
petra
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 20. 10. 2010 07:33:30
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
vrbinka
napsal(a):
Děkuju moc za odpovědi, poslala jsem e-mail na veterinární správu v Mostě, tak uvidíme jestli se něco bude dít...
Každé takové hlášení musí prošetřit. Dotyčnému oznámí datum kontroly, když něco najdou nařídí nápravu, když to nenapraví následuje pokuta. Tobě pak musí poslat zprávu co zjistili.
vrbinka
napsal(a):
Prosím o radu, mí známí si pořídili koníka, ale ačkoliv jsou velmi dobře finančně zajištěni koník je ve velmi špatném stavu. Už nevím co mám dělat, takže mi nezbývá než oznámit to, jenže nevím kam... Mostecko (Ústecký kraj) Děkuji za odpovědi.
zákon o týrání zvířat najdeš tady http://csth.teraristika.cz/csth/zakon246.htm (např. par.4-k je na to aplikovatelný)
Orgán, který má pravomoc kontrolovat a vynucovat dodržování ustanovení tohoto zákona je místně příslušná krajská veterinární správa.
dumastdk
napsal(a):
Ak by si to nasla posli mi to prosim ta e-mailom. Dakujem Dusan
Clanek jsem nasla, ale nic svetoborneho v nem neni. Ten text jsem nevidela pres 3 roky, proto jsem si myslela, ze obsahuje konkretnejsi informace. Je to o vyzive ptaku vseobecne. Takze jsou tam jen vseobecne informace o tucich. Jakoze ptaci maji relativne kratkou travici soustavu, takze musi prijimat potravu bohatou na energii, ale zaroven lehce stravitelnou, ktera nejmin zatezuje organismus. Dale, ze jatra zpracovavaji tuk bud na energii nebo rezervy. Tuky maji 2,4x vetsi kalorickou hodnotu nez glycidy a zatezuji jatra ptaka a ze tuky a glycidy jsou vzajemen zastupitelne.
Clanky jsou od Olgy Sramkove - Vyziva ptaku a Klicky, jestli o ne mas i tak zajem, neni problem je poslat, ale mam je jen v papirove podobe, takze by pro me bylo jednodussi, poslat je postou. Kdyztak posli adresu na muj mail.
worky
napsal(a):
a ještě jeden detail...
Worky našim dávám spací-hlavní bidlo asi stejného průměru vůči noze jako máš ty. Možná někdy o trochu větší, aby něco zbylo, když okoušou kůru, ale snažim se, aby nebylo klouzavé. Ostatní bidla jsou většinou tenčí, někdy jen úplné větvičky-ty jsou většinou jako hračky, ale taky občas vydrží, tam už kluzkost neřeším.
forpus
napsal(a):
Nevím, jestli se s tím setkáváte také, ale neúspěšně bojuji se (zlo)zvykem mnoha mých papoušků, kteří si s chutí kadí do misek s vodou a žrádlem (nikde kolem bidlo ani pletivo, po kterém by šplhali). Jakmile vyměním vodu, tak například u aymarů je v nich do hodiny vrstva nabobtnalých bobků. A k tomu polovina míchanice a ovoce a taky natrhané kousky novin ze dna klecí. To všechno ostatně nacpou okamžitě i do napáječek. Ale není to zvyk jen aymarů, dělají mi to třeba i senegalci. Misky mají na podložkách u plastové mezistěny, na které se nemohou přichytit, bidlo je půl metru daleko. Přesto při výměně zrní seškrabávám ze dna misky koláč semen zpečených trusem a zbytky ovoce ve vedlejší misce s trusem vytváří odporný chuuhvalec. Mám pocit, že ptáci záměrně jako svůj záchod volí misky a potěšením jim je kadit se zadkem namočeným do vody. Dělají to vaši papoušci taky? Jak s tím bojujete? (zajímají mne názory chovatelů, kteří mají více ptáků a nemohou z časových důvodů vodu měnit desetkrát denně).
Martin Smrček
Zkoušeli jste dát druhou misku s vodou na úplně nesmyslné místo? U některých to zabere. Dávám jednu na běžné místo mezi misky s krmením a ta je hned polívkovo záchodová. Druhou dávám, když nemůžu vyměnit častěji vodu, na druhý konec klece a vydrží v pitelném stavu přes víkend a to je pod spacím bidlem.
forpus
napsal(a):
Rád bych otevřel diskusi na téma slunečnice jako krmivo. Píše se (mám pocit, že spíše vzájemně opisuje) o škodlivosti slunečnice v krmivu a zvláště ta černá je považována doslova za jed. Někteří mí papoušci (tirika, aymara šedoprsý a citronový, pyrura, někteří tarantové) odmítají dlouhé měsíce a roky jíst prakticky jakákoliv jiná semena než slunečnicová, a to jsme vyzkoušel všechno možné. Ovšem nepozoruji, že by měli jakékoliv problémy. Zajímalo by mne, zda některý chovatel má skutečný a věrohodný osobní důkaz o tom, že požírání slunečnice zkrátilo jeho papouškovi život nebo mu dokonce přivodilo rychlou smrt.
Obávám se, zda se nebezpečí slunečnice tam, kde ptáci přijímají vedle toho hodně ovoce, míchanici a klíčené, není zveličované. Ostatně snažil jsem se dopídit ke skutečným hodnotám obsahu tuků ve slunečnicových jádrech a orientační údaje, které jsem získal z potravinářství, byl pro mne překvapivé. Obsah tuků kolísá údajně kolem 40 % (hmotnostních), přičemž mezi černou a bílou slunečnicí je rozdíl asi 5 %.
Nechci tvrdit, že krmení slunečnicí je zdravé (rozhodně pokud vaši papoušci berou i jiné krmivo je toho třeba využívat), ale přesto se vracím na začátek. Má někdo přímý důkaz?
Martin Smrček
Myslela jsem, že škodlivost černé je v tom, že ji papouščí játra neumí úplně zpracovat narozdíl od žíhané a bílé. Na pra exotě býval obsáhlý článek o tom co která složka potravy obsahuje a jak se to mění naklíčením, možná má někdo zálohu. Zkusím se podívat jestli to nemám vytištěné.