Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 1. 2015 20:04:45
Naposledy přihlášen: 15. 2. 2016 21:38:18
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Podařilo se mi sehnat starou publikaci o silážování brambor z roku 1937, kde píší, že kvašení musí probíhat nejméně 6 týdnů, ale lepší je, krmit až po 4 měsících po založení. Takto uskladněné brambory vydrží i 2 roky, ale musí být dobře zaizolované proti vzduchu a vodě. Silážované brambory mají i po roce prakticky stejnou výživovou hodnotu jako brambory čerstvě pařené.
Myslel sem si to. Ale právě že i v přírodě to chodí různě, mnoho ptáků sedí od prvního vejce, aby se mláďata líhla postupně a rodiče je stíhali krmit. A pokud jde o počet vajec, je to opravdu dost na tak malou vlašku, ale když jsem je kontroloval, tak ty krajní byli stejně teplé jako ty uprostřed. Nejspíš je tam nechám, jestli se jich pár nevylíhne nebo je vyhodím zrovna, je už jedno.
Nevíte jestli kvočny začínají sedět od snesení prvního vejce nebo až po snesení všech vajec? Včera jsem našel na seně sedět vlašku a pod sebou měla cca 20 vajec.2 byla trochu rozbitá tak jsem je vyhodil. V obou byly již trochu vyvinuté zárodky, takže podle fotek na internetu soudím že sedí asi 8 - 9 dní. Všechny vejce tam snesla sama, takže jí to muselo trvat přibližně 3 týdny. Pokud zasedla již od prvního vejce, budou se kuřátka líhnout postupně 3 týdny, což mě přijde divné. Nevíte někdo jak to v podobných případech chodí?