
Domik047
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 11. 4. 2018 15:48:43
Naposledy přihlášen: 25. 6. 2020 10:38:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Za cca měsíc se stěhujeme a s tím přichází i změna práce. Doteď byl pejsek zvyklý s námi chodit do práce, doma zůstával max 4h sám a v pohodě. Samozřejmě chápu, že v novém se musí začít odznova učit odchody/příchody. Můj dotaz je, jak přesně postupovat, když začně štěkat? Přijít a vyhubovat? Vím, že bych teoreticky měla přijít, až bude v klidu, ale štěkot si nemůžeme dovolit... Bohužel sousedi v novém bytě jsou důchodci a tudíž jsou celý den doma. Máme na naučení 14 dní, tak snad to bude stačit :D pro šťouraly – ne nemůžu jít do jiného bytu. Předem díky :).
Náš pejsek zase steka/stekal už z dalky ze strachu na větší zvířata (osel, kůň, kráva, lama,..), takže jsme začali z dálky kdy nestekal, dostal pamlsek. Postupem času jsme se přibližovali do te míry, aby nestekal a dostal pamlsek. Přítel jde zvířata nakrmit/ pohladit a já si povídám s psiskem, že je to přece v pohodě a prokrmuju. Včera byl přes 30 min od nich 1,5 m a bez steknuti, takže to na něj funguje. Na pruvodciho to jde asi aplikovat blbě, ale na ty cizí lidi by to šlo...
Sunnik
napsal(a):
Takže jsou plemena která na to trpí hodně a některá naopak málo?
Nejsem odborník, ale pokud bychom soudili z výsledků studie, co sdílela bodlinka, pak se dá usoudit že ano.
The top 10 breeds with the largest proportion (%) of female dogs that had developed either pyometra or mammary
tumours before 10 years of age were Leonberger (73%), Irish Wolfhound (69%), Bernese Mountain Dog (69%), Great Dane (68%), Rottweiler (65%), Staffordshire Bull Terrier (66%), Bullterrier (62%), Bouvier des Flandres (60%), Keeshond (57%) and Basset Hound (56%)
Atheira
napsal(a):
Taky jsem přemýšlela, kde se to bere a jak to řeší divocí psi. Není přece možné, aby to bylo pro psy tak běžné, že tolik fen k tomu dřív nebo později stejně přijde.
Mám fenu teprve po třetím hárání, dvouletou a teď má antibiotika, protože se jí objevil zánět, podchytilo se to hodně brzy, ale stejně nad tou kastrací teď už hodně uvažuju, i proto, jak těžko odhalitelná ta věc, zatraceně, je...
Ale nejde mi do hlavy. Jakto, že tak obrovské procento fen?
Jak psala bodlinka, tak ne všichni se dožijí deseti a hlavně ti naši psíci prošli léty šlechtění, které se na tom podepsalo...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
muze někdo vymyslet ještě něco horsiho na prepravu?
myslím, že tohle by mohlo celkem konkurovat...
Zdravím všechny,
mám teďka doma psiskouna v klidovém režimu a jelikož je zvyklý na poměrně aktivní život, je to s nim chvílema k nevydržení. Napadlo mě udělat vlákno, kde by se sdílely nápady na různé domácí psí hlavolamy. Já třeba schovávám granule do smotaného ručníku, pod ručník, hrnek a pod. Máte taky něco? :).
koně
napsal(a):
Když nemůžete dát psa do kufru, pak použijte kšíry a do nich vodítko s koncovkou, kterou cvaknete do pásu.Prodávají to všechno adekvátní k hmotnosti psa, zkrátíte dle potřeby.
Pod psa pak něco na sedačku, zmíněné potahy, deky, podle citlivosti vaší, či spolujezdců
Koupí homologovaného, unijně schváleného, vodítka s koncovkou do bezpečnostního pásu vy splníte zákonnou náležitost k přepravě psa.
Jak je to z bezpečností, netuším.Když to vodítko můžete mít i v obojku, kšíry předepsané nejsou? Ale to normální majitel asi zvládne i bez zákona, zakoupit kšíry.
Pak mě tedy dostalo to vodítko.Koupila jsem schválně na víc kilo.Naše střelená psice byla v kufru na kšírech a tomto normovaném vodítku, cvaknutá v pásu.Koncovku jsem provlékla pod sedačkami, abychom toto mohli uskutečnit.
Dojedeme z výletu domů, otevřu kufr.Bohužel jsem se nijak extra nerozhlížela, bydlíme a absolutní pr..., kde není žádná frekvence.Psice naopak vidí všechno a všude, takže kočka, motající se neprozřetelně poblíž, jí neunikla
Takže ve vteřině, kdy jsem otevřela kufr od kombíka, kolem mě s prasknutím prolétla psice, za ní vlálo drahé, normované bezpečnostní vodítko A po bližším zkoumání jsem pak našla úchyt. Ten zůstal zaklapnutý v autě.
Je pravda, že naše psice, ještě na kšírech, má docela razanci, ale je to pořád střední pes, co měl vodítko na váhu velkého.
Tak si neumím představit, jak by na tomto pes při nehodě, kdy taky fungují trhy, tahy a bůhví co ještě za síly, bezpečně zůstal na místě a nevyletěl mezi ostatní pasažéry, či rovnou ven?
Teď tedy už máme auto, kde je ta homologovaná síť.
Koukala jsem na testy, kde zkoušeli různé ksiry pro psy do auta a bohužel většina neprošla právě kvůli tomu, že se při nehodě utrhly. Některé to mají na sobě napsané, že nezaručují bezpečnost při nehodě... :/.
Zabucker
napsal(a):
a drátek se může plotu dotýkat? A nebo jestli je možné ho přerušit, respektive je to dlouhý plot, a zhruba uprostřed jsou vrátka.
Záleží co máte za plot. My máme celý kovový, takže jsme museli v místech přeskakování izolovat. To jsme vyřešili plastovou trubkou. Zapojuje se do obvodu, takže se přerušit nesmí. Všechno je v návodu. Vrátka můžete třeba vyřešit tak, že to povedete vrchem/zakopete. Každopádně to pak chce vyzkoušet. Na komentář nahoře, se vykašlete. Pes má normální obojek tak jako tak. Navíc mu při přiblížení nejdřív pipne, takže se může v pohodě zase vzdalit.
Ahoj, nám taky pejsek přeskakoval plot. Který ohradnik jsme pořídili už nevím, ale byl to jeden z těch levnějších. Dratek jsme dali na plot do výšky hrudníku, když stojí na zadních, aby mohl chodit kolem, ale nepreskakoval. Pejsek má na krku přijímač, takže ostatní tím neomezujes. Určitě je důležité dát kolem vlajecky, které jsou v balení. Náš se to naučil fakt rychle a teď už obojek ani nepotřebuje a ví, že se za vlajecky nechodí.
Ahoj,
taky mi pejsek útíkal třeba za zvěří, bažanty atd a cvičitelka mi doporučila el. obojek. Jo, zdálo se mi to hrozný, ale lepší než zastřelenej od myslivce... Použila jsem ho max 4x a už stačí jen říct "ne" a neodběhne... Postupně se taky naučil na házení třeba šišek nebo klacků, jak za zvěří neutíkal :).
Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s nějakým proti klíštěcím obojkem, který by mohl mít i pes domovní, který spí v posteli a ještě žije v domácnosti s kočkou? Nebo prostě něco, co má účinek déle než měsíc/dva? Zatím co jsem na vše narazila byl buď problém s kočkou nebo s tím, že žije více doma. Netuším, jestli vůbec něco takového je, tak případně budu aplikovat každý měsíc spreje.
Díky!