ossa.b

Moje příspěvky

7.8.2016 17:36

Důvod drbání jsme uvedli my - susp. alergie. Před měsícem bojoval se sršněm. Následně k otekl od krku ke hrudi, udělaly se mu hnisavé boláky a drbal se. Ihned na veterinu, štěně řádně zaléčeno injekcí 50 ml Colvason, antibiotiky, a zklidněno užíváním 4 tbl Prednisonu rozdělených do 7 dnů a oplachováním Biodexinem. Při kontrole jsme byli upozorněni, že alergická reakce se může opakovat, proto hned při prvních příznacích opět navštívit veterinu. Bohužel v mezičase náš lékař odjel na dovolenou, vybavil nás ale písemnou anamnézou pro případ, že bychom v době jeho nepřítomnosti museli na ošetření jinam. Stalo se, anamnézu si náhradní vet přečetl a dopadli jsme, jak jsme dopadli.

7.8.2016 17:16

Souhlasím, proto ho zodpovědný vet většinou dává jen přechodně a v co nejnižších dávkách. U Apoquelu jsem netvrdila, že není lepší nebo že nezabírá. Ovšeme je určen pouze pro dospělé psy. Proto jsem varovala před podáváním štěňatům a před veterináři, kteří vám ho prodají bez ohledu na věk pejska a na následné potíže. Nám se to nevyplatilo, štěně dva dny v podstatě dc čtvrt hodiny průjmovalo doslova vodu, dostalo teplotu, leželo jako placka bez zájmu o cokoliv. To všechno po pouhých 3 tabletách. Vysadili jsme, nasadili rýžovou dietu, dnes už je štěně výrazně lepší. Takže nic proti léku samotnému, ale ve správném věku a správných dávkách.

6.8.2016 20:04

Netuším, ale věřím, že si to s ním náš buldok jednou, pokud se s ním ještě někdy potká, vyřídí sám. Náš veterinář byl na dovolené, hledali jsme tedy okamžitou pomoc "u kolegy". Bohužel výběr byl špatný. Teď štěně spravujeme aspoň od průjmů rýžovými odvary a čekáme na návrat našeho osvědčeného doktora.

6.8.2016 19:14

Máte pravdu, ovšem neměl by to v prvé řadě vědět veterinář, který lék předepisuje a prodává? My zvířecí doktoři nejsme a věřili jsme odborníkovi. Zdůrazňuji, že jsme dostali platíčka, ne celé balení v krabičce, tudíž bez letáku. Ten jsme vygooglili, až mělo štěně dvě dávky v sobě.

6.8.2016 19:06

Dostali jsme Apoquel 5,4, měli jsme dávat první 3 dny 2x2 tbl.denně. Naštěstí jsme dávku snížili na polovinu, přesto hned druhý den průšvih. U dospělého psa by možná nebyl. V našem případě se ale jedná o štěně, které podle příbalového letáku tento lék užívat nemá, stejně jako ho nemají užívat dospělí psi pod 3 kg tělesné váhy. Po této zkušenosti už zvířeti nedáme žádný lék bez prostudování letáku (vygooglit) nebo aspoň bez podrobných informací o možných potížích od veterináře, který má s lékem prokazatelnou vlastní zkušenost.

6.8.2016 18:27

Veterinář pro našeho osmiměsíčního AB předepsal a prodal lék Apoquel jako zázračnou novinku proti alergickému svědění (16 tablet za 500.-Kč), ovšem bez příbalového letáku a upozornění na nežádoucí reakce.

Je pravda, že štěně se hned po první tabletě drbat přestalo, ale současně začalo být apatické, po druhé tabletě odmítalo přijímat potravu a když, tak z něj okamžitě vyšla v podobě šíleného průjmu. Předtím byla stolice v pořádku, pejsek jedl jako Otesánek a byl čilý.

Když jsme si sehnali příbalový leták, zjistili jsme, že přípravek jednak nesmí být podáván psům mladším než rok a jednak užívání s sebou nese řadu nežádoucích reakcí. Nezpochybňujeme, že lék svědění tlumí, ale následná rizika tento efekt u našeho psa převýšila. Podávat ho štěněti nadále máme za nezodpovědné, zbylé tablety tedy panu doktorovi vrátíme a rozloučíme se s ním.

Naší zkušeností chceme upozornit chovatele, kteří Apoquel shánějí, aby jeho podávání nejdříve podrobně konzultovali se seriózním veterinářem, případně akceptovali jinou léčbu s minimem nežádoucích účinků.