
pusinova
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 3. 2021 10:41:32
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
pusinova
napsal(a):
Tak to je mi opravdu líto :-( Já bych ho promazala průdušky i záda nějakou mastí, gelem asi bych šla do nějakého mazání na základě alpy, ta prohřívá. A dát mu nějaký obleček, světřík, prostě něco bavlněného pro psy. Tím, že je starší má asi i horší imunitu a chytne všecko rychleji. Zkoušela jste mu dávát něco na posílení imunity, třeba jsem se dívala, že se dělají pro psy s echinaceou ... Snad někco zkušenější poradí ... A srdíčko má v pořádku? My jsme byly dlouho usnoplení, uslintaní, kašel a furt kašel a nakonec nám zjistili na rentgenu zvětšené srdíčko. Zachránili ho za pět minut dvanáct.
Poprvé v životě jsem viděla psa brečet, jak jsme ho strkali zpátky do klece a nechávali v nemocnici, protože dostával kapačky. Bral to od nás jako zradu a přestal tam i jíst a to fakt nic, jen se klepal strachy. Dostali jsme ho domu a v autě sežral celou paštiku :-) Dostal tablety na srdce a bere je už rok. Kašel úplně zmizel. Prý když se srdíčko zvětší, tak tlačí na plíce a proto kašlou. Dělala se mu i voda v plicích ... Nechci strašit, jen, že jsou i různá vyšetření a nebylo to zas tak hrozně drahé. Je to jen o důvěře k vetovi, protože někdo bere prachy sotva vezmete za kliku a jinému jde hlavně o zvíře a to doslova
Tak to je mi opravdu líto :-( Já bych ho promazala průdušky i záda nějakou mastí, gelem asi bych šla do nějakého mazání na základě alpy, ta prohřívá. A dát mu nějaký obleček, světřík, prostě něco bavlněného pro psy. Tím, že je starší má asi i horší imunitu a chytne všecko rychleji. Zkoušela jste mu dávát něco na posílení imunity, třeba jsem se dívala, že se dělají pro psy s echinaceou ... Snad někco zkušenější poradí ... A srdíčko má v pořádku? My jsme byly dlouho usnoplení, uslintaní, kašel a furt kašel a nakonec nám zjistili na rentgenu zvětšené srdíčko. Zachránili ho za pět minut dvanáct.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Byli jsme na kontrole po dobrání Noroclavu, panu doktorovi se moc nelíbilo, jak stále kašlou, tak nám dal prý “těžší kalibr” Stomorgyl na dalších deset dnů.
K tomu jim dávám céčko, Vironal a Drags Imun. Lepší jsou, ale kašlou stále dost.
Božatka, ty tedy zkusí. My (jako zakladatelka diskuse) už jsme dokašlali a co víc, hned nás pani doktorka vzala na operaci se zoubkama. Dlouho jsem se snažila trhání /asi rok/ co nejvíc odlkládat, protože jsem srab a bála jsem se toho, že se mi nemusí můj miláček po operaci probudit. Bere přeci léky na srdíčko a tak jsem propadala zoufalství, že bych o něj mohla přijít a že byla šance, že se mi z narkózy nemusí probudit. Řeknu vám, hrůza. Yorkšírek se mi klepal jak ratlík strachy. Ale vetka byla zlatá a hlavně lidská. Mohla jsem být s ním až do uspání, kdy jsem ho držela v náručí. Ale jsem šťastná, protože to máme za sebou. Úplně s váma soucítím, opravdu
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jinak teda dostaly ATB Noroclav a kdyby to bylo neúnosný, tak Kodein - ten ale moc nezabírá, tak ho dávat nebudu.
Ten codein je právě a hlavně na kašel. Je to ale takový oblbovák, takže budou psi po něm malátní. Jsou to dost silné tablety. Vloni jsem měla hrozný kašel u yorkšírka, ani po 14 dnech po antibiotikách a nevím po čem nám slintání a kašel neustál. Myslela jsem, že se nachladil, když byly vedra. Naše veterinářka nás okamžitě poslala na sono srdce k jinému vetovi a tím mu zachránila život.
Nakonec šel pod kapačku a týden pod dozorem ve špitále. Zjistili mu, že ten kašel způsobuje zvětšené srdíčko, od kterého má vodu na plicích a proto ten kašel. Bylo to fakt šílené. Jestli to chuděrkám nepřejde, tak bych se poradila ještě s nějakým jiným vetem. Nám zabraly antibiotika ihned. Držím palce a úplně s váma soucítím.
Mockrát děkuji za rady, opravdu. Ti naši miláčkové jsou jako naše děti :-) Jsou s něma radosti i starosti. Byla jsem na veterině, Mám štěstí na ohromnou pani doktorku. Opravdu to vypadá na psincový kašel. Dostal antibiotika. Jenom nechápu, kde to chytil. Bydlíme na samotě u lesa. Když jezdíme autem, tak nikde fakt nevylízá. Doma máme akorát kočky, od kterých to asi chytnout nemohl, nebo se mýlím? Fakt mi to hlava nebere, kde jsme to mohli chytnout. Když byly ty mrazy, tak chodil ven jen čůrat. Jinak fakt nevím.
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu zkušenější. Jak se u psa projevuje kašel a nachlazení. Náš yorkšír ráno začal kašlat a jakoby nemohl vykašlat, poslechově to znělo jakoby něco snědl a nemůže to vykašlat. To ráno ještě zopakoval několikkrát. Měl i mokrý nosík. Tak jsem mu začla v poledne dávat jitrocelový sirup (dr.max s cukrem). Vodu vypil krapet po lžičkách. Dávení jej přešlo, ale měla jsem pocit, jakoby polykal na prázdno. A když něco snědl, tak ještě nějaký čas polykal na prázdno.Tak jsem se mu večer podívala do tlamičky a v krku má jakoby hustý bílý hlen nebo pěnu, ale spíš bílý hustý hlen, který mu v krku vadí a proto i polyká na prázdno. Jinak normálně jí, chování bez žádných změn. Večer jsem mu dala slízat ještě malou lžičku medu.Chtěla bych poprosit zkušenější o radu, protože jsem se té bílého hlenu vylekala. Nikdy jsem se s nachlazením u psa nesetkala. Zda by mělo nachlazení po sirupu přejít, jak se projevuje, či za jakoukoliv jinou radu moc moc děkuji.
ančovička1
napsal(a):
Kolik máte těch slepic celkem? Počítám,tak 5-6..plus kohouta..tento počet slepic bych vůbec nelecila,ani od těch "léčenych" nemůžete jist vejce,pokud tedy snáší..vsechno bych zabila..že vam zůstane jen kohout?..ale jen jako dobrý bacilonosic a s novými slepicemi se situace bude opakovat..
Myslíte to jako dobře myšlenou radu, ale já jich mám cca 60. Ty co jsou nakažené, tak samozřejmě odděluji od hejna a zavírám do větší králíkárny, kde mají pšenici s roboranem a vodu s práškem. Stejně teď moc nesnášejí, tak mě to ani nemrzí, že nějaké vejce vyhodím. Těch oddělených mám tak pět. Vloni jsem měla celkem tak 10 slípek a ty jsem prostě odsoudila k smrti, ani maso jsme nekonzumovali. Ten bacil musel zůstat v půdě, jak mi řekl i doktor, že to přežívá i 10 let. Prostě chodím po dvorku a když slyším slípku odfrknout, tak ji oddělím, aby neprskala na ostatní. Těch nemocných je asi 10, ale předpokládám, že s příchodem chladnějšího počasí a s volným výběhem přibudou další ...
Mohla bych mít prosím ještě jednu otázku ? Našla jsem doma celé balení Metrozolu, je mi jasné, že je to přípravek na černohlavost u krůt, doufám, že nekecám :-) Ale myslíme, že by ten Metrozol na tu slepičí rýmu měl nějaký účinek ? Tedy jestli by měl větší účinek než tenSulfadimidin. Předem děkuji ...
Tak mi to nedalo a zašla jsem k veterináři opět i dneska. Dlouho hledal až se vynořil zase s Sulfadimidinem. Říkám, že tenhle přípravek již doma mám, že bych chtěla něco přímo na tu rýmu a on na to, že Sulfadimidin na ni určen je. Že jestli umím číst, že je na obale přímo napsáno: že je určen na kokcidiózu a léčbu infekčních onemocnění ... Mám chuť se na všechno již vy... Jdu k veterináři, koně vám neošetří, ovečky jsou mimo jejich obor, na drůbež nejsou specializovaní. "Prý" léčíme hlavně kočičky a pejsky. Neříkám, že aj to mi přišlo vhod. Třeba nedávno jsem vytáhla 2500,- kč z peněženky a s otevřenou papulou jsem poděkovala, když mi pan doktor ošetřil kočičku, která začla zvracet :-)
"Bodlinko" sekerkou jsem už léčila vloni. Pořád jsem léčila a pořád se to vracelo, až jsem opravdu ty ztracené případy odsoudila. Celý rok byl klid až se sychravým počasím jsem si všimla, že začly některé slípky pšíkat. Ani mne to nepřekvapilo, prý ty breberky přežívají aji v půdě. Nechtěla jsem to nechat dojít tak daleko, aby mi prskal celý kurník. Tak jsem dvě prskavky oddělila zvlášť a chtěla je přeléčit. Mrzí mě ale, že jsem koupila blbej přípravek, kterým jim neulevím. Po jakém přípravku se mám ptát, krom toho Sulfacoxe T. Děkuji mockrát.
Dobrý den, chtěla bych prosím poprosit o radu. Byla jsem dnes u veterináře s problémem, že se mi u slepic vyskytla rýma. V minulém roce jsem měla stejný problém a dostala jsem od něj nějaké léčivo přímo namíchané ve stříkačkách. Dnes mi ale pan doktor doporučil SULFADIMIDIN, všude ale píšou, že je určen na kokcidiózu. Myslíte, že mi pomůže i na rýmu u slípek ? Nechci se dělat chytrá, jen jestli nemáte někdo stímto problémem nějakou zkušenost. Mockrát děkuji za každý názor.
Děkuji za rady i tipy. Do kloaky jsem se ještě nedívala a je to chyba. Takhle jsem je mohla upéct už na podzim a nemusela jsem je živit zbytečně celou zimu Když jsem se totiž na ně zadívala lépe, tak aniž bych to zpozorovala, od zimy se postavově změnily, takže teďka to vypadá jen na jednu - max. dvě husy (ale spíše na tu jednu
Ale přeci ani ta jedna pot* nechce snášet :-D Zanášet mi doufám nezanáši, jelikož máme doma i pomořanky a české, takže si zbývající oblíbily jedno hnízdo, kam hází vejce. Sice to není letos žádná hitparáda, ale obden tam jedno vejce najdu
Husy labutí jsou od loňského jara, tak doufám, že se ještě aspoň ta jedna roznese. Dneska se pářila i s českou husou, takže se u nás odehrávají origie, jen ten výsledek je v nedohlednu
Přikládám foto a předem děkuji za názor i radu co se týče pohlaví i zkušeností. Pusinová.
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám tři husy labutí a dva housery. Několikkrát jsem viděla jak se páří, ale je květen a stále žádné vejce. Již jsem z toho nemocná Je možné, že ještě začnou snášet ? Mají pastvu a pšenici střídám s uvařenými brambory na přilepšenou. V žádném případě nejsou "přežrané" a ztučnělé. Jsou to husy z loňska. Štve mě, že je člověk krmí celou zimu a když sem se těšila na mladé, tak houby. Mockrát děkuji za jakoukoliv radu, názor.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Příteli , jste vedle jak ta jedle . Parazit není roup kuří jak píšete , ale bičivka krocaní (Histomonas meleagridis ) lidově zvaný bičíkovec. Roup slouží pouze jako přenašeč tohoto parazita . A opravdu se v mozku nevrtá . Ovšem ta hlava poškozením jater také nečerná i když je samozřejmě také napadá .Vyskytuje se v dutině slepých střev a na sliznici v pohyblivé formě, a ve tkáních (stěna střeva či jaterní tkáň) ve formě bezbičíkaté, .Onemocnění se projevuje sníženou pohyblivostí a ospalostí nemocných kusů .U krocanů dochází v důsledku ovlivnění cévního systému k změnám ve zbarvení hlavy (tzv. černohlavost krůt ).
Jinak tato nemoc se jmenuje Histomonóza , tak pokud chcete vědět víc tak si to najděte.
Hezký den přeji, velmi prosím o radu. Necelý měsíc tomu, co jsem přeléčovala všechnu drůbež na syngamózu chemisolem, někteři jedinci nepřestali prskat, tak jsem opět všechnu drůbež přeléčovala na hemofilní rýmu širokospektrálními antibiotiky (neznám bohužel název). Našla jsem však mezi krůtama trus jako žlutá hořčice a dvě krůty méně žraly. Tak jsem nečekala a další dva dny jim dávám entizol a dávám to všem čtyřem krůtám a dvěma krocanům. Zatím se tváří, že pár drobků pšenice předemnou sežerou, takže snad něco z potravy do sebe dostanou. Chodí, nejsou svěšené, jenom jsou takové smutné - tedy ty dvě co se mi nezdají od začátku. Mám však problém ten, že jedna krůta, když ji dávám do zobáku léčivo, tak jakoby chroptí. Chvíli ještě chroptí i po vypuštění po přeléčení, opravdu chvilku, než to asi pozře. Jinak se mi nezdá, že by špatně dýchala. Ale když ji zvednu, je to slyšet, jak chroptí. Může to být prosím příznak té černohlavosti, nebo to může být ještě něco jiného ? Mockrát děkuji za každou radu.
marselino125
napsal(a):
Potreboval by som radu zakupil som si 100ks sliepok takzv. vyradene nosnice 9-10 mesacne ako mi ich priviezli tak na mali vajicka asik tak 2 dni po cca20ks potom to seklo a ani jedno vajicko na zaciatku som ich krmil zo smeskou pre nosnice no teraz uz im davam len psenicno-kukuricny srot ako chovam ich v uzavretom preiestore kde maju dostatok pohybu podstielku a stale maju 10-15stupnov a uz ich mam asik 3 mesiace a stale nic na zaciatku som si myslel ze to je zmena prostredia ale teraz som dost stoho nervozni mam aj starsie sliepky skoro 3rocne a tie normalka znasaju a to dostavaju len psenicny srot je pravda ze sa pohybuju vonku na cerstvom vzduchu skuste poradit ci sa oplati este investovat do sliepok alebo to zabalit za kazdu radu budem vdacny CHOVU ZDAR.
Ono to tajemství bude zřejmě vtom venkovním výběhu (chybí jim bílkoviny). Když ale nejsou slepice z haly zvyklé na venek, počkala bych určitě na teplejší počasí. Aby to pro ně nebyl šok. Možná je to také krapet i tou směsí, kterou jim dávají v drůbežárně, ale chápu, že to chov prodraží. Také mají nyní více pohybu a tak to krmivo i vyběhají a určitě také nějakou energii spotřebovávají na regeneraci, jelikož si umím představit v jakém stavu jste je musel koupit. V televizi jsem viděla dokonce i nějaký pořad, kdy paní vyřazené slepice zachraňovala z drůbežárny a doslova jim pletla oblečky, jelikož byly bez peří a byla jim zima a chřadly. Slepice postupně obrostly a za půl roku by je nikdo nepoznal od ostatních Jen dodám, že to bylo u nás v ČR
Slepice ještě několik let nesly.
Děkuji za vaši reakci. Chci se jen podělit o další zkušenost s tímto problémem. Musím ale pro začátek připustit, že ani samotní veterináři si nejsou s léčbou vůbec jistí. Navštívila jsem veterinu a tam mi bylo sděleno: "Ano, všechny příznaky odpovídají na tzv. bažantí nemoc či syngamózu. Což je zjednodušeně řečeno parazit." Nakoupila jsem za 350, - kč léčivo. Piplala se s dávkováním tři dny, dlouhou dobu strávila s pozorováním pšikajících slepic. Po třech dnech výsledek nula, nula, nic. Tak jsem se vydala na veterinu podruhé. Tentokrát k druhému. Opět pan doktor okamžitě věděl, co příznaky znamenají. Je to silně infekční rýma. No musím přiznat, že druhý veterinář byl už pravdě blíž, jelikož se mi během týdne - 10 dnů rozšířily příznaky opravdu na všechny slepice. Opět jsem zaplatila 350, - kč tentokrát za antibiotika a začala tentokrát 5-denní léčbu a opět kolotoč s dávkováním, sledováním aby léčivo napřišlo v niveč a nic nevycabraly. Prostě dcera prohlásila, že se více času strávím ve stodole než s doma Doporučení veterináře znělo, nemocnou drůbež neizolovat, je to zbytečné, naopak vypustit mezi ostatní. Vtomto jsem neuposlechla. Nemohla jsem se totiž dívat na slípky, kterým létala rýma od nosu do širého okolí. Takže jsem je odchytla zvlášť. I na tu infekčnost, na kterou jsem se ptala si již umím odpovědět. Ano je to silně infekční. Postupem času mi začly prskat i loňská kuřata, jen podotknu, že jich mám cca 50 ks. Antibiotika jsem podávala od začátku ale i jim, takže přiznaky po dvou dnech přešly. Během týdne však začly kýchat dospělé krůty, takže opravdový horor. Dnes jsem ukončila podávání antibiotik. Kuřata, krůta O.K. Vypusila jsem slepice a úspěch poloviční. je zajímavé, že prskají i kohouti. Takže po vypuštění jsem je opět protřídila a opět dala bokem ty co pšikají. Jen dodám, že i sám veterinář mne upozornil na skutečnost, že ne všechny kusy se mohou vyléčit a zůstanou bacilonosiči. S bolavým srdcem jsem již rozhodnuta nevyléčené kusy již utratit a obětovat, abych alespoň zabránila šíření. Co mne však zarazilo že zatímco se mi po pět dnů léčby neobjevil problém u hus, tak dneska se mi rozkýchala polovina hejna. Takže po poradě s vetem budu pokračovat pouze u nich v doléčení. A u jednoho pižmového kačera, který neprská a nekýchá se objevuje pěna u očí (ta rýma prý napadá i nosní dutiny). Takže léčím i jeho. To jsou mé zkušenosti. Na vesnici bydlím 40 let, ale kočičí mor, slepičí rýmu a další fakt echt věci, jsem opravdu nezažila. Stále bojuji a s nadějí vyhlížím jaro :).
Dobrý den, chtěla bych poprosit o zkušenost, radu. Musím přiznat, že mám stejný problém jako zakladatel diskuse. Slepice mi začaly jakoby kýchat, sípavě dýchat (třikrát se normálně nadechnou a počtvrté to zní jakoby zněly kostelní varhany), jedna slépka mi uhynula (Myslela jsem že uhynula stářím, jelikož hejno má dobrých let), a tak jsem je začala blíže pozorovat a všimla jsem si i výtoku z nosu. Chtěla bych se zeptat zkušenějších, zda netušíte, či je to přenosné i na jinou drůbež jako krůty či kachny nebo husy ? Mockrát děkuji.
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na krmení kachňat brambory. Někde jsem slyšela, že se namají dávat staré brambory, protože jsou vypukané klíčky jedovaté. To bych pochopila, ale kdybych je olámala, tak prý ani tehdy. Mohla bych se prosím zeptat na zkušenost, zda je možno v tuto dobu (červen atd.) krmit kachňata i větší kachny starými brambory ? Děkuji.