
terraya
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 8. 4. 2019 21:13:29
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Také jsme měli slabé kůzlátko, dokrmovala jsem stříkačkou, zpočátku to ani těch 30 ml nebylo, pak jsem držela kůzle u vemene a takhle jsme se střídali s manželem po 2 hodinách. Trvalo to 2,5 dne ( pak již to bylo po 4 hodinách- od 2.dne) a už dohnalo ostatní a skotačí s nimi. Selen ani vitamíny jsme nedávali, jen mlezivo od matky. Držím Vám palce, ať to dobře dopadne!
Lilo, dovolím si oponovat, vzhledem k tomu, že se v této oblasti pohybuji. I v potravinách a jinde je hliník a jeho množství je minimální a je spíše mnoho povyku pro nic. Koneckonců není dávno doba, kdy byly hliníkové příbory a podobně, přesto v této populaci, která je používala se nic nezměnilo. Nikomu očkování nenutím, je to věc každého, ale čím je člověk starší ( a u této nemoci to platí už od 35.roku věku, tím narůstají nejen komplikace, ale i končí toto onemocnění smrtelně). Je na každém, co má na prvním místě... Kozy také očkujete, odčervujete, též i jiné domácí mazlíčky, zde vakcína či soli a jiné nevadí? Již nechci dále toto rozebírat, byl to pouze diskuzní příspěvek k upřesnění dotazu. Vaše postřehy stran kozenek jsou pro mě velmi přínosné, přeji nám všem hodně štěstí!
Omlouvám se za vstup do diskuze, ale k té klíšťové encephalitidě-tam se musíte naočkovat Vy, nikoli kozy. Jen pokud se pro očkování rozhodnete (Vy i děti), počítejte s tím, že to je očkování celoživotní - po základním očkování po 5 letech vždy 1vakcína. Riziková je především pro dospělé, děti toto onemocnění zvládají o něco lépe-spíše ty příznaky, co popisuje lilo. Jinak díky i všem ostatním za příspěvky, pro mě též velmi poučné .
My máme 2 rohaté bílé a bezrohého bílého kozla, kozy teď porodily, každá má dvojčata. Jsou krásná, sněhobílá .