
agap
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 5. 12. 2010 12:16:42
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
shakaalek
napsal(a):
Tak mě to nedalo a pátral jsem a pátral a dopátral se, že aktuální druhový název pro druh Psephotus dissimilis je skutečně papoušek žlutokřídlý, nikoliv černočapkový. Tento název je užitý i v aktuálních CITES přílohách.
Nevím kde jste to našel , ale stačí si dát do vyhledávače Psephotus dissimilis a máte tam několik odkazů na pap. černočapkový dříve západní a ani jeden na žlutokřídlý . Když zadáte to samé ve světě vyjede vše pouze na Hooded pap. což je to samé .
shakaalek
napsal(a):
Pro uživatele "agap": Co je prosím přesně slovo "forma"? Já podle toho, co píšete, vidím spíš rodové a druhové jméno, nikoliv nějakou formu. A ještě dotaz k názvosloví - kde čerpáte české názvy?
Forma - poddruh západní , východní . To bylo pro ty kteří to znají po staru a aby věděli o co jde . O papoušku černočapkovém si můžete přečíst článek v časopise Papoušci .
Tyto nové názvy máte i na seznamu Cites. Myslím že prvně jsem o nových názvech četl před asi 2 lety .
jardda
napsal(a):
Děkuji za reakci opravdu je to nádhera, osobně jsem si myslel, že se jedná o Psephotus chrysopterygius (černočapkový) východní formu. I toto jsemnašel na netu.Uvítám info přímo od chovatele popřípadě o kontakt. Děkuji
Pro pana Veselého - Psephotus dissimilis -západní forma - černočapkový .
Jarddo je to opravdu Psephotus chrysopterygius - východní forma - žlutoramenný
nobilis
napsal(a):
Mam jeden problem u mladata senegalca.Oba mladata maju 1 mesiac,su dokrmovane od druheho tyzdna to vecsie je OK ale to druhe ako keby nerastko vobec,pritom zerie,ozyva sa.Od tejto pary mam uz 3 sezonu odchov a nikdy nebol problem.Neviete co mu moze byt ????
Když vidím v jaké je máte špíně , tak se divím že ještě žíjí . Toto nafotit na moderku je fakt síla .
nikolas
napsal(a):
Mohl bych vědět jak se pohybují cenově ti olivoví rudohlaví? Na fotce tam nějaký velký rozdíl od přírodních nevidím.
Na fotce nejsou olivoví ale šedozelení alexandři , chovám je také a u mne je cena 5000 kč , právě začínají sedět . Jestli nevidíte rozdíl ve zbarvení , tak musíte mít poruchu barvocitu , protože ten rozdíl mlátí do očí . Tím Vás nechci urazit , ale je to tak .
mamo
napsal(a):
Já mám jen ty nejhorší zkušenosti. Při zimování mi škrabošáci napadali taranty. K rozdílu velikosti je to trošku paradox, ale je to tak. Určitě nedoporučuju.
Přes léto mám ag . taranta ve venkovní voliéře s alexandry rudohlavými už 3 sezony a je to úplně bez problémů . Oba druhy odchovávám v zimě , samozřejmě odděleně .
kamilpapouch
napsal(a):
nic ve zlém ale obojek žádní nevidím! Podle hlav je ale pravděpodobné že se jedná u obou o stejné pohlavý. Jen těžko zatím určit o jaké se jedná.
Jsou to dvě samice . Samci mají v tomto věku tmavší zobáky . Aby jste si byli jistí , vytrhněte několik peříček na obojku a do 6 týdnů je to jasné . Loni jsem to tady také někomu radil a zjistil jsem , že jsem trýznitel zvířat , ale je mi to celkem jedno .
karlos59
napsal(a):
Děkuji všem za rady a i za odkazy. Ale ty mládˇata byla opravdu červená ještě v hnízdě pod křídly. Nyní bych řekl že se jim ta červená začíná ztrácet. Napadá mne myšlenka jestli by někteří mesotypusové sytějších barev nemohli štěpit na subsp.versteri, když jsou v chovech tak i ve své domovině mezi sebou promýcháni. Díky za vaše názory i připomínky.
Pane zadavateli ,. musíte nejdříve pochopit co jsou to poddruhy a co je mutace . Když se kříží dva poddruhy tak máte vždy jen křížence dvou poddruhů a nehledejte v tom žádnou štěpitelnost .
davidekc
napsal(a):
samozrejme budky by byli umistene z venku...kdyz mam zaky ve voliere,tak ani neletaji protoze radeji splhaji po pletivu...a po vyvedeni mladat,pokud by byli jdou na jare opet do velkych volier......
Žaky v zimě odchovávám v kleci 120x 120 x100 ale od jara do podzimu jsou ve voliéře 3,20x2,10x 0,90 . Jak píše zadavatel , že mu lezou stejně jenom po pletivu , tak asi nejsou letuschopní , protože si to nedovedu jinak vysvětlit . Žakové létají velice rádi a často . Ve voliéře nikdy nenasednou , ale jakmile je dám do klece do 4 týdnů mají vejce .
hicks
napsal(a):
Pane Polívka. Ano je to každopádně stres pro ptáky i každé chytání a vožení na burzy je stresuje a právě každý by se měl snažit o to je stresovat co nejméně. Vy říkáte, že je to pro ptáky bezbolestné a méně stesující? Nedávno jsem měl doma ochočeného senegalce, kterému špatným zacházením byly vytrženy letkové pera, Možná mu sami vypadli to už nezjistím jelikož se to stalo u nových majitelů, když mi ho dovezli, tak jsem mu musel jedno pírko odstranit jelikož vyselo. Ten senegalec zakřičel podle vás asi radostí, ale podle mě spíše zakřičel bolestí. Vždy když jsem mu na křídlo chytil, přesněji na místo kde mu byli odstraněny pera, tak se oháněl zobákem a křičel bolestí. Endoskopie je dle mého prováděna s narkózou a vytrhávání per kvůli zjištění DNA taky nepodporuji. Co vím, tak je méně bolestivé odebrání krve z žilky.
Jak jsem psal je to každého věc jak o své ptáky pečuje a zda jim škube peří.
Pane Hála , nechápu co do toho pletete chytání a vození ptáků na burzy . Máte asi patent na rozum , když víte že odebrání krve z žilky je méně bolestivé než vytržení třech pírek alexandrů kolem krku nebo například třech pírek u pap. červenokřídlých na zádech , což já tyran dělám také . Původní poslání tohoto vlákna bylo jakého pohlaví jsou alexandři a Vy a Vám podobní jste se začali zviditelňovat s tématem jestli bolí nebo nebolí . Pro zadavatele který mezitím poslal další fota , máte dva samce .
zdenek
napsal(a):
Zdravím - dá se pohlaví rozpoznat u dvouletých papoušků podle tvaru hlavy? Sameček má kulatější, samice plochou - alespoň u mých 6-ti letých zelených je tomu tak . ???
Jsou to dva samci , mají tmavý zobák . Kdyby jste je na podzim proškubnul na krku , tak by jste to měl již dneska jisté . Agap