berta

Moje příspěvky

3.2.2007 20:31

berta napsal(a):
Kuřátka jsou z líhně ze Žďáru nad Sázavou od paní Krčové. Tel.: 566 621 042
Májí tam i jiná plemena.

Tady přidávám jednu holčičku.

3.2.2007 14:44

petr jorda napsal(a):
Dobrý večer Zuzko, mohla by jste napsat, odkud jste koupila ty kuřátka amroksek. Jsou velice pěkné. Petr

Kuřátka jsou z líhně ze Žďáru nad Sázavou od paní Krčové. Tel.: 566 621 042
Májí tam i jiná plemena.

2.2.2007 21:05

gasty napsal(a):
Tak tohle je přesně náš problém v našem soužití.
Máme 20-ti měsíčního berňáčka,který už od mala byl k cizím lidem nedůvěřivý,ale i přesto jsme se snažily,aby byl s lidmi v kontaktu.Teď na ně spíš pouští hrůzu,ale neublížil by.Trvá mu,než někoho cizího přijme za svého,ale s balíkem piškotů je to rychlejší a pak dotyčného miluje nadevše.
Je tvrdohlavý a na zákaz nežádoucího chování reaguje štěkáním,zavrčením a někdy i chytne za ruku.
Toto chování se objevuje pouze venku,doma je naprostý andílek(můžeme mu sahat do misek,tlamy,ležet s nim na zemi)A to je moc šťastnej,ale venku se změní k nepoznání,pokud mu chci něco zakázat.
Zalehnutí je dobrá věc,to docela i pomáhá,ale poslední dobou to už i očékává a tak ho povalit je velký problém a někdy na to už nemám sil.
Hrozně mě to chování mrzí,protože jinak je to s Gastonem skvělý a veselý život.
A tak dejte vědět jak jste to zvládli vy.

Díky moc za rady, jen mě to utvrdilo, že bych já sama postupovala stejně. Bohužel majitelka má snahu pořád psa omlouvat: "on chňapl, protože si chce hrát - a to z majitelky doslova serval sukni, nebo on koouše, protože se nudí...."
S majitelkou promluvím a jak se to bude nějak vyvíjet, tak dám vědět. Každopádně děkuji všem za reakce.

1.2.2007 12:44

verivery napsal(a):
Mumie: tady jde o dva rozdílné případy. Pokud zde kopíruje někdo obdobný zážitek jako projev solidarity, nechme prosím na pisatelce, zda došlo ke střelbě z uvedených 5ti metrů. Podle mě to majitelka, která u toho přímo byla, ví z nás všech nejlíp. Myslivců bych se vůbec nezastávala, mnohdy se střílejí i sami mezi sebou. To, že nějaký podlý zlý člověk, schovávající se pod velká slova o myslivosti, zastřelí psa z blízka bez toho, aby byl škodná, je odsouzeníhodné. Pravej myslivec by to nikdy neudělal, neboť ten to dělá z lásky ke zvířatům, o která se taky celoročně stará. Ne, že chodí do lesa jen při honu a střílí bezhlavě po všem co se hýbe! Nebo číhá s puškou za bukem, aby odpráskl neškodného kolemjdoucího psa v doprovodu pána! To dělá lidskej zmetek, kterému nepatří zbraň do ruky.

Přesně tak, jak píše Verivery. Při té události jsem nebyla a ani mejitele osobně neznám. Ale pokud vím, tak myslivec může psa odstřelit za pouze několika specifických podmínek, které musí být všechny zároveň splněny a jednou z nich je to, že pes musí být mimo vliv majitele. Ať už to je 5 metrů (jako v případě s vipetem), nebo 10 metrů, jako v případě s borderkou, tak pochybuji, že na takovou vzdálenost by se jednalo o psa, který se tam pohyboval mimo vliv majitele. Jako další podmínka (mimo jiné) je to, že pes musí zvěř: štvát nebo vyhledávat a nebo alespoň jít po stopě, což asi taky není pravděpodobné v tak krátké vzdálenosti od majitele.

1.2.2007 09:55

gupka napsal(a):
Precitala som si to, je to odporne...sucina bola krasna a musi panickom velmi chybat...

Vždy je mi z takových případů strašně smutno. Na podobné oznámaní o takovém případu jsem narazila na stránkách vipetů z chovatelské stanice Ayort Back. Hodně mě to vzalo za srdíčko, tak to sem kopíruji. Doufám, že se paní Němcová nebude zlobit.


"13. prosince 2006 byl před zraky své majitelky surově a bezcitně sprovozen ze světa neznámým šíleným střelcem (zblízka - z 5ti metrů BROKOVNICÍ!!!) ve věku 3 a 1/2 roku náš krásný a nezapomenutelný Krišpínek - C H R Ý S A Ó R A y o r t B a c k - několikanásobný šampión, výborný coursingář ale hlavně věrný a milý kamarád svých pánečků i všech dvou a čtyřnohých přátel!!! Na výstavách vítězil nejen \"sólo\" od \"mladých\", přes mezitřídu, tř. otevřenou až po \"šampióny\", ale s Helléné i v párech a s bratrem Chárésém pak v \"chovatelských skupinách\", kde byli nepřekonatelní. Vynikající geny svých rodičů, svou krásu a výbornou povahu měl předávat svým potomkům jako krycí pes naší ch. stanice... I z tohoto pohledu je jeho ztráta nenahraditelná.."

30.1.2007 18:40

honza kacer napsal(a):
Guernsey to rozhodně nebylo fotky jsem vyhledával přes Google a program by takovouhle chybu neudělal ale je dost možný že jí moh udělat někdo kdo ty fotky dával na net....

Bílý parkový skot?? To mě připomíná snad jen barevnou verzi Plemene galloway a sice s označením "park". přikládám foto...

Myslím si, že tele na obrázku není white park, ale že je to british white. Parkový skot je většinou rohatý, dávám fotku.

30.1.2007 18:32

honza kacer napsal(a):
Tak tohle miniJersye né sice Jersey... ale ty fleky jsou prostě nepřehlédnutelný...

Flekaté J. existují, ale je to dánská J. Plemeno, které vzniklo kolem 1800 z importů ze Švédska.

30.1.2007 10:45

pretty 1 napsal(a):
To že boxer prdí není způsobené staravou ,ale jejci trávicí soustavou přesněji STŘEVY.
Každý kdo měl, nebo má boxera tento problém zná. Můžete jim vařit, nebo krmit granule, ale budou prdět pořád. Je dokázané, že nejčastěji k ,,PRDĚNÍ'' dochází večer, kdy se tělo po denní námaze sklidní. Začnou se v těle tvořit plyny a ty musí někudy ven.
My máme už 8letou fenu boxera a také prdí. Někdy více někdy méně. Ale občas to bývá fakt hrozné, a to se sama nemůže cítit a tak raději odejde. Ale bohužel už je starší a tak její trávení opravdu funguje hůře. Stává se, že má veliké bolesti střev a je to i slyšet, jak jí v nich ,,škrundá''. Jediné co pomáhá jsou ledové obklady, nebo se jde doslova ,,NAPÁST" trávy. Tak po půl hodině začne oprvadu móóóóóc prdět, ale pomůže jí to a uleví se jí.

Souhlasím, že boxeři mají náchylnost k prdění skoro všichni. Taky to bývá stravou. Jedna z našich pitbulek je taky "prdlavá" od malička. Ale po čem se to ještě zhoršilo, byly granule, kde jako částečný zdroj bílkovin byly vajíčka.

28.1.2007 17:16

sabina napsal(a):
Tak ať si jich užije dalších 12....Přejem hodně zdraví

Díky moc, tvému borďákovi taky a vůbec všem pejskům.

28.1.2007 12:19

majtá napsal(a):
A tady ještě veselý špringr

Toto je 12. zima tohoto pejska a stále si to užívá.

27.1.2007 09:17

vazdik napsal(a):
a ještě jeden objímací

Tak jedna fotka z léta, na zahřátí.

27.1.2007 09:13

peroqe napsal(a):
Před chvílí jsme se dozvěděli že nám 3měsíční štěně bígla sežralo silonovou ponožku. Co mám dělat??

Sledovat stolici. Kdyby byly teploty, nebo nechutenství nebo problémy s vyprazdňováním, tak okamžitě k vetovi. Moje fena pitbulka požírá strašně ráda kapesníky, obzvlášť ty posmrkané. Jednou nám vybrakovala koš na špinavé prádlo a pak jsme z ní týden tahali při kakání barevné hadříky. Ani nevím, co všechno za prádlo se ztratilo.

27.1.2007 09:08

awery napsal(a):
Pokud pejsek projevuje nějaký problém, mělo by být samozřejmostí že ho prvně důkladně prohledne majitel i veterinář.Pokud žádný zdravotní problém nezjistíte, můžeme se přemýšlet o jiných příčinách.
Pokud vím berňáci se dříve využívali k hlídání staků. Je proto možné, že pejsek jen vykonává práci ke které byl šlechtěn - hlídá teritorium a to byste si měla uvědomit.
Je možné že ve dne není snaha bránit své území tak intenzivní ale v poskakování a otravování mohou být také náznaky nesouhlasu s pobytem na jeho území.
Jeden rok u berňáka znamená že už to není žádné miminko.
To že paničku nechává na pokoji zřejmě znamená že ji má v hierarchii postavenou nad sebou, jako vůdce a na vůdce nemá co dorážet nebo štěkat.
Myslím že štípáním se snaží razantně (ale ne příliš) upozornit průchozího že si ho zde nepřeje.
Mohlo by pomoci upevnnit postavení dětí \"ve smečce\" a vysvětlit psovi že jsou výš než on. Právě jsem dočetla velmi poučnou a zajmavou knížku od pana I. Eichlera ve které řeší podobné problémy problematiku skrz jídlo a dalšími postupy.
Jeden z těch postupů byl i ten, že využívá krmení psa k upevnění nadřazeného postavení člověka (protože tím, že pes přijme od člověka jídlo, staví se automaticky na nižší pozici než ten kdo mu krmení opatřuje. Jíst znamená přežít) -děti pod dohledem vůdce smečky krmí psa, tím že pes jídlo přijímá, snižuje své postavení.
Dále bych psa naučila základní poslušnosti jako je i lehni a zůstaň (i za stížených podmínek). Tyto povely bych pak používala k přerušení nežádoucí činosti-dorážení na lidi (pokud zjistíte, že poskakování ve dne má stejné důvody, je nutné to také zastavit).
Děti by také mohli za přítomnosti a po důkladném proškolení od \"vůdce smečky\" tyto povely (sedni, lehni, chůze na vodítku, ...) psu dávat -tím že je pes poslechne, staví se na nižší postavení než jsou ony. Za splněnými povela samozřejmě následuje pamlsek.
Také by mohly trávit víc času se psem a pokud v tom není problém, různě ho hladit, prohmatávat,kouknou mu na zuby, popř. otevřít tlamu, zvednou packu,... Ale jen v případě že si to nechá líbit!
No snad vám to pomůže. Pak sem prosím napište co vám doporučili u berňáků, a jak pokračujete.
Hodně štěstí Zuza

Díky moc, jsou to sice věci, které jsou obecně známé, ale jsou tady hezky řečeny v kostce a přehledně. Je mi jasné, že berňáci byli vždy hlídači dvora, ale aby nepustili domů i ostatní členy rodiny kromě paničky je dost zarážející. Já mám středoasiata, což na hlídíní je daleko "těžší kalibr," ale člověka, kterého zná, tak za mé přítomnosti do objektu bez problému pustí. O to víc mě zarážela tato agresivita už u 8,5 měsíčního berňáka.
S tou poslušností to bude dost těžké, tito lidé neuznávají kromě přivolání žádné jiné povely. Jinak děti se s ním hodně mazlí. Když je třeba v kuchyni tak leží pořád na zádech a neustále jej někdo drbe, plácá mu ušima, kartáčuje... jak děcka rády.
Krmení mu také dávají děti, tak asi jediné řešení bude přes tu poslušnost, asi to budu muset majitelce nějak vysvětlit, aby to nedopadlo špatně.
Každopádně děkuji za rady a kdyby vás ještě něco napadlo, budu ráda, když napíšete.

25.1.2007 15:48

larissa napsal(a):
Spíše bych se přikláněla k tomu skříplému nervu. Náš labrador měl Panostitidu a to se projevovalo stálým, cca týdeením kulháním do té doby, než byly podány léky.

Taky bych vsázela na ten uskříplý nerv. Panostitida je u 3 měsíčního štěněte dost vyjímečná. Většinou se takto projeví kolem 5 - 8 měsíce, kdy se pes před očima vytáhne v nohaté štěnisko. Alespoň tak mi to podal veterinář, když jsem si panostitidu prožila se svým rotvíkem.

25.1.2007 11:43

hlinik napsal(a):
Zdravím,myslel jsem si že začínáte,ale vy jste zkušená chovatelka.Bude-li Váš zájem trvat ozvěte se v červnu. Pecha

Moc děkuji a přeji mnoho chovatelských úspěchů.

25.1.2007 09:10

hlinik napsal(a):
Hezký den, zdravím Vás toto plemeno odchovává asi 5-7 mláďat ne všichni jsou vhodní na výstavu některá mláďata jsou skoro bílá ,chybí pesíkování můžou se použít do chovu, ale nejsou vhodní na výstavy,ale to je i u ostatních plemen.Když jsem před 4 roky začínal chtěl jsem nějaké národní plemeno a tohle se mi zalíbilo myslím,že jsem udělal dobře, jsem s nimi spokojen.Kdyby jste měla o jejich chov zájem mohu během roku přenechat nebo dát kontakt na jiné chovatele.. Ideální váha 3 kg. Spozdravem Pecha

Děkuji moc. Já mám české červené a marburské. Takové ty klasické vlastnosti (počet mláďat, přírůstky....) budou asi společné pro včechna tato malá plemena. To s tím chybějícím pesíkováním je zajímavé. Třeba u českých červených si člověk musí dát pozor na kyčle a tmavý lem kolem uší, u marburáků jsou zase občas prošlapy. Když jsem byla na klubovce ve Slavkově u Brna, tak mě tam Ččp dost oslovili. Já už jsem po nich pokukovala dřív, ale tam jich konečně bylo větší množství, tak člověk mohl srovnávat. Asi 1,2 a zkoušku bych se do budoucna nebránila, kdyby jste měl něco na prodej.

24.1.2007 16:00

soplino napsal(a):
taky mne to napadlo..taky i nektere psy trpi ochorenim "šeroslepoty"...nevim jak se to pise cesky..i u lidi je takove ochoreni..proste v šeru nebo ve tme nevidi...jenže i kdyby...ma prece taky čuch..ten je u psu duležitejší než zrak...i kdyby trpel nejakou očni vadou...svi lidi poznat podle čuchu musi...i kdyby je nevidel vubec..(mam doma 7 let uplne slepiho shih-tzu...podle toho minim, že zrakem to nebude)

Stejmě moc díky, řeknu veterináři, ať se na něj koukne. Ať můžeme i toto vyloučit.

24.1.2007 09:37

Původně jsem tento dotaz dala do fóra o bernských salašňácích, ale třeba poradí i někdo jiný:
Tímto bych se chtěla obrátit na majitele berňáků o radu. S tímto plemenem nemám žádnou zkušenost. Mám kamarádku, která má svého 3. berňáka. Jiné plemeno by si už v životě nikdy nepořídila. Ale až s tímto pejskem začínají přicházet povahové problémy. Přestože se mu každý den dostatečně věnuje (1,5 hodiny vycházka ve volnosti) a pes má volný pohyb po dvoře (kde není sám, protože mají hospodářství a stále se tam někdo pohybuje), začíná se u něj projevovat agresivita. Jedná se o odrostlé štěnisko, v květnu mu bude rok. Už jako štěně byl bázlivější povahy. Ale nyní, jak se setmí, tak kolem každého skáče a docela zlostně doráží (velice vyceněné zuby, spousta zpěněných slin..) - jen mimo paničky. Včera jim pokousal 10 letého syna, který vcházel do dveří. Čelně se nesnaží útočit, ale jak může, tak "cvaká" a štípe do zadku a do noh. Jejich děti (10 a 13 let) se ho už pomalu začínají bát. Zajímavé je, že se tak extrémně chová pouze po setmění (jakoby měl strach). Ve dne pouze štěká a skáče kolem a otravuje. Protože se na jejich statku docela často pohybuji a chodím s majitelkou s ním na vycházky (spolu se svými psy), tak mě tento problém taky trápí.
Když začíná takhle po setmění "útočit" a já si dřepnu, začnu na něj šišlat a dávat mu pamlsky, tak na to nereaguje a pokračuje v dorážení. Ale zase se bojím, že když jej pořádně drapnu (což bych asi se svým psem při nežádoucím chování udělala), povalím na zem s důrazným "NE, NESMÍŠ," tak že jeho výstupy budou ještě intenzivnější. Navíc to není můj pes a asi by to nevypadalo moc dobře. Sama majitelka se s tím dost trápí, ale neví co s tím a má samozřejmě strach, že to špatně skončí. Máte někdo podobnou zkušenost? A jak jste to řešili?

23.1.2007 18:37

terka napsal(a):
Cobli, budeš takhle přistupovat i ke svým dětem, budeš to brát jako okusování bandy piraň?To potom lituju tvýho manžela. Jinak pro Verivery: šlo mi jen o to vědět, co je to za rasu, to vaše neustálé příspěvky mě nutí na to dál reagovat. Ale už končím, mám toho dost, ani to není můj pes a rozhodnutí o štěňatech v žádným případě nezáleží na mě.Já do toho nemám co mluvit a kdyby to byl můj pes, taky bych ho nenechala mít štěňata, ale neodsuzuju to tak šmahem jako vy. A hloupá určitě budu, když chodím na medicínu, tam hodí totiž samý blbci..

Tak se nerozčiluj, věřím, že tady ty reakce nebyly myšleny proti tobě, jako proti osobě. Ale taky mě vždycky rozčilovalo, když známí kolem mě záměrně dělali křížence. Už jsem to vzdala, pořád se rozčilot, jen jim vždy řeknu svůj názor a když po mně chtějí pomoc s hledáním krycího psa, tak jim to odmítnu (samozřejmě jim to vysvětlím). Ale postupem času už se nad tím nerozčiluji.
P.S.:Nezaměňuj inteligenci a učenlivost. Já jsem ve svém životě potkala nejvíc blbců právě na vejšce. Chodila jsem sice na fildu, ale to bylo hustý. Bylo tam dost učenlivých troubů, kteří se dokázali patřičně nabiflovat. Nic proti tobě, ale s vejškou raději neargumentuj.

23.1.2007 18:08

hlinik napsal(a):
Ččp z mého chovu

To je nádhera, mohu poprosit o víc fotek vašeho chovu? Je to plemeno, které mě docela láká. Má toto plemeno nějaké úskalí nebo často se vyskytující vady, na které je nutné si dát pozor při nákupu chovných jedinců?