papuchalk

Moje příspěvky

31.3.2015 19:13

Zahraničí je trochu široký pojem. Malinko jiná bude cena štěněte ze Slovenska, než z Austrálie, a trošku jinak bude probíhat i doprava.

31.3.2015 18:49

tiffany napsal(a):
A to je prave to, vim to ja, vite to Vy, ale nevi to ona. A jsme zpet u otazky, proc vlastne pes nesmi vedet, ze neco nesmi?

Protože když psa učíte, že něco nesmí, řvaním zákazových povelů, tak ho tím obvykle naučíte jen to, aby s nežádoucí činností počkal, až nebudete v dostřelu a nebudete ho moci seřvat.

To je takový nepřekonatelný problém pořídit ohrádku a dát utahané štěně do ohrádky s něčím na kousání?

31.3.2015 17:08

Naučit psa, aby si nechal sáhnout, kam potřebujete. Klíště není nic, co by chvíli nepočkalo, to zvládnete nacvičit ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=D_3-eApZUbg.

31.3.2015 14:33

tiffany napsal(a):
Jak tedy dát psovi najevo, že záclona se netahá a sedačka nekouše? Když mu odvedu pozornost jinou činností, nebude to brát tak, že okusováním sedačky vyvolá moji pozornost a bude následovat, nabídnutí něčeho lepšího na kousání, hra nebo plnění nějakého povelu, za který je pamlsek? Když ho budu ignorovat (=potrestám ho nevšímavostí), tak sedačku úplně zničí, protože to kousání sedačky ho zároveň i baví.

Především mu nesmíte věnovat pozornost jen ve chvílích, kdy "zlobí". Naopak, pes musí dostat spoustu pozornosti a odměn tehdy, když je "hodný"! Pak stačí jen nežádoucí činnost vždy přerušit. Na to nepotřebujete zákazový povel, stačí štěně jemně odvést. Ideální je samozřejmě tomuto chování předcházet - ve chvílích, kdy se štěněti nevěnujete, mu nedat k sedačce a záclonám vůbec přístup.

Máte pravdu, že ignorování v tomto případě nemá smysl - kousání sedačky je samoodměňující chování.

31.3.2015 12:59

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
No nevím přesně kolik lidí chodí s námi cvičit a kolik chodilo před námi, vím jen že většina z nich se může pochlubit několika úspěšně složenými zkouškami a všichni používají dva zákazové povely fuj a ne nebo nesmíš a psi je chápou velice dobře, dokonce tak dobře že když se houkne důrazné NE na jednoho zlobivce zareaguje i těch dalších deset co se jen dívá. Já zákazové povely používám a používat budu a přesto bych řekla že soužití s našimi psy máme v pohodě.

No a přesně tohle bych já viděla jako největší argument, proč zákazové povely pokud možno nepoužívat. Pokud člověk houkne zákaz a deset přihlíženících psů se vyplašeně kouká, co se zase děje a odkud na ně něco přiletí, tak je podle mě někde něco hodně špatně...

29.3.2015 21:47

Tak jsem ještě trošku googlila a podle více zdrojů by bobkovišeň žrát měli smajlík
http://tpittaway.tripod.com/sphinx/s_oce.htm
http://www.cabi.org/isc/datasheet/50308.

29.3.2015 21:30

Za úvahu by možná stála bobkovišeň (Prunus laurocerasus), okrasný keř příbuzný švestce a třešni.
Ale je to jen teorie - jestli ji budou přijímat, to netuším ;-).

29.3.2015 20:57

koňadra napsal(a):
Asi tak: ani bych se tady "nechlubila", že svého psa umím ovládat jen s elektrikou! Pokud to neumíte jinak, pes měl mít náhubek a být na vodítku! Sedět u nohy s elektrikou - v této kritické situaci... Jste stejně zodpovědný (ne-li více) za incident, takže být Vámi zaplatím a je to vyřízeno. Až budete mít vy psa s košíkem a na vodítku a ta "cizinka" ho porve, půjdete k veterináři vy a bude platit ona. Promiňte, ale mám z vás pocit, že jste velmi nezodpovědný majitel pitbula a možná jste zrovna ten typ, co by pitbula neměl vůbec mít.

Nejde ani tak o to, že fena nebyla na vodítku - pokud se to opravdu odehrálo tak, jak zadavatel popisuje, tak fena poslušně seděla, dokud ji ta druhá nenapadla. Ale jde o to, že zadavatel měl ix možností tomu napadení své fenky předejít a nejenže to neudělal, ale ještě ji trestal elektrikou za to, že se (naprosto logicky) bránila sama! Takhle se nechová zodpovědný majitel psa a zodpovědný majitel pitbula už vůbec ne.

29.3.2015 20:36

Hanka.sl napsal(a):
Dobrý den, prosím o radu.. Naše kočka už od listopadu trpí citlivostí/bolestí na páteři - kousek od kořene ocasu. Jí, pije a pohybuje se normálně. Pokud ji na onom místě chceme pohladit, má tendenci nás kousnout. Občas se "válí" na zemi a hlasitě mňouká - pravděpodobně proto, že se na to místo nedostane, aby se olízala atd. RTG u veta neukázal nic. Na pohmat nic a na kůži ani srtsti také nic není. Je vykastrovaná 3 roky, tam problém údajně také není. Dostala několik injekcí protizánětlivé látky a následně jsme i několikrát po sobě podávali orálně lék doma - bez výsledku. Anání žlázy má také v pořádku. Další rada Veta je - magnetická rezonance (15-20tis!), nebo CT (4-5tis). Které by MOHLO ukázat, o co se jedná. Nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti, prosím? Děkuji!

Další by podle mě mělo být vyšetření u zkušeného ortopeda.

29.3.2015 20:24

Já bych měla poznámku k něčemu, na co jste se sice neptal, ale nedá mi to:

Pokud budete vaši fenku dál trestat elektrikou v přítomnosti jiných psů, tak v ní to agresivní chování k nim jen vystupňujete. Místo trestání vaší fenky jste měl nejpozději po jejím zavrčení zasáhnout vy, druhou fenu vyblokovat tělem nebo ji odvést. Pokud možno jste vůbec neměl dopustit, aby k setkání došlo, když už z dřívějška víte, že spolu fenky nevychází.

29.3.2015 07:20

Pokahontas napsal(a):
Rozhodně ne.Štěňátko si chovatelka vzala a peníze vrátila.

To je dobře.
Teď hlavně neuspěchejte výběr nového štěněte. I mezi chovateli s PP je potřeba vybírat. Určitě bych dala pozor na to, aby oba rodiče měli vyšetřené patelly!

29.3.2015 07:16

scylla napsal(a):
Tak mu to dejte z talíře, není s tím snad problém, ne? Vy něco chcete, pes něco nechce.... Určitě bych ho nenechávala bez jídla a určitě bych nekrmila jen při výcviku, protože pes nezažije pocit nasycení a nemůže v klidu trávit a pak je nadměrně fixovaný na žrádlo. Možná vám někdo bude tvrdit, že bude lépe motivovatelný, ale to je dost na hraně. Nemá třeba obojek se známkou, který cvaká o misku? To byl důvod, proč jeden týraný pejsek také nejedl z misky, když se obojek sundal, zase se naučil z toho jíst.

Krmení při výcviku jsem navrhovala ne kvůli nějaké motivovatelnosti či co, ale prostě proto, aby se pes pořádně nažral. Znám fenku (paradoxně jde o labradorku), která byla kolem roku vysloveně anorektická, příšerně vyhublá, odmítala jakékoliv žrádlo včetně třeba grilovaného kuřete, veterinář už vyhrožoval kapačkama... Majitelka zjistila, že za odměnu si ale žrádlo vezme, tak s ní začala cvičit a celou denní dávku skrmili při výcviku. Čuba neumřela hlady, dala se dohromady a jak se tímhle způsobem rozjedla, tak pak začala žrát normálně z misky, takže krmení při cvičení už nebylo potřeba. V podstatě s ní majitelka udělala šampiona práce čistě proto, aby se jí čuba nažrala A ze svého okolí vím o víc takovýchto případech. Je to naprosto obecný princip - živočich dá přednost žrádlu, k jehož získání musel vyvinout nějaké úsilí, před žrádlem "zadarmo". Netvrdím, že je to jediná cesta, jak rozežrat anorektika, ale je to jedna z možností, kterou není důvod zavrhovat.

S tou známkou na obojku je to dobrý tip, mě by třeba vůbec nenapadlo, že někdo nechává psu doma obojek a ještě se známkou...

28.3.2015 22:36

zazenka23 napsal(a):
Jorksir rok... me spis prijde ze zkousi co vydrzim pac na zemi to ji.. ale nechci aby to jedla z te podlozky.

To je těžký. Vy nechcete, aby jedla z podložky, vaše fenka zase nechce jíst z misky. Otázka je, co je pro vás důležitější: to, aby nejedla z podložky, nebo to, aby se najedla?

Další věc, kterou by bylo dobré zvážit: změna stravy. Jiné granule, případně maso. Nebo se dá taky začít bavit výcvikem (čehokoliv) a celou denní dávku skrmit při cvičení - drtivá většina nežravců, kteří jídlo "zadarmo" odmítají, si totéž jídlo "za odměnu" ochotně vezmou.

Hladovět bych ročního jorka fakt nenechávala, u takhle malého plemene to není úplně dobrý nápad.

28.3.2015 22:02

anonymx napsal(a):
Zadnej pes jeste dobrovolne neumrel hlady. Vykaslete se na nej, po 5ti minutach misku uklidte, nabidnete mu ji vecer, kdyz nebude chtit, nic mu nedavejte. Pevne nervy a klid az bude mit hlad, tak se naji.

Nevíte, co je to za psa. Pokud by šlo o miniplemeno a nedej bože ještě štěně, tak je tohle spolehlivý recept, jak mu vyrobit hypoglykemický záchvat, který ho může i zabít.

Pro zadavatelku: co je to za plemeno, jak je starý, čím krmíte?

26.3.2015 22:33

Vím, že dotaz zněl na granule, ale naprosto ideální odměna pro žravého a snadno přibírajícího psa je nakrájená zelenina - mrkev, okurka... Případně ji můžete smíchat s trochou nakrájeného vařeného masa, aby pes aspoň občas dostal chutnější odměnu ;-).

26.3.2015 20:11

anonymx napsal(a):
No a podle.meho je to krmit psa tak, aby byl.v dokonale kondici a zdravy. Pojem dostatecne je dost pofiderni. Znamens to, aby mel sam dost nebo tolik kolik potrebuje? Krmit ho tim vo mu chutna nebo tim co potrebuje?

Když hubne, tak asi nemá tolik, kolik potřebuje. A možná je to pro vás novinka, ale i bez granulí se dá pes nakrmit tak, aby měl všechno, co potřebuje.

26.3.2015 07:49

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Rozvařená rýže - jenom - je často doporučovanou dietou ze strany veterinářů.
Taky bych začala řešit veterináře.

To je sice pravda, ale ti samí veterináři taky jako špičkové krmivo doporučují Hills a RC.
Rýže není dieta pro psa už z jednoho prostého důvodu - když dáte psu samotnou rýži (či jinou obilovinu), tak výsledné vyšší pH v žaludku a přísun sacharidů do střeva vytváří ty nejlepší podmínky pro množení škodlivých bakterií a/nebo parazitů (giardie a spol.). Takže zažívací problémy tak můžete i dost zhoršit.

26.3.2015 07:39

johanesgal napsal(a):
Dobrý den, máme 8roční fenu yorkšíra. Před dvěma měsíci jsem jí změnil granule ze SciencePlan na Sam's field a to kvůli nevyhovujícímu složení. Taky ty granule moc nežrala, alespoň pár týdnů před změnou. Tak jsem zkusil SF na doporučení. Je to česká značka http://www.samsfield.com/ a při přechodu na ně v misce vždy vybrala jen ty nový. Každý den se na ně těší, dáváme jí půl ráno půl večer. Vše vždy sežere, prospívají jí, je hodně hravá a energická. Ovšem posledních několik dní se nám začala vyprazdňovat v domě. Celý den funguje v pohodě, je naučená se vyprazdňovat venku. Když ale dostane večerní dávku mezi šestou a sedmou, tak se nám večer v 11 už nevyprázdní. Vyčurá se, ale jinak nic. Zkoušel jsem si s ní už hrát, aby měla pohyb a šlo to líp. Může běhat třeba 10min ale nic. Venčím ji 30min na dvoře! Dojdeme domů, jdu spát a ona se během dvou, tří hodin po* Ale doslova. Klidně i na třech, čtyřech místech. Hromádka je bobek, ale řidčí, potom se to stupňuje, až do průjmu s krví. Před týdnem dostala prášek na odčervení. Mysleli jsme, že je to tím. Dneska dostane dietu, bude na rýži.
Co myslíte ? Čím to může být? Má nějaké střevní problémy? Nebo ji ty granule můžou prohánět ?
Děkuji za rady.

Rýže není dieta pro masožravou šelmu. Dieta pro psa je libové povařené MASO s troškou rýže. Nicméně pokud má fenka průjmy s krví už několik dní, tak v první řadě navštivte veterinu!

26.3.2015 07:36

Pokud vyšetření ukáže, že je zdravý, tak mu prostě granule nedělají dobře. Nesnažte se mu je za každou cenu cpát, asi ví, proč je nechce - ne každý pes granulovanou stravu snáší.
http://manwe.eu/index.php/uvod.

25.3.2015 22:32

pavi napsal(a):
Zeptam se jinak...proc se pes dojde vykakat spravne na zachudek, kdyz je nekdo doma, a kdyz je sam doma, tak proc ne? (curani je v jakekoliv situaci bez problemu)...

Něco o tom, že pes je smečkové zvíře a o samotě bývá ve stresu, jste už někdy někde slyšela? Bobek na koberci je jen projev stresu, nic víc.
A proti tomu stresu (nejen proti bobkování, ale proti celkové nepohodě psa) právě hodně pomáhá psa před odchodem pořádně vyvenčit, zaměstnat a utahat. Jednu dobu jsem vstávala ve čtyři, aby byli psi před mým odchodem do práce aspoň ty dvě hodinky venku. Protože mi na nich záleží a nejsem líná připravit se o své pohodlí, když je to v jejich zájmu.