twenthy

Moje příspěvky

5.7.2015 23:19

No tak nedá mi to, se nepodělit ... přes chvílí jsem utíkala za samečkem, že píská, že chce asi podrbat...přijdu a on zrovna zase leze pod skříň, kde už je samička a zjišťuji, že nepíská na mne, ale že se asi snaží komunikovat s ní, potom ji oběhne, zmizí za krabicí, tak chvilku tiše koukám, on zas vyleze, drcne do samice, nastaví jí hlavičku a ona ho vzala na milost a začne ho něžně ozobávat na hlavě a krku...chvíli ho přehlížela, když jí, při jejích prvních pokusech se s ním sblížit, poslal do háje. A já myslela, že když je odpoledne vidím sedět těsně vedle sebe na bidlu, že je to chvilková náhoda Myslela jsem, že povahově by si tihle dva měli sednout, ale po 2,5měsících? Předpokládala jsem, že to bude trvat, že budou mít problém, právě proto, že samička nikdy nepoznala samečka a je to mazel a jako partnera doposud brala mne a on zase, že se svými zdravotními problémy ji bude co nejdéle ignorovat a jen jsem doufala, že budou vedle sebe bez konfliktů jen existovat...sangrim jsem nasadila oběma a s hojením zadečku u samce jsme hodně pokročili, tak snad to vydrží a nechá vyrůst nějaká ta brka, co mu začínají růst. Všem moc děkuji za rady.

5.7.2015 21:28

Omlouvám se, nevšimla jsem si překlepu...teď mají 3měsíce.

5.7.2015 09:29

Ty české hnědé a máme čtyři 3-leté a asi přes 3týdny jsme dokoupili 6slepic stejného druhu, stáří teď 1měsíc.

11.4.2015 00:22

Dobrý den,
mám samici žaka, stáří 15 let, odchyt a dovoz z Afriky, u mne je posledních 5 let, předchozí majitel přestal mít čas, začala se škubat, což přetrvává do dneška, jen už je to spíš otázka zlozvyku. Dnes v dobré kondici, zdravá(až na to oškubané bříško), občas začne stavět hnízdo a snáší vajíčka, nedávno narozená štěňata adoptovala natolik, že se snažila dokrmovat. Také se mi před několika měsíci narodil syn a jedno s druhým vedlo k tomu, že papoušek vnímá, že mu ta pozornost není věnována tolik jako dřív. Ať se teď ale snažím jak chci, samička nám vřeští bezdůvodně i celý den-je pomazlená, nakrmená, mluvím na ní, všímám si jí, pískáme na sebe její oblíbené melodie a do toho najednou začne bezdůvodně vřeštět až mne píchne v ochu. Znepříjemňuje to život celé rodině. Této samičky jsem se ujala po tom, co jsem přišla o 1.žaka, kterého jsem milovala. Přesto, že k ní nemám tak blízký vztah, mám ji ráda a nechci problém řešit jejím prodejem. Zanedbání 1.majitele se na ní podepsalo už dostatečně, většina známých se divila, že to vůbec přežila. Nechci jí to udělat, že by přišla znovu o svou rodinu, přeci jen jsme si na sebe všichni zvykli a i partner přiznal, že už by se mu asi po ní stýskalo, ikdyž je to "slepice". Řešíme tedy, jaké jsou možnosti:
1) Pokusit se spárovat? - vím co to obnáší a že se to nemusí podařit, nejvíc se asi ale bojím případného zanesení nějakého viru, parazitů apod.
2)existují prý tabletky, které by jí srovnaly hladinu hormonů a měla by se zklidnit - neznám nikoho, kdo by s tím měl zkušenosti, je to 100%?, užívání už je na vždy?, nezkrátí takový doping papouškovi život?
3)variantu pořídit jiného papouška obdobné velikosti jsme zavrhli-to se radši pokusíme pomoci nějakému s hendikepem a potom spárovat
4) nějaká jiná možnost?

Nejsem žádný profi chovatel, tak snad vám odborníkům bude můj problém připadat banální, ale proto se chci poradit s více lidmi, kteří snad mají už zkušenosti s něčím podobným. Víc hlav víc ví

Děkuji za rady, nápady a inspiraci.

9.4.2015 08:56

Dobrý den, moc děkuji za radu a přeji pěkný den.

8.4.2015 15:17

Dobrý den, řeším problémy s naší samičkou žako kongo. Bude jí 15let a začíná být velice protivná (vřeští, ikdyž jí věnuji pozornost, ale jinak krotká a nekouše) a zvažuji, jestli by nepomohl sameček, zda by byla ještě schopna snášet. Vyloženě má totiž potřebu se neustále o něco starat. Měli jsme teď štěňátka a adoptovala je natolik, že se snažila dokrmovat, chránila je i před manželem(nesměl na štěňata sáhnout, aby se ho nesnažila kousnout) a nechala si od nich líbit úplně všechno. Musela jsem jí dávat zavřenou v kleci do místnosti, kde štěňata přebývala, aby byla klidná. Teď je bez štěňat a vřeští a vřeští, je to k zbláznění? Má smysl, ještě zkusit udělat páreček? Má někdo zkušenosti, jak toto chování efektivně řešit? Děkuji za případné rady.

26.2.2015 23:38

Pro NADAR: No tady bych teď řekla tisíc lidí, tisíc názorů...fenu jsem nebrala nikam zbrkle, na veterinu jsem nejdříve volala, jestli téměř po 4hodinách od posledního štěněte a po odtečení plodové vody, mám ještě čekat, když je fena v klidu, ikdyž měla očividně stahy nebo ji mám dovézt, mne do telefonu téměř paní vynadala, že to už jsem měla řešit dřív a na co čekám, že je asi někde problém, když se další štěně tak dlouho neobjevuje...a když se na ni potom díval doktor, tak mi řekl, že fena vypadá jinak opravdu klidně a ať to neřeším...
ano zpětně vzato pro fenu to byl stres a je mi to líto, na druhou stranu, když volám odborníkovi o radu a on mi řekne, že máme dojet, že může být problém...atd atd.

Ještě jednou děkuji těm, co se prostě snažili jen poradit a ne jen rýpat a já si tak uvědomila, že to není jen tak, že tam vedou ty nervy, že tam může být kost, že může být problém se srážlivostí atd. a že to prostě mám nechat na odborníkovi, že se na tohle opravdu necítím.

26.2.2015 09:54

Především děkuji všem za reakce. Už jsem štěňata ohlížela a je tam pevná kost, takže určitě veterinář.
A k tomu, že RTG je drahý stroj a je k tomu spoustu věcí nemám nejmenší připomínky, ani těch 400, - jako takových mi není líto( nechodí na to člověk se psem každý den a lepší zaplatit takto a vědět, kolik jich tam ještě má být, než si myslet, že je vše venku a za nějakou dobu zjistit zánět u feny a že je pozdě atd.). Prostě mne naštval ten přístup pána, který viděl, že mám problém ji udržet,3x se mi vysmekla, protože držet takto fenu, být sama dost odtáhnutá, aby na snímku nebyla moje hlava a navíc se nemoct ani zapřít nohama, protože je to ten stůl co přesně tam kde máte špičky svých nohou je lištová brzda stolu...to mne štvalo, že se tam motala další osoba a mohla mi pomoc a prd a do toho se na mne pán díval jak na debila, když jsem po třetí omylem přišlápla tu brzdu a stůl se posunul. Prostě takto to vypadá, když jsi jsou vědomi, že jsou nejlepší klinika široko daleko, o nějakého jednoho klienta jim nejde, protože peníze dostanou od těch dalších, co už čekají ve frontě za dveřmi...prostě mi je smutno, když vidím, jaký se z toho stal byznys. A pan majitel mne také potěšil, když se prodral se svým tlustým pupkem mezi personálem a div že mi ty pleny nehodil na hlavu se slovy" dejte si to pod ní" a pohledem říkal "nemusíte nám to tu sprasit ještě víc" a to už od něj nečekám dobrý den ani nashledanou.
Ale neházím je tam všechny do jednoho pytle, někteří z personálu jsou výborní, empatičtí k páničkovi i zvířeti a ti si zaslouží pochvalu...hold ne vždy můžeme narážet jen na milé a ochotné lidi.
Ještě jednou děkuji za rady aj za to, že jsem se tu mohla vykecat. Hned je mi lépe

25.2.2015 23:43

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je zde někdo, kdo by mi poradil, zda je možné vlastními silami bezproblémově odstranit paspárky na zadních nohou novorozených štěňat? Štěňata jsou rozená včera, vše bez problémů a pár z nich má páté prstíky na zadních nožkách, které bych chtěla nechat odstranit, aby jim jednou zbytečně nezpůsobovaly problémy. Známý do mne hučí, že to je jednoduché a spousta chovatelů si to dělá doma samo, vzhledem k tomu, že jde o malý kousek kůže a není problém to ošetřit, ale radši bych se s někým nezaujatým poradila. Na veterinu se mi nechce, po tom co včera předvedli za neochotu. Do telefonu mi řekli, že mne na rentgen vezmou co nejdříve, aby se zkontrolovalo, zda je ještě štěně uvnitř (byla jsme přesvědčená, že tam je, ale 3 hod nic a potom odtekla voda a zas 45min nic) a potom mne nechali přes hodinu čekat a vzali i lidi objednané jen na očkování co přišli i 45min po mne, až mi fena porodila v čekárně . Na rentgenu zjistili vevnitř ještě 2, akorát to, že při mém vzrůstu a vetší feně bylo pro mne dost komplikované jí držet v leže na boku nehybně na RTG, přičemž chtěla za tím štěnětem, co před chvílí porodila, to je taky moc nezajímalo, jak si s tím poradím ...hlavně že si za zmáčknutí tlačítka naúčtovaly přes 400, - A hlavně si myslím, že i pro fenečku by to bylo méně stresující, když bychom se vyhnuli odloučení nebo hromadnému cestování. Jde mi hlavně o to, zda ránu jen stlačit a počkat na zastavení krvácení, nebo na chvíli zalepit, nebo nechat fenečku, ať si je potom ošetřuje sama, nebo stáhnout obvazem...nemám představu, jak moc to krvácí, nepodařilo se mi najít ani žádné video, abych se ujistila, že vím co mám dělat.
Děkuji za rady.