
dagmar
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 5. 2014 10:38:29
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Rousy mít na nohou nemusí - měla by mít tedy ty fousy, to ano, je ale možné že jí ještě nějaké trošičku narostou. Ale jestli má drsnou srst je to dobře, to je jedno jestli ji má přiléhavou, opravdu nemusí být rozčepýřená /to jsem si kdysi myslela také/ a srst je na výstavě velmi důležitá. Podpořila bych ji pravidelným trimováním /pokud to neumíte, určitě někde v okolí je veterina, nebo salon kde vám to ukáží/, ta srst se potom ještě vylepší.
- v každém případě bych se fakt šla podíívat na nějakou výstavu, event. ji tam přihlásila a uvidíte co vám řeknou./důležité bude jak by vás posoudili/ udělat s ní zkoušky. Je plno loveckých aktivit, můžete s ní jet na tábor jezevčíků, kde vás to naučí a třeba vás to chytne a uděláte s ní zkoušky - prostě jen tak pro radost.
Já bych vám také poradila, přesně jako pisatel přede mnou abyste omrkla nějakou výstavu a fenečku tam předvedla. Sice "fousy" opravdu nemá, ale fakt to vypadá, že srst je tvrdá i když vám se třeba jeví jako hladká. Některé typy jezevčíků takovou srst mají, ne každý jezevčík vypadá "rozčepýřeně".
Jeden z mých jezevčíků má také takovou jakoby "hladkou" ale drsnou srst a na výstavách byl velmi úspěšný. viz foto
Teď už nevidm na váš první příspěvek takže jsem zapomněla kolik fenečce je, pokud je mladinká, třeba nějaké malé vousy ještě vyrostou,
past
napsal(a):
Byla to docela honička, ale nechá se to stihnout a jelikož to je první pes se kterým mám tolik zkoušek, tak to byly hlavně velké nervy a tréma. Cvičil jsem podle zkušebního řádu a rad zkušenějších kolegů, ale nejcenější je zkušenost ze samotných zkoušek. A další výhoda je, že jsem lesník z povolání, takže jsme spolu prakticky ceý den. Všem začátečníkům doporučuji podívat se prakticky na zkoušky a ušetří si hodně námahy se cvičením a dost nervů, protože budou vědět co je čeká.
Jo jo,. vy máte drsňáčka, mám tři trpaslíky a všichni mají zkoušky, sice ne tolik jako ten váš, jen barvu a noru, ale hrozně moc mě to bavilo. I samotné zkoušky jsou moc zajímavé.
past
napsal(a):
Víte někdo podle čeho se stanovuje cena psa? Mám chovného jezevčíka drsnosrstého standard s lesními zk., honičskými zk. zk. vloh a norování - vše v I.ceně. Na výstavě ocenění výborná 3 a stáří 21 měsíců. Zkoušel jsem najít nějaké tabulky nebo oceňovací vyhlášku, ale nic jsem nesehnal. Důvod je ten, že někteří moji kolegové "myslivci" si myslí, že cena se skládá z ceny štěněte + krmení a něco málo navíc za vycvičení. A já si myslím, že to vycvičení je sakra dost velká položka. Díky za odpověď.
Tohle všechno jste stihl do věku 21 měsíců? tak to klobouk dolů, to jste spolu se psem fakt dobří.
zkuste se zeptat třeba tady na mysliveckém foru http://www.loveckeforum.info/search.php
Je větší předpoklad, že pokud je dlouhá linie králičích trpaslíků z obou stran, že to s velkou pravděpodobností bude zase králík - ale jistotu nemáte nikdy :o))
Občas je na výstavách vidět opravdu naprosto vyhublý jezevčík, kterému lezou žebra a kterého se snaží majitelé obvodem hrudníčku napresovat do králíků, zřejmě z důvodu menší konkurence, protože králičků není tolik, jako trpaslíků.
Mám dorsnosrstou fenku a sa ní jsem od začátku neměla žádné problémy.
Potom jsem si koupila od kamarádky rovněž drsnosrstou fenku, stejné plemeno ale s jinou kvalitou srsti /i vzhledově/než má ta naše.
První dva měsíce jsem byla zoufalá, nemohla jsem se s fenečkou ani pomazlit, okamžitě jsem se osypala, nemohla dýchat,o trimování /které potřebovala o hodně častěji než ta první/ ani nemluvím, myslela jsem že to nepřežiju.Vážně už jsem přemýšlela co s tím budu dělat.
Nicméně jsem vytrvala, zhruba po půl roce už žádné pupínky, dýchám v pohodě, mazlit se mohu - jen netrimuji - chodíme na veterinu, kde i trimují.
Nyní máme pejsky tři, stejné plemeno, po dvou letech vše v naprosté pohodě.
Takže přesně jak vám děvčata radí, vytrvat.
knedlyk
napsal(a):
Zdravím, měla bych dotaz, jak naučit mého jezevčíka daunovat. Když chytne stopu, nebo běží za zvěří, je úplně na prd řvát po ní ke mně, protože má zatemníno a celkem zvládnutý povel bych si akorát tak zkazila. Napadlo mě naučit jí daunovat, ale moc nevím, jak na to. Zkouším to z povelu lehni a buď jí táhnout hlavu za pamlskem, což jí moc nejde, spíš se za tím plazí, ale hlavu přímo k zemi nedá, nebo jí tlakem hlavu dávám rukou k zemi, přičemž mi bohužel zase zvedá zadek....třetí ruku nemám. Navíc ona je prostě pošuk a když chci něco silou, myslím to tlačení hlavy (ne, aby jste si představili, že ji masakruju k zemi, pouze mírně tlačím dolů), tak se hned vzpíná a cvičení ji přestává bavit. Chápu, že to bude trvat delší dobu, mohli by jste mi prosím popsat, jak jste daunovat učili svého psa vy? Nebo jaké vidíte v mém postupu chyby. Chovatele se bohužel nezeptám a nikoho, kdo dělá lovečinu neznám. Díky.
Učíte jí to dobře...ale musíte asi pomalu a postupně, zpočátku bude stačit když položí hlavu na pár vteřin a strašně moc chválit.
Záleží opravdu také na psovi, jedna z mých fenek se to naučila okamžitě a i na povel lehni okamžitě daunuje sama od sebe. Druhá z fenek má precizně naučený povel lehni, ale tu hlavu na daunování jí tam musím pořád lámat :o))
Chov s PP a výstavy? Chodím na výstavy okukovat docela často, ještě jsem neviděla že by někdo zkontroloval vystavovanému psovi tetování jestli souhlasí s předloženými papíry.
Evelin - Tak nevím na jaké výstavy vy chodíte - u našeho plemene je tetování povinné a pokud ho nezkontrolují u vchodu na výstavu, tak vždy kontrolují přímo u rozhodčího na stole, zřejmě jak to na jednotlivých výstavách mají domluveno.
Jeden můj pes byl špatně natetován a i když mu jsou dva roky pryč, tetování prostě není téměř vidět - má tedy i čip - a i ten kontrolují.
no teď jsem si všimla, že jste napsala, že chodíte jen okukovat výstavy - tak možná se koukáte špatně