Valentko

Moje příspěvky

4.4.2021 13:48

petraodlesa napsal(a):
Slepice "snáší zobákem"... takže strava je nejdůležitější ukazatel. Podle Vás by nesly i z rozmočeného chleba...
Můj je tak dlouho krmil chlebem, předloni, až jsem je pro to sádlo uvnitř ani nebyla s to vykuchat. Teď ho nedostávají vůbec. Když tak jednou týdně,s přídavkem něčeho kvalitnějšího.

V tom mate sice pravdu ale nechapem preco sliepkam dávame granule ked môžu jest nieco co im je prirodzenejsie napr. obilie, repa. Voľakedy sa ludia zaobisli aj bez takychto vymoženosti a sliepky niesli.

1.4.2021 19:40

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Asi jste nečetla tu správnou diskuzi, protože jinak byste věděla, že JEN na zrní, občas pečivo s vitamíny a výběhem dlouhodobě neponesou. Taky nepíšete, jestli máte několik let pořád ty samé slepice, nebo je měníte, tedy jak staré jsou ty nenesoucí slepice. Ono se takhle moc radit nedá, neznáme vaše podmínky chovu atd. Takže na základě poskytnutého stručného obecného popisu uvádím, že je to buď složením krmné dávky, nebo věkem a nebo nevím.

No myslim si že pani im dava veľmi bohatu stravu. Práveže by teraz mali sliepky niest viacej po zimnej prestávke takže je dost divne že vám nenesú. A co sa tyka granuli tak si myslim že pre sliepky su uplne zbytočné. Kebyže funguje všetko tak ako má tak by vám niesli aj bez granulí. Aj my nedávame granule a naše sliepky nesu slusne takže si myslim že problém je niekde inde ako v strave.

29.3.2021 13:26

Nikolka13 napsal(a):
Jaka je vhodná podestýlka pro andulky?
Muzete mi prosim odkaz, nevím zda koupit chipsy?
Diky moc.

Ja používam slamu nastrihanú na menšie kúsky a odchovávajú na tom spolahlivo.

26.3.2021 13:45

libuko napsal(a):
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zkušenějších chovatelů suchozemských želv, jak řeší přechod želvy ze zimovací bedny do venkovního výběhu.
Dosud jsem řešila tak, že jsem ještě spící želvy přesunula ještě zahrabané domů, tam se během 2 dnů vyhrabaly. Nechala jsem je napít, "vykoupala" a než se venku oteplilo, tak zůstaly doma.
Letos bych to chtěla zkusit bez toho domovního přechodného období, ale trošku mi tam chybí ta kontrola a očistná koupel. Jak postupovat? Přesunout zahrábnuté želvy ze sklepa do výběhu a až se vyhrabou, tak koupel? Přes den je už okolo 10, ale v noci ještě okolo mrazu a jedna želva už se vyhrabávat začíná, neublížím jí tou koupelí?

Ked uz mate zaužívaný nejaky system tak nechápem preco to chcete robit inak.

23.3.2021 13:08

Tchořík napsal(a):
Zdravím, jdu si postěžovat,už jsme doma zoufalí,z 60 slepic nám od podzimu do dnes zůstalo 20.
Přes den chodí liška, v noci kuna.Za 30 let co tady žijeme jsem takové vraždění ještě nezažila,občas se stalo že na drůbež něco přišlo, ale teď je to každý den a to i ve dne máme na zahradě lišku.Sklopec nachystaný,říkali jsme myslivcům,ale pořád nic.No na lišku nám zabírá volně puštěný pes,ale jak začne štěkat vadi to sousedům,tak ho bereme domů,jak psa zavřeme vyleze ven liška, nekecám do 5 minut je na dvoře!! Slepice už ani nemůžeme mít venku.
S liškou a myslivci to snad časem vyřešíme,ale co nás teď trápí, je že nám pravidelně chodí na slepice také kuna, nebo snad tchoř.Slepice máme zavřené ve chlévě, ale je to stoleté stavení, kudy prolezt si najde.Chodíme je 3x za noc kontrolovat a stejně najdu slipku bez hlavy, nebo vytaženou z chléva na střeše,nebo zmizí úplně.
Rozhazeli jsme všude psí chlupy a vlasy,musím zaklepat že teď prozatím jsou 3 dny klid, chci pořídit plašič kun, ale nechci aby to vadilo jiným zvířatům, máme ještě králíky a ovce.
Je to dobrý nápad?

Tak to máte riadnu smolu. Ked k vám este aj cez deň chodí líška tak to už je moc. To byvate niekde pri lese?
Nam asi raz zabila liska sliepky a to už je peknych pár rokov dozadu. Odvtedy musim si zaklopať nemali sme s liskami problemy. Na vasom mieste by som nechal psa furt pusteneho nech si susedia hovoria co chcú. Ale podľa mna to neni normalne aby líska chodila j cez deň utocit na sliepky. Nemá besnotu? Taka liška nieje nebezpečná iba pre sliepky ale aj pre vašeho psa a aj pre vás. A co sa tyka tej kuny asi by bolo dobre zainvestovat do lepsieho kurnika.

22.3.2021 13:18

Lucie230678 napsal(a):
Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit se jménem pro fenečku NO? Internet jsem prošla, no nic jsem nevybrala . Chtěla bych aby ve jméně bylo písmeno R 🙂 jsem už fakt bezradná, třeba tady někdo vymyslí něco netradičního 🙂🙂

No pekne meno na r ma nenapadlo ale naša sa volá Stela.

22.3.2021 13:06

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Našel jsem je mrtvé.

Našiel si aj krv, perie?

20.3.2021 13:51

No keby ste si zistili že ako sa urcuje pohlavie u korel tak by sye sa tu určite nepýtali. Ked spievaju tak su to samci ak sú ticho alebo iba kričia tak samice. Aké jednoduché.😊

18.3.2021 12:43

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Dobrý den děkuji za odpověď a co by mohlo být s královákama? Mohly by být s královákama třeba neofémy nebo rosely? Děkuji za odpověd

Rozely sa neodporuča dávať k ničomu. Ale samozrejme záleží to vždy od daneho jedinca a aj od veľkosti voliéry.

15.3.2021 13:15

Lucy R. napsal(a):
Dobrý den, potřebuji pomoct.
Zachránila jsem agapornise Fišera (mutace lutino) je to samička, ale hrozně se bojí. Když jsem u ní jen sedí, někdy se čepýří. Když jsem daleko od ní, normálně si hraje. Pamlsky z mřížek vůbec nechce, a to ani nemluvím když dám prst do klece.
Poradíte mi jak ji ochočit?
Předem děkuji za odpovědi L.R.

Trpezlivost, tepezlivost a trpezlivosť. Skuste si dat do ruky zrno alebo nieco co ma rada a dajte ruku do klietky a cakajte ku vam na ruku nesadne. Je uplne prirodzene ze sa vás bojí chce to len čas.

13.3.2021 14:11

benzinov napsal(a):
Dobrý den.
Před 1 měsícem jsem si koupil pár papoušků horských. Dal jsem je do voliéry s papoušky nádhernými a kakarikami.
Problém nastal zhruba po 15 minutách výletu z přepravky do voliéry. Samec papouška nádherného na ně začal tokat a samička kakariki si hájila své teritorium(útočila na horáky stylem, že je sekala zobákem apod.) ignoroval jsem to asi 3 hodiny, ale nezlepšilo se to, tak jsem horáky dal do menší voliéry. Sameček kakariki je klidný a nebrání se ničemu, ale samička útočí na všechny ptáky, kteří přijdou do její klece jako noví(na nádherné si zvykla. Asi z toho důvodu, že tam jsou mnohem déle, než oni sami).
Takže mě zajímá, jestli když dám kakariki do jiné klece tak to ty boje mezi nimi(horáky a kakariki) přestanou?
Mám v plánu totiž dát do té velké voliéry ještě králováky. Je mi celkem jasné, že přesun pomůže, ale chci se ujistit, protože za optání nic nedám. Voliéra je dost velká [1.blok 1,5mX2mX5m+zálet 1mX2mX1,5m(ŠxVxD) 2.blok 2x2x2m(DxVxŠ)], (jsou to vlastně 2 propojené klece do sebe).
Děkuji mnohokrát za všechny rozumné odpovědi.
Dalibor Lípa

Nie nadarmo sa hovori ze vtaky sa maju davat do voliery naraz. Kakariky volieru poznaju a citia sa dominatne a tak utlacaju nové papagaje horské.

9.3.2021 13:01

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Myslím že nedocílíte ničeho,souseda nepředěláte a sobě budete ničit nervy.Pro klid se budete muset vzdát papoušků,jsou tací kterým vadí i pár andulek,udělat jezírko,nasadit rybičky a dívat se na souseda jak je spokojený.

Toto je veľmi zly pristup. Nemôžete sa len tak vzdavať. Ja by som na vasom mieste spravil to čo moudivláček zavret ich na noc do záletou a potom ráno otvoriť. Ale keď mate bezohladného suseda tak vždy si nájde nieco čo mu bude vadiť. Mozno by som sa skusil obrátiť na policiu az je to pravda že plašič sa môže používať iba na volne žijúce vtáctvo tak by sa s tým podla mna dalo niečo robiť. Hádam to dobre dopadne.

4.3.2021 13:00

Ferino napsal(a):
Chovatelia, kŕmite nosnice v tejto dobe už len kŕmnymi zmesami alebo si robíte svoju domácu ,,kŕmnu zmes"?
Choval som sliepky pre rokmi, mali neobmedzený zelený výbeh, kŕmil som pšenicu v celku a pridával som škrupiny a nosnice niesli vajcia stále a nikdy som neriešil tému ,,málo vajec" a pod..
Chcel by som sa preto opýtať, či je možné kŕmiť nosnice na čo najlepšiu znášku v domácom prostredí nejakým mixom pšenica, kukurica, hrach, škrupiny, možno kŕmny vápenec, plus nejaké malé kamienky ako doplnok? Využívate niekto tento typ kŕmenia a máte aj vysokú znášku vajec?
Samozrejme, nosnice budú dostávať zelené a kadejaké doplnky ale ten základ by tvoril práve tento mix obilnín.
Pozdravujem

Nerobte z toho veľku vedu. Vasim sliepkam bude uplne stacit ked im date psenicu, šrot, popripade trochu kukurice. Co urcite dávajte tak repu. A cez zimu tým sliepkam aj prisvecujete v kurniku ked hovorite že nikdy ste neriesili nedostatok vajec?

3.3.2021 12:49

sara7 napsal(a):
Dobrý den,
chovám páreček andulek a toto je můj první pokus odchov. Andulkám je něco mezi 1 a 2 lety, krmím je směsí zrní z obchodu, ovoce zelenina, občas vajíčko, senegalské proso (v klasech) mají sépiovou kost...Od včerejška (tedy prvního vejce) jim dělám i vaječnou směs. V budce tráví většinu času oba. Včera jsem našla jejich první vajíčko na dně klece rozbité a dneska další.
Poradí mi prosím někdo, co mám udělat aby je přestali vyhazovat?

Předem děkuji za odpovědi.

Aj mne minuly rok vyhádzali zopár vajícok. A potom po nejakej dobe prestali a samicka mi vychovala 4 mlade až na bidlo.

1.3.2021 12:54

tečkovnice napsal(a):
Dobrý den,
včera můj věčně aktivní a uřvaný korelák (věk 3 roky) přestal jíst, pít, a celkově se hýbat. Když jsem ho vytáhla ven, abych ho prohlédla, tak samozřejmě místo toho aby mi pořád někam běhal tak mi jenom leží na ruce, když rozevře křídla má je shrbená a ztrácí rovnováhu. Když ho vrátím zpět do klece, většinou se schová do rohu, zavře oči a nic. Za celou dobu nevydal ani hlásku, jen možná jednou. Trus je pořád stejný, možná trochu vodnatý, ale jen trochu.
Nemohli by jste mi poradit? Dnes se totiž k veterináři nedostanu, až zítra, protože bydlí dál.

Prajem vam aby sa vaša korela uzdravila ale skuste mu vymenit to otrasne bidlo na ktorom sedí za nejake drevene najlepsie aj s kôrou.

26.2.2021 13:21

https://youtu.be/uE9oayuP5-k Toto video by vám mohlo pomôcť. Pan sa naozaj vizná.

20.2.2021 18:40

Jamro napsal(a):
Staci dat do vyhladavaca tu na fore ivermektin. Naco stale dookola tie iste temy. 🤦

Hej len ja sa nepýtam na ivermectin všeobecne ale konkrétne na tento. Ale iné diskusie som si pozrel aj keď som tam nič co by mi pomohlo nenasiel. Cezarko hej bolo tam napísané že neúčinkuje na vajíčka parazitov. Ja som najskôr chcel že im to budem natierat olejom ale keď som nasiel tento ivermectin tak urcite to bude pre ne menej stresujúce a aj učinnejšie. Akurát ešte si niesom istí či mu ďalšiu dávku dám po 3 týždňoch alebo po dvoch. Vyskúšam a uvidím.

19.2.2021 13:22
19.2.2021 13:08

Dobry deň,
momentalne riešim vapenku u mojich anduliek a na internete som našiel tento ivermectin ( prekvapilo ma že sa da zohnať cez internet) https://www.petissimo.sk/pre-vtaky/okrasny-vtak/sh-ivermectin-light-spot-on.html. Recenzie má dobré ale ked sem date nejakú vašu skusenost budem rád.
A teraz co som sa chcel spýtať že v popise je napísané že sa má aplikovat každých 21 dní. Neni to nejaký dlhý čas. Tu niekde na ifaune som čítal že po 14 dňoch sa má dávka zopakovať. Je tam ešte písane že jedna kvapka ivermectinu by mala stačiť na 20 g zivej váhy. Takže jej dvakrát kvapnem ivomec a po 21 dňoch znova chapem to správne?
Za všetky slušné odpovede ďiky.

9.2.2021 14:04

JPrevr07 napsal(a):
Mně se kanibalismus u slepic taky oběvil. Jednou jsem přišel do kurníku pustit slepice a jedna měla polovinu těla oklovanou a od krve (ta se trápila a zabili jsme ji). Jedné oklovaly ocasní pírka okolo kloaky do krve a té jsem to vymyl vodou, vydezinfikoval a dal ji odděleně. Potom mi oklovaly ještě jednu slepici na zádech. Té jsem to vydezinfikoval a týden byla na samotce. Teď jsou ty dvě v chlívku a až se jim zranění uzdraví tak půjdou k ostatním do hejna. Převrátil

Tiez mam podobnu skusenost ale s mladými nosnicami. Raz sme kupili asi 12 mladých nosníc zavreli sme ich do chlievika. Najskôr sme ich krmili smeskou a ked sme presli na obilie tak asi 2 sliepocky ostatné uďobali. Dokonca aj crevá mali vonku. Asi im chýbali nejaké vitamíny čo mali v tej smeske. A teraz odchovávame sami a aspoň vieme čím sú kŕmené.