
tono
Informace o uživateli:
chovám holuby české staváky, drůbež Bredy modré a černé, králiky NoSč
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 31. 8. 2020 12:45:22
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak to jsi mě Zdeňku opravdu rozesmál s tím věkěm. Kdyby jsi dvakrát propadl, tak jsme mohli chodit spolu do školy . Ty holuby už tu nebudeme probírat a zvlášť slovičkaření. Je jasné,že červený kapratý je plavý, jinak to ani nejde.
Ale teď k věci.Je zbytečné objevovat něco, co je již dávno objevené.
Za mě bych dal červeně plavého pruhového holuba (nejlépe čistokrevného na barvu) na modrou plavou kapratou holubici( nejlépe čistokrevnou na vzorek), a budeš mít červených kapračů plný holubník.
Ať se daří Tonda
kouták
napsal(a):
Přezdívko,u mě to musí být tak,jak to určím já,ale z praxe vím,že pokud dojde k samovolnému výběru partnerů,tak ten pár na sebe lépe sedne.
Nyní,když opět začínám,tak bych rád měl opět mé oblíbené zbarvení červené a žluté kapraté.Musím tedy nalézt kapratost v jakémkoliv zbarvení a proto jsem hledal potomky po mém bývalém chovu.Modrý pruhový,kterého jsem kdysi daroval byl z červených kapratých a tak jsem věděl,že tam kapratost bude.Dal jsem na něho žlutou se slabou kapratostí a věděl jsem,že se kapratost objeví.Objevila se hned při prvním hnízdění,i když ve vzorku tmavém,ale to už je hračka dostat červené kapráky.Fotky: Rodičovský pár a jejich první potomek kapratý.Kouťák
Zdravím Zdeňku. Tak už v tom zase lítáš, jak jsem Ti to ostatně předpovídal, když jsi začínal s barevnohlávkama .Jestli můžu, tak bych trochu ten příspěvek upřesnil, jelikož začínající chovatel se může vydat špatným směrem což by byla škoda. Ten modrý pruhový holub nemůže pocházet z červených holubů , maximálně z červeného otce( nebo žlutého jelikož dává ředěná holoubata). V žádném případě "v něm" ta kapratost není jelikož je pruhový. Může skrývat bezpruhost, ale ne vzorky dominantnější. Takže ta "kapratost" nebo spíše tmavý vzorek se přenesl z holubice.
A nejsem si jist, jestli to bude hračka dostat červené kapráky z toho žlutého holoubka, pokud tu kapratost ta máma nenese. Ale to uvidíš časem. S cizíma holubama je to loterie když neznáš původ. Tak ať máš brzy na holubníku fůru kapračů. Já zkouším hnědé kapraté, jelikož ta hnědá je nejlíbivější na kapratém vzorku. Je škoda,že hnědá časem bledne zvlášť na sluníčku tak jako barvy ředěné a před pelicháním na podzim je úplně jiná. Ale po přepelichání je hezká.
Ať se daří Tonda.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Kariérů mám 8 z toho 5 černých 2 bílé holubice 1 červená straka . Může z tohoto hejnka Karierů vypadnout třeba modrý pruhový ?
Samozřejmě že může. Záleží co skrývají. Pokud je tam plavá pod tím pláštěm u obou jedinců tak se zákonitě objeví i v potomstvu třeba pruhová .
Zdravím. Jestli je tam pod brankou mezera 10 cm a jedná se o holoubata tak bych to tipoval na straku, která brzy ráno šmejdí a prohledává terén. Klidně vleze do kachníku a vyklove vejce , ze špaččí budky vytáhne dorostlé mladé za přítomností a křiku všech špačku v okolí. A toto dělá opakovaně pokud má trochu klidu.
Náčelniku smekám před Vašima znalostma a přehledu o přírodě, ale zaujala mě vaše polemika se Zdeňkem (kouťák). Tak projíždim různe dostupné stránky a nikde jsem nanarazil na termín "orel východní-královský". Je to prostě orel královský-císařský a uplně jiný je orel východní. A o tom tu Zdeněk dost srozumitelně psal, tak nechápu Váš příspěvek .Ale to mně jenom tak zaujalo jako bývalého myslivce, chtěl jsem si jenom oživit rozhled. Ať se daří Vám i Zdeńkovi a hodně hezkých zážitků z přírody.
KLIMEK PETR
napsal(a):
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli by tu byl někdo, kdo by mi poradil, jak napářit správně čejky a celkově řady do chovu. Chtěl bych se věnovat jen těmto čejkám, ale nikoho kdo chová červené šupky kromě pana Jaroslava Erbana neznám. Od pana Erbana budu mít velký základ chovu.
Děkuji za odpovědi a rady.
A co si tak nechat poradit od pana Jaroslava Erbana ?
kouták
napsal(a):
Guláš z 10 starých holubů.
Vykostit prsíčka a nakrájet.Ostatní použít jinak.Jako myslivec jsem dělával z divokých holubů a zbytek jsem uvařil mému věčně nenažranému psovi a nebo slepicím.
4 cibule nakrájet a osmažit na sádle se slaninou do hněda.Do cibule dát 1 lžíci kečupu a ihned přidat nakrájená prsíčka.Osolit a osmahnout až bude gulášovatět.Zastříknout horkou vodou a přidat 1 sáček gulášové papriky.Dále přidat malou sklenici leča,nebo polovinu velké sklenice a 3 nadrcené stroužky česneku,lžíci kmínu a opepřit.Dusit do změknutí.Na závěr trochu gulášového koření,grfilovací koření a dvě lžíce zakysané smetany s trochou mouky.Pokud někdo rád ostré,tak trochu pálivé papriky.Na úplný závěr majoránku a hotovo.
Až ochutnáte,tak chudáci holubi.
Zdeňku, máš pravdu "chudáci holubi". Vybral jsem 6 starších, prsíčka cca 55 dkg, gulašek bezkonkurenční. 4 pořádné porce a hrnec super polívky. Už teď vybírám kandidáty na další várku. Naší asijští spoluobčané mají po ptákach nebo spíše po holubech. Fakt dobrý.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Doplnim fotografii r.1956.
No jestli se někomu takový mor.pštros z r.1956 dnes někomu líbí, tak ať.Mně teda ani náhodou. Připomíná mi benešovského holuba z té doby v pštrosí kresbě ( nevím proč má neodborně retušované punčošky a oříznutý obojek, určitě to není provedeno v r. 1956.) Chovali jsme s otcem asi o 10 let později pštrosy modré černopruhé a ti byli jiní v typu, líbivější . S pošťákama lítali neúnavně do polí a bylo na ně radost koukat. Samozřejmě nebyli to dnešní "slepičky" . Ale i dnes se najdou pohlední mor.pštrosi. Ale to je všechno na členech klubu mor.pštrosa, jak bude v budoucnu vypadat.
V Polsku se chová např. Královecký barevnohlávek ( doufám, že to správně překládám) celý bíly. https://www.olx.pl/oferta/barwnoglowka-barwnoglowki-krolewieckie-golebie-ozdobne-CID103-IDD9obU.html#5fc2b940c6y.