vivaria.cz

Moje příspěvky

9.2.2013 19:03

Tak já doufám, že zadavatel si něco z této diskuse odnese, a neznechutí mu to chovatelství (nebo chovatele) jako celek.

Lupusi, jestli si myslíte, že vedete svatou válku proti malým "pet" chovatelům, a že si díky Vaším urážkám v bezejmenných diskusích takoví lidé želvy nebudou pořizovat, velmi nerad Vás musím zklamat. Takové chování vede jen k tomu, že se tady lidé přestanou ptát. A to nikomu nepomůže. Nakonec bych rád podotkl, že si nejsem vědom žádné populace želvy zelenavé v ČR, dokonce ani na jižní Moravě (jinak enklávě teplomilných plazů) ne - to je k zamyšlení ohledně nutnosti mít želvu přes léto venku. Z jakého titulu tedy vydáváte svůj vlastní názor za jediný správný, a vše ostatní za týrání zvířat? Děláte želvám a chovatelské obci medvědí službu...

9.2.2013 09:27

Ve velikosti není mezi těmito 2 druhy významný rozdíl, zvláště co se týče nároků na prostor. Samečci skutečně dorůstají délky karapaxu kolem 15 cm. Je to individuální - můžou mít i více a může jim to trvat 10 let, než dorostou.
Nemyslím si, že suchozemské želvy jsou náročné na chov a pokud člověk respektuje několik důležitých zásad, zvládne to i začátečník. Není pravda, že želvy obligátně vyžadují "letnění" venku, obzvláště u želvy stepní (ano, není evropská testudo) by to mohlo být i kontraproduktivní. Taktéž, pokud chováte 1 želvu bez úmyslu jejího rozmnožení, není zapotřebí zimování (opět - zimování je vždy spjato s určitým rizikem, tudíž může být kontraproduktivní).

8.2.2013 10:48

Dobrý den,
doporučit se dá např. želva stepní, samečci se dorůstají délky jen kolem 15cm
Pro začátečníky terarijní set např. zde: http://vivaria.cz/zelva_bb.html