Informace o uživateli:
Psi, králíci, křepelky, plazi.. v neposlední řadě vlastní děti a nově i kocourci!!!
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 12. 2020 11:14:51
Naposledy přihlášen: 16. 1. 2023 09:25:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Nejsem chovatelka slepic, ale králíků a křepelek, a myslím, že každé zvíře by se mělo denně kontrolovat. Zdravotní stav, zda je vše v pořádku, v jakém je stavu apod.
Nehledě na to, že musíte vybírat vajíčka....V létě je po dvou dnech ve vedru můžete vyhodit, v zimě vám v takové budce vajíčka zmrznou.
Pokud nemáte na zvířata denně čas, tak se do toho vůbec nepouštějte.
Toť můj laický názor, ale třeba někdo na dálku chová.
Z.
Přesně jak píše "samec". V ČR není dostatečné množství dobytka, které by vyprodukovalo tolik hnoje, kolik by naše pole potřebovaly.
Nedávno byl v TV nějaký dokument o hospodářství a hnojení a právě se zmiňovali, že nám chybí snad milion tun.
U nás, v zahrádkářské oblasti, je naštěstí poptávka po mém králičím hnoji velká. Na jaře se sousedi s kolečkama předhání, kdo si odveze dřív a větší množství. Já čistím a oni stojí a čekají
Jinak vyvážím hned za zahradu do lesa. Loni na podzim tam byla kupa jak chalupa a letos, po mrazech a sněhu pěkně splaskla. Z předloňského byl krásný kompost. Černý a sypký. Na ten chodí zase s kyblema
ančovička1
napsal(a):
Já připouštím více samic najednou a pokud se "podaří" vrh s více mláďaty, rozdělím přebytečná mláďata ostatním samicím, které mají svoje přibližně stejně stará..s přijmutím králíčků není problém a po čase ani nepoznám, kteří to byli😀
Ano ano, tak se to dá dělat, ale když se mi na jaře okotily čtyři samice s počty 8,10,10 a 12, tak to bylo o nervy . Zrovna v té době nikdo ze známých neměl stejně staré mimča. Nakonec to holky odkojily. Kupodivu i česká strakáčka (nejmenší ze všech), která měla těch 12. A rostli krásně a zdravě!
Dobrý večer, může to být způsobeno opravdu tím, že se malým nedostane plné dávky mléka od samice. Pokud jsou menší, ti větší je od struků vytlačí.
Osobně jsem se s tím setkala u jedné samice, která měla 8 svých a pak musela převzít ještě 4 od druhé, která chvíli posedávala v rohu. Také dvě mláďata během odstavu padla.
Jedno nejmenší (to bylo opravdu drobné s průjmem) a paradoxně druhé největší, které bylo věčně v misce, přežralo se a nafouklo 😟👎
Já ATB nepoužívám vůbec. Když tak Emanox do tlamky. U početných vrhů se mi osvědčil ostropestřec (semena), který zamíchám do směsi. Podporuje trávení. Ale pozor, nedávat kojící samici, zhořkne ji mléko!
Také jsou výborné borovicové větve.
Všichni je okoušou až na kůru a pokud je mám k dispozici, jsem úplně bez úhynu. A to krmím v létě zeleným a v zimě hodně mrkví.
Člověk se učí celý život!
Ať se vám daří! 👍🙂🐇
Někdo ještě doporučoval naředěnou Tatru. Ale jak působí na mladé, nevím.
Je to taková lidská snaha, zachránit mimča, která přišla o matku.
Co se týká apatické samice, tak nemusí být vždy úplně zle. Občas mi nějaká během 14 dnů po porodu seděla v rohu, dostala bylinky (bazalku, oregano, kopr, tymián) a druhý den by na ní nikdo nic nepoznal. Na topůrko je vždycky času dost 😆.
Chemii se dost vyhýbám, věřím přírodě 😉👍.
Zkuste samici hodit do rohu (tam kde má bobky) lopatku bobků od samce. Za tři-čtyři dny ji zkuste dát k samci. Já krmím dost různorodě (ale stejně) a také bez problémů. Některé samice jsou pěkné "mašiny" a se zabřeznutím potíž nemají. Spíš se mi i ramlují samice, které mají mladé v hnízdě. Zasvítí na ně slunce a už cpou misky do hnízd....
U nás všechny připuštěné, tři z pěti okocené. Další zítra, poslední za 10 dnů!
AŤ se vám daří
Také přeji všem chovatelům krásné prožití Nového roku, mnoho zdraví, štěstí a chovatelských úspěchů!!!
Já přidávám březím samicím a těm, co kojí granulované mléko. Dávám zhruba 10 % do směsi a do 6ti týdnů věku malých. Odchovávám celý rok.
Jinak jak píše Kometa.... náš děda přidával kojícím samicím meltu s čerstvým mlékem a do ní ještě rohlík. Hlavně v zimě. Samice to hned zbaštily a žádný průjem.
Moje samice meltu s mlékem nechtějí.
To ano, kotce mám za chatou a hned za nimi je les. Kryté proti větru jsou, to je pravda, ale zima tam je větší.
Taky záleží na samici. Jedna vytáhla hned dvě, česká strakáčka žádné a to se kotila v mrazech -16. Hnízdo má na vrchu orošené a uvnitř krásně teplé.
Je to jediná samice, která má 100% odchov. Za celou dobu chovu má nulovou úmrtnost ve vrhu, krásně a kdykoli zabřezává a malí krásně a zdravě rostou.
Není to typicky masné plemeno, ale u mě je to jednička! 👍😆
JJ, kdysi byla předpověď opravdu přesná podle Polska. To si také pamatuji
Bydlím v Havířově, ale problém je spíš v tom, že zahrada je u lesa a v lese ještě teče nějaká strouha. Králíkárny mám pod velkým 20 metrovým dubem, takže ani slunce se k nim nedostane. Navíc teď je tak nízko, že ho pohltí les.
V létě je to super, ušáci jsou ve stínu a chladu, ale teď v zimě je to na prd.
Milí pánové, dívali jste se někdy na to, kolik modifikovaných škrobů obsahují potraviny pro děti? Přesnídávky, jogurty aj...podle mne, pokud tím krmíte výkrmové králíky cca 3 měsíce, nemá to vliv. Osobně to nekupuji, ale asi to králíka nezabije. Když naše děti stále žijí....
Osobně krmím králíky hydratovanými sojovými vločkami od 3. měsíce, které míchám do směsi a krásně rostou. Mají výbornou svalovinu a samice plno mléka.
Je pravda, že teplá voda zamrzá rychleji. Je to proto, že čím je teplejší, tak se v ní rychleji uvolňuje energie. To jsem se kdysi dočetla....
Ale mám teď samice s mladými v hnízdě a ty vyloženě čekají na teplou vodu.
Když se jí ráno napijí, jdou okamžitě kojit. Nevím, jestli má teplota vody vliv na laktaci, ale dělají to všechny.