
slavik
Informace o uživateli:
Chovám austrálii
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 22. 1. 2023 12:37:29
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pokud myslíme toho stejného chovatele, tak s těmi mláďaty jezdil i na burzy a nabízel je ve vnitřní hale. No potěš. Tady už končí chovatelství a začíná hyenismus zejména pokud o tom problému věděl.
Jinak žaka s červenými pírky na břiše jsem asi před 15 lety měl a samic si nevšímal, příznaky PBFD neměl.
Tak hlavně ať se to vše rychle vyřeší a hlavně nerozšíří do chovů!
Pane Klášterci dovolím si reagovat. Nečetl jsem celé vlákno, protože bylo mi z obsahu zle.
Nenašel jsem tam jméno chovatele. Je tedy možné, že každý máme na mysli jiného, čímž by se vše vysvětlilo.
Opravdu jsem žaky v roce 2018 kupoval, byl to odběr pod rodiči ve třech týdnech. Měl jsem je v karaténě a po měsíci dal do hejna. PFBD se nevyskytla a ani u chovatele od kterého jsem je kupoval a prošel celý chov, žádné příznaky PFBD nepozoroval.
Dobrý den, tak Vám něco napíšu já aby jste byli v obraze. Já od totoho chovatele rovněž koupil žaky nechal jsem si složit páru v roce 2018 tedy stejně jako vy a ptáci jsou v perfektní kondici.
Kupovat mládě je vždy riziko. Já do kupní smlouvy uvádím, že nenesu jako prodávající odpovědnost za chybu v krmení a kupující je si toho vědom. A je to vyřešeno.
Takoví rádoby chovatelé mazlíčků si mají koupit pro začátek něco jednoduššího na krmení. To není koupit a odjet na dovolenou!!!
Zdravím, chovám ary asi 15 let a dovolím si můj způsob krmení.
Krmím kupovanými směsmi- značky střídám. Zásadně dám do misky krmení až je to předchozí všechno sežráno (když nesežrané vyhazujete, plýtváte a když přisypáváte, může to začít plesnivět).
Klidně i za dva tři dny.
Veškerou zeleninu, ovoce, traviny.. hážu vcelku, nebo na proužky nakrájené nahoru na pletivo ve výletu a veškeří papoušci se do toho ihned pustí tedy i ary.
Chce to jen vyzkoušet a třeba dát i dietku od zrní, a hned to půjde.
Dieta je lepší, než aby Vám ara ztučněla a sama si vybírala jen to co chce.Äť se daří.. J.
Dobrý den, po 20 letech se potkani nastěhovali i ke mně nejprve pod stoh sena a poté pod palety. Mají to blízko k výběhu slepic a napočítal jsem jich tak 10.
Bojuji s nimi následovně:
-večer když zajdou slepice do kurníku jdu na čekanou se vzduchovkou
- poté nesežrané krmení uklidím do bečky s deklem.
- nastražil jsem past je jako na myši jen trochu větší a jako návnadu jsem dal špek
- do děr, kde se nedostane pes ani slepice a kachny dávám polštářky zelené barvy- ne však tuby a ty co jsou volně dostupné v obchodech to jsou vyhozené peníze.
- no a pes který je nenechá na pokoji.
- jeden potkan si troufnul mezi slepice a do minuty ho uklovaly
Za 3 týdny jsem výrazně snížil počet potkanů a i myší hlavně ve voliérách, kde chovám papoušky.
p3tra
napsal(a):
g. galerita- maji bili ocni krouzek, bledsi zlutou barvu u ucha/lica a kratzi chocholu, nejvetsi
g. fitzroyi- podobny g. galerita maji svetle modry ocni krouzek, zlutejsi barvu u usi/lic a delsi chocholu { 2. nejvetsi, nejvzacnejsi z g. }
g. triton- chochola kratsi, modry ocni krouzek, minimum zlute na usich/licich { 2. nejmensi }
g. eleonora- podobny g. triton, ale zobak ma mensi a uzsi, trochu vice ohnuta chochola { nejmensi }
Posílám foto mých krasavců a prosím o tip, o jakou formu se může jednat. Jsou velcí asi 50-60 cm. Díky
wena
napsal(a):
Dobrý ne chtěl bych udělat na moderce téma Voliery a prosil bych každého chovatele kdyby sem mohl dát foto své voliery.Děkuji mockrá doufám že to hodně lidí inspiruje.
rozměry 3x0,9x2,5m + zálet 1,8m do hloubky
mails
napsal(a):
Pro pana Slavíka,v prvé ředě je komfort pro mé chovance,pak jsem na řadě já.Skla před voliérami jsou z dvojitých termoskel.Zastřešení se skládá z podhledu a ze střechy,tedy dvojitá střecha.V létě je tam přijatelněji než v odkrytých vol.V létě také kropím chodbu vodou a vzniká tam pro ptáky velice příjemné mikroklima(teplo a vysoká vzdušná vlhkost,což pro amazoňany které tam chovám je velice příjemné a žádoucí.Ani austrálie navysedává na prudkém slunci celý den,prosluní se a zalezou do stínu.Výjímkou je asi neof.modrohlavá ta se sluní hodně dlouho a na prudkém slunci.A ve špatném jarním a podzimním počasí,proti škodné(i dvounohé)je tato chodba neocenitelná.S pozdravem M.
Já neříkám, že je to špatně. Chovám taky amazoňany a nemám problém s odchovy. Pokud dostatečně kropíte chodbu, super. Já jim udržuji vlhkost v krmných chodbách. Proti přímému slunci, větru a škodné to vždy v létě nechám obrůst popínavými růžemi.
zakin700
napsal(a):
Pár fotek našich psů. Co jim říkáte? Mají 14 měsíců.
Mám na Vás chovatelé otázku. Měl jsem deset let křížence německého ovčáka s am.stafordem. Dostal jsme jej na burze v Přerově a byl jsem s ním strašně spokojen.Nyní zvažuji koupi tohoto plemene. Je to dobrý hlídač, který upozorní, když příjde někdo cizí? Je hodný k dětem? mám 3 letého synka.Je dobře ovladatelný?
Pokud o takovém víte, koupil bych jej.
zdeny
napsal(a):
Já to vyřešil psem. Stačí jakýkoliv pes, i třeba malý jezevčík a škodná se zahradě vyhne obloukem. (kočky, lasička, kuna...). Samo, že musí být přes noc venku.
Souhlasím se zdenym. Dokud jsem neměl psa, měl jsem veškerou havěť počínaje lasičkami a hranostaji až po kuny na dvoře, dokonce i na hůře. Dávily mi králíky i slepice- vysály krev za krkem. Co jsem pořídil psa, byl klid. Teď se mi ale po 8 letech zaběhl a už se nevrátil a soused už zahlídl lasičku...
Názor, že sklo to vyřeší, ale co udělá slunce v létě? To bude mít skleník a taky papoučci se chovají úplně jinak, když je pozorujete z povzdálí, než když vstoupíte do krmné chodby. A já jsem si je pořídil, abych na ně krásně viděl z domu.