problémy jistě můžou být.Zkuste se Vy něčeho přjíst tak Vám bude zle a když to samé jídlo sníte v menším množství tak Vám nic nebude.
Vy jste prostě případ sám pro sebe.Vy jste tvrdohlavá jak beran a nebo prostě máte potřebu ze sebe dělat výzkumníka v krmení králíků.Proboha, krmte si čím chcete.Je to prostě jen a jen Vaše věc a přestaňte tady otravovat nesmyslama.
"všechno se musí krmit s mírou"
Znáte tu míru?
A máte pravdu. Mám pocit, že jsem případ sám pro sebe. Protože přemýšlím. A slepě nekopíruji to, co je někde napsáno. Což v dnešní době syndromu stádových ovcí, nebývá tak časté.
Za tuhle diskuzi děkuji, protože jsem se díky ní měla možnost dozvědět něco nového. Díky Vám já tu míru už znám.
Pro ty, co to zajímá.
Dle sdělení odborného pracovníka vfu Brno není cibule ani česnek vhodná pro zkrmování králíkům. Velké jednorázové množství nebo opakované krmení těmito rostlinami vede k rozpadu červených krvinek a následnému špatnému dýchání a poškození jater a ledvin.
Hodně štěstí v chovu přeji všem.
tom.50
napsal(a):
Myslím, že ten, co vám dal ty odkazy si příště rozmyslí někomu jako vy radit, patrně neznáte elementární slušnost. Naši předkové říkávali cosi o zubech darovaného koně.
A k bílkovinám.
Podle mě jste kopie marvayse v ženském provedení. Děláte vědu z krmení, které zvládne úplně každý s tím, co má. Přál bych vám chovat králíky za komančů, kdy se nedalo sehnat žádné obilí, natož oves třeba, o granulích z vojtěšky, ale i o soji či jiných "dobrotách" jsme jen slyšeli a četli.
Zopakuju vám co jsem napsal natvrdo marvaysovi. Kupujte granule, tam to je přesně v tom poměru, jak to je potřeba a pořád ještě to je v ceně, kterou si lze běžně dovolit. Co píšete vy, to bych musel být v balíku a nestihnul bych už ani chodit do práce jak složitě to berete vy.
Ať se daří. Tom.
Tome.50, co vám na mém příspěvku přijde neslušné? Za odkazy jsem poděkovala, ale jsou z mého pohledu nic neříkající. Jsou to odkazy na stránky chovatelů, kteří česnekem a cibulí krmí. Opět mi to neříká nic o tom, zda je to bezpečné či nikoliv pro králíka. Jedná se o informace - jedna paní povídala.
Znám spoustu lidí, co krmí své psy čokoládou. Čokoláda je pro psy toxická.
Znám paní, co nechává péct v cukrárně pro svého psa čokoládový dort.
Znám spoustu lidí, co krmí své psy rozinkami nebo hroznovým vínem. Rozinky a hroznové víno je pro psy toxické. Dokonce se vyrábí granule pro psy, které hroznové víno obsahují.
Znám několik veterinářů, kteří podají psům nebo kočkám přípravek, který je pro ně toxický.
Né každé zvíře je vnímavé ke všemu. Jsou tací, kteří přežijí a nikoho ani nenapadne, že by to tak třeba u jiného zvířete být nemuselo.
Cibule a česnek je prokazatelně toxická pro psy a kočky. V usa jsou známy případy otrav česnekem u koní. Přesto znám lidi, co odčervují své psy a kočky česnekem (což je úplný nesmysl, česnek parazity nezlikviduje). Pro koně se vyrábí česnekové tablety.
A protože tohleto všechno vím, pokládám si otázku - jak je na tom králík? Je pro králíka česnek a cibule toxická nebo ne? Vzhledem k "životnosti" králíků si umím dost dobře představit, že toxicitu chovatelé ani nemusí zaznamenat.
Já ale netvrdím, že tato zelenina je pro králíky toxická. Já to jen stoprocentně nevím. A překvapuje mne, že s tím lidi krmí, aniž by to věděli. Prostě si přečtou článek na netu a šíří to dál. Připomíná mi to špenát a jeho železo :)
Protože mám jednu velice nepříjemnou zkušenost s otravou u psa, jsem velice opatrná. To je vše.
Vznesla jsem již dotaz na toxicitu česneku a cibule na vfu Brno. Pokud dostanu odpověď, ráda se o ni podělím.
A co se týče bílkovin. Nebývalo za komančů úplně normální, že se krmila vojtěška? Alespoň v naší oblasti se pěstovala ve velkém a běžně se s ní krmilo - dobytek, koně i králíci. Dokonce pocházím z oblasti, kde se vyráběly vojtěškové granule a bylo to naprosto běžné zboží. Dnes je vcelku problém sehnat vojtěškové seno, protože ubylo její pěstování. Granule jsou běžně k sehnání, takže to kompenzuji takto.
Jinak téměř nic z toho, co jsem vyjmenovala nahoře nekupuju, mám hodně známých v zemědělství. Proto je pro mne finančně výhodnější si míchat směs sama. A přiznávám, že mne to hodně baví.
čojda
napsal(a):
Http://www.ifauna.cz/kralici/clanky/r/detail/4192/zivy-poklad-z-cech-cesky-albin/
http://www.kralikar.cz/index.php/rady-a-tipy/item/118-kokcidioza-vznik-a-prevence.
Děkuji. Tohle ale nejsou odborné studie, to jsou babské rady.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Pořád se tu vede diskuze o bílkovinách.Zajímalo by mě, kolik chovatelů to opravdu řeší.Většina chovatelů krmí oves, ječmen atd.ale ještě jsem nikde nečetla že by to někdo řešil.
Já třeba ty bílkoviny taky řeším. A bílkoviny dodávám vojtěškovými granulemi. Jeden čas jsem přimíchávala pelušku a sóju. Překrmovat jádrem nechci, protože to je příliš mnoho škrobu a ten opravdu škodí (především mladým králíkům). Vojtěškovými granulemi dodám bílkovinu a mám dostatek vlákniny a obsahuje málo škrobu. Má dostatečné množství vápníku, ale málo fosforu. Proto vojtěšku míchám s ovsem, který je zase bohatý na fosfor. A jako zdroj bílkovin lze použít i slunečnicová semínka, na ty jsem v mém předchozím příspěvku zapomněla. Ty do mé směsi také přimíchávám.
Hodně chovatelů krmí kks. A když se člověk podívá na složení kks tak zjistí, že největším podílem je zde vojtěška, někdy se přidává i sója nebo hrách. Tyto kks obsahují cca 16 - 18 % dusíkatých látek.
V knihách, co mám (nebo jsem měla) k dispozici je psáno, že kojíci samice a mladí králíci mají vyšší potřebu bílkovin (kolem těch 18 %). Králíkům se doporučuje krmit vojtěškové seno nebo jetelové seno.
Krmím lučním senem a neumím se nějak dopočítat, jak bych docílila dostatečného množství bílkovin v krmné dávce jen s pomocí obilovin, které jmenuje tazatel. Takže já chápu, že chce bílkoviny něčím dodat, protože jich má málo.
Co se týče cibule a česneku, ještě jsem trochu hledala a opravdu jsem našla, že pro králíky nejsou vhodné. Nejednalo se ale o žádnou studii, proto nejspíš vznesu dotaz u nejpovolanějších.
V každém případě ani jedno do jídelníčku svých králíků nezařadím, nemám důvod. Králíky mám zdravé, dlouhověké a dlouho plodné a už pár let nevím, co je kokcidioza.
ascot
napsal(a):
Zdroj bílkovin mate vojtesku např., ale opravdu velmi opatrně s nima do 3mes, jinak si spis uskodite než prilepsite..U mladých musíte hlídat dostatek vlakniny a méně bílkovin se skrobama!
Zajímalo by mne, jak tohle řešíte při krmení kojících králic. Ty dle mého potřebují těch bílkovin o něco víc, než normálně. Píšete, že mladí do 3 měsíců mají dostat bílkovin méně. Jak to tedy děláte v praxi? Krmíte samici a mladé zvlášť?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Králíkům opravdu moc chutnají
Byla vaše odpověď k česneku a cibuli? Pokud ano - já se neptala, zda vašim králíkům chutnají, ale zda jsou pro králíky bezpečné. Pokud tím krmíte, pak předpokládám, že máte ověřeno, že česnek ani cibule nejsou pro králíky toxické a pak bych prosila o uvedení zdroje, nedaří se mi nic najít.
Víte, mým psům taky bude chutnat čokoláda, pokud bych jim jí dala. Ale vím, že je může zabít. Stejně tak cibule a česnek. Všeobecně se česnek a cibule nedoporučuje krmit zvířatům. Konkrétně ale u králíků nevím, jednotlivá zvířata se od sebe mohou lišit.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Díky všem za reakce, jen mě prosím tolik nekamenujte :)
Nesnažím se z toho dělat šílenou vědu... Jen začínám, mám ve stodole celkem dost mladých králíků a zdálo se mi, že pomalu nabírají. Tak jsem si to znovu promyslel zjistil sem, že mám dost obilí, sena, brambor, řepy, ale žádné bílkoviny. Tak jsem po neúspěšném hledání založil téma "jak levně přijít k bílkovinám".
dnes jsem dostal odpověď z našeho cukrovaru, že prodávají řízky z cukrové řepy nesušené za 200, - za tunu. Jenže to je podle mě zase spíš energie, než protein :)
Co se týče fotek, tak jsem to myslel spíš tak, že jsem si nadšeně fotil, když se mi nějaká samice okotila. Podle nich tak poznám, kdy se který králík narodil :)
Co se týče granulí, ty právě nechci. Chci si stím vyhrát. Mám z toho celkem radost. Přijde mi to stejné, jako bych na výstavě koupil už hotového šampiona za šílené peníze, a pak sním obrážel výstavy. To by mě tedy nebavilo. Ani čqsově to nevychází nijak šíleně. Jednou za 14 dní si během půl hodiny našrotuji mečku čistého ječmene a dvě bečky směsi.
Cukrovarské řízky jsou především zdrojem dobře stravitelné vlákniny. Bílkovin opravdu moc neobsahují.
Koňské trhy pořádá např. Chov koní Svržno - http://www.konesvrzno.cz
misulinka
napsal(a):
A jehnička Barunka
A všichni pohromadě, vyjma berana Silvouše, ten zůstal venku před boxem, nechtěl se prý fotit:)
misulinka
napsal(a):
A naše mimi od druhé ovečky - trojčátka
Beránek jménem Beránek
Beránek Béďa - nejmenší prcek
misulinka
napsal(a):
A její bráška Arnoštek, o kterého se maminka vzorně stará
A naše mimi od druhé ovečky - trojčátka
Beránek jménem Beránek
Dobrý den všem,
v úterý se nám narodila druhá jehňátka - trojčátka. Maminka se o ně vzorně stará, všichni tři jsou čiperní, jen jeden beránek mám nějaký problém se zadní nožičkou. Hlezno se ohýbá i směrem dopředu, pod břiško. Prcka to nijak zvlášť neomezuje, skotačí s ostatními. Ale - myslíte, že se to spraví?
Díky, Míša