radas

Moje příspěvky

9.1.2007 17:58

sorty napsal(a):
Vám také moc děkuji a taktéž přeji mnoho chovatelských úspěchů.

podle této jediné fotografie jednoznačně určit pohlaví je těžké,chtělo by to více pohledů,ale přestože ten pták je pod ocasem žlutý tedy typický znak samců,podle hlavy ,zobáku a postavy jsem přesvědčen,že se jedná o ptačku tedy samici.

12.12.2005 20:11

martin 007 napsal(a):
Zdravím já používám podběrák na ryby, protože su zároveň rybář. Podběrák mám s maléma očkama (asi 0,5 cm), aby se ptáci nějak nezranili. Ten nápad s tou síťkou na akvar. rybky taky není marné asi se s ní bude ve voliéře líp manipulovat. Ďěda měl síťku na chytaní udělanou ze staré dřevěné tenisouvé rakety. K ní měl přidělané rukáv ušité ze starýho prostěradla a taky to fungovalo.

síťku s oky nepoužívám ,protože mi ptáci do ní zamotávali a měli tendenci se síťky chytat nohama,používam látkový sak ,ptáci nevidí ven a nechají se snadno vyndat.

7.9.2005 19:13

elsa napsal(a):
Já mám vyzkoušenou vrbu (agošům). Jsou spokojení, když můžou něco oždibovat.

používám kmínky mladých břízek a 100% spokojenost.

7.9.2005 18:57

tvs napsal(a):
Já bych klidně ještě těch 9% přidal. Josef.

s čistým svědomím přihodím i to poslední procento.Ktěm senegalcům na začátku:mám jich doma 12 endoskopovaných ,různé velikosti a tvary hlav,krátké i dlouhé prsní klíny,ale u VŠECH samců je peří pod ocasem žluté a u VŠECH samic zelené.Takže moje diagnoza:dvě samice jedna mesotypus druhá zřejmě křížená mesotypus- vesteri.Radek

7.9.2005 18:42

redpoll napsal(a):
Na nemoderce proběhla diskuse o způsobu sušení jeřabin ale je to už zapadlé tři stránky pozadu, tak si dovolím svůj příspěvek k tomu dát zde.
Mražené jeřabiny jsou jistě vhodnější než sušené, ale sám tak velkým mražákem nedisponuji. Jeřabiny sušívám pravidelně a zkrmuji je výhradně brkoslavům, papoušky nemám. Víceméně jen opakuji, že se běžně rozlišují na jedlé (chutnají kysele) zatímco ty druhé jsou nepříjemně hořké. Ty jedlé se ostatně někdy také zavařují jako kompoty a i to je možný způsob pro naše použití. Pak jsou ještě černé, to bych zas jen opakoval. Nasbírané střapce (okolíky) plodů jeřabin zbavím zeleného listí a věším je na sebe na drát cca 2 mm silný, dole i nahoře s háčkem, dlouhý asi 50 cm. Tak vzniknou velké hrozny vážící určitě kolem 1 kg, které pověsím v suchu v kůlně nebo pod přístřeškem, ale ne tak, aby mi je při prvním sněhu sežrali kosi. Bez problémů to pomalu uschne a do jara vydrží. Samozřejmě je lepší sušit co nejzralejší (červené) ale zas nezaváhat. Proti uvedeným způsobům v nemoderce je to nesrovnatelně úspornější co se týká místa. Vím že ideální by bylo foto ale letos to ještě hotové nemám - snad jsem to vyoslil dost srozumitelně.

K sušení nebo mražení.Chovám papoušky a ti mají rádi hlavně dužinu.Jeden rok jsem jeřabiny usušil,protože mi nezbylo v mrazáku místo,ale velký úspěch jsem s nimi neměl,protože dužina vyschne..Koupil jsem proto větší mrazák a ptáci jsou spokojeni.Radek

21.7.2005 21:37

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zdravím. Chtěl bych rozpoutat diskusi na téma používání vitamínových přípravků v chovu exot. ptactva. Včera proběhla na POKECU (chat na ifauně) dlouhá debata několika chovatelů a názory se velice lišily. V podstatě se chovatelé dělí na 2 skupiny:
1) Chovatelé, kteří využívají přírodních zdrojů (ovoce, zelenina, zelené krmení), ale jsou si jisti, že to ptákům nestačí k zajištění všech vitamínů, které nachází v jejich domovině, a proto používají koupené vitamínové přípravky.
2) Chovatelé, kteří by nikdy ptákům nedali koupené přípravky a jsou si naprosto jisti, že stačí přírodní zdroje, které se v naší přírodě od jara do podzima vyskytují.

Do které skupiny se řadíte Vy ? Popřípadě jaké přípravky používáte ? Pokuste se vaše tvrzení v rámci pravidel obhájit nad lidmi, kteří patří do jiné skupiny.

Já se řadím tak nějak mezi obě skupiny, používám Roboran, Supervit D, NUTRI Mix a přípravky do vody OptiminE, aquakar,... a samozřejmě ovoce, zeleninu a zelené krmení, ale na druhou stranu si myslím, že všechny ty přípravky se dají nahradit zdroji z naší přírody, přesto přípravky hodlám používat nadále.
Jak jste na tom vy ?

Ahoj.Já dávám zeleninu i ovoce pokud to jde co nejvíce,ale ne všichni ptáci mi to berou a i ptáci co ano,tak si čas od času dají pauzu.V přírodě si ptáci sami vyberou to co jim chutná a hlavně co cítí ,že potřebují.Proto podávám v tomto pořadí:promotor,acidomid,optimin,acidomid,promotor a tak pořád dokola vždy 2 týdny jeden přípravek po celý rok stejně.