
čojda
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 1. 5. 2019 18:58:26
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
To je jedno. pokud je ten kříženec NOS strakáč, tak je heterozygot pro anglickou strakatost.
stejně tak meklenburský strakáč, pokud je to strakáč, a ne kominík, je heterozygot pro anglickou strakatost.
jakou přesně mají kresbu, to je úplně jedno. stejně tak je jedno, jestli jsou to kříženci, nebo čistokrevní králíci, nebo jak jsou velcí. pokud je to strakáč, tak je to strakáč.
no a když dáte k sobě dva strakáče, heterozygoty pro anglickou strakatost, zcela logicky se vám vyštěpí asi tak polovina mladých, co budou taky strakatí. z té druhé půlky bude půlka králíků nestrakatých, celobarevných. no a těch zbývajících 25% budou mlynáři, homozygoti pro anglickou strakatost. což je letální faktor.
Díky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Kříženci neutečou genetice:D anglická strakatost jako anglická strakatost. z hlediska majorgenů je jedno, jestli je králík německý strakáč, anglický strakáč nebo jestli má plášťovou kresbu.
tenhle "problém" se vám bude vyskytovat vždycky, když zkřížíte dva strakáče, bez ohledu na plemeno.
Ale tady nejde o dva čistokrevné strakáče, ale o jednoho a jednoho křížence.
poty76
napsal(a):
Tak na to se musím nadechnout. Dlouho jsem váhal, jestli tohle má smysl komentovat?
Pro happy feeat:
Slečno nebo paní, buďte naprosto v klidu. Jestli se nepletu, bavíme se o zvířatech stejného druhu SAVCI, také skupiny hlodavci a býložravci. Tudíž, jak králík, tak morče mají velmi podobné, stravovací návyky. Žerou především stravu rostlinného původu. Nevím, kde ony dámy berou tyto moudra, ale jsou neopodstatněná a zavádějící, pro někoho matoucí, ovšem ta přirovnání. NECHÁPU! Takže já sám za sebe vám mohu říci, že můžou, ale musí si na sebe zvyknout. U mě, když jsem je v mládí přivezl, hned jsem ho hodil do kotce a pohoda. Já měl vždy plné králíkárny morčat a to vždy 1 králík = 1 morče. Dokonce jsme je měli u samic, které měli mladé a nikdy žádný problém. Mimochodem kluk ještě dva roky do zadu měl u svých heč které měl pro zábavu, morčata i dvě na jednoho králíka. A do kotce šli hned, bez návyku. Opět žádný problém. A krmení? Nikdy jsem ho nerozlišoval. Dokonce kolovali i takové pověry, mýty, v kterých se říkalo, že právě ono morče stahuje na sebe některé králičí nemoci. Ale to byl opravdu jen mýtus!
Pro bodlinka laprechaunek:
Promiňte, ale kam vy na to chodíte dámy? Viz. liniová plemenitba, též jste mě rozesmála. Takže když jsou to dva odlišné druhy zvířecí říše, tak králíkovi ponechme jeho stravu a morčeti dejme třeba, hezky propečený steak ne? Základní věc s přírodopisu na ZŠ.
Naprosto souhlasím, nevidím žádný důvod proč neé. U mě to bylo stejné kde králík tam morče,
A bez problému.
tom.50
napsal(a):
Když něco nevím, zeptám se.
Oves = pluchatý (ne naháč, nebo jaký?) má víc vlákniny? To je zjištěno jak? Z rozemletého zrna s pluchou? Pokud tak, pak vás ujišťuju, že jen málokterý králík žere oves i s pluchami, bleskurychle se to naučí louskat. Tím je třeba pro mě oves nepoužitelný, musel bych denně odšroubovávat plechová zásobníková krmítka, aby se daly vyluštěné pluchy vysýpat.
Z misek králíci zrno vyhazují a někdy až 30 i 50% a někteří i víc, případně ho pochčijou v misce. Pak se mi jeví jako racionálnější granule v zásobníkách, ty sežerou beze ztrát a výkaly ani moč tam dát neumějí.
Ke granulím (zásadně pouze nemedikovaným a bez GMO od Sehnoutka) dávám ječmen odhned, jak králíčata u samice začnou žrát a s kokci nemáme problém. Nezbytná podmínka je jednou týdně kousek (asi 30-50 cm klacku na kus, králíčatům úměrně méně) nasušeného černobýlu. Funguje i ten, který se dá najít i teď ten odumřelý, jeho klacky stojí na rumištích a podél cest celou zimu.
Udělejte pokus, dávejte cca týden tvrdé zrno (ječmen, kukuřici, pšenici) pak dejte oves.
Uvidíte že budou krmílka bez pluch.
misulinka
napsal(a):
Byla vaše odpověď k česneku a cibuli? Pokud ano - já se neptala, zda vašim králíkům chutnají, ale zda jsou pro králíky bezpečné. Pokud tím krmíte, pak předpokládám, že máte ověřeno, že česnek ani cibule nejsou pro králíky toxické a pak bych prosila o uvedení zdroje, nedaří se mi nic najít.
Víte, mým psům taky bude chutnat čokoláda, pokud bych jim jí dala. Ale vím, že je může zabít. Stejně tak cibule a česnek. Všeobecně se česnek a cibule nedoporučuje krmit zvířatům. Konkrétně ale u králíků nevím, jednotlivá zvířata se od sebe mohou lišit.
Http://www.ifauna.cz/kralici/clanky/r/detail/4192/zivy-poklad-z-cech-cesky-albin/
http://www.kralikar.cz/index.php/rady-a-tipy/item/118-kokcidioza-vznik-a-prevence.
jeanes
napsal(a):
A jéjé, asi to musím víc rozepsat.
Takže chci začít s chovem kastorexe. Mám v plánu cca 10 samyc a možná i více samců, abych měl bohatý genový fond. Když si vezmu, že samyce bude mít 2x - 3x do roka po pěti mladých tak se mi může stát, že se budu starat cca 150 králíků. Pokavaď předpokládám, že jeden králík zdlábne 6 kg ječmene do sedmi měsíců, kdy je dorostlej buď na výstavu nebo na pekáč, tak se dostávám s cenou ječmene dohromady na 150*6*6 v korunách tj 5400. Takže by bylo dobrý po sklizni, až to bude levné nakoupit tunu ječmene. Pokud se teda nepletu se spotřebou zrní.
Použiji hlášku paní H. Růžičkové " UŽ SI VIDĚL SAMICI S TVRDÝM"
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Co si třeba číst články co jsou zde na Ifauně nebo na www.kralikar.cz.Nemyslím diskuze,ale články.Tam se dozvíš spoustu rad o chovu.Když Ti nebude něco jasné tak se ptej.
Je velmi jednoduché si pořídit králíky a nic o chovu nevědět.
Když mám problém v chovu,tak si přečtu různé články a když nerozumím,tak se zeptám.
Jenže proč číst a dovědět se něco velmi zajímaveho o chovu?Lidi nebuďte tak lenošní.
Už vidím těch narážek,ale každý normální člověk to pochopí.Číst,číst a pak se ptát.
Taky jsem hledala,četla a pak se ptala na diskuzi.Nejsem lenošná si něco vyhledat.
Aáá pozor, Hary 69 v sukni.