
PoldaJ
Telefon:
604407740
Informace o uživateli:
Papoušci
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 26. 2. 2018 12:42:45
Naposledy přihlášen: 16. 1. 2023 16:40:52
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pavel381
napsal(a):
4,5m dlouhou,2m vysokou a 90cm širokou, mám těm andulky a korely, bohužel menší chodbička mě zmenší voliéru, přemýšlel jsem otvírání dveří ven a do dveří nahusto tak co 5cm řetízek... potřebuji inspiraci
Řešil bych to přechodovou komorou. Nemusí být moc velká. Jedny dveře dovnitř, druhé ven a protilehle. Jak často do voliéry musíte? Máte vnitřní zálet, který se dá zavřít? Píšete andule a korely. Když jim vezmete půl metru z proletu, tak to není zas tak hrozné. Zůstanou jim ještě 4m. Ještě ovšem záleží na počtu osazenstva
alex66
napsal(a):
Není nic jednoduššího než to vyzkoušet. Dám určité množství a když bude spotřebována dám trochu víc a když trochu zbyde tak máte množství dané. Mladí můžou být v hnízdě dva a nebo taky šest takže to je velký rozdíl a musíte tomu množství přizpůsobit.
Jasně, tomu rozumím. Šlo mi spíš o to, zda není dobré dávat ji moc. Pokud to tedy zobecním, když je miska po míchanici prázdná, případně jen s nepatrnými zbytky, je množství v zásadě správné?
Dobrý den. Pročetl jsem zde několik vláken s tématem vaječná míchanice a v žádném jsem se nedočetl, kolik míchanice během krmení mladých dávat? Nechci polemizovat nad složením nebo zda průmyslová/domácí. Chtěl bych jen vědět, kolik jí podávat. Prázdná miska může být po podání kávové lžičky, velké lžíce nebo třeba i naběračky. Ale co je vhodné množství v době krmení mladých.
Dobrý den,
Moje zkušenost je následující:
Pokud si dobře pamatuji, stavbu do 20 m2 na úřad jenom nahlásíte a nepotřebujete k tomu nic víc. Ale taková stavba může být na pozemku jenom jedna (kůlna, zahradní domek, klidně i voliéry - pozor, bere se celkový půdorys). Jen doporučuji si nechat od sousedů podepsat souhlas.
Stavbu do 70 m2 musíte na stavebním úřadě ohlásit. K tomu potřebujete již nějaké papírování a hlavně projekt.
Konkrétního projektanta Vám nedoporučím. Dle mých zkušeností s projektanty (20 let praxe v oblasti realizace elektro zakázek) je to tak, že vám nakreslí prakticky cokoliv dle vašich představ. Jen Vás usměrní v konstrukčních věcech (nosnost, spád střechy, kanalizace, bezpečnost, atd.). Funkčnost jako takovou nechá na Vás. Takže bych hledal někoho ve Vašem okolí.
Mne můj projekt stál 10 000 Kč za projektanta (rok 2018). Poplatky na úřadě si moc nevybavuji. Ale řekl bych že minimální.
Co se délky řízení týče, tak to bylo děsný. Cca 1 1/2 roku. Z toho 9 měsíců jsem čekal na vyjádření z odboru životního prostředí, abych se dozvěděl, že je to vlastně nezajímá a můžu z jejich pohledu stavět.
Po ukončení stavby si nachystejte nějaké finanční prostředky na legalizaci.
Budete muset mít prohlášení od Vašeho stavebního dozoru, že je stavba provedena dle projektu.
Budete muset nechat stavbu zakreslit do katastru nemovitostí.
Rovněž i samotný zápis v katastru je zpoplatněn.
Budete muset mít revizi elektro, případně nějaké další (zde bych doporučil v projektu neuvádět připojení na žádné inženýrské sítě, i když tak třeba učiníte - ale nic jsem Vám neřekl ).
A co dodat závěrem?
Přeji hodně štěstí a ať dostanete souhlas dřív, než voliéry dostavíte (a ne jak to bylo v mém případě ).
Dobrý den.
Rád bych se v chovu vyhnul příbuzenské plemenitbě. Proto se chci zeptat, od kolikáté generace lze sestavit pár, aniž bych podstupoval riziko příbuznosti?
Vztáhnu-li to na lidskou populaci: bratranec - sestřenice, pra bratranec - pra sestřenice, případně ještě o generaci dál?
Je mi samozřejmě jasné, že minimální riziko příbuznosti budu mít při nákupu nového ptáka k mému odchovu
Tomas Barnoky
napsal(a):
Dnes je to 15. den.
Asi jste nepochopil můj dotaz. Případně já špatně vaši odpověď. Zeptám se tedy jinak. Kolikátého jste papouška prodal a kolikátého vám kupující oznámil, že jej chce vrátit?
Myslím si, že je celkem zásadní jak dlouho od prodeje chce kupující něco reklamovat. Je rozdíl, zda po pár dnech či několika týdnech.
Zdravím všechny ve spolek.
Našel by se tady někdo, kdo by mi byl ochotný vysvětlit genetiku chovu rosel. Občas poradit při určování mutací v odchovech, občas třeba při sestavování párů, a tak nějak podobně.
Pokud by byl dotyčný z Brna a okolí, bylo by to fajn. Ale není podmínkou :-).
Vím, že existuje naučná literatura. Ale nejsem studijní typ. Raději dávám otázky a dostávám odpovědi, případně diskutuji.
S díky
J.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Máme loňský pár penantů. K sobě šli v půli března. Samice snesla první vejce na Velikonoce. Ani jsme to nečekali, že by letos chtěla sedět. Vajec má 5, sedí jak přikovaná, tak uvidíme. Jim jsem klíčené nedávala.
Pak máme loňský pár pestrých. Samice se nám podařila sehnat až na Velikonoce. Během chvilky se spárovali, pojímali se ve velkém a začátkem května zasedla. Včera jsem ji kontrovala a má 6 vajec.
Krmíme všechny papoušky směsí zrní (mícháme si sami), k tomu před tokem dostávali ob den klíčené zrní + dál mají ob den ovo-zel (nejčastěji směs jablko, mrkev, červená řepa, salát, pomeranč, občas petržel, kukuřice, hrášek, atd.) a vaječnou míchanici v misce nonstop (kupuji suchou). Teď už i zelené (traviny, jetel, pampelišky, atd ). Nonstop misky s gritem, Sepi kosti a minerální kostky (ty ale moc neberou, ty Sepi mají radši). A celoročně větve na okus.
Díky za reakci. Mohu vědět, jaký poměr slunečnice, lesknice a ovsa do své krmné směsi dáváte?