pavka.L

Moje příspěvky

24.1.2022 15:13

Dobrý den,
Chci předělat klec pro křepelky japonské a rád bych jim dal na zem rošt kvůli snazšímu čištění a sběru vajec. Mám proto pár otázek než se do toho pustím.
1/ Jaké pletivo je pro to nejvhodnější?
2/ V jakém úhlu by měl být sklon roštu, aby se vejce bezpečně skutálela do předu klece? Hloubka klece je 60 cm.
Děkuji.

15.5.2021 17:52

koupím samce kakarika, modrá mutace nebo její kombince nebo štěpáky na modrou

21.11.2020 15:52

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Co zkoušíte, nevíte co jste odchoval a nebo koupil? Mimochodem loňský pták není mládě.

Vy máte asi hodně nudný a smutný život co? Co občas sleduji diskusi tak to není poprvé , co vaše odpověd je úplně od věci a ještě k tomu se navážíte do ostatních .
Rok stará rosela ještě není úplně vyspělý a vybarvený pták , takže by se klidně za mládě označit mohlo. Každopádně to není důležité.
Autor se z nějakého důvodu ( který nás nemusí zajímat ) slušně ptá a vy takhle?
Když vím tak poradím , když nevím tak nereaguji .

28.4.2020 21:19

alfonzo napsal(a):
Tazateli,vidím,že jste podle registrace dlouholetý chovatel,popište rozdíl nožiček tohoto mláděte od mládat normálně se vyvíjejících.Nebo dejte fotku,bude to vidět hned.

ráno pošlu fotku , snad bude dostačující když moje vyjadřovací schopnosti jsou nedostačující :)

28.4.2020 20:38

alfonzo napsal(a):
Jak to popisujete,má nožičky natažené dozadu?

Bohužel nevím jak bych to kloudně popsal a z fotk by se toho také moc nevykoukalo.
Jde mi jen o to , že vždy když měli mládata rozjeté nohy tak většinou se váleli po břiše. Tohle se furt válí na zádech a nohy má natažené rovně. A kvůli tomu se asi nevyvíjí tak jak by mělo. zdravá mládata hrabou v hoblinách a drží hlavu nahoru.
Tak mě jen zajímalo , jestli s tím nemá někdo podobnou zkušenost .
Nikdy jsem se s tím nesetkal.

28.4.2020 20:30

Vždy když ho obrátím na břicho tak jak začne hrabat nožkama tak se převalí na záda, jakoby neudržel rovnováhu.

28.4.2020 20:26

kubanec napsal(a):
Nemá rozjetý nohy ? Někdo to řeší fixaci a da se to v raném stádiu zachránit..

Rozjeté je nemá ale příjde mi , že je má jakoby moc vzádu , až u zad. S tím , že mělo mládě rozjeté nohy jsem se již setkal ale ty mládata byli normálně na břiše akorát nedokázali držet tělo vzpřímeně. Tohle leží opravdu jenom na zádech a už od prvních dnů. Vůbec nehrabe v hoblinách a jen leží. Říkal jsem si kdyby bylo mládat v budce víc a byla v "klubíčku" u sebe tak jestli by problém nebyl vyřešen . Bohužel tomu tak není.Ještě chvilku počkám jak to bude pokračovat a kdyžtak ho nebudu dál trápit.

28.4.2020 20:03

alfonzo napsal(a):
Dobrý den,tazateli,napište jak je mládě staré.Taranty jsem nikdy nechoval,nekrmějí maličká mláďata otočená na záda?Mohlo by se stát.že provádíte kontrolu zrovna při krmení.Může se však jednat o jiný problém.

Dobrý den , mládě je týden staré, také jsem si to nejdříve myslel ale poslední dny koukám do budky poměrně často a vždy je na zádech . Vždy ho otočím , chvilku pozoruji a jakoby se neuměl kloudně zapřít o nohy.

28.4.2020 20:00

vabl napsal(a):
Dobrý podvečer, pokud žádáte rady, račte se pořádně představit v profilu. Anonymům na dotazy reagují jen v IZ po řádném představení se. Možná tuším v čem je asi problém ....

Tak proč vůbec odepisujete když jsem anonym? :D bud odpovím a nebo ne ale takové řeči typu : já vím ale nepovím když jste anonym jsou dost k smíchu :D jak někde na písečku :D
Nevím jestli si tu hrajete na důležitého a nebo jste takový ubožák i v reálu. Ale každopádně díky za reakci a budu doufat , že někomu to , že nemám vyplněný profil vadit nebude :D kdyžtak budu mít hold smůlu :)
Myslím , že tato diskuse je hlavně o tom aby se tu lidé bavili,radili si a pomáhali bez ohledu na profil . Pokud máte tak velkou potřebu zkoumat profily tak jděte na nějakou seznamku . Třeba si tam i nějakou najdete a nebudete mít dále čas na to reagovat na anonymy :)
Běžně se tu lidé baví bez ohledu na profil a kvůli pár "charaktérům" se to snad měnit nebude . Mějte se

28.4.2020 18:14

Dobrý den ,
U agapornise taranta se mi vylíhlo mládě , rodiče ho krmí avšak co mi připadá divné je to , že mládě pokaždé co se podívám do budky leží na zádech. Nikdy se mi to u jiných druhů papoušků nestalo. Připadá mi jakoby se mládě kvůli tomu i špatně vyvíjelo. Kloudně se nezapře nožičkama a spíš leží na břiše když ho otočím.
Stalo se někdy někomu něco podobného ? Popřípadě čím to může být a jestli by se s tím dalo něco dělat a nebo na co si dát příště pozor.
Je to mladý pár a tudíž i jejich premiéra v péči o mladé.
Děkuji za rady a odpovědi.

19.4.2020 22:05

alfonzo napsal(a):
Porovnávat neofémy s agapornisema je nesmysl,neofémám sucho při líhnutí nevadí,je to příroda a má to nalajnováno dobře.A agapornisové se na rozdíl od neofém téměř nekoupou,prostě jiný kontinent a jiné vlastnosti a nároky na líhnutí.A mokré samice na snůšku nejdou,hrozí přilepení vajíčka na vlhké peří a později ho samička vynese ven a rozbije.Za další, přílišné namočení vajček zalepuje vzduchové pory,které propouští vzduch k zárodku,může dojít k jeho udušení.
Na zvlčení vzduchu použijte ultrazvukový zvlhčovač,nic není mokré,jde z něj mlhovina.Nebo postačí dát do krmné chodby nějaké kytky,které potřebují dost vody a ještě okrášlejí celkový prostor.Kdysi jsem měl voliéry na půdě a také polici s kytkami,žádný problém s líhnutím.

děkuji za příspěvek a za rady

19.4.2020 19:48

rozprašovačem sem se pochopitelně snažil minimálně jednou denně , jak na ptáky tak i trochu do budky
Jedná se o agapornise etiopské , kteří si nestaví klasické hnízdo jako většina druhů.
Misku na pití/koupání mají, vyměnuji dvakrát denně ale přišlo mi že sem samici koupat se neviděl.
Už se to takto stalo podruhé a vedle jiný druh agapornise jednou to samé .
Snažil jsem se pro to udělat vše o čem jsem věděl ale neúspěšně.

Jde mi hlavně o to zda má někdo zkušenosti dát pod budku misku s vodou jak jsem výše zminoval. Nebo nějaký jiný tip jak udržet v kleci vlhkost . děkuji

19.4.2020 15:46

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak zajištujete papouškům dostatečnou vlhkost.
Chovám své papoušky v místnosti kde je vlhkost nízká. Dal bych nějaký zvlhčovač na celou místnost ale to se mi nechce zase kvůli zdím. Proto se chci zeptat jestli neznáte nějaký způsob jak zajistit ptákům vlhkost . Četl jsem že se to řeší tak , že se do dna budky udělají dirky a pod budku se umístí miska s vodou? Mohlo by toto zajistit dostatečnou vlhkost pro vyvedení mladých? Vajíčka zde měli oplozená ale nic se nevylíhlo.Jedná se o přírodně zbarvené agapornise.

12.3.2020 12:06

Dobrý den , dáváte už papoušky , kteří byli zimování doma ven nebo je na to ještě čas?

7.3.2020 08:49

Dobrý den , je vhodné dát do páru 1.0 lutino 0.1 Straka? Jaké by případně bylo potomstvo ? Děkuji

16.2.2020 15:17

Nepoveze někdo přírodní agapornise? Ideálně ružohlave nebo hnědohlavé

22.1.2020 11:37

dle mého: senegalský oranžovobřichý cca 4 tis.
žlutotemenný (mayerův) 4-5 tis.
červenobřichý ,hnědý(rupelův) cca 14 tis.
hnědohlavý cca 5 tis.
konžský cca 8 tis.
Ceny neberte doslova vážně. Jsou to pouze mé odhady z inzercí a od chovatelů. Ale každý chovatel má právo si cenu svých papoušků určovat sám, takže pokud sem se někde zmýlil tak se omlouvám.

Ostatní druhy jako kapský,šedohlavý a žlutočelý netuším. Ale bude to několikanásobně více. Zvlášt žlutočelý ten je z papoušků dlouhokřídlých cenově asi nejdražší.

20.1.2020 18:20

Slavecek80 napsal(a):
Děkuji za odpověď!Riskovat to asi nebudu.Bourky pořídim až budu mít vhodné zařízení.Díky a ať se daří

jinak neofémy jsou často chované s drobotinou. Nejčastěji jsem je viděl s holoubky a zebřičkami.

20.1.2020 16:05

Dobrý den ,
Já bych se toho bál , protože když vidím jak kolikrát sameček je během hnízdění agresivní k jeho samičce nedovedu si představit jak by se zachoval k jinému samečkovi.
Je sice pravda , že rozměry voliéry nejsou na neofémy zrovna malé a proto by zde ptáci mohli najít dost místa pro svůj klid a kam se schovat ale chtělo by to opravdu pozorně a často sledovat a zakročit okamžitě jakmile by k nějaké šarvátce došlo.
Já přes zimu mám pár neofém tyrkysových a Bourků pohromadě v o dost menší kleci a problémy nejsou , ale kolem toho dubna až jim otevřu budky a venku bude tepleji je rozhodně rozdělím a umístím po párech.
Určitě se zde najdou i tací , kteří s tímto složením neměli problém. Záleží i na jednotlivém jedinci. Každý je jiný. Jeden může být naprosto klidný a neškodný ,druhý zase naopak.
Ale za mě bych je společně nechoval . At se daří.

17.1.2020 11:13

Kokr napsal(a):
Jestli to bude dělat pořád je ve hvězdách! Opatření která jste popsal udělejte, ale křídlo nezastřihávejte, stačí zalepit elektrikářskou páskou. Pokud by byl agresivní, tak samička má šanci uniknout!

Děkuji za odpověď, mohu se jen zeptat jak to křídlo tou páskou zalepit?