
darebak
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 20. 6. 2012 23:27:33
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Děkuji moc za odpověď.. těžko říct, něco jsem se snažila vygooglovat, ale moc z toho moudrá nejsem. Bojím se, aby opravdu nešlo o nějaký nádor, každopádně k veterináří dojdeme. Jen se strašně bojím, aby nechtěl dát nějakou narkozu a třeba mu to vytrhnout, přeci jen je to už stařeček a bojím se, aby se mi pak vůbec probudil... Začalo to jako maličký, růžový pupínek.. pak se to zvětšovalo a zvětšovalo.. a dopadlo to takhle...
Děkuji každopádně za informaci..
Dobrý den,
chtěla bych se pozeptat a zjistit nějakou informaci, ještě předtím, než pojedu s naším, 17ti letým kocourkem k veterináři. Nerada bych jej zbytečně stresovala přepravou, je už starý, Ale asi mi nic jiného nezbyde.
Asi tak před půl rokem se mu udělal na bradičce drobounký, růžový pupínek. Neřešila jsem to, myslela že zmizí, ale stále se zvětšoval a zvětšoval, a nyní, tak před měsícem se mu začal tento výrostek zabarvovat do tmava, snad do fialova.
Máte někdo nějakou zkušenost, o co by se mohlo jednat, a případně jak to zkusit léčit, nějakou mastičkou? Nebo opravdu rovnou jít k tomu veterináři?
Děkuji předem za rady..
s tím co píšete je to naprostá pravda, od původních majitelů jsme se dozvěděli, že jej kupovali jako kočičku, protože kocourci želvovinoví nejsou. A poté po delší době zjistili, že se jedná o kocourka. Když to říkali "chovatelce", tak ta prý tomu nevěřila že to není možné a byla naštvaná, že omylem prodala kocourka, že je vzácný. Tak bůhví? Teď jsem se dívala na obrázky na tu norskou lesní, ta má až moc vystouplý a "ostrý" čumáček. Těžko říct, je možné že je to něco kříženého, nevím, ale ze zajímavosti bych se ráda dopátrala...
Ještě nutno dodat, na předních packách má pruhy - jak tygřík, a pár jednotlivých chlupů delší než ty ostatní. Na zádech tmavý pruh...
www.tanganika.cz p. Štětka odchovává i dováží, dovoz je celkem finančně náročný
Ahoj, zdravím všechny kočkomily... nedavno jsem podědila kocourka, ale už starého. Každopádně netuším, co je to přesně za "rasu". Údajně to má být perský želvovinový kocour, dle obrázků na internetu to ale vůbec nesedí čumáček, nic, maximálně tak zbarvení. Je někdo, kdo by poznal, o jakou rasu se jedná? Jen tak pro zajímavost....
Děkuji moc!
Děkuji moc za všechny reakce, moc pomohly..
Kocourek vypadá líp, chodí pomalu je takový vyjukaný, ale už večeřel i mlsky, a chvíli předl, tak doufám, že je to takhle už v pořádku.
Víte nikdy jsem nebyla "kočičák", mám ho půl roku, protože známý se stěhoval z čech pryč a já jsem se kocourka ujala. Natolik jsem si ho ale oblíbila, že už bych si bez něj nic nedovedla představit. S tou sítí
je mě to jasné, já jsem to plánovala na jaro, protože nám budou měnit okna, tak jsem to odkládala. Stalo se právě to, že se samo okno otevřelo - průvan, takže kočík toho hned využil.
Snad už to tedy bude v pořádku, doufám, nu moc děkuji všem!
Dobrý den všem,
mám dotaz.. včera večer nám vyskočil kocour z druhého patra v paneláku, dopadnul na trávu. Průvan otevřel okno a už to bylo. Hned jsme seběhli dolů a ležel, přitisknutý na zdi, nehnul se. Tak jsme ho donesli domů, pak se napil, usnul. Prohmatali jsme mu nožičky, páteř, nekulhá, nemňouká. Jen spinkal a byl apatický. Volala jsem na veterinu, jestli by se na něj nepodívali, ale veterinářka mi řekla, že ho nemáme nikam tahat, že potřebuje klid a teplo domova. Kocourek usnul, ráno se najedl, teď je doma sám, museli jsme do práce. Co máme dělat, sledujeme ho a snad bude ok? Už se Vám to někomu stalo? Jedná se ještě o 6 kg britského kocourka, nutno dodat.
Když už to přežil, nemůže se mu teď nic stát?
Prosím o nějakou odpověď, zkušenost, útěchu, děkuji moc...
loudas
napsal(a):
Dobrý den. Alexandry malé chovám teprve od loňské sezony. Koupil jsem 5 lichých ptáků různých barev. Většina byli samci. Jednoho jsem vyměnil a jednu samici dokoupil. I teď mám ale tyto ptáky (mláďata) pohromadě. A včera jsem vypozoroval první šarvátku, takže přebyteční ptáci musí být rychle prodáni. Přiklonil bych se k názoru člověka, který psal přede mnou. Nejsem příliš kovaný v genetice, ale řekl bych, že kdyby jste chtěl zůstat u těchto barev a dát na lutino samici tyrkys samce, tak budou dělat přírodní štěpitelná mláďata. Dal bych také protějšky ve stejné barvě. Vždyť pár lutinových alexandrů je ve voliéře něco tak krásného.
Děkuji moc za odpovědi, musím to nějak vymyslet, bohužel nevím co a kde seženu. Zase tyto dvě, tedy samice, byly koupeny spolu a žily spolu v jedné kleci od mlada což je 5 let. Nerad bych je zase trhal od sebe. Co myslíte koupit jednoho samce a vpustit je do výše zminované voliery?
darebak

agaporniss
napsal(a):
jestli jsou pětiletí tak jsou to na 100% dvě samice.
Také jsem si to myslel, ikdyž poznatky mám pouze teoretické z knih a časopisů. Tak tedy jakými samci je dopárovat? Myslím co se barvy týče, rád bych u zůstal u těchto mutací i u odchovů.Nemám možnost zjistit jaké měli rodiče. Můžou být dva páry spolu v jedné volieře? mám pro ně připravenou volieru vnitřní část 3 x 2x 1,2m a výlet 2 x 2x 1,2m d x v x š
darebak

darebak

darebak
napsal(a):
Dobrý den,
Dostal jsem tyto dva alexandry malé, staré 5 let. Chovám Austrálii ale tito ptačci mne naprosto uchvátili tak jsem se rozhodl že si je nechám. Zajímalo by mne jestli se jedná o pár, případně o jakými mutacemi je dopárovat. Info o chovu mám z knih, nicméně jakoukoli radu ocením.
Chovu zdar Radek
další
darebak

Dobrý den,
Dostal jsem tyto dva alexandry malé, staré 5 let. Chovám Austrálii ale tito ptačci mne naprosto uchvátili tak jsem se rozhodl že si je nechám. Zajímalo by mne jestli se jedná o pár, případně o jakými mutacemi je dopárovat. Info o chovu mám z knih, nicméně jakoukoli radu ocením.
Chovu zdar Radek