Koupila jsem štěně s uš.svrabem.Projevilo se to bohužel až za několik týdnů/znečištění oušek, hlavičkou ještě netřepalo ani se neškrábalo/.Nakazil se i náš starší pes.Oba jsem léčila ampulkami Advocate - první a druhou po 4 týdnech.Starší pes je ok, ale mladší má potíže stále! Mám ještě jednou aplikovat Advocate nebo zkusit něco jiného?
Děkuji - no já s ním u veter..právě byla, vyšetř.pod mikrospokem dělala a teď to vypadá zase stejně v uchu..Pejskovi je 7 měsíců.. Zlouším se tu dozvědět zkučenost jiných chovatelů než tam zase půjdu, už mě to stálo přes 2 tisíce, tak abych o tom něco věděla, kdyby mi zase nabídl další Advocate apod..Už jsem z toho nešťastná..
Uživatel s deaktivovaným účtem

Koupit propolisový sprej v lékárně co se aplikuje lidem do úst, a pořádně vystříkat ušiska a budete mít pokoj.Co my jsme se s čubou natrápili než nám tohle poradili.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Cumacci111
napsal(a):
A opravdu parazit vymizel na 100% ?
Uši obou psů i všech našich koček jsou čistý, neškrábou se, prostě viditelné tam není nic, na veterině jsme koukali tím kukátkem, zánět není, prostě čistý uši.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Ted mám PM propolis extra 5 procent ale dělají i trošku jiné třeba s přídavkem třezalky nachové, to nevadí měli jsme také, je to určené k péči o sliznice a ústní dutinu pro lidi, stál 74 kč.
Nebojíte se mu kapat lihový přípravek do ucha ?
Poraďte se v lékárně.
Vyzkoušejte na sobě.
http://search.seznam.cz/?q=svrab+v+uchu&sourceid=szn-HP.
Uživatel s deaktivovaným účtem

rapotacka11
napsal(a):
Nebojíte se mu kapat lihový přípravek do ucha ?
Poraďte se v lékárně.
Vyzkoušejte na sobě.
http://search.seznam.cz/?q=svrab+v+uchu&sourceid=szn-HP.
Nemusí se bát, mám to vyzkoušené na sobě i na dětech, i kdyby to nepomohlo rozhodně mu to nemůže nic udělat.
Dobrý den,
Advocate i Stronghold by oba měli působit na roztoče, kteří způsobují ušní svrab. Ve Strongholdu je účinná látka na roztoče jiná, tak můžete zkusit změnu. Co se týče věkového omezení, Advocate je možno používat i u štěňat a Stronghold existuje ve variantě pro štěňata a koťata (do 2,5 kg hmotnosti) nebo lze aplikovat od šesti týdnů. Záleží, co máte za plemeno. Tyto přípravky musí procházet důkladnými testy a nikdo by je nepustil do oběhu, kdyby škodily. Samozřejmě, občas se mohou vyskytnou alergické reakce, ale ty můžou být na cokoliv.
K parazitárnímu zánětu ucha se může přidružit i bakteriální nebo kvasinkový. To by chtělo zkontrolovat vyšetřením. Nicméně propolisovou tinkturu lze používat i na tyto druhy zánětů. Nemám ozkoušeno, jak zabírá na parazity, ale bakterie a kvasinky likviduje dobře. Líh se z ucha odpaří a tím to ucho vysuší a propolis má antibakteriální účinek.
Přeji pěkný den.
Bára.
To jste napsala Báro dobře.Propol.sprey už mám -určitě už tam má i zánět, proto možná Advoc.nezabral tak, jako u staršího psa.Jak vylezu po chřipce ven, tak s ní zajedu..Taky jsem už několikrát prala deky v pelechu.Je to NO, takže Stronh.by mohl..Ale jestli mám fakt smůlu, tak ten parazit je prý schopen zalézt do škvír v podlaze...
Cumacci111
napsal(a):
O neostomosnu jsem četla, zkusím to lékařce navrhnout.je vhodný i pro březí feny, tak to snad nebude takový "dryják"..A pak tedy asi zase ampulky..Achjo..
No, tak zrovna březí fenu bych v Neostomozanu nekoupal a nemyslím si, že je pro březí fenu vhodný. Sedmiměsíčního psa bych v tom klidně vykoupal, ale březí fenu určitě ne.
No, to sice je, ale oni se živí odumřelými buňkami a mimo hostitele moc dlouho nepřežijou. Jsou náchylní k vyschnutí a nízké a vysoké teplotě. Přežívají třeba tak dva dny. Toho bych se tolik nebála. Blechy jsou v tomto zákeřné. Hlavní cestou přenosu svrabu je přímý kontakt zvířat. I krátký.
Jinak je taky fajn věc Prurivet. Ale je k dostání pouze u veterináře. Je to taková olejovitá tekutina, je super na čištění uší při svrabu. Ona hezky odmočí ty hnědý krusty mazu a má to v sobě lokální anestetikum a trochu kortikoidů, takže to zmírňuje i svědění, který je způsobeno hlavně reakcí na roztoče a jejich sliny. Ale když používáte propolis, tak by to mělo stačit. Zase neni dobrý toho do uší kapat moc.
Bára.