
viky
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 6. 2023 07:31:03
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
pokud si vedle sebe dám hromádku masa a granulí, tak si vyberu to, co je pro psa přirozenější, a hlavně vím, co krmím a hlavně neplatím přemrštěný částky za zaplísněný šrot, peří, přepálenej olej z MC donalda + chemií, jeho drahou reklamu, kopu distributorů, dopravců, překupníků a 50 - 70% marže obchodů.
btw. vlk se dožívá nízkého věku, protože hyne hladem kvůli obroušeným zubům, nebo na infekce a parazitozy.
mezi výživáři (i z prestižních firem) a veterináři trávím celkem dost času, a to co se od nich o technologii výroby, surovinách, konzervaci granulí, a fíglech na oblbnutí zákazníka soukromně dozvídám je docela hustá polívčička, takže za mě: Díky nechci!
Právě proto že vidím co předkládám psu do misky preferuji spíš krmení BARF, ale v případě cestování nebo absence masa v mrazáku krmím i granule. Znám v okolí spoustů psů na granulích, jsou to krásní, zdraví psi, v podstatě nemám důvod granulím nedůvěřovat. A pro Ketty.....sama provozuji obchod, těm 50-70% marže se musím smát, když si přirazím 20% je to maximum, spíš míň.
evelin
napsal(a):
Náhodou se mi dostaly do rukou tyhle fotografie - víte co na nich je???
Mladý, krásný a zdravý srnec kterého uštval, zadávil a potrhal pes. Doštval ho do uzavřené zahrádkářské kolonie na kraji velkoměsta. Do zhrádky za 1,5m vysoký plot.
Majiteli se nechce ho chodit venčit tak ho pouští "na procházku" samotného.
Bylo tady už mnoho debat o pejskařích a myslivcích, ale v žádné nebyly fotky co pes dokáže.
To jen abyste aspoň tušili proč myslivci tak milují pejskaře v revíru...
Ačkoliv jsem sem dala odkaz na článek, kde se velmi zajímavě popisuje ekologický způsob lovu s chrty v Rusku, je mi jasné, že v naší malé přelidněné zemičce není takovýto způsob lovu možný a bohužel zde hospodaří právě zelení mužíci. Cvičím lovecké psy a tak se bohužel styku s myslivci vyhnout nemůžu a musím říct, že i mezi nimi se najdou normální, rozumně uvažující lidé. Bohužel více se setkávám s těmi, pro které je těžké hledat jméno. Ti většinou žádného psa nevicvičili a když, pak mají doma ustrašeného chudáka, který se na zkouškách bojí jít od nohy .:-/ Asi jako každý rozumný člověk chápu, že není přípustné, aby ať již v zimě nebo v době rození mláďat psi pobíhali kilometry volně po honitbě a štvali zvěř. Mám pointru, vím o čem mluvím. Fena je poslušná, ale jako každý pointr běhá daleko, ačkoli nic neštve. Mám samozřejmě problém ji u nás pustit, původní dohoda s hospodářem již neplatí, neboť se usnesli na myslivecké schůzi, že JÁ budu své psy vodit jedině na vodítku a když ne...... Fena má 4lovecké zkoušky v 1.ceně, je lovecky upotřebitelná, asi jako jediný pes z celého místního mysliveckého sdružení. Co vím, tak zde mají pouze bezpapírového barváře, bezpapírovou dalmatinku, a výmarku, která jediná má zkoušku PZ, ale už je starší. Jsem ochotná k jakékoli diskusi s místními, bohužel jsem narazila na spolek poměrně dost primitivních zaprdlých páprdů, kteří vůbec nevědí, jak by měla práce loveckého psa vypadat a tak pouze prudí, neboť když je pes tak daleko, nemůže být pod vlivem vůdce, že áno. Nevadí mi práce, klidně bych sušila seno, vozila do krmelců, vařila kávu na schůzích, jen abych v klidu mohla cvičit psa a netrpěla šíleným strachem vypustit jej z vodítka, protože v případě učení mladého psa se jistě stane, že pes za zvěří vyběhne, jak jinak jej naučit klidu za zvěří, že? Bohužel zde domluva není, mám i známé, kteří se kvůli mysliveckému sdružení přestěhovali, protože když už jim nemohli vyhrožovat zastřelením psa, prořezali jim pneumatiky u auta kdykoliv se vydali cvičit psy. Jak má pak být veřejnost nakloněna myslivcům, když mají ve svých řadách takové primitivy? Srnce je mi líto, bohužel se o jeho smrt přičinil i člověk, ploty možná způsobili srnčímu víc utrpení než toulaví psi. Nejednou jsem našla torzo srnčí zvěře zaklíněného v drátěnce.
hortova
napsal(a):
A ještě na jednu věc bych chtěla poukázat. To chtějí mít myslivci ze srn ovce? Mě to tak připadá, protože by byli nejraděj aby se se psy do lesů a do polí nechodilo, aby se srna náhodou nevyplašila. To, že nemá žádné přirozené nepřátele musí podle mě způsobovat otupení pudu sebezáchovy. To, že je pes vyruší a možná za nima vyběhne je udržuje ve střehu. Nevím, možná to je jen můj blbý názor, ale já to tak vidím.
Přesně o tom se píše ve výše uvedeném článku, o tom, jak se populace zajíců ozdravila právě díky lovům se psy, neboť ti co přežilii patřili k těm nejsilnějším a nejzdravějším jedincům. Jakmile začal člověk "hospodařit " v revíru se zbraní, dopadlo to se zvěří vždy bledě.
evelin
napsal(a):
Náhodou se mi dostaly do rukou tyhle fotografie - víte co na nich je???
Mladý, krásný a zdravý srnec kterého uštval, zadávil a potrhal pes. Doštval ho do uzavřené zahrádkářské kolonie na kraji velkoměsta. Do zhrádky za 1,5m vysoký plot.
Majiteli se nechce ho chodit venčit tak ho pouští "na procházku" samotného.
Bylo tady už mnoho debat o pejskařích a myslivcích, ale v žádné nebyly fotky co pes dokáže.
To jen abyste aspoň tušili proč myslivci tak milují pejskaře v revíru...
Hodně pravdy jsem našla v článku na stránkách jedné pejskařky ....http://www.dachshaus.cz/chrt_je_loveck
Zajímavé čtení, zejména pro místní zelené ostrostřelce, co si myslí, že jen oni spasí svět.
zirrael
napsal(a):
Doufám, že nebude vadit, když založím nové, staré téma už se neposunuje.
Prodám kovový košík velikost bígl - pes, velikostně i na kokra a podobné psy, úplně nový, má i visačku, jen vyzkoušený, sehnala jsem lépe sedící tak posílám dál PC: 192, prodám za 160,-. Fotku dodám. Možnost vyzkoušení a předání v Praze, nebo není problém poslat poštou.
Prodám 2x RC MINI Adult 8 kg - 1 balení za 800,-Kč, strojek Moser Max 45 za 3200,-Kč, Purina Proplan jehněčí 18kg za 1500,-, Hills Adult Large Breed 18kg za 1300,-Kč, Bozita paté tetra pack různé druhy za 27,-Kč/kus, Moser Rex 230V za 1300,-, Moser Styling III 230Aku za 2500,-Kč, , Golden Eagle Power za 1350,-Kč. Vše nové, nepoužité, jedná se o částečný výprodej skladu.
jezevcice
napsal(a):
K té barvě, už pár let se kape vepřovou barvou, máte nové zkušební řády? je to kvůli nemoci šílených krav, hovězí krev se bere jako vysoce toxický materiál.
Tak si zajeďte na jatka, kde poráží prasata a kupte si tam vymíchanou vepř. krev, vydrží v lednici i v mrazáku.
Původně jsem taky počítala s vepřovou, ale vzala jsem si ZŘ v knižním vydání a dočtu se o hovězí, tak jsem volala na jatka a tam jsem pěkně pohořela. Pravda, nenapadlo mě se podívat na rok vydání, ale pár let nazad tomu bude, co jsem si ho kupovala. I jsem si ho stáhla z netu a vytiskla, ale do kočárku se mi zdála pohodlnější ta knížka, tak jsemstudovala na procházkách. Díky za rady, už jsem začala panikařit.
slaimer
napsal(a):
Ahoj Viky, zitra jedeme na individualni pripravu na PZ k panu Gratclovi, tak ja se ho zeptam, co pouziva. Ale on jako myslivec s tim asi nebude mit problem. My pro zmenu furt nejsme schopni zvladnout aport, tak doufame, ze po zitrku budeme vedet, jak na to. Chteli bysme letos jit podzimky, na lesni uz to asi nevidim. Muzu se zeptat, kolik hodin tydne ti zabira priprava na podzimky a jak ji delas?
Diky L
Díky, my jedeme v neděli na společný výcvik na LZ, uvidíme co nám ostatní poradí. Hlavně že tam bude liška a tak uvidím, jak se zachová dosud chuťový aportér, jestli "nevyměkne":-) Právě že my nemyslivci to máme v tomto o dost těžší, na PZ se ještě zvěř sehnat dá, improvizuji s domácími králíky a holuby, ale sehnat lišku a srnčí je opravdu nad mé možnosti. A teď ještě ani ta krev na barvu....:-/ Jinak na PZ jsem čubinu připravovala asi měsíc, ale ne každý den a bylo to dost náročné neboť jsem měla novorozence v kočárku a tak jsem místo kabelky dole pod kočárkem vozila mrtvolky zvířat a tahala vlečky co to šlo. Pokud nejsou děti anebo jsou odrostlejší je to tak o polovinu jednodušší a zábavnější.
brix
napsal(a):
Dobry den, tak jsem si rikala, ze se tady probira vsecko mozne, ale tohle tema tu chybi a tak ho zakladam. Rada bych, aby se tu schazeli lidi, co maji lovecke pejsky a venuji se s nimi loveckemu vycviku. Uvitam rady, postrehy, fota a tak vubec pokec o tomto spolecnem tematu.
My mame s pritelem rok a pul stareho vymara a chystame se na zkousky vloh. Je to nas prvni pes a jsme uplni zacatecnici, takze je pro nas spousta veci uplne novych. Zatim jsme absolvovali jeden vycvikovy vykend s Lavere Moravia a v lete se chystame na tabor. Snazime se ted trenovat na zkousky vloh a proto uvitam jakekoliv rady a postrehy, co se techto zkousek tyka.
Dekuji a tesim se na vase prispevky Lenka
PS:Pridavam par fotek z vycviku.
Po delší době se hlásím a prosím o radu. S výmarem jsme dobře zvládli vlohy a nyní se připravujeme na LZ, posléze pak PZ. Já spíš jezdím na traily a sama mám dvě holky anglických plemen, ale PZ jsme už absolvovali také. Lesní půjdu poprvé a zkušební řád jsem četla několikrát, pomalu se tedy připravujeme. Bohužel jsem narazila na velký problém a to barvu. Ve ZŘ je napsáno, že je používána hovězí krev, když jsem se snažila poptat na několika jatkách, bylo mi řečeno, že jsem se zbláznila, neboť hovězí krev je nebezpečný odpad, div ne toxický a likviduje se. Rozhodně mi tedy nedají ani kapku. Chápu, že po aféře nemoci šílených krav je to teď díky nařízením problém, ale jak tedy připravit psa na lesní zkoušky? Prosím tedy zkušenější a praxí protřelé kynology o radu, jak z toho ven. Děkuju, Iva K. www.camipozorice.wbs.cz
brix
napsal(a):
posledni s panickou
Kdepak, nevyhráli. Trošku jsem měla pocit, že vítěz je předem daný, obzvlášť, když se mě rozhodčí zadumaně ptali, za co že nám mají dát ty trojky. Nakonec nám dali tři, ze zájmu o stopu, přestože pes stopoval zajíce a zalomil to přesně tam, kde zajíc zaběhl do houští, pak za klid před srstnatou-žádná nebyla
a třetí za rychlost........tu jedinou bych brala, ačkoliv mělo by se přihlížet i k plemeni a tudíž i k tomu, že výmaři hledají celkově volněji. No nic, první cena v kapse a přešťastná panička, která netrpělivě čekala doma nám stačili.
mac1
napsal(a):
bych si dovolila trochu oponovat , moji psi nejsou retrivři ( angličtí špringři) a přesto oba mají aport hravou metodou a mají aport spolehlivý. na PZ při vlečkách pes učený hravou metodou často selže.Parforsní- donucovací metoda je náročnější na majitele i psa, ale je vyzkoušená a pes pak neselže ani na vlečce s liškou a když slyším tohle , tak se začnu ježit vzteky...KLZ : celý den lilo , zajíc na vlečce byl odporný hadr na podlahu , 3 psi na vlečce selhali - ani jeden z nich nebyl cvičen hravou metodou, naopak , můj pes s hravou metodou neselhal.....memoriál : několi psů s parforsním výcvikem selhalo na disciplínách s aportem , můj pes neselhal ..... Faktem je, že když někdy třeba selže pes , který byl cvičen hravou metodou, je právě ta hravá metoda důvodem selhání, ale když selže pes cvičený parforsem , tak důvod selhání se neví, protože prostě pes neměl svůj den...něco tam bylo.....něco se stalo ......každý den není posvícení ....a tak
.
Parfors nikomu nenutím, mám zkušenosti s oběma metodami a psi cvičení hravě v mém případě selhali v momentě, kdy bylo horko, zvěř nebyla právě košer nebo ......
se jim prostě nechtělo. Neříkám, že nefunguje, retrívry jsem uvedla jako příklad, ale věřím, že se rodí i vrození náruživí aportéři i mezi ohaři, slídiči a dalšími. Já mám angličany a tam mi nejlépe funguje právě parfors.
Jinak vlohy s VOK jsem udělali též v 1.ceně, 218b.
zuzi
napsal(a):
Tohle by bylo ideální, ale s malým dítětem se bohužel takhle nikam nedostanu, navíc bydlíme na malé vesnici a jsem bez řidičáku, takže jezdit někam kde je psí škola by odtud bylo komplikované. Máme tu dva myslivce, třeba by mě vzali někdy sebou a trošku poradili, ale mají ohaře, tam je to trošku něco jiného. Pořád bojuji sama se sebou, jestli to zkusit sama, nebo ji svěřit někomu, ale je to naše zlatíčko, moc se mi nechce někomu ji svěřovat, aby ji nezkazil. Moc díky Zuzka
Byla jsem teď s dvěma dětmi na výcvikovém táboře, malýmu je 11měsíců, staršímu osm. je to náročnější, ale jde to. Mimino jsem nosila na zádech v krosně a starší si hrál okolo na poli, když jsme s ostatními cvičili. Takže za sebe mohu říct, jde to. Bez auta bohužel hůř, ale dá se s někým domluvit a jet společně.
zirrael
napsal(a):
Doufám, že nebude vadit, když založím nové, staré téma už se neposunuje.
Prodám kovový košík velikost bígl - pes, velikostně i na kokra a podobné psy, úplně nový, má i visačku, jen vyzkoušený, sehnala jsem lépe sedící tak posílám dál PC: 192, prodám za 160,-. Fotku dodám. Možnost vyzkoušení a předání v Praze, nebo není problém poslat poštou.
Prodám Acanu Salmon 15kg/900,-kč, Acanu Sport a agility 13,5kg/800,-Kč, Acanu Prateire Harvest 13,5kg/900,-Kč, Acanu puppy l.-B. 15kg/900,-Kč.
brix
napsal(a):
Diky za podporu. No pisou, ze ma byt clovek myslivecky ustrojen. A kdyz jsme se byli minule podivat na zkouskach, tak tam jednoho kluka sjeli, ze je ve sportovnim (ac bylo zelene) a taky dostaval horsi znamky. Nemuzu rict, jetli to bylo i kvuli vykonum psa, nejsem odbornik, abych to posoudila, ale prislo mi divny, ze ostatni meli 4 a on mel 3.
Dneska jdeme jeste vystavovat koroptve a zitra bude mit volno, aby byl nateseny.
L
Taky držíme palce, my jdeme v sobotu.:-o Myslivecky se nešatím, neboť nejsem lido-lovec, beru si pouze oblečení v zeleném odstínu. Ne maskáče, na to je spousta rozhodčích přímo alergická a nepřímo to může ovlivnit i náhled na výkon vás a vašeho psa. PZ jsem odběhala v tmavých riflích a zelené bundě.
brix
napsal(a):
No ted se hlavne budu modlit, aby pes prestal kulhat, ale vypada to uz lip nez vcera. Benysek pracuje na pernate zveri moc pekne, akorat kdyz je ted tak silny vitr, tak ji vetri z dost velke dalky a je problem ji pak najit. Teda ja si myslim, ze ho proste asi vyrusim driv nez to dodela, protoze mi prijde, ze tam nic neni. Co se tyce srstnate, ak zajice prohani a hodne, zmizi vzdycky tak na dve minuty uplne z dohledu, to budeme jeste muset proste poresit. S tim aportem zaciname pomalu, do srpna je fakt dost casu. Libi se mi, jak vidim na psovi, ze ho to hledani bavi, to je uplne neco jinyho nez obycejna prochazka.....
L
Je dobré, když pes ví, kdy se pracuje a kdy má volno. S mladým psem pracujte jen proti větru, zpátky ho klidně vezměte na vodítko. Je teď pěkná krytina, vojtěška, mladé obilí, pes musí nosit výš hlavu a tolik ho to nesvádí k ňuchání. A když ho to baví? Tak to máte vlohy skoro v kapse.
viky
napsal(a):
Na vlohy nejsou klidy tak úplně důležité, tam to opravdu není o výcviku, ale o vrozených vlastnostech. Na druhou stranu, když vám pes neustále vyráží a prohání zvěř, je pravděpodobné, že odejdete s nepořízenou. na pointer-setter klubu si můžete přečíst článek o Jarním poháru, který se již tuším třetí rok pořádá. Je to ZV pro anglické ohaře, možná vás uklidní, že ani vítězka soutěže neměla v žádném případě 100% klidy, ale zohlednil se styl hledání, vzdálenost na kterou navětří zvěř, vystavení, rychlost a další pro plemeno typické vlastnosti. Je dobré, že posuzují rozhodčí znalí plemene, zvlášť u angličanů, pro který je typické daleké hledání. Viz. příklad gordonky, která JP taky běžela, bohužel běhala příliš nakrátko. na dotaz proč jim majitel odpověděl, že ji zkrátil, protože je z jedněch vloh vyloučili pro příliš daleké hledání............. Takže je to i o tom, kdo plemeno posuzuje a jak dobře zná pracovní standart. Já byla vykulená z výmaráka, ale dnes i on pracoval v poli pěkně a nakonec vystavil a dopracoval bažantí slepičku. Budu držet palce na vlohách, my jdeme 9.5., tak si na nás taky vzpomeňte.
Tak to se malýmu povedlo, jak jsem psala, posunoval myš a tak se fotka dostala hluboko dolů
Jinak s aportem bych psa opravdu netrápila před ZV, po nich času dost.
alkaz
napsal(a):
my jsme před vlohama vůbec daun na dálku neuměli, opravdu jde jen o vlohy, to není žádná tragedie, když ti na pár metrů zdrhne za zajíčkem, hlavně to s tím cvičením moc nepřehánějte, on to ten pejsek určitě umí, stačí mu věřit a aport klidně nechte až po vlohách, na co mu teď zatěžovat hlavu, když to není potřeba, já už u svýho dalšího psa taky budu postupovat úplně jinak , holt tohle jsou experimentální chuděry a trvá to s nima trochu déle, ale hlavně že jsou šťastní
Na vlohy nejsou klidy tak úplně důležité, tam to opravdu není o výcviku, ale o vrozených vlastnostech. Na druhou stranu, když vám pes neustále vyráží a prohání zvěř, je pravděpodobné, že odejdete s nepořízenou. na pointer-setter klubu si můžete přečíst článek o Jarním poháru, který se již tuším třetí rok pořádá. Je to ZV pro anglické ohaře, možná vás uklidní, že ani vítězka soutěže neměla v žádném případě 100% klidy, ale zohlednil se styl hledání, vzdálenost na kterou navětří zvěř, vystavení, rychlost a další pro plemeno typické vlastnosti. Je dobré, že posuzují rozhodčí znalí plemene, zvlášť u angličanů, pro který je typické daleké hledání. Viz. příklad gordonky, která JP taky běžela, bohužel běhala příliš nakrátko. na dotaz proč jim majitel odpověděl, že ji zkrátil, protože je z jedněch vloh vyloučili pro příliš daleké hledání............. Takže je to i o tom, kdo plemeno posuzuje a jak dobře zná pracovní standart. Já byla vykulená z výmaráka, ale dnes i on pracoval v poli pěkně a nakonec vystavil a dopracoval bažantí slepičku. Budu držet palce na vlohách, my jdeme 9.5., tak si na nás taky vzpomeňte.
brix
napsal(a):
No mame to slozitejsi. Nejcasteji jsme v Olomouci, ale vyskytujeme se i V Hodoníně nebo v okolí Brna a tu a tam v Rozvadove. My zaciname s parforsni metodou, tak jak nam byla ukazana na vycvikaci, jenze clovek nikdy nevi, jestli to dela dobre. Zatim jsme ve fazi, kdy pes sedi predemno, ja mu reknu prines, otevru tlamu a dam lehkou cinku v prostred omotanou kozesinou. Asi do predvcera se docela vehementne branil, ale ted uz vydrzi i chvilku (tak 3 sekundy)sedet drzet to bez vyplivnuti. mozna mi to pripada moc pomale, ze by jako mel delat pokroky rychleji. Mame velkou vyhodu, protoze na nej mame hodne casu, tak me mrzi, ze diky nasi neznalosti mu nemuzeme dat vse, co by potreboval.
A jaky je figl na klidy? U nas je problem se srstnatou, pernanatou vystavuje pekne sam i pekne pustupuju.
L
Hmm, tak to jste hodně daleko na společný výcvik.My jsme od Prahy. S aportem raděj nepospíchejte, začínáte dobře, za chvíli by vám měl aport brát z ruky sám, postupně snižujte ruku až do fáze, kdy pes sebere aport sám ze země. Až to zvládne, hoďte aport před sebe a na vodítku k němu dojděte, když půjdete kolem, dejte povel aport. Poprvé to neudělá, tudíž zase zopakovat co už umí a znovu. Až bude brát aport na povel i z poklusu, bude čas hodit aport před sebe a psa pro něj vyslat. Pokud přiběhne k aportu a nesebere ho, znovu se vrátit k tomu, co umí a zase trénovat nové. Chce to vytrvalost, klid, klid, klid....ikdyž to se snadno říká a těžko dělá. Já měla pointru hodně zabejčenou, nechtěla ani náhodou, pak byla fáze, kdy aport vzala, ale tvářila se hrozně ztýraně a nyní běží pro aport s chutí a radostí. Je to těžké a pes chvíli vypadá dost nešťastně, ale chce to vydržet a nepovolit. Když pochopí co má dělat, začne aportovat s chutí a díky této metodě i spolehlivě. Hravá metoda je spolehlivá jedině v případě, že se pes jako aportér narodí, možná u retrívrů stačí. U ohaře bych neriskovala, na PZ při vlečkách pes učený hravou metodou často selže.Parforsní- donucovací metoda je náročnější na majitele i psa, ale je vyzkoušená a pes pak neselže ani na vlečce s liškou. Na klidy je dobré mít zvládnutý daun na dálku, nejlépe na dlouhý hvizd na píšťalku, psa tím zastavíte. Ale pes musí vědět, že musí okamžitě zalehnout,ne popojít kilometr a pak se rozvalit.