
vori
Informace o uživateli:
Chov akrobatických plemen holubů.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 26. 1. 2021 19:04:36
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Chovatelé ZO Dnešice, okr. Plzeň-jih zvou na pouťovou výstavu, součástí bude i burza zvířat. Po naskladnění zvířat pošlu fotky, uděláte si obrázek sami o pořádané akci.
chovatelů akrobatických holubů (KAHCS) pořádá 10. Mezinárodní závod v letu holubů na skřiňku. Zveme všechny nadšence na tuto mimořádnou akci. Místo a čas konání je uvedený na pozvánce. Těšíme se na setkání.
Zdravím všechny příznivce letového sportu holubů. Nebudu se pouštět do diskuse. Všeobecně u střemhlavých holubů jsou nejvíce ceněni holubi, kteří vyletí do co největší výšky a na povel chovatele, v co možná nejkolmějším úhlu, se vrhají k zemi. Něco jako volně padající kámen, rozdíl je však v obrovské rychlosti holuba.V našich končinách se pustit do přesného popisu všech liniií holubů pocházejících z východu je velká odvaha. Jen malá část dovezených holubů pochází opravdu z kvalitních a letově vedených chovů, ale to tak je. Ne každý má možnost utratit velké peníze a je jedno zda za holuba, nebo drůbež. Voráček
pořádá ve dnech 26.8. - 28.8.2021 v městě Rakoluby čp.222 na Slovensku 9. Mezinárodní závod v letu akrobatických plemen holubů na letovou klícku.
K vidění budou všechna plemena se kterými se v rámci Evropy soutěží. Je přislíbena účast chovatelů ze Srbska, Chorvatska, Německa, Česka a Francie. Pořadatelé věří, že se situace kolem covidu nezhorší a všichni tak oslavíme 10. výročí založení KAHCS v příjemné atmosféře.
Případné dotazy směřujte pro SK na Andrej Margetin +421905657536, andrej.margetin@gmail.com, pro CZ Josef Voráček +420602972707, josefvoracek@seznam.cz.
Je možný i dovoz holubů k prodeji po domluvě.
Těšíme se na setkání se všemi návštěvníky.
Vor
Také přidávám pár mouder. Kelebek, i když je trénován, se poměrně snadno nechá za silného větru odnést poměrně daleko od místa vypuštění a pak se vrací zpět i několik dnů, nebo vůbec. Já jsem při soutěžním letu na domácí holubník vypustil 6ks za krásného počasí (let posuzoval tehdy Míra Lubas ml.) a holubi vystoupali do nedohledné výšky a do dnešního dne ani brko, je to dobrých 5 roků. Je to vždy rozdíl létaní na klícku, nebo na holubník. Útok dravce vždy naruší letové křídlo holubů a je jen na psychické a fyzické odolnosti holuba zda to zvládne. Každá linie kelebeků je jiná, styl letu a s tím spojené akrobatické figury, délka letu. Jsou holubi, které nenaučíte létat ani když se budete snažit co to jen půjde. Jinak jako plemeno při letu super podívaná. Voráček
Zdravím všechny. Chovám uvedená plemena a viděl a zažil několik útoků dravců na holuby. Je to tak 50/50. Někdy vyhraje holub, jindy dravec. Je téměř pravidlo, že si dravec vybere toho nejlepšího holuba. Sokol překvapí vysoko letícího holuba rychle s velkou razancí, jestřáb se drží o poznání niž a je více obratný, dokáže holuba pronásledovat až do koruny stromu a loví i na zemi. Sokol to neudělá, pro kořist padne k zemi jen když mu vypadne, nebo je při konzumaci úlovku vyplašen, vrací se pro svůj nákup. To můj názor. Voráček