
Fiona.Praha
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 4. 10. 2015 19:58:30
Naposledy přihlášen: 26. 8. 2020 00:30:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
LuciL
napsal(a):
Nemám nikde uvedeny svůj telefon ani email tak mě nevystraši.. ale lituji toho, že jsem toto založila když jsem se chtěla poradit, co s timto udělat. Ale informace mám a to mi stačí.Pěkný den
Nenechte se vyprudit.
Určitě jste už sama sobě vynadala dost.
Podle fotek čivavu asi mít nebude, ale vzhledem k tomu, že si ji vypipláte, budete ji mít ráda "čivava nečivava".
Myslím, že na policii moc neuspějete, ale budu držet pěsti.
Doufám, že se za čas objevíte i s aktuální fotkou Vaší fenky, aby bylo možné odhady porovnat se skutečností.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ahoj, prosím vás o radu a názor.
Na chrtech a dalších "protáhlých" psech občas vídávám extra široký obojek. Jde o módu? Nebo hodně široký obojek zabraňuje posouvání na dlouhém, štíhlém krku a rozkládá tlak?
Chci s Ratloraptorem pokračovat do podzimu v kynologickém výcviku. Zatím chodil do psí školky, kde postroj nevadil. Někteří cvičitelé se ale na postroj zrovna netváří. Malá je na obojek zvyklá, po několika sklonění hlavy se jí ale posouvá k uším, kde jí vadí. A to i když je dotažený. A na cvičáku sklánět hlavu bude, různé pachy, spadlé pamlsky... Navíc občas vyrazí dopředu, např. když proletí motýlek, něco ji zaujme. Tak chci rozložit tlak na tom malinkatém a snadno zranitelném krčku. Pokud tomu hodně široký obojek nepomáhá, zůstanu i při cvičení u postroje.
Díky za radu.
Katka
Možná už tady proběhlo, ale zeptám se.
Co je Ratloraptor? Na fotce vidím zadek jagoše.
Jak dlouho jste měli doma psa, když zaútočil?
Jedná se o černého "NO"?
K přítelovi se choval doma i v útulku přívětivě?
Jakým stylem ho vychovával přítel? Nemusel ho bít, aby se to psovi nelíbilo. Stačí tahání za kůži, tlačení psa k zemi, zalehávání.
Z mých zkušeností vím, že pes nezaútočí jen tak bez varování. Pes nechce jít do sporu s člověkem. Proto by asi bylo správné popsat, jak jste psa vychovávali.
Pro začátek by stačilo popsat, jak jste chválili a jak jste nechválili.
Něco se stát muselo nebo to bylo blbě od začátku.
Dnes jsem viděla 4měsíční štěňátko, na které mladý majitel řval " k nooooooze". Naštěstí si dal říct a zkusil to po dobrém a štěně nadšeně přiběhlo. Snad mu to zůstane a uvědomí si, že důraz není řev a respekt není strach.
idkdmkks
napsal(a):
Dobrý den mám otázku.. jak velký bude plemeno jorksir x zlatý retrívr ? majitel štěněte mi napsal ze nebude moc velký ze bude mít max 40 cm, tak doufám ze nevyroste nějak moc. Chceme malého pejska. dekuji predem za odpověď
Celkem si nedovedu představit, jak bude takový kříženec vypadat, asi bych mu přála aby to byl spíš minizlaťák než obryork.
Max 40cm v kohoutku je pes cca po kolena, 10-13 kg. Takový příjemný střeďák, určitě ne malý pejsek.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"Z takového hormona by mi fakt asi houklo"
z jakého? toho zadavatelky?
ten může být zcela normální
a "houknout" by mělo spíš z majitele......
možná
Z takového erotomana, který má jedinou myšlenku v hlavě, slintá, klepe hubou, nežere a nenechá se rozptýlit.
Každý pes háravky prožívá jinak. Mám feny a bydlím na sídlišti, kde je přepsíno. Některý si skoro nevšimne, jiného zajímají jen ty důležité dny, jiný to pozná dlouho dopředu, ale opravdu je mi líto těch, kteří to prožívají tak intenzivně, že lížou trávu, doma nežerou, zvrací a vyjí, slintají, klepou hubou...... takového bych vykastrovala, aby ho nekleplo dřív z háravek než mne z něj
Obdivuji vás všechny, kteří tomu rozumíte
Pro mne mluvíte svahilsky, i když jsem se kdysi snažila genetiku barev pochopit (jen pro zábavu, nemám merle pesy, i když se mi líbí).
Mám známou, chová BOC a vždy přesně při krytí ví, jaká budou štěňata a zatím se jí to vždy podaří. Řekla bych, že to nemá nastudované, ale vypozorované. Jiná známá kdysi chovala kavalíry, taky to měla zmáknuté a co chtěla, to měla. Snažila se mi to ve zkratce vysvětlit, v tu chvíli mi to bylo jasné, ale už mi to z hlavy vytlačily jiné informace.
Jakmile drbu fenku začne být ostražitá, sklopí ocas a pokud vidí psa tak na něj začne koukat, pak vrčet a pak zaútočí. Podobně to je občas i když jsem s nimi ve výběhu a začnu si s nimi hrát. Pes naštěstí agresivní není a když mu řeknu tak se do boje nepustí. Když vidím že se na něj fenka dívá a je napnutá tak se ji snažím otočit hlavu, ale když stihne zaútočit tak ji musím chytit a uklidnit (momentálně ji položím na bok). Je hodně mazlivá a myslím že se o mě nějakým způsobem bojí a brání si mě, ale bohužel takto to dál nejde.
Jakmile drbu fenku.... přestanu ji drbat a pošlu ji na místo.
Copak je drbání její svaté právo, jenom proto, že to vyžaduje? Vůbec bych jí neotáčela hlavu nebo ji pokládala na bok, při prvním náznaku bych drbat přestala, při dalším pokračování bych ji poslala ode mne pryč, tj. na místo.
Brzy zjistí, že když blbě čumí na psa, je po drbání.
Terven
napsal(a):
Doron to myslela tak, že její psi všechno vyžerou, tudíž na místě nezůstane nic, z čeho by ti vaši mohli mít újmu.
Zbyde-li tam pach, netuším, v čem je problém.
Praktikuju podobný věci, jako Doron, a troufám si tvrdit, že po nás nikde nezbyde nic, z čeho by mohl mít jinej pes problém.
Přijde mi to stejně bezohledné jako odhazování kostí.
Ale kost vidím, můžu reagovat dřív, než to pesy zmerčí nebo seberou.
U drobečků kdoví čeho nebo jen pachové stopy se pak divíme (nejenom já, i ostatní pejskaři), co to tam ten pes má?
Něco jiného je rozhazovat si cosi po vlastní zahradě nebo někde na poli, kde není žádná frekvence psů. Ale na sídlišti nebo v lese v Praze? Bezohlednost.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jo, přiběhne před telefon s appkou a komunikuje s tou namluvenou hláškou, co pustím. On opravdu ten tón, co z tlamajzny vyluzuje, přežvykuje, že zní, jako nějakej anglickej gentlemann se zvláštním přízvukem 😃...a stěžuje si a nebo se omlouvá, že nemohl jinak než teda chvíli výt....někdy si v reakci jen tak fňukne a je klid.
Jindy zmlkne hned a lehne si na pelíšek a je zase nějakou dobu v klidu nebo pak usne, podle tónu mého nahraného hlasu nebo když mluvím napřímo.
Problem bývá jen koncem pracovního týdne ráno, teď po letech už většinu času prospí a vrčí a štěká ze spaní se zavřenou tlamkou-mám uložený záznam😉 a nebo jen tak leží či čuchá chvílema pod dveřma...
Tak to je dobré.
Nevím, jak je možné, že moje pesy nehnou brvou, když na ně mluvíme z telefonu při hovoru nebo přes messengera.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Nehouklo - normálně byste psa vychovala, nastavila mu smysluplnou činnost a mantilely, abyste za ním venku nevlála jak po...💩 🧻
Z takového hormona by mi fakt asi houklo.
Ne, že bych ho nezvládla a vlála za ním, ale je mi líto těch slintajících psů s klepající hubou, kteří nevidí, neslyší a jedou s čumákem u země a v hlavě mají jedinou myšlenku. A z vyprávění ostatních vím, že si pak pes tu frustraci, že nic nebylo, vybije doma na nějakém oblíbeném plyšákovi nebo polštářku.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Keriton, používám Psí chůvička Tappy Taps a nově uvedli na trh Barkio Tappy Taps, ale tu jsem ještě nezkoušela. Ovšem je to oboje na OS Android, na mobilech s jablky to nefunguje. Tam mají asi jiné appky?
Přes dvě wifiny spustíte online video, přes kombinaci wifi a data situaci doma vyfotíte. Ta psí chůvička je asi za 160 kč jednorázově a až na tři telefony zároveň...můžete pohlídat ještě psa sousedům 😃 no to je legrace....já teď mám doma momentálně 2 telefony, jako stanice psa, protože ten jeden nevydrží už baterka...a to je teprve něco, když pustím nahrávku-povel z prvního mobilu z poličky a podruhé z mobilu na skříni 🙈 to je jen dočasné....
A máte ode mne SZ🐾
A pes reaguje na hlas z chůvičky?
Naše pesy třeba na hlas z messengeru nebo telefonu vůbec nereagují, ani třeba na jméno. Jako by hlas nepoznávaly.
Doron
napsal(a):
Jsem velký přítel " zakrmení", těmhle žravým pejskům dávám dosyta, ne granule, ale nějakou víc objemovou stravu.
Hodně lidí se mnou nesouhlasí, ale já s tím mám dobrou zkušenost.
Vlastně se mi nikdy nestalo, že by se pes pak přežíral nebo byl obézní, možná mám štěstí.
Mám pocit, že psa hodně uklidní, když nemá hlad.
Chce to mít pořád něco v kapse, když pejsek čučí na jídlo na stole, hodíte něco na zem a: " Dolů, to je hodný", nebo co říkáte.:).
Venku, na procházce, bych rozhazovala jídlo, ať si ho hledá, myslím, že o ubrousky by pak ztratil zájem.
A taky mu tím zabavíte hlavičku.
Jestli opravdu praktikujete rozhazování jídla nebo mňamek na procházce, tak jsem ráda, že Vás nepotkávám a neraďte to, prosím, jiným.
Kvůli takovým lidem je spousta ostatních pejskařů neustále ve střehu, protože i ostatní psi cítí a hledají jídlo nebo mňamku a je jedno, jestli tam ještě je nebo už není.
Moje pesy jsou naučené, že se ze země nic nejí, ale jsou to jenom pesy, takže musím být stejně ve střehu nejenom kvůli čuňatům, co odhazují jídlo na zem nebo ho vyhazují z oken, otráveným návnadám, ale i kvůli takovým pejskařům, kteří kolem sebe rozhazují mňamky nebo piškoty, ať už svému psovi nebo všem, kteří se namanou poblíž.
Venku bych nasadila košík, dokud by nepochopil, že se ze země nic nesbírá.
Krmila bych ho častěji, abych měla jistotu, že netrpí hlady.
Doma bych ho naučila na místo a vždy, když by někde překážel nebo si usurpoval jídlo, poslala bych ho na místo. Povel místo zajistím tak, že bude mít couračku pořád i doma a kdyby nechápal, pomocí couračky ho na místo dostanu a pochválím.
Píšete, že je zlatý a poslouchá.
Ale také píšete:
Kdykoliv zahlédne jídlo, nebo ho jen uciti třeba v kuchyni tak si sedne na nejvíc naprd místo kde překáží tak jsme se ho naučili odstrčit nebo nenásilně posunout dal od toho ať kouká z jiného místa
Proč ho odstrkáváte nebo posouváte? Naučte ho povel "místo".
On na to jídlo čučel asi 3 minuty a kdyz jsem si to uvědomil o co mu jde tak jsem ho chtěl dat dolu, hned jak jsem s nim pohl tak se agresivně po mě ohnal a kousl mě do ruky.
Zase, povel místo.
Nemáte jednoduché plemeno a tak si o něm něco načtěte. Co jsem o nich četla, jsou to samostatné nespolupracující jednotky, které člověka k životu vlastně nepotřebují. Myslím, že výchova nebude stejná jako u jiných (spolupracujících) plemen. Zkuste nějakou skupinu milovníků shiba-inu na FB, tam by Vám mohli poradit nejlépe.
Určitě má smysl nacvičovat.
Je u vás chvíli, vše je nové, jiné, neznámé a učí se s vámi všemi žít a vy všichni s ním. Takže bych s ním zacházela jako se štěňátkem.
Mám to stejné, jako většina přede mnou, "rituály" jestli jdeme z bytu spolu ven nebo jdu sama. Vše hlásím (např.): Za chvíli přijdu, jdu nakoupit.
Neměla jsem nikdy staršího psa z útulku, jen 3 měsíční štěně, ale.... myslím, že každý pes (štěně, puberťák, dospělý, starý) musí získat jistotu, že tady bydlí a lidi odchází a přichází, on jde s nimi nebo zůstává, ale.... vždy se vrátí jak lidi, tak on, do toho samého bytu. Taky musí vychytat různé zvuky a zjistit, že nemá cenu se nějak rozrušovat a ničit věci kolem sebe.
tereza_jan
napsal(a):
Dobrý den, to jste hodná, že se ptáte! Doma vývoj ani k horšímu, ani k lepšímu - fenka se přibližuje jen když je někdo z nás u malého. Zatím bez vrčení a neklidu, ignoruje ho. Vrčení nastává, když začne lézt směr klec, když je Alma zavřená.
Psí psycholog - dostala jsem ještě další přednášky k nastudování, jinak nám bylo doporučeno snažit se spojit fence s malým příjemné podněty - když si hrajame s malým, hrát si i s ní. Když jí, posadit vedle něj a dávat pamlsky. Vedle misky dát bodýčko. A pak ještě tzv. obojková metoda, kterou musím nastudovat. Jo a mentálně unavit - čmuchací dečky atd...
Tímhle stylem Vás z toho brzy klepne.
Řešíte zabavení dítě, budete řešit zabavení psa s dítětem, zabavení dítěte se psem, zabavení psa a neustále budete ve stresu, jestli někdo blbě nekouká - ať dítě na psa nebo pes na dítě. Stresem podvědomě vyprovokujete fenu k útoku.
Já bych vůbec psa nenutila být s dítětem v kontaktu, stačí prostě respekt. Nepotřebujete mít roztomilé fotky, jak spolu leží v postýlce. Potřebujete, aby byli schopni vedle sebe fungovat.
Ať se na dítě nebo mne s dítětem klidně kouká, ale pokud vystartuje, jde vlastně proti mně. Nevím, jaký máte s fenkou vztah, tedy jak Vás respektuje, ale moje feny by si to nezkusily ani jedna. Když je děti štvou, protože dupou, ječí, běhají a mají nekoordinované pohyby, jdou jim z cesty na své bezpečné místo, kde ví, že je nikdo otravovat nebude.
Pokud Vaše fenka sleduje dítě z klece v klidu a zavrčí, když se dítě blíží, respektujte to, dítě otočte jiným směrem nebo ho odneste. Vysledujte, jaká blízkost feně vadí. To je její místo a bezpečná zóna a neleze se tam, kdyby se chlapeček stavěl na uši.
Prima by bylo, kdybyste měla na fenu čas bez dítěte, třeba večerní venčení, kdy se o chlapečka stará manžel, babička,...... Fenka bude ráda a Vám to udělá psychicky dobře.
tereza_jan
napsal(a):
Dobrý den, bohužel jsme museli přesunout na příští týden kvůli nemoci maleho..Ale zvládli jsme veterinu a byla nám doporučená specialistka na psí chování, p.Žertová, je už bohužel v důchodu ale zkusila nás nasměrovat alespoň po e-mailu. Pro zajímavost přikládám (jen zamenila syna za dcerku) 😁 a s výsledkem konzultace se také ještě ozvu. 🙏
Zatím zkrátka stále oddělujeme..
Osobně paní Žertovou neznám, ale viděla jsem s ní pořad, asi se to jmenovalo Polepšovna mazlíčků, asi na Nově, a pro mne to byl naprosto zbytečný pořad. Ukázka toho, kdo se za odborníka vydávat nemá. Od té doby jsem o ní neslyšela.
Já bych se zamyslela nad setrváním u veterináře, který mi poradil, ať se na ni obrátím.