Uživatel s deaktivovaným účtem

Jedině pohybem. Cíleně běhat do kopce, až se oteplí, tak plavat. Nebo se smířit s tím, že výstavní kariéra skončila, uchovněno máte a už to možná nikdy "slečna" nebude.
lev
napsal(a):
To chtělo se starat i dříve a štěňata přikrmovat nejpozději od tří týdnů. Pak ty feny nejsou odtahané a v deseti týdnech po porodu mají lištu zataženou. Pokud ovšem nevylínají. Teď to chce čas a hodně pohybu, ovšem pokud je to lymfatické plemeno, tak to se asi nevrátí nikdy.
Přikrmovat štěňata nejpozději od tří týdnů jen proto, aby fena neměla "vytahané břicho"? Vždyť co je pro ta štěňata lepší - mléko matky nebo "náhražky"?
kvido
napsal(a):
Dobrý den,
mohu se zeptat na zkušenosti, jak dostat fenku po štěňatech zpět do výstavní kondice - má povolenou mléčnou žlázu, jde tomu nějak pomoci?
Berte to tak, málokterá ženská je tři měsíce po porodu v dokonalé "výstavní" kondici. Pokud je to více mléčná fena a štěňata nebyla odstavena brzo, musíte prostě počkat. Spousta štěňat si příkrm ve třech či čtyřech týdnech nevezme, pokud má fena hodně mléka. Pak je prostě na pár hodin denně od feny musíte odstavit a nenechat vyhládnout. Nakrmit, pustit k mámě na hodinu či dvě a zas odstavit - aby už nesála tolik a feně se přestalo dříve tvořit velké množství mléka. Mně se třeba tento způsob moc nelíbí a pokud fena chce se štěňaty být, neutíká před nimi apod., neodděluju je násilím. Takže jedna má fenka pak měla mléčnou lištu též déle vytahanou. Druhá ne. Ta už ve třech týdnech štěňata ráda na pár hodin opustila, počkala až je nakrmím já a pak teprve k nim zas šla. Když bylo štěňatům 6 týdnů, fena byla už bez mléka, zcela převedená na tuhou stravu a tři měsíce po porodu by na feně nikdo nepoznal, že měla štěňata - tedy až na srst, vylínala i tak docela dost, ale mléčná lišta zcela ok.
Jinak to, co už tu psali ostatní. Více pohybu, nepřekrmovat ať není jak soudek a neukládá se tuk kolem povolené mléčné lišty. A doufat a čekat a čekat. Ale už to nikdy nemusí být jako před porodem. Už proto většina chovatelů s fenkami do tří let objíždí co nejvíce výstav, aby nahnali šampionáty v této době. Po porodu už berou fenku na výstavu jen sem tam sporadicky. Netvrdím, že všichni, aby mě zas někdo nevzal za slovo. Ale sama jich znám dost.
umpa.lumpa
napsal(a):
Proč náhražky? Třítýdenní štěnda jsou už schopna valit maso, až se jim dělají boule za ušima.
Přesně tak a u matky se docucají a nevisí na feně z hladu a nevytahují žlázu do obřích rozměrů. Fena nechá štěńata pocucat ještě klidně i v devátem týdnu, ale to neznamená, že má "cecky po kolena".
umpa.lumpa
napsal(a):
Proč náhražky? Třítýdenní štěnda jsou už schopna valit maso, až se jim dělají boule za ušima.
Náhražky bylo v uvozovkách . Myslím, že přikrmovat štěňata od necelého třetího týdne (KDYŽ TO NENÍ JEŠTĚ POTŘEBA) jen kvůli tomu, aby byla v budoucnu jejich matka krasavice je prostě blbost.
awake
napsal(a):
Náhražky bylo v uvozovkách . Myslím, že přikrmovat štěňata od necelého třetího týdne (KDYŽ TO NENÍ JEŠTĚ POTŘEBA) jen kvůli tomu, aby byla v budoucnu jejich matka krasavice je prostě blbost.
Ono tedy záleží nejvíc na počtu štěňat, ale s příkrmem se opravdu běžně začíná od 3.týdne. Však nikdo neříká, že dostanou štěňata 100% dávky jen příkrmu a dál nebudou cucat u feny. ;) Většina fen v klidu kojí až od 8.-9.týdne, ale jsou občas i "expertky", co s 5.-6.týdnem prostě kojit přestanou a nazdar.
Ale zvlášť početnější vrh prostě sama fena od 3.týdne neutáhne, to ji akorát zhuntujete - a teď nemluvím jen o vytahání struků, ale celkově o zhubnutí feny. A to mi přijde jaksi zbytečné, když se jí dá pomoci - a teď vůbec neřeším to, že je potřeba, aby se fena dala dohromady kvůli výstavám- ty vem čert, ale jde tu především o samotnou fenu, ne? Žena taky začne dítě přikrmovat, když už mléko nestačí. Tak to je prostě u každých savců běžné. Stejně většina příkrmů 1.-2.týden od začátku krmení končí spíš na mláďatech než se naučí správně najíst i z misky.