
nellisek
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
a mohl by mi někdo říct, co je tohle ...?
nejsem králíkář ani trochu, ale včera mi ho přinesl pes z pole - naštěstí živýho. Vypadá to, že ho někdo vypustil, protože je domestikovanej. Nedokážu ani odhadnout stáší, ale má tak 2,5 kg.
Kralik na fotografii je zakrsly beran (zkratka plemene ZB), ktery by vsak mel mit idealni hmotnost 1,75kg. Chovany jako mazlicek vlivem nadmerneho krmeni vsak casto prerusta do one monstrozni hmotnosti, co uvadi autorka. Alternativa ZB se zda pravdepodobnejsi podle jemné struktury uší a jejich délky (tzv. závěs). Mene pravedepodobnou moznosti je malý beran (male plemeno) s idealni hmotnosti v dospelosti 2,75-3,50kg, případně jako třetí možnost mládě francouzského berana (velke plemeno), u něhož by hmotnost 2,50kg odpovídala stáří tří měsíců. Poslední možnost je zcela nepravděpodobná, protože krycí zbarvení králíka je již ucelené jako u dospělého. Co se týče zbarvení, jedná se o zbarvení durynské (=madagaskarové) s pravděpodobným genotypem A_ bb C_ D_ gg, doplněným kamzičími znaky (tmavě sazovité znaky na hlavě, bocích, vnitřních stranách končetin, spodině pírka). Nechybí kresba: u beranů tzv.plášťová kresba zahrnující převážné zbarvení uší, korunek (hrbolů u kořenů uší), hlavy (na čele je žádoucí bílá skvrna tzv.zrcadlo), dále tzv.plášť od zátylku až po konec pírka po obou stranách symetrický. Často je plášť v zátylku "potrhaný" nežádoucími bílými skupinami. Celkem tedy zakrslý beran strakáč madagaskarový - zkratka ZBstrmad.
brunifid
napsal(a):
Vrh je to opravdu krásný.
Z jiného soudku - nevíte někdo, jak se pohybují ceny chovných zvířat plemene velký světlý stříbřitý???
Zalezi, o kolik si dany chovatel rekne. U nas na mistnich i okresnich vystavach obvykle 300 a jsou to Vd kusy, na krajske 550. Na celostatnich samozrejme vyssi cena.
ozzydan
napsal(a):
podle kresby holandský černý Dan
Kralika na fotografii rozhodne nemuzeme radit mezi zastupce jakehokoliv uznaneho plemene. Podle zadavatelky se jedna o krizence, ci "domaci" smesku" vzniklou krizenim kralika pripominajiciho zbarvenim burgundskeho a jakehosi cerneho kralika (v pripade cistokrevnosti se muzeme domnivat, ze ze strednich plemen aljasky pripadne videnskeho cerneho). A toto krizeni neodpovida ani vyjimkam v krizeni plemen uvedenych v obecne casti Vzorniku plemen kraliku. Navic holandsky cerny rozhodne se svoji maximalni pripustnou hmotnosti 3,25kg neni strednim plemenem. Podle vzhledu potomka se lze domnivat, ze nese vlohu pro holandskou strakatost, ale zrejme pouze castecnou v heterozygotni sestave alel Ss, ktera se obvykle projevuje naznakem lysinky, v ruzne mire ponozkami na hr.konc. a "pasem" v zatylku pripominajici prstenec standardniho holandskeho kralika. Jednou z alternativ pro vznik holandske kresby u potomku je, ze jeden rodicu mohl byt heterozygot Ss, avsak i bez viditelne pritomnosti bile kryci barvy a druhy rodic dominantni homozygot SS. V uvahu take prichazi moznost predku v podobe leucinu (vzpomenme na souvislost mezi videnskymi bilymi a holandskym kralikem) ci mutace na lokusu S. Co se tyce zbarveni mladat: tedy cerne a divoce zbarvene, muzeme se domnivat, ze cerny rodic ma sestavu alel gg a zluty Gg. Pak se tedy ve vrhu objevi jak cerna, tak i divoce zbarvena mladata v teoretickem pomeru 1:1. Celkova sumarizace: nekolikanasobny hybrid (krizenec) v cernem bar. razu s naznakem holandske kresby, mozny genotyp A_ Bb C_ D_ gg Ss +mozna "ohniva" alela od zluteho rodice. Hodne stesti v chovu.
kozoroh
napsal(a):
Ahojky Hani, div.zb. musí mít zákl.rysy specifické pro tuto barvu t.j. světlý oční kroužek, světlý lem uší, spodek břicha a musí mít mezibarvu. Toto žel. nemá, ale může se stát co se stalo i nám, že po 1.0, který byl tmavě div. a 0.1 také div. vypadly kromě div. i žel. Někdy je to problém i pro posuzovatele.
Pro Lucku Malinu : máme je na chov. A od koho máte ušáky nebo už je to vlastní odchov ?
Jinak se známe , zdraví Eva a Jarda
K rozeznavani barevnych razu:
Genotyp (v idealnim pripade homozygotnosti) divoce zbarveneho razu je AA BB CC DD GG, zeleziteho AA BeB CC DD GG. Zamerime se ale jen na lokus G, jehoz alespon jedna pritomna dominantni alela Gg v uplne dominanci (v idealnim pripade dominantnich homozygotu GG), je zodpovedna za vznik divokych znaku. Divoke znaky u divoce zbarveho razu tvori nahnedly az nacervenaly zatylkovy klin a skvrny u pohlavi, svetla skranova obruba, bile zbarveni bricha, vnitrnich stran koncetin a spodiny pirka, tmave lemy usi a take svetlejsi ocni krouzky. U divoce zbarveneho razu rozeznavame tri odstiny: svetly, stredni a tmavy. U svetleho odstinu je kryci chlup (tzv.housenkovani, stinovani) tvoren stridanim cernych a nahnedle zlutych pesiku. Smerem k tmavemu razu klesa pomer "svetlych" chlupu. Vyrazne rezavocerveny prouzek mezibarvy je u divoce zbarveneho razu ostre ohranicen od modre podsady, smerem k tmavemu odstinu se jeho intenzita snizuje (to muze vysvetlit moznou zamenu s zelezitym). Jak vidime z genotypu, i u zeleziteho najdeme alespon jednu dominantni alelu G. Divoke znaky jsou tedy i u zeleziteho, jsou ale tmavesede az nacernale, v porovnani s krycim chlupem temer neznatelne. Kryci chlup tvori nahnedle zlute a prevazujici cerne pesiky. Mezibarva je zcela nevyrazna a casto zcela prechazi v tmavosedu podsadu.
kessi
napsal(a):
Výtej do klubu Dakotka já už někoho na ježdění hledám vda rokynejak nejsou lidi mámdva báječné koníky,dá se tu přespat ,je tu nádherná krajina a nic .Jsem na Tachovsku koní je tu plno ,možná je to tím.nevím .Pokud by jste někdo chtěl klidně je možný si tu koníka ustajit ,moje koně jsou pohodáři. jen když budu mít s kým jezdit ven.ustájení by samozřemě bylo jen za režii podle dohody
Odkud jsi?
leny24
napsal(a):
Ahoj,
pohybuji se u koni jiz 17 let a stale jsem nenasla misto kde bych zakotvila naporad...chtela bych touto cestou najit clovicka ktery treba nema na sveho konika cas, nebo ma treba dva, nebo potrebuje fin. vypomoc, zkratka jakykoliv duvod k tomu ze by se druha pomocna ruka hodila. Hledam nejlepe nekoho kdo je stejne jako ja zatizen na chladnokrevna plemena a hlavne klidne a pohodove kone. Leta temperamentu mam uz za sebou :-) Tak pokud se nekdo takovy najde budu moc rada za kazdou odpoved. Jinak jsem z Karlovych Varu.
Tak ja se taky hlasim mezi hledace :-) Hledam nekoho, kdo shani spolecnici ke konikovi na vyjizdky do terenu, k praci na jizdarne, treba i vic (casem snad ZVVJ, hobby parkury). Momentalne jezdim v C.Budejovicich, ale hledam stale misto u koniku a v milem kolektivu na Tachovsku. Financni vypomoc mozna. Dekuji za pripadne nabidky.
nikasv
napsal(a):
... no a zbytek si prohlédněte na webovkách Myslím že cena za samici (1200) není přehnaná...nicméně ráda se na ní domluvím
Jedna se o neuznane plemeno, stepici ruzne barevne razy s ruznymi stupni holandske kresby, ktere bezhlave "registrujete" pod pochybnymi nazvy jako apricot, modra s bilou atd. Dokud nedojde cilenou selekci k ustaleni jednotlivych barevnych razu tak, aby se po rodicich stejneho barevneho razu pripadne i kresby ve vrhu objevovala mladata ve zbarveni rodicu, sjednoceni nazvoslovi barenych razu ve standartu plemene (napr.madagaskarovy misto apricot, marbursky misto "svetle modry", holandsky zelvovinovy-isabella namisto isabella-bílá-holanská kresba atd.) podle platneho Vzorniku plemen kraliku, porad bude Teddy jen kralik-krizenec na mazleni. A cena za krizence - 1200 - je skutecne prehnana. Ale je veci kazdeho chovatele, na kolik si sve milacky ceni.
K pochopeni genetiky barevnych razu kraliku doporucuji prostudovat publikaci Kralikarska genetika (Ing.Fingerland), pripadne se seznamit se Vzornikem plemen kraliku (Ing.Zadina). Jinak drzim chovatelum Teddy palce. Za par let se s nim mozna setkame jako uznanym, ustalenym plemenem. Hodne zdaru v chovu.