Telefon:
608864518
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 3. 3. 2020 10:25:35
Naposledy přihlášen: 5. 4. 2023 10:47:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Nehárají vám v okolí feny? Neblemcá po nich značky? (By mě zajímalo, proč to psům, i kastrátům, dělá blbě na žaludek.)
Jinak bych nic víc bych nezkoušela a jela se psem na pořádné vyšetření krve (podobné problémy mohou být i od slinivky), sono nebo kontrast rtg (předmět v žaludku, anomálie v trávicí soustavě). Stejné rady jsou výše, tak ať jich máte víc, nenechala bych psa déle bez diagnozy a vyšetření.
S opakovaným zvracením nemám u psa dobré zkušenosti.
No, čím dýl nad tím vším přemýšlím, tak půlka veškerého našeho "blití" asi vznikla lemcáním chcanek po fenách.
Ne že bych ty psy záměrně nechala lízat nachcanou trávu nebo zem, to fakt nedovoluju a snažím se vždycky utnout hned v zárodku, když už vidím, že čuchají s nějak moc velkým zájmem. Ale prostě občas tu vteřinu (než ty psy odervete) neuhlídáte. 😥
Zvlášť když je taková ta doba, kdy se na vsi háraj tři, čtyři zaráz a na veškerých frekventovaných trasách po nejbližším okolí je pro moje testosteróny prostě nevenčitelno (aniž by procházka probíhala v duchu buzerace, cvakajicích zubů a tekoucích slint) 😥
Když si to tak zpětně všechno promítám, tak hodně blití (který jsem neustále řešila po všech čertech) bylo asi fakt z toho.
Co ta moč obsahuje, nevíte někdo? Nějaký hormony, nebo proč je potom těm psům z toho blbě?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Aha a u Orijenu dehydrovaná krůta, dehydrované kuře, dehydrovaná makrela, dehydrovaná kuřecí játra, dehydrovaná vejce neva, že. :-) :-)
Kde je jaká špatná kvalita proteinu? Dyť to není pravda.
Tady máte další Orijen, kvalita jak prase:
zinc proteinate, salt, mixed tocopherols (preservative), niacin, thiamine mononitrate, calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, folic acid, vitamin B12 supplement, copper proteinate
beef, wild boar, lamb, pork liver, beef liver, lamb liver, salmon, pork, beef meal, lamb meal, mackerel meal, whole red lentils, whole pinto beans, herring meal, pork meal, whole green lentils, whole chickpeas, whole navy beans
To je kvalitní žrádlo, protože méně sacharidů?
Tak koukejte, tohle je meal - hnusnější videa, kde se melou krávy chcíplé, které by měly být hozeny do kafilerie a raději spáleny... ále nic, tady dole obrázky a počtěte si
https://truthaboutpetfood.com/what-are-meat-meal-ingredients/
https://www.youtube.com/watch?v=IXzN8Zk6_3s&ab_channel=LongyuanSifangMachineryManufactureCo.%2CLtd
Dehydratované maso znamená moučka?
🙈
Takže ještě prosím jednou jako pro blbce, 😂😂 co teda není moučka?
Když tam napíšou dehydratované nebo špatně je i sušené ?
Sušené = dehydratované ?
Z toho by jednoho šlahlo.
Já se teda taky pohybuju v poměrně velkých skupinách psů, ať už je to cvičák, výstavy, závody, psí akce, společné venčení...co mi čas, prostor a možnosti dovolí, snažím se brát i azylové pejsky do dočasné péče, takže se mi i smečka doma různě obměňuje.
A zkušenost mám úplně stejnou jako impact. Nikdy jsem nezaznamenala problém (nebo rozdíl) mezi kastrovanými, psi spolu úplně normálně vychází, žijou, komunikují... pokud někdo někdy vysíral, tak to vzešlo vždycky od nekastrovaného samce.
Mám teda jednu zkušenost, strašně zvláštní, divnou a smutnou, když se mi z ničeho nic "zbláznili" oba psi (oba nekastrovaní samci) a při společném výcviku začali najednou úplně nekontrolovatelně obtěžovat psa mojí kamarádky (kastrovaný), se kterým si běžně normálně hrávali.
Bylo to něco tak šíleného, oba psi měli jak když luskneš prstem, úplné zatmění, fakt totální off, jaké jsem nikdy předtím ani potom nezažila. Cvakání zubama, třas, slintání, úplnej výmaz. Nebyli schopní nic, nevnímali mě, úplně jako devianti, musela jsem je oba násilím narvat do auta a odjet.
S kamarádkou jsme se pak dlouho neviděly, a já se až zpětně dozvěděla, že nějak krátce po tomhle incidentu tomu pejskovi diagnostikovali rakovinu (nádor) a bohužel zemřel.
To bylo jediné, co kdy bylo "divné" a dodneška k tomu nemám vysvětlení.
Terven
napsal(a):
Genetika v tom roli hraje rozhodně. Těch psů, co mají zuby v super stavu aniž by na ně majitelé sáhli, znám víc.
Další příklad je moje nebožka, o kterej i po desátým roce věku lidi říkali, že má zoubky jako štěňátko.
Pokud jste rok nečistila a pes měl díky tomu kámen až pod dásní, tak to bych právě přičetla na vrub té genetiky.
Protože já jsem nečistila 7 let a nic se nestalo.
Pak v tom určitě hraje velikou roli strava, ale jelikož váš pes je na barfu, zřejmě hlodá a žvejká dostatečně.
V tomhle souhlasím s Terven, genetika na to má vliv obrovský.
To máte jak u lidí.
Já jsem třeba celoživotní chronickej čistič zubů, čistím fakt pečlivě, čistím furt, používám mezizubní kartáčky, zubní nitě, ústní vody...dvakrát do roka jsem na zubní hygieně, aby to zkouknul profík 🤣, pokaždý od zubní hygieničky dostanu pochvalu, jak krásný to mám...přesto zuby od 18 let vprdeli. Kazy, šílené problémy s kanálkama, mám za sebou už 4 extrakce, dva můstky, kdy se mi při běžném úraze, kterej rozhodně nebyl na uštípnutí zubu, ten zub přesto uštípnul.
A měla jsem kolegu v práci, (naštěstí už odešel), co si NIKDY nečistil zuby. Ano, čtete správně, i tohle se fakt v dnešní době vyskytne. Že pravdu má a nekecá, o tom nás denně přesvědčoval hnilobnej puch z jeho huby, kdykoli se nad někoho ohnul nebo přiblížil. Bylo mu 40 a neměl jedinej kaz, běžně se chlubil s tím, ze zubaře viděl naposledy na základce, když jezdil takovej ten pojízdnej, co vzal zaráz celou třídu.
Že je to nefér? 🤣🙈
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ty řepné řízky, nabobtnané (povařené) a ovoněné masíčkem, to bych viděla pro popelnici jako ideální zaplácnutí - můžete toho dát megaobjem s tou vodou, a je to vlastně pro masožravce dost nestravitelné. Jen teda právě že je to nestravitelné, tak znalejší třeba vyloučí z důvodu, že možnost zácpy? Je to to první, co mě napadlo, jako balast, protože to mám od koní, žejo Dá se toho koupit kotel za přijatelnou částku. Ale pro psy to být ideál nemusí.
No, s těma řepnýma řízkama úplně nevím... náš valach to žere na přibrání 🤣
Prosím o radu, jaké přílohy (ovoce, zelenina, vločky, nebo jakýkoli balast) se dá použít ve větším množství "na zaplácnutí" psa na dietě.
Starší fenka anglického buldoka, kvůli zdravotnímu stavu už to není na nějaký intenzivní pohyb, kterým by hubnula, a po zimě už je zase oplácaná jako prase, regulérně tak 10 kilo nadváhy, takže jsme ubrali žrádlo.
Momentálně je krmená kombinací granule a vařené maso +přílohy. Úplně jí nechci dávat na nějaké light granule, ale spíš bych přidala něco dietního.
Je to popelnice a má furt hlad, sežere všechno co se jí předloží, ale potřebovala bych na něco, co jí zaplácne a nepřibere z toho, už takhle v té misce skoro nic nemá. Dá se ve větším množství krmit třeba nějaká zelenina? A do jakého poměru až můžu jít, aby z toho neměla zase nějaké zažívací problémy ? Třeba 1:1 mrkev : maso?
Nebo nějaká jiná zelenina?
Vločky jsou blbost, to jsou sacharidy, že? A co třeba jáhly nebo pohanka? Případně kolik maximálně toho ten pes může dostat, abych třeba nepodělala něco s fosforem?
Anebo byste to nekomplikovali a šli do light granulí, kde jsou ty složky a poměry pohlídané v té receptuře?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jedinec je PRA heterozygot - a pouzije se v chovu, jen protoze ma merle barvu - cil je ta barva, bez ohledu na zdravi
kde tady pisu, ze jen merle je nositel PRA?
Proste zamer vyprodukovat co nejvice merle jedincu bez odhledu na vse ostatni.
to byla pointa a tohle chovani odstartovalo tu nevrazivost vuci merle, modrym psum a jinym ruzne redenym barvam...
Ale však já to chápu, ale tom, že se cokoli zakáže a zúží chovatelská základna (např. u krátkosrstých kolií, jakožto u málopočetného plemene),
se teda s velkou slávou zakáže Ludva, co je merle, byť jinak úplně zdravej, a místo něho tím pádem bude třeba krýt Pepa MDR1 (-/-), anebo Fanouš, co má v rodokmenu z obou stran eplielpsii, anebo Rudla, co bude z matky s degenerativní myleopatií. Ale hlavně, že nebyli merle. Chápeme se?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
taková kolie co není heterozygot pro PRA ale je merle je cennější než druhá, co není merle, ale nejsou po ní slepá štěňata
hezky priklad, ale faktem je, ze tohle cele odstartovalo pouzivani merle PRA heterozygotu - barva nad zdravi .
a dusledek je ta vanicka a to zaslapane dite
že tohle celé odstartovalo používání merle PRA heterozygotů - barva nad zdraví
?
Omlouvám se za příspěvky v tomto duchu, ale já jsem na tohle úplně jak bejk na červenej hadr a nemůžu si pomoct, i když jsem si fakt snažila sednout na ruce a nereagovat, bylo to silnější jak já, takže koho moje "snaha o osvětu" irituje, ať to klidně přeskakuje.
Už jsem to musela vysvětlovat tolika lidem, a to dokonce i lidem v kynologickém prostředí, kde předpokládáte alespoň trošku přehled o chovu a o plemenech, a ne názory jak za krále klacka....takže furt dokola trpělivě vysvětlujete že ne, moji kluci opravdu nejsou "ty nemocný" "ty slepý" a "ty hluchý" , že jsou to naprosto zdraví krycí psi, kterým genetika vyšla mnohem líp, než spoustě trikolorních nebo zlatých.
Je mi líto, když se zájemcům o štěně plošně říká "merle nebrat" "merle = nemocnej" . Prostě to tak nemusí být a pokud se zadavatelce merle líbí, a najde si kvalitní vrh od zodpovědného chovatele, nevidím důvod proč by si nemohla pořídit merle štěňátko.
lupus4
napsal(a):
nee
jinak pro ouško
Já nebrojím proti merle, navíc než sem Kristalka dala CHS , kterou si dobře vybrala, tak jsme nikdo nevěděl, zda nejde jen o nějakou PP množku a jelikož ví o tom zatím kulový, tak jsem ji jako laika jen upozornil, aby si dala bacha.
Vaše dedukce je tudíž milná. I když přesně vzato, gen, který v homozygotním stavu
způsobuje závažný vady, je prostě vadnej. To se nijak neokecá.
V homozygotním stavu ano, proto se cílenou plemenitbou chov snaží o to, aby k výskytu homozygotů vůbec nikdy nedocházelo.
Pokud má pes geteticky danou nějakou zátěž (třeba je prenašeneč pro některé zmíněné vady), může být úplně nakrásno hnědej nebo černej a barva na to nemá vliv. Ty nemoci se nevážou k barvě.
lupus4
napsal(a):
Berte štěně jen od rodičů s vyšetřením na : MDR1, DM, CEA, DKK, DLK a IPD.
I když některá nejsou povinná. U šeltií i na pately.
Doufám, že jsou vám známy problémy spojené s merle zbarvením.
vše najdete v PP
např. pes
Golden Stardust Vesca Montana
Šeltie, zlatá, 33 cm, Luxace pately: 0/1, DOV: Neg., ECVO: Neg., MDR1 DNA: +/+, PRA DNA (rcd2): +/+, CEA DNA: +/+
fena
Just for Fun Perla z Polabí
Šeltie, trikolorní, 35 cm, DLK: 0/0, ED: 0/0, DKK: A, HD: A, MDR1 DNA: +/-, CEA DNA: +/+, PRA: neg., KAT: neg., CEA: neg.
když tam bude jen např.
Žulinka Tedor z Klení
Šeltie, zlatá, 35 cm
tak to neberte !
Já teda jen musím (omluvuju se, ale mě to nedá).
Neexistují žádné problémy spojené s merle zbarvením, které by byly jiné, než ty které se vyskytují u trikolorních nebo sable psů.
Jediný problém je křížení merle x merle, které je zakázané a v PP chovu se nedělá.
Genetická vyšetření na výše zmíněné nemoci jsou důležitá, ale přenašeč (+/-) stejně jako postižený (-/-) může být jak merle, tak sable, tak tricolor. Na tyto nemoci nemá merle barva absolutně žádný vliv a kdo to tvrdí, tak kecá. V dnešní době se všechno dá jednoduše otestovat.
Tady to šílené brojení proti merle barvě vůbec nechápu. Malokdo ví, že třeba u kolií není merle barva žádný módní výstřelek, ale je to úplně prapůvodní tradiční barva, ze které ostatní barvy teprve postupně vzešly.
Epesa
napsal(a):
Proč hned na čele? Nějaké jmenovky třeba. Byla jste někdy na veletrhu?
Původně jsem myslela, že v tom kruhu ten rozhodčí pro všechny nahlas řekne, koho hodnotí.
On nemůže nahlas říkat, koho hodnotí, protože to neví (neměl by).
Jinak mě mrzí, že jste z výstavy zklamaná, ale třeba ten pejsek, co jste psala, jde normálně úplně krásně dohledat, protože v tom katalogu má všechny informace. Pokud by mě fakt zajímal, napsala bych paní mail, že jsem je viděla tam a tam na výstavě a že se mi pejsek moc líbil. Věřím že takový mail každého chovatele/majitele potěší a že by vám odpověděla.
Epesa
napsal(a):
Ptala jsem se na 2499. Ale to je jedno - naivně jsem čekala, že na výstavě budu rovnou vidět, jak se jmenuje pes a CHS. A ne že budu muset na mobilu brejlit do 375ti stránkového katalogu.
Že si mám zapsat číslo mě napadlo pozdě. Tak doma bloudím tím katalogem a na netu hledám fotky těch psů. Čemu na tom nerozumíte? Byla to má první výstava :)
Já bych se vyprdla na katalog a na čísla a kdyby se mi nějaký pejsek jó libil, odchytila bych si ho (třeba až půjde z kruhu) a zeptala se, co jsou zač a odkud jsou.
Běžně mě takto odchytávají lidi, a ptají se, z jaké chovky jsme, a na všechno možné, a ještě jsem na nikoho nebyla protivná nebo že bych ho nějak nehezky odbyla, a to dokonce ani když jsem třeba totálně na mrtvici těsně před 😁