Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 30. 12. 2022 02:55:39
Naposledy přihlášen: 11. 5. 2023 14:03:14
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
ahoj1
napsal(a):
v Navrátilově příspěvku, který cituju - prostě mě pobavilo, jak se v příspěvku nadepsaném chov ch. jemenského Navrátil rozohňuje, cituje poučuje a radí a napomíná a nakonec k tomu přiloží fotku pardála, asi odněkud z netu. Při citaci příspěvku se v něm obsažené fotky už nezobrazí. Doron se fakt obrátil/a na toho pravého exotického savce.
zdravím, o co jde? To že pan Navrátil je schopný radit o zvířatech které ani nerozezná od jiných se tu ví.
Ale že by byl pardalis ve zverimexech běžný to není pravda. Často je již zadaný u chovatelů nebo ho naleznete na burzách. A to se nebavím o tom kolik populací se chová a o prodeji importů
omlouvám se vy jste ten motiv již psal. No víte jak píšete naši linii jde vlastně o zvířata které migrují ze sousedního sl kde je mnohem větší a stabilnější populace. Ona migrace je zapříčiněna legislativou sousedního státu kde je rys chráněn a jako každá šelma si omladina hledá nové revíry.
ˇPopulace v ČR je díky fragmentaci území křehká a je otázkou zda vůbec kdy bude natolik životná aby se dala nazvat stabilní a silná.To ale neznamená že to nestojí za to.
Lynx46
napsal(a):
Děkuji vám za reakci. Aktuální legislativy jsem si vědom. Ale i tak v ni vidím “trhliny”. Je zakázáno konkrétní zvířata v soukromém sektoru rozmnožovat, nicméně už v zákonu není definováno jak se tomu má zabránit a ani není zákaz chovat samce se samici ve stejném výběhu. Dokonce se okrajově zmiňují některé podmínky v případě narození mláďat. Dle mého výkladu je tímto způsobem možné šelmy chovat a svým způsobem i odchovávat, ale horší je s tím zvířata legálně sehnat.
Zajímám se i o ochranu Rysů v ČR a z toho důvodu bych chtěl chovat konkrétně u nás žijící “cistou” linii Rysa Karpatského.
Podařilo se mi najít některé chovy v USA, které pravidelně odchovávají Rysa Karpatského a nabízejí i teď možnost odkoupit případná koťata narozená v letošním roce. Cena vychází cca 200 tisíc kč za kotě. Cena poměrně vysoká, ale nemám s ni problém. Mám finanční prostředky i pozemek na kterém bych chtěl vytvořit vysoce nadstandardní podmínky, ale i presto kvůli novelizaci zákona nemám jak koťata koupit.
Teoreticky možná varianta, kterou píšete. Pokusit se přihlásit do EEP programu muže být asi jediná šance, ale jednak si myslím, ze k sobě vezmou jen oficiální zoo a jednak budovat nějaký chov s vědomím, ze zvířata ve výběhu nejsou moje ale jen pujčená, tak to je trochu demotivující.
Zdravím,
legislativa je v současné době děravá to je pravda můžeme to probrat ale mě spíš zajímá pokud dovolíte váš motiv chovat tzv karpatské a jaké záruky důkazy o poddruhové čistotě si od prodejce přejete.
Co se týče teoretické varianty nemyslím si že by to nešlo protože prostorové kapacity jsou plné takže si myslím že to není sci-fi. Asi by jste musel prokázat kompetence a opravdový zájem.
Vím o někom komu byla taková zvířata ze zoo nabízena zeptám se.
selmicka
napsal(a):
Je úsměvné, že letitý účastník for ifauny CHONDRO, vypustil na podporu svých opisů z netu malého chondra .
Tím bych ukončil z mé strany toto rozvinuté vlákno CHONDRO mimo téma komba ušatá.
RN
Je smutné že někdo kdo by se měl učit má nutkavou potřebu nekompetentně radit.
Málokdo vám to tu baští ale najdou se -pak to odnesou zvířata
Dobré ráno,
obsah vašich rad a vstupů je ryzí diletantismus který je velmi nedobře následovat.
U chameleonů obecně je zásadní věc v chovu která nesmí být nezmíněna ventilace
tz pohyb vzduchu.Ideální je chovat chameleony v klecích.To vaše tera se pro chameleony
vůbec nehodí, nehodí se ani způsob vyhřívání a substrát.Co je to za druh víte?
Pokud tedy říkám A musím říct B.pokud zvlhčuji což u ch.jemenského není téměř potřeba musím mít vyřešenou ventilaci. Vaše kombinace kterou radíte 29°C + 2x rosení bez ventilace je pro chameleony smrtelná. Chameleon ale potřebuje jako každy tvor vodu kterou získává v přírodě z velké části z noční mlhy takže mlhovat né rosit.
A prosím vás vy jste chyběl ve škole kdy se učilo sčítání? 3x týdně je něco jiného jak 14x týdně a pokud jste chyběl při dělení sdělím vám že to je 4,7x více.
Kdo vám asi tak dal ten jeden hlas o půlnoci ???Vy sám
selmicka
napsal(a):
Chov chameleona jemenského - zdroje.
1. Terachov.cz Pšovlky
Vlhčení: denně vlažnou vodou.
2. Wikipedie
Vlhčení: 2 x rosit - ráno a večer.
3. MY reptiles
Vlhčení: 3 x za týden.
Mnoho dalších chovatelů, kteří chameleony množí jak na běžícím páse tvrdí to samé.Nějaké chovy jsem i viděl .
Takže někdo ve škole spal nebo zde mystifikuje ostatní. A měl by se nad sebou zamyslet, než sem něco nasází.
Ale každý, kdo chameleona bude chtít chovat umí klepnout do klávesnice a vyběhne mu hafo odkazů na danou problematiku.
Věřím, že Doron si ty informace vyhledala. A vtipnost šprýmaře je zde mimo mísu. Školák jeden.
RN
Chameleoni potřebují vlhkost v noci protože je to způsob jakým pijí ale za nízkých teplot pod 18°C. Vašich 28°C a současné rosení je pro chameleona smrtelné.
Moc složité na vás
Lynx45
napsal(a):
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, existuje nějaká možnost získat poddruh Rysa Ostrovida - Rysa Karpatského? Popř. setkal jste se někdy s touto možnosti?
Zdravím,
podle současné legislativy je zakázán dovoz ze zahraničí a rozmnožování velké části větších kočkovitých šelem včetně rodu Lynx. Jen pro zajímavost zákaz se nevztahuje např. na karakala nebo servala.
Jinak s tím tzv karpatským rysem je to ošemetné.Ani zoologické zahrady si v některých případech nebývají 100% jisti a na druhou stranu není vyloučeno že některá nabízená zvířata jsou karpatští nebo tzv vysoko v krvi.
Ćistě teoreticky by jste mohl vstoupit do programu EEP tz záchovného a zvířata by vám přidělil koordinátor pro daný druh. S těmito zvířaty ani případnými odchovy však nelze obchodovat jsou nadále majetkem EEP.
Současný stav nevím ale ještě dva roky nazpátek byl v EEP zákaz odchovů neb by je nebylo kam umístit.
Doron
napsal(a):
Selmicka, mohu na Vás prosím mít otázku, když jste zrovna tady?
Netýká se tedy komby..
Teď jsem byla venčit s kamarádkou psy ,a ta mi vyprávěla, že dostali s manželem od syna k Vánocům chameleona ( asi jemenského, neví), radost jim to neudělalo, ale oblíbili si ho.
Informace získávají ve Zverimexu, tam jim poradili jako potravu cvrčky a kobylky a chameleona třikrát denně rosit vodou z rozprasovače, prý se mu to nelíbí.
Chameleon má asi dvacet centimetrů a po celém bytě mají cvrčky:(
Neporadil byste nějaký zdroj z kterého můžou čerpat, nějakou teraristickou bibli:)?
Je mi líto kamarádů i chameleona a omlouvám se za zcela laický dotaz.
jelikož se ve zverimexech v naprosté většině vyskytuje pouze chameleon jemenský bude to na 99,9% právě ten.
Musím vám sdělit že tyto chameleony přivezl v 80ých letech z Jemenu do Evropy pan Petr Nečas a za tímto jeho dovozem stojí celá dnešní x milionová populace ex situ v Evropě a USA. Pan Nečas jich odchoval tisíce a dnes je uznávaný odborník chameleonů napříč chovatelským světem.
Jeho skvělá kniha "Chameleoni" je právě tou biblí na kterou se ptáte. Mnoho informací od něj získáte taky na internetu.
selmicka
napsal(a):
Nebo mám tvrdýho i v 70 ti? Proto y.?
Co nato chondro v 2 podobách?
Velká písmena CHONDRO , malá písmena chondro . 2 IP. A stálý srandista. Dvojí kabát nasazen! Léta utíkají a chondro je tu ... A provokatér. Jo. To y je k smíchu. To je fakt .. Směji se...Č.j. je i potřeba trochu změnit, když ho mění jiní ze západu..v jiné řeči .
Trochu zábavy neuškodí...?
Sranda je mimo chovatelství asi také. Na Václaváku přez 100000 lidí s vlajkami státnosti ČR si dělali srandu také.....?
PS. omlouvám se slušným chovatelům za můj vstup a reakci na chondro. Prostě jsem jiný a nedalo mi top neodpovědět. Úsměv přes celou pusu ...
nebudu komentovat vaši nechutnou nejapnost první věty.
Podle vás je prznění rodného českého jazyka legrace pro mne a mnoho jiných né. Hlavně pak když je v míře tak hrubé a četností až nepochopitelné jak to činíte vy.
Co je ale ubohé je to že vy pro kterého je s/z a í/y a další pod vaši rozlišovací schopnost buzerujete jiné za nedodrženou interpunkci.
Žádný kabát není převlečen je to hloupá dedukce od někoho kdo kabáty převléká v míře víc než hojné.
Hezký den
Doron
napsal(a):
Děkuju za rady:)
A jak je to s tím rosením?
Oni rosí přímo toho chameleona , jakože stříkají tu vodu přímo na něj.
To se tak má dělat?
Šváby se báli kupovat, aby jim neutekli, řeknu jim teda, že to nevadí.
No, snad se do toho vpraví, byl to nevyžádaný dárek, ale mají ho už rádi.
Děkuju moc a hezký večer:)!
Zdravím,
spíš odkažte své přátele na nějakého odborníka na tyto zvířata. Informace které dostáváte od pana Navrátila alias Šelmička ve své době asi dalších 32 nicků jsou velmi zavádějící, nekompletní, nesprávné ale hlavně OHROŽUJÍCI ZDRAVÍ A ŽIVOT ZVÍŘAT.
Hezký den.
juhaj
napsal(a):
Zrovna chameleon jemenský rosení nepreferuje. V Jemenu moc vysoká vlhkost nebývá. A chovatelský web doporučuje nerosit zvíře, ale pouze listy,aby se napil. Jinak běžná vlhkost stačí. Podle těchto rád dělá známému chamík radost docela dlouho, zajímalo mi to, proto vím, že třeba rosení je podle druhu a prostředí zvířete, ne univerzální.
http://www.tp-faq.reptile.cz/chameleon-jemensky/
Zdravím,
přesně tak kdyby pan Šelmička velký to 60ti letý praktik dával pozor ve škole ne jen v češtině ale i v zeměpisu dozajista by věděl kde se biotopy chameleona jemenského nacházejí. Běžně tam žijí v 20-40% vzdušné vlhkosti.
selmicka
napsal(a):
Dobrý večer.
Ve Zverimexu kupující získá ve většině případů pouze základní informace. I ty jsou někdy velmi strohé i zavádějící.
Více info lze získat napříč netem, zejména od chovatelů chameleonů.
"Bybli" neporadím. Za 60 let zkušeností vycházím se svými poznatky. Samozřejmě, že při setkávání starých pardů, ale i mladých teraristů ,si vyměníme zkušenosti.
Já rosím ráno a večer chovancům tera, kteří to potřebují. Chameleon patří mezi ně.
Krmení chameleonů .Ten cvrček, saranče, šváb dubia, smýkaný hmyz v létě, zoophobas, moučný červ. Vždy adekvátní velikost ke stáří a velikosti chameleona.
Že někdy cvrček unikne a není sám, je i údělem teraristů. Ale za ta léta mohu i říci, že se my v bytě nerozmnožili. V topné sezoně mám v mém bytě cca 7 měsíců 26 st.C a u zvířat i 29 st.C. Co jsme přešli na pevná paliva . Cvrček potřebuje k vývoji i vlhko a potravu.
Atˇ se jim daří .Časem si vaši kamarádi zvyknou. A cvrček je rozčilovat nebude. Zemře v bytě . Dodám. Pokud uteče i šváb dubia, v bytě se nerozmnoží.
Pěkný večer
RN
Napsat slovo Bibli s tvrdým to chce už opravdu odvahu nebo velký "talent"
Hle, mí oblíbení fenomenální Colossal Laboratories & Biosciences mají nový projekt.Vzkřešení v 17 století vyhynulého obřího nelétavého holuba DODA zvaného též blbounem nejapným.Tento ostrovní endemit doplatil na příchod evropanů se všemi průvodními jevy jako je např.vysazení invazivních nepůvodních druhů do křehkého biotopu ostrova Mauricius.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak v podstatě to byl i ten vakovlk.
No, moje peníze to nejsou. Tak o nic nejde - a nakonec takovéto pošetilé cíle posouvají hranice lidského vědění, na spoustu domněle slepých větví lidského bádání pohlíželi jejich současníci skrz prsty, a nakonec z toho těží celá společnost.
Tak zase proč ne.
Né tak docela Vakovlk má podle autorů projektu Thylacine colossal laboratories & biosciences
plnit v ekosystému Tasmánie roli nativiního vrcholového predátora.U kvagy jde asi opravdu spíš o nostalgii a prezentaci chovatelského umu nevím.
A ano máte pravdu tyto rozvinuté technologie budou znamenat obrovský posun v medicíně atd což se již vlastně děje.Nebál bych se napsat že budou mít obrovský vliv na celé lidstvo
raduz
napsal(a):
Proto je tam připsáno myšleno s nadsázkou je to foceno v Zoo Manila. před 9lety..
zdravím, jasně chápu to jen jsem chtěl napsat že v JAR existuje opravdový projekt kde se snaží selektivním chovem zebry stepní znovu získat kresbu typické pro zebru tzv Kvagu.Ta ale nebyla samostatným druhem ale pouze jedním z poddruhů této zebry-zebry stepní
sharingan
napsal(a):
No, skepticismus je základní vědecký předpoklad:D
Podívejte se na nadšení a vítání původních predátorů Evropy, jako je rys, vlk, medvěd, zpátky k nám do ČR. Jak je predátor tak velký a silný, že to lidem teoreticky může ohrozit dítě, ovečku, psíčka, někdo s flintou a jedem se vždy najde. Stačí jeden z tisíce a je vymalováno. Legislativa nelegislativa.
Jinak OT, samotná finanční odměna za zabití zvířete, jako popud k likvidaci, nefunguje. Najednou je to pak zdroj příjmů a leckdo si uvědomí, že naopak udržování stálé populace je v jeho zájmu. Pokud je to však spojeno zároveň s nějakou akceptovanou ideologií, či antipatiemi k daném druhu, to je už jiná.
Vakovlk navíc jako funkční model - vrcholový predátor - hraje vždy druhé housle (hloupější, pomalejší) za predátory-konkurenty z řad placentálů - kterých je dnes už v Austrálii dost (přiznám se, mluvím teď spíše o kontinentu, samotnou Tasmánii jsem tolik nestudoval), a i bez flinty by měl dnes návrat hodně těžký.
No a stále to, že momentálně ještě/už neexistuje.
Herbivoři vždy budou mít návraty výrazně lehčí. Pro lidi je to totiž další žrádlo. A ne konkurent:D
Mamuty vidím nereálné důvodu změn klimatu. Vyhynuli v minulosti tak spíše "sami od sebe", bez zásadního vlivu lidského druhu.
Kdyby něco, tak by se k nám spíš mohl vrátit pratur, tomu dávám největší šance. Opravdu původní, vyhynulý, evropský pratur, ne ty současně z primitivních plemen skotu zpětně šlechtěné záprtky (i když tuším zatím výsledky projektu Taurus už alespoň exteriérově se nezdají úplně zlé)...
Zdravím, tak samozřejmě ano skepticismus je dobrá pojistka ale dejte si pozor necht nesklouzáváte na tu oblíbenou českou variantu=plácalismus nebot těch konin je víc než zdrávo:-)
Věřte že legislativa ač není samospasitelná a ne vždy dodržovaná je naprosto nutná. Pokud bych se měl bavit o velkých šelmách na území ČR tak jejich výskyt koresponduje s mírou ochrany v ČR a okolních státech hlavně tedy Slovenska nebot významnější přirozený výskyt velkých šelem u nás nastal až po změně legislativy tohoto sousedního státu samozřejmě s jistou prodlevou.To že při početně malé populaci pytláctví existenčně ohrožuje daný druh je jasné každému ale nezapomínejte na to že legislativní ochrana s podporou zájmových skupin např u nás hnutí DUHA má edukativní dopad na obyvatelstvo tedy i na potencionáĺní pytláctví.Je velmi pravděpodobné že postupně další generace budou tento zlořád utlumit.Již dnes není pojem "škodná" ve slovníku myslivců frekventován ač ještě nedávno to byl ofiko termín. ANO je to tzv běh na dlouhou trat a vrátím li se k tématu nikdo netvrdí že za 20 let bude v Tasmánii zdravě se vyvíjející populace vakovlka.To že na tomto ostrově byl důvod zániku vakovlka tlak osadníků kdy byl tento nativní predátor chápán i legislativně jako škůdce je jasné.
Tasmánie je řídce osídlená eko niku vakovlka tam nepřevzal žádný placentální ani jiný predátor např z placentálů známy dingo.
Vidím to velmi nadějně :-)
raduz
napsal(a):
tak pár nepovedených pokusů už tady bylo...myšleno s nadsázkou
Zdravím,
na fotce je hybrid ale projekt "Quagga" opravdu existuje.