
slaimer
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 4. 2012 21:20:58
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ahoj,
chci se zeptat, zda jste se setkali s chováním, se kterým mám teď problém u svého psa.
Jedná se o to, že jsem se se svým psem (výmar 4,5 roku) nastěhoval k přítelkyni, která má 10letou dceru. Jsou spolu kamarádi, vše bylo bez problémů, venčení, atd.. Pak ale pes začal večer vrčet, když přišla malá večer do obyváku, kde jsem ležel a spal. Bral jsem to tak, že mě hlídal. Nicméně časem se to stupňuje a už ani nemusím být v místnosti, aby pes začal štěkat a vrčet, pokud tam malá přijde. Přes den je to bez problémů, ale večer (a občas se to vyskytlo i ráno) pes reaguje takto podrážděně. Jednu chvíli to bylo v pořádku a teď se to zase vrátilo.
Netušíte, kde by mohl být problém? Případně jak toto chování změnit? Co se týče toho, že by psa týrala, nebo mu nějak ubližovala, tak si myslím, že tato možnost tam není. A přes den se chová pes normálně a bez problémů malou respektuje. S dětma obecně problém taky nemá, nijak je neprožívá, ale respektuje a zase, ublíženo mu (pokud můžu soudit) nikdy nebylo.
Předem díky za názory a nápady, jak situaci zlepšit.
hankaapes
napsal(a):
To vám vydržela ta hračka celý rok?
Ad hračka: Jo, kupodivu nám vydržel rok. A vydržel by i delší dobu, kdybych byl přísnější. Přeci jen "pusť" má Benny v sobě z loveckého výcviku docela dobře zafixované, ale tohle má opravdu na hraní, takže nebazíruju na předsedání a dřív sem byl svolný i trochu k tahání (proto taky talíř doznal úhony).
saf
napsal(a):
Zakládám nové téma, pro všechny ohaře, nejen ty šedivé
Stejne jsou vymari nejlepsi na svete. Tohle je nas milacek se svou nejoblibenejsi hrackou. Dira uprostred nebyla, ale po roce hrani vzala hracka za sve.
sejtanek
napsal(a):
Ahojky, je tu někdo kdo má Výmara? ráda bych pokecala s lidičkama, kteří vlastní tohle plemeno, já mám svou psí slečnu od 1.3.
Tak protoze jsou tady zase po dlouhe dobe vymari, tak se pridam i ja :). Co se tyce oblecku, tak my jsme pouzivali takovou decku jen kdyz byl Benny jeste stene a chodil s nama na dlouhe tury v lednu. Mel 3,5 mesice a decku jsme mu davali jen tehdy, kdyz jsme se zastavili na jidlo. Jinak se zahral pohybem i jako male stene. Sice nebyla zima nijak extremni, ale byl snih, takze kolem nuly bylo. Dokud se hybal, nemel problem a kdyz jsme se zastavili na jidlo, tak dostal decku a pak zase sundat.
Osobne nejsem moc zastancem nejakych oblecku, ted uz Benny klidne vleze uprostred zimy do vody a preziva to bez problemu. Na doma bych ji svetr urcite nedaval, to uz radsi zatopit primotopem. Jak uz tady nekdo psal, tak s obleckem uz to bude jen horsi.
luda
napsal(a):
Ahoj,mohal bych se kvám přidat???Mám 9 měsíční fenku.Jménem Rozárka.Darovala mě jí paní,která na ní neměla čas,Já mám obrovskou zahradu,2 koně,a další fenku a doma máme další 3 feny(2 kokřice) a 1 kříženku (belgického ovčáka se špicem).
Chtěla bych se zeptata,na co si u Vymaráku dát pozor??
Děkuuji
pár foteček
Ahoj, rozhodne si dej pozor na chovani vuci jinym psum. Vymari vybaji dost dominantni a pokud nechces mit psa rvace, tak tlumit jakekoli znamky agrese a taky hlidat, at ti ji nenapadne jiny pes jako stene, to se pak blbe vysvetluje, ze ostatni psi ji nic neudelaji.
Jinak jsou to uzasna zlaticka a milacci. A taky ho to chce vymyslet nejakou zabavu, aby nemela cas na lumparny. Jinak na naseho lumpa se muzete podivat na vymarbenny.webnode.cz
Dobry den,
chtela bych poprosit o radu. Nas temer dvoulety vymar vcera poprve zavrcel na cloveka a dneska se to opakovalo. Tyto lidi zna, i kdyz je ted asi 3 mesice nevidel. Jsou to majitele ubytovny, kam jezdime pracovne. Pesan lezel na pelechu v takove spolecenske mistnosti, kde nas bylo vic a oni prisli vecer za nama. Pes chtel stekat, jako ze hlida, to jsem mu zakazala, ale kdyz prisli a chteli ho obejit, tak vrcel. Pak sice zacal vrtet ocasem, ale stejne jeste vrcel. Pripada mi, ze zacina i vic v posledni dobe stekat, jako ze si hlida teritorium.
Jeste dodam, ze majitele ubytovny maji psa, se kterym se ten nas zrovna nemusi, tak jestli ho treba citil?
Poradte mi, jak se mam zachovat, nechci, aby mi pes vrcel na lidi, do ted byl s kazdym kamarad.
Dekuji L
alkaz
napsal(a):
Ahoj, nevím jestli jsem to správně pochopila, ale proč potřebuješ při aportu pejska směrovat, když přeci vidí kam spadl? Jinak je to při dohledávce pohozené, to se dává povel hledej ztratil. To pejsek hodně rychle pochopí, že v okolí je někde pohozená zvěř a systematicky prohledává a nechává se směrovat a nakonec aport donese.
Jinak jak je psáno níže na změnu směru jeden krátký hvizd, jak hvízdnu pejsek se na mě podívá a já mu ukážu, kudy běžet. Postupem času už se ani nemusí dívat a změní směr. S tím pískáním se to taky liší člověk od člověka. Já na přivolání používám jeden krátký a jeden dlouhý, protože občas při změně směru písknu krátce i dvakrát když je pes v tranzu.
Ohari maji pri vodnich zkouskach disciplinu "ochota k praci na hluboke vode" a tam nejde o aport, ale o to, aby pes prohledaval vodu minimalne 10 metru od brehu a byl ovladatelny. Takze nejde vzdy jen o aport na videnou, ale i o ochotu hledat, kdyz tam nic neni.
majdrous
napsal(a):
Ahojte,
a je zde někdo i přes retrívry? Já jsem taky začátečník, ale chtěla bych se lovečině nějak víc věnovat, zatím ale cvičíme jen s dummíkama a se zvěří jen velmi vzácně.
Zajímalo by mě, jak se učí změny směrů a jaké se používají hvizdy, pokud chci psa nasměrovat doleva, doprava, víc zpět nebo vpřed. To moje torpédo akční, když letí pro aport je tak trochu v transu, takže to pro mě bude asi velkej oříšek, ale potřebovala bych ji při aportování i nějak směrovat.
A kdyby někdo chtěl společně pocvičit, my bychom se přidaly (pokud to bude někde blízko), my jsme od Blanska.
Pisknuti se pouziva jedno kratke a pro psa to znamena upozorneni, ze po nem panecek neco chce (a co, to mu ukaze). Vycviceni psi uz vi, ze kdyz treba prohledavaji vodu, tak pisknuti znamena, ze se maji otocit a plavat na druhou stranu.
Nase jelito je taky uplne vyrizene, kdyz aportuje, ale jde o to, nehazet mu aport "na videnou". Pokud pes nevidi, kde aport je, tak holt pak i posloucha panecka, ktery ho k nemu navadi. My mame smery zmaknute z prace v poli a nedelaji mu problem i na vode, protoze uz vi, ze mu panicka ukazuje, kam ma plavat. Na poli jsme se to ucili proste tak, ze jsme behali pozadovanym smerem a ukazovali. Pes pochopil.
Co se tyce hledani ve vode, tak tam je dulezite, aby toho dumika pes nevidel. Jestli mate takovy, jako je na obrazku, tak ten (pokud neni tesne pod hladinou) pes dobre uvidi uz z dalky a nic ho nebude nutit prohledavat vodu. Nas vycvikar doporucuje treba stary omlaceny tenisak, trochu naplneny vodou, aby sotva plaval.
Je to vsechno strasne snadne, jen se musi vedet jak :). To jsme poznali treba na vycviku s Jaromirem Gratclem.
A nakonec mala reklama :) vymarbenny.webnode.cz tam se muzete podivat na nase sedive jelito (budou tam i fotky z vycviku (hned jak se k tomu dokopu).
toník
napsal(a):
Zdravím,
objevil jsem toto fórum a chtěl bych se Vás optat na pár věcí.
Mám štěně irského setra, jsem nemyslivec, ale určitě chci s psem udělat nějaké zkoušky. Netuším, zda ho zvládnu vycvičit sám.
Nejprve bych se ale chtěl zeptat jestli jsou nějaké povely rukou pro loveckého psa - např. zvednutá ruka (levá/pravá?) = lehni...
Moc děkuji za rady
PS. Pokud máte zájem k nám nakouknout - www.setreddie.webnode.cz
Co se tyce povelu, tak je na kazdem, jaky povel psovi bude davat. Nikde neni naporucene, jaky povel se ma na co pouzivat. My s vymarem to mame treb takhle:
Zvednuta ruka nahoru - daun (tohle je klasicky povel, tou zvednutou rukou mu clovek jakoby hrozi (byva pri zacatku daunu posilena proutkem :))).
Vztyceny ukazovacek - sedni (snad taky normalni povel, ale proste sem na to prisel tak nejak sam, dobre se mi to delalo a pripadalo logicke).
Kyvnuti vztyceneho ukazovaku - štěkni (zacinali jsme s tim, ze jsme "hrozili" prstem, ted zvlada na jeden kyv jeden stek :)).
Celou dlani "zatlacim" smerem k zemi - lehni (tohle myslim neni standardni povel :)).
Placnuti levou rukou do boku - k noze.
Poklepani dlanemi na stehna - ke me.
Dal uz me nenapada, co by hafan potreboval. Co se tyce povelu, tak dle meho muzou byt proste jakekoli. Vyjimka je treba u šoulačky, kdy se musi davat nenapadne a tiche povely, takze neni mozne daunovat psa vztycenim ruky a tak.
irolf
napsal(a):
A s mojí dcerou
Nechci Vam brat iluze ale Cite je strasne tlusta. Jestli s tim nezacnete neco delat, tak mate zadelano na dysplazii nebo problemy s lokty. Znami maji tez labradora, vypadal podobne, ale byly to hlavne svaly a i tak uz je po dvou operacich loktu (stalo to celkem asi padesat tacu) a kulha stejne porad. Takze na tohle pozor.
L
viky
napsal(a):
Po delší době se hlásím a prosím o radu. S výmarem jsme dobře zvládli vlohy a nyní se připravujeme na LZ, posléze pak PZ. Já spíš jezdím na traily a sama mám dvě holky anglických plemen, ale PZ jsme už absolvovali také. Lesní půjdu poprvé a zkušební řád jsem četla několikrát, pomalu se tedy připravujeme. Bohužel jsem narazila na velký problém a to barvu. Ve ZŘ je napsáno, že je používána hovězí krev, když jsem se snažila poptat na několika jatkách, bylo mi řečeno, že jsem se zbláznila, neboť hovězí krev je nebezpečný odpad, div ne toxický a likviduje se. Rozhodně mi tedy nedají ani kapku. Chápu, že po aféře nemoci šílených krav je to teď díky nařízením problém, ale jak tedy připravit psa na lesní zkoušky? Prosím tedy zkušenější a praxí protřelé kynology o radu, jak z toho ven. Děkuju, Iva K. www.camipozorice.wbs.cz
Ahoj Viky, zitra jedeme na individualni pripravu na PZ k panu Gratclovi, tak ja se ho zeptam, co pouziva. Ale on jako myslivec s tim asi nebude mit problem. My pro zmenu furt nejsme schopni zvladnout aport, tak doufame, ze po zitrku budeme vedet, jak na to. Chteli bysme letos jit podzimky, na lesni uz to asi nevidim. Muzu se zeptat, kolik hodin tydne ti zabira priprava na podzimky a jak ji delas?
Diky L
kviddo
napsal(a):
Co vím má ho rok, sám byl napálen a ví že to není nic příjemného.
Snaží se pořád psa usměrňovat ale tím že tráví 90% dne v práci a přítelkyně se sebrala a odešla k někomu jinému a psa mu nechala, hovoří samo za sebe.
Vím že to bude znít vůči majitely hnusně ale tohle mi příjde jako trápení.
Proto jsem se rozhodla pomoci hlavně psovi. Sama jsem chovatelka Bernardýnů a BSP a nedovedu si představit zavřené zvíře doma (Stejně tak kočku) i když to jsou velká plemena.
Kato taky není nejmenší,a hlavně je to pes který potřebuje hoooodně pohybu. Z poslouchaní příběhu o Katovy vím že po dlouhé procházce byl tak unaven a vylítán že poslouchal ve všech směrech a i přestal být nějak agresivní.
Podle mě potřebuje vypadnou z bytu na zahradu, kde bude sám, bez dalšího zvířectva a bude mít dostatek prostoru aby se vybil.
To že se 4letým psem nejde nic dělat tomu se mi nechce věřit... sice LLP neznám ale co se týká BSP nebo Bernardýnů jsou tvární celý svůj život.
Základ je sice ve výchově štěněte ale také v důslednosti, a to podle mě je na prvním místě.
Přeji krásný den.K
My mame vymarskeho ohare, ktery dle meho nepotrebuje min pohybu nez LLP a mame ho doma. To ze date psa na zahradu rozhodne nezarucuje ze bude mit dost pohybu. Pokud tedy pohybem nemyslite ze ma vybehanou cesticku kolem plotu a na kazdeho okolojdouciho hystericky rve. Nas pes, kdyz si muze vybrat jestli zahrada a nebo barak, tak na 99 % voli vzdy misto, kde jsou panecci. Takze ze by sam radostne behal po zahrade kdyz tam nejsme, to ani omylem.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Máme doma fenečku křížence, labrador + bull plemeno. Má 22 kg a na svoji velikost je neuvěřitelně silná. Aktuálně má 16 měsíců. Chodíme s ní na procházky do uzavřeného zámeckého parku, kde s ní chodíme na volno, na přivolání slyší téměř vždy, ale jakmile se dostane do volného prostoru (pole okolo vesnice), tak je nemožné nemít ji na vodítku, a právě to je problém, hodně tahá a jelikož je tak silná, tak to je docela problém. Chodit s ní pouze do parku nestačí, to je tak na 30 minut, a jelikož je hodně hyperaktivní, je třeba ji vybít i venku. Podotýkám, že mimo tento park je úplně ohluchlá a přivolání bez šance.
Chtěla bych vás poprosit o nějako radu, jak psa odnaučit tahání a také přivolání mimo. Zkoušíme to s 10m stopovačkou ale i krátkým vodítkem, po přivolání když neslyší, tak trhneme, když přijde, dostane odměnu. Ale moc se to zatím nedaří, tak jestli nemáte nějaký efektivnější způsob. Obojek máme klasický 2 cm široký, nestahovací. Postroj nepřipadá v úvahu, to by nás tahala asi úpně po zemi.
Díky
Martina
No neni nad internet... Musite mit skrtak na stahovani, skrtak bez stahovani, jedine tlusty obojek...
My mame vymara a taky jsme resili chozeni na voditku. Do cca 18 mesicu tahat hodne, zacali jsme ho u nohy ucit az docela pozde kolem 6 mesicu (taky jsme dali na rady, ze driv to nepochopi a je moc brzo a casu dost). Zkouseli jsme i ruzne nadzvedavaci postroje a bez uspechu. Vodili jsme ho na 2,5 cm sirokem obojku, nestahovacim.
Ted ma pes porad retizkovy skrtak a zapiname ho dle potreby. U nohy uz se naucil chodit slusne a chtelo to trpelivost a trpelivost. Psa prepnout na skrtak a povel k noze. Jakmile se dostal moc pred pana tak ho strhnout zpatky a porad dokola. Neustoupit ani o centimetr. Ted chodi vedle nohy navolno. Samozrejme mnohem tezsi je, kdyz pes neni vylitany a vyblbnuty. My se ho nemusime bat pustit navolno v prirode, chodi tak skoro porad, protoze mit loveckeho psa na voditku, to by bylo na mrtvici (pro vsechny). Privolani je naprosty zaklad, mnohem dulezitejsi nez nejake lehni. A pokud ho vas pes nema, tak cvicit, cvicit cvicit. Na stopovacce jak tady nekdo psal. Kdyz neprijde, tak razne skubnout a pritahnout. Kdyz prijde odmenovat, chvalit. Pomaha si pridrepnout, to chodi psi radeji. Pak cvicit v uzavrenem prostoru. Samozrejme je nejdulezitejsi trpelivost. Nejsme samani, abysme to ty psy naucili za den.
Tak to je dalsi nazor na internetu :). Nicmene za sebe bych opravdu nedoporucoval siroky obojek, to pes potahne jeste vic. Ma ho opreny skoro o plece a tam psi ten tlak velmi dobre snaseji a nic si z neho nedelaji.
hankaapes
napsal(a):
To je krásný pozdrav mě něco květenu na zahradě likviduje, takže je to bída, ale snad se to nějak zvrtne k lepšímu
Jaks psala Hanko o tom, ze nemas zkusenosti s lnenym seminkem, tak my ano (znas asi Bennyho a Lenku vic nez me, panecka :)). Davame ted Bennymu lnene seminko kazde zradlo jednu lzicku zalitou horkou vodou a odstatou a myslime ze mu to hodne prospiva, hlavne na traveni. Takze za vymary muzu lnene seminko doporucit.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Na výcvik ji nikam nedávej, pokud člověka dobře neznáš. Najdi si v okolí člověka co si tyto pesany cvičí a domluv se na společném výcviku. Rozmysli si jestli s ní budeš chtít norovat a využívat jí v praxi. Jinak s ní udělej jenom zkoušky pro malá plemena ale necvič ji v norování, jelikož pokud zjistíš že by jí to šlo a ona projeví zájem, může se ti stát i jenom na procházce v lese že se vydá po stopě a vběhne do nory a už se nedostane ven pokud nora bude obsazená liškou či jezevcem.
Dekuji vsem, kdo nam drzeli palce. Musim se pochlubit vysledkem, mame ZV v prvni cene, 209 bodu a nos 4, takze jsu velmi spokojena. Rozhodci byli velmi prosni, z nasi skupiny 6 psu, byli jenom 3 v prvni cene, 2 ve druhe a 1 ve treti. Hledali jsme v docela vysoke vojtesce a obzvlast malym musterlandum to delalo dost problemy, byli brzo unaveni. Nas teda nechali hledat rozhodne vic nez 20 minut, ale Benyska to nastesti bavilo, takze hledal v tempu az do konce. Akorat me nastval, protoze honil bazanty, coz normalne nedela. Ale zase na druhou stranu dosel do srnci, vybehli mu tri pred cumakem a sel jen chvili po stope a pak se vratil.
Tak preju vsem taky uspechy a my zacneme studovat na podzimky.
L
zviratkomilacek
napsal(a):
Mám téměř ročního dobrmánka a nejde mi naučit ho štěkat.
Přivážu ho as dráždím hračkou kterou chce ale nějak to nezabírá....
CO mám dělat když nechce štěkat?
My jsme naseho vymara naucili stekat na zradlo. Do te doby stendo nemelo tendence stekat, ani ted nerve (jen kdyz hlida kdyz je nekdo doma (sam doma nehlida to se na to muze vyprdnout kdyz neni koho)). Naucili jsme ho to asi ve 3-4 mesicich na misku se zradlem. Jednou jsem mu ji proste nedal a porad s ni maval pred jeho cumakem, az stekl nasledovalo zradlo, pochvala. Druhy den to same a treti den stekal na povel sam, paty na gesta a bylo. Jinak nesteka skoro vubec, ani na psy za plotem. Ale mame stekave plemeno, takze to byla hracka.
hankaapes
napsal(a):
Šťastný to páníček, pokud mu pesan vydrží spát 20 hod.denně Ale je fakt nespravedlivé, jak rychle pejsci stárnou.
Jo, my s tema nasema jelitama by sme mohli povidat :). Jinak nevim jestli Lenka davala vedet, ale mame druheho CAJCe. Takze predpokladam, ze toho tretiho na jCH nevymlatime. Mame na to tri vystavy, ale nevidim to ruzove. V Olomouci urcite ne, maximalne na duoCACIBu v Brne.