radek s

Moje příspěvky

2.11.2010 20:22

Program je vhodný pro sledování , rodokmenu, koeficientu příbuznosti, chovných listů ,vedení poznámek k chovu .Podle mého je to to nejlepší co na našem trhu je(v češtině) akorát autoři neudělali žádné aktualizace což si myslím že je škoda.

31.10.2010 11:04

Zkuste doma v zimě vypnout topení .Dva tři dny to vydržíte ale celou zimu těžlo smajlík

18.2.2010 20:36

rohac napsal(a):
Poraďte jak staré guldy kroužkovat.

záleží jakou Máte velekost.2,8mm-3-4den 3mm 4-6den záleží na tom jak rodiče krmí.

Diskusní téma - Dotaz
10.1.2009 13:22

mako napsal(a):
Zdravím. Mne sa toto tiež stalo predminulý rok (07) v novembri u astrilda bielolíceho ale nie až do takej miery ako je to vidieť na Vaších fotkách. Tiež som pátral vtedy čo zapríčinilo tento stav a bolo mi povedané, že to môže byť následok nedostatku vitamínov, výkyvy teplôt v chovnom zariadení, podávanie studenej vody na pitie.....
V mojom prípade som usúdil, že ide najskôr asi o podávanie studenej vody a možno aj o výkyvy teplôt, vzhľadom na to, že som vykuroval el. ohrievačom. Musím podotknúť, že to bolo v čase prchnutia (november). Tak som tieto nedostatky odstránil a pierka astrildovi vsade dorástli aj na holých miestach. Minuly rok (08) sa tento jav už neopakoval. Neviem, či toto je aj Váš prípad. Je možné, že ide aj o nejakú chorobu (vírus) ale k tomu by sa mali vyjadriť väčší odborníci. Držím palce. Chovu zdar

Nejedná se o mé fotky (stažené z webu) ale mán jednu samičku u které se toto onemocnění začíná projevovat .

8.1.2009 19:13

Jaké jsou příčiny tohoto onemocnění a jak se dá léčit?

8.3.2008 08:22

laco74 napsal(a):
Mám zasklenú lodžiu kde by som si chcel spraviť klietky bedňového typu ktoré budem robiť s laminovanej drevotriesky ale neviem ako riešiť prednú stenu aby bola čo najpraktickejšia a nevypadávala s nej zbytočne moc špina prípadne aby sa klietka dala ľahko rozdeliť na dve nejakou zasúvateľnou prepážkou, poraďte podľa vašich skúseností prípadne dajte nejaké fotky.
A poraďte prosím aké sú najvhodnejšie rozmery klietky pre kanárikov chovaných v páre a zebričky aby sa dali dosiahnuť aj úspešne odchovy?

http://www.amadinagouldove.net/

9.2.2008 08:23

datl napsal(a):
Momentálně vyrábím voliérky pro moje chovance. Rám je hliník, zadní stěna, boky a strop z dutinkového polypropylénu (mléčný průsvitný). Předek bude potažený pletivem. Mám menší plastové desky z čirého (dokonale průhledného) polykarbonátu (něco jako plexisklo). Váhám zda je mohu použít na dvířka pro krmení. Jaké máte zkušenosti s plexisklem? Nehrozí ptákům nebezpečí úrazu?

Mám agapornise za sklem a bez problémů. Akorát jsem pomaloval sklo křídovou fixou (různé pruhy aj.)když jsem je tam dával poprvé,dnes je sklo čisté a jak říkám néni žádný problém.

20.1.2008 12:50

Mám problém.Chovám Amarantý cca dva roky.Před rokem mi odchovaly úspěšně mladé.Od té doby už třikrát hnízdily a pokaždé ve stáří 3-5 dni vyhodí mladé z hnízda když je vrátím zpět tak se to opakuje tak dlouho dokud mladí nepadnou hlady.Nevíte v čem by mohl být problém?
Radek S. http://www.amadinagouldove.net

2.1.2008 16:36

zambo22 napsal(a):
Připojuju se k přání jednoho z dopisovatelů,aby se více ukázali chovatelé drobotiny!

http://www.amadinagouldove.net

31.12.2007 09:13

ptackar napsal(a):
Chtěl bych se zeptat jestli máte pane mencakovi(Jan) něco na prodej nebo výměnu z amarantů tmavých,černobřichých a motýlků modrobřichích .

Naši Pásovníci Dlouhoocasý

Diskusní téma - Fotky
31.12.2007 09:05

redpoll napsal(a):
Před dvěma lety jsem na tomto místě nabízel poradenský servis ohledně legislativy chovu evropských ptáků. V historii moderované diskuse tento příspěvek už bohužel není . Mimo jiné u nás doposud také funguje ČSCH, který má stále zájem na své existenci a udržení členské základny, měl mimo jiné také možnost připomínkování k formulacím zákona, bylo by na místě aby se staral i o tuhle osvětu. To jen abyste si uvědomovali komu a za co platíte členské příspěvky. Vcelku jsem se utvrdil v přesvědečení, že opravdových zájemců není až tolik, aby to stálo za založení nějakého organizovaného společenství či klubu, kde by se některé činnosti daly sdružovat, získávání informací bylo produktivnější a vzájemná spolupráce mohla přinášet výhody. Naprostá většina Vás chovatelů, kteří jste aspoň potenciálními zájemci o tento obor sedíte a čekáte, zda se snad náhodou nestane zázrak. Zatímco strana druhá novelizuje stávající zákon, vydává dodatky a závazné pokyny týkající se výkladu zákona i vyhlášky a všech souvisejících předpisů. Vlastně v důsledku laxnosti chovatelů je dotaz o možnosti získání nebo koupě chovného páru hýlů téměř utopický. O něco lépe jsou na tom chovatelé v zemích na západ nebo na jih od nás, kde se takoví ptáci dají zakoupit a po návratu u našich úřadů jejich nabytí a další chov legalizovat. Nutný je ovšem písemný doklad o nabytí. A vůbec, doporučuji si takový záměr předem ověřit a projednat na odboru žívotního prostředí Vám příslušného úřadu obce s rozšířenou působností. Ceny odchovaných ptáků se samozřejmě přesouvají někam jinam, než bylo zvykem u ptáků nabízených pře málo lety na burzách. Pro mne samotného za daných okolností je nejpřijatelnějším řešením místní situace (navzdory jazykovým bariérám, které mám stejné jako kdo jiný) navazování kontaktů a spolupráce v zahraničí.
Mimo zmiňované nabídky na těchto stránkách jsem o možném způsobu řešení legislativy informoval čtenáře Fauny i Nové Exoty. Tento text, mám ještě k dispozici a mohu jej komukoliv na vyžádání zaslat, s tou podmínkou, že se mi žadatel představí úplnou adresou, nikoliv anonymním pseudonymem. Ovšem jak jsem zmínil, za dva roky se některé věci aktualizovaly a vyřizování může dnes být složitější, než tomu bylo v okamžiku, kdy jsme se stali členy EU. Snad pro úplnost osvěty si dovolím upozornění, že legislativa v podobě zákazu chovu volně žijících druhů se týká v naší republice stejně jako kde jinde v EU nejen přírodně zbarvených ptáků, ale i mutací. To je realita, která (jak asi víte a pokud jste finančně na chovu papoušků interesováni, tak respektujete) platí také v případě druhů podléhajících předpisům Cites.

Nicméně povolení chovu lze dosáhnout, dokonce odchované jedince za jistých okolností lze i prodávat na burzách, vysvětlení a návod k tomu však už se mi jeví trochu nad rámec tohoto příspěvku. Máte-li kdo opravdu zájem a požádáte mne konkrétně, neodmítnu Vám přiměřenou pomoc.
Zakladateli tématu, dotazujícímu současně posílám v osobní korespondenci další informace (shora zmíněný text) které přesahují možnosti fóra.

Ač nejsem zakladatelem tohoto témata mám zájem o bližší informace .
Předem děkuji za odpovědi . radek.sparnik@seznam.cz

31.10.2007 17:58

radek s napsal(a):
Zdar ja zimuji Ag.Růžohrdlé při 10°c a krmím směsí Deli Nature1/1se slunečnicí.
Slunečnici dávám jen přes zimu.
V dubnu kdy se tady vedla debata o tom zda dát Ag. ven já už měl mladé.
PS:3 snůšky-14 ml.

Vnitřní část volierky

Venkovní část

31.10.2007 17:56

pisamartin napsal(a):
dobry den vsem chtel bych se zeptat jestli uz mate zazimovane agapornise ja je mam v krytych volierach mam tam celo denne 11°C co vy na to?dekuji za odpovedi

Zdar ja zimuji Ag.Růžohrdlé při 10°c a krmím směsí Deli Nature1/1se slunečnicí.
Slunečnici dávám jen přes zimu.
V dubnu kdy se tady vedla debata o tom zda dát Ag. ven já už měl mladé.
PS:3 snůšky-14 ml.

Vnitřní část volierky

21.10.2007 19:28
21.10.2007 19:25
21.10.2007 19:24
21.10.2007 19:22
21.10.2007 19:20
21.10.2007 19:12

radek s napsal(a):
A.Gouldové já se tě nebojím

A.Gouldové