pavka.L

Moje příspěvky

3.2.2019 19:20

Tak rozhodně jsem tím nemyslel , že mladé zůstanou po celou dobu s páry v jedné kleci až do prodeje. Ale za předpokladu , že mladé odstavíme po tom co se osamostatní v tom nevidím extra velký problém. Chovám tři páry v o něco prostornější kleci a s odchovy nemám problém. Ono taky všechny páry většinou nezahnízdí ve stejnou dobu , aby tam bylo v jednu chvíli jak říkáte 15 mladých. Taky bych se přikláněl spíše k jednomu páru , ale aby se to dalo označit za blábol si úplně tak nemyslím. Viděl jsem i klece zaplněné víc "nahusto" a to i s jinými druhy exotů. Ale každý má svůj názor to nikomu neberu.

3.2.2019 17:57

Dobrý den , neuvedla jste sem zda máte zebřičky pouze na okrasu a nebo máte párek zebřiček a chtěli by jste se pokusit i o nějaké odchovy.
Každopádně s těmito rozměry bych se nebál mít i zebřiček více. Zebřička je skupinový pták a přítomnost jiných ptáků jim určitě nevadí.
S tím prostorem to je jak psal pán , že čím větší , tím lepší. Ale podle mého je zebřička natolik neposedný a aktivní pták , že v kleci tohoto rozměru bude mít místa k pohybu dost , takže nabrání tuku a následně jiné zdravotní problémy určitě nehrozí. Zvlášť pokud zde umístíte i nějaké hračky, prolézačky, žebříčky ... no prostě co vás napadne.
Pokud by jste chtěli ptáky i odchovávat , tak by to problém taky neměl být . Pokud by jste chtěli chovat více párů , tak doporučuji spíše tři než dva. Při chovu dvou párů se může stát , že jeden pár bude dominantnější a bude to tomu druhému páru dávat najevo.Proto bych doporučil bud jeden nebo tři a více párů. Ale zase na takové rozměry budou tři páry páry asi maximum.
Záleží hlavně na vás co od toho očekáváte. Zebřička je nenáročný pták a na internetu najdete spoustu informací o chovu. Ale co se týče té klece , kvůli které byla založena tato diskuse , tak to zebřičkám určitě stačí. Přeji hezký zbytek dne.

3.2.2019 16:54

z fotky by se toho momentálně moc nevykoukalo, protože kvalita fotky není dobrá z důvodu umělého osvětlení v zazimovacích prostorách a chytat ho a stresovat kvůli fotce detailu břicha mi příjde zbytečné. Každopádně děkuji a snad někdo zkušenější a znalejší pochopí mou otázku a odpoví .

3.2.2019 16:33

kubanec napsal(a):
Jsou dva podruhy a plno krizencu mezi nimi tim jsem chtěl říct to že třeba fotky mláděte a rodičů by nebyly špatné

Poddruhů je šest. Rodiče neznám , mládě je prý poddruh matschiei .
Moje otázka není směřována přímo na jednoho ptáka , ale obecně o jejich přepeřování. Spíš mi jde o to , zda se barva břicha může po přepeření výrazně změnit , nebo jestli bude stejná jako u mláděte. Ptám se proto , abych věděl jaký zakoupit protějšek kvůli křížení . Děkuji

3.2.2019 15:34

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak dlouho u tohoto druhu papouška trvá přepeřování mladých ptáků. Respektive do jakého stáří by měli být plně přepeření a jak hodně velká je u nich barevná proměna ( např. když mám mládě , které má břicho spíše do zelena , tak jestli se může odstín ješte přebarvit více do modra) děkuji

1.2.2019 17:05

Podle mého je i lutino samice

27.1.2019 08:56

Dobrý den , lze tyto dva druhy chovat ve voliérách vedle sebe oddělené dvojitým pletivem a nebo se rosely se členy vlastního rodu vedle sebe nesnesou a je nutné udělat neprůhlednou stěnu mezi nimi . Děkuji

24.1.2019 19:59

frodik napsal(a):
Dobrý den,
chovám senegalce, pyrury a amazonky od listopadu do května jsou ve sklepě, kde mám min. 16°C pyrury a senegalci v tomto období 2x zahnízdí amazonci jsou ještě mladí. Od června do října dobíjí baterky v zahradních voliérách dle mého názoru naprosto nezbytné sluníčko a čerství vzduch nic nenahradí. Někteří chovatelé tvrdí, že měnit voliéry není dobrý nápad a papoušek má být pořád v jedné voliéře, aby se nestresoval. Ale stačí pohled na ptáky, když je vypustíte ven, jak se ze začátku pořád vyhřívají na sluníčku nebo koupou v dešti a víte, že nemají pravdu. Koupil jsem šestiletý pár senegalců co byly celou dobu ve sklepní voliéře byly úplně takový vybledlý (světlé nohy, peří, hladové skvrny na peří atd.) po pěti měsících, kdy venku chytily tu správnou barvu úplně jiní ptáci a o opeření vůbec nemluvím. Zářivky které nahrazují denní světlo mají účinnost tak 30cm a je otázka kolik jich je potřeba pro 100% účinnost to Vám nikdo nespočítá a venkovní prostředí nahradit nelze (čerství vzduch, déšť). Samozřemě jsou ideální vyhřívané voliéry s venkovním výletem, ale každý nemá tuto možnost. Papoušci si na toto stěhování zvyknou a nedělá jim to probém a hnízdění ovlivnuje prodlužování dne více jak potrava, ale je vhodné ptákům před sezonou zvýšit příjem bílkovin třeba klíčeným (super jsou luštěniny).

děkuji mockrát za příspěvek , a myslíte , že pokud by jste jím obrátil roční cyklus tak , že venku by jste je nechal hnízdit a do sklepa je dával až na zimu tak se v chovu přizpůsobí ? děkuji

24.1.2019 18:55

Dobrý den , prosil bych o napsání Vaších zkušeností s chovem papoušků jak ve venkovních voliérách , tak i ve vnitřních prostorách . Chtěl bych hlavně znát klady a zápory těchto dvou různých typů chovu.

Například u některých papoušků se uvádí , že hnízdní období u nich trvá od nějakého měsíce do nějakého měsíce . Je proto lepší druhy u kterých toto období vychází na naši zimu chovat celoročně ve vnitřních prostorách , aby se nijak neovlivnilo jejich hnízdící období nebo si papoušci navyknou a z jara po podávání pestřejší stravy a klíčeného zrní dostanou "chuť´ se pářit" ?

Další má otázka by směřovala na chov papoušků , kteří v žádném případě nesnesou naši zimu a musí být ve vytápěných prostorách kde je udržována pokojová teplota. Zajímalo by mě zda tyto druhy přes naše jaro a léto necháváte venku a na zimu jdou domů nebo je nechat celoročně doma a nenarušovat jejich životní cyklus. Dočetl jsem se , že u některých papoušků by mohlo toto stěhování vyvolat přepeřování a že se mohou rozhodit a k hnízdění nedojde.

A ještě bych měl jednu otázku ohledně celoročního chovu vevnitř a to jak a jakými prostředky nahradit ptákům to venkovní prostředí a hlavně sluneční svit , který je pro ně zdravý.

Budu rád za každou dobrou radu a zkušenost , děkuji

18.1.2019 13:42

Dobrý den , u samice agapornise Fischeri ( stáří 5 let) jsem zpozoroval bulku v oblasti stydkých kostí nad kloakou. Na dotyk je to měkké jakoby šlo o nějakou "tukovou zásobu" ale nijak jí to neovlivnuje a nekomplikuje v pohybu . Tak bych se chtěl zeptat zda má někdo zkušenosti s podobným případem , jak to lze řešit , či jak jí to ovlivní zdraví a chov. Děkuji

8.1.2019 19:29

bartosova1955 napsal(a):
Není to spíš pohanka?

děkuji

8.1.2019 18:31

co je to za druh ? můj papoušek si tento druh velmi oblíbil a chtěl bych mu dopřát víc než je v kupované směsi. Děkuji

7.1.2019 11:14

Marek Blažek napsal(a):
Dobrý den,

řekl bych že je to spíše nemožné. Jediná možnost opravdu čistokrevných je z odchytu, což je zakázano. Recesivní mutace jsou "problém", vyskytují se a přenášejí přes generace... Jsou chovatelé, kteří mají vlastní linii přírodně zbarvených ptáků, kdy po spoustě generacích jsou recesivní mutaci velmi eliminovány, ale nikdy to není stoprocentní na nic neštěpící...

Dobrý den ,
takže kdy lze papouška prohlásit za přírodní formu? Tehdy když má totožné zbarvení jako mají ptáci jeho druhu v přírodě nebo až tehdy když je nasazen do chovu a podle zbarvení mladých se určí jestli je to opravdu čistá forma nebo ne?
děkuji

6.1.2019 18:18

Jak obtížné je momentálně sehnat čistokrevné přírodní agoše? Mám na mysli hlavně fischeri,škraboškové a růžohrdlé , kteří jsou v chovech zastoupeni nejvíce. Děkuji

5.1.2019 14:07

Dobrý den , měl bych jeden dotaz ohledně složení krmných směsí u papoušků a to zejména na to kolik by procentuálně měla směs obsahovat jak bílkovin,sacharidů, vlákniny a tuků , aby to pro papouška bylo správné a zdravé. Nikde jsem zatím nevyhledal odpověd , tak píši sem . Určitě někdo v tomto ohledu má dobré znalosti.
Děkuji

1.1.2019 11:30

Dobrý den , potřeboval bych poradit s nějakou vhodnou směsí pro tyto papoušky, konkrétně se jedná o senegalce a žlutotemenné ,
Chtěl bych si směsi míchat sám tak kdyby mi někdo napal ze svých zkušeostí vhodné zrniny a k tomu poměry byl bych rád, popřípadě odkazy na nějaké osvědčené značky.
Předem děkuji

7.10.2018 19:23

děkuji za odpověd , ale krmení bych si chtěl míchat sám takž by mě spíš zajímalo přesné složení, děkuji

7.10.2018 17:42

Dobrý den , potřeboval bych radu ohledně krmení pro střední papoušky . Přesněji jsou to druhy rozela pestrá, papoušek nádherný a papoušek zpěvavý. Dlouho jsem na internetu hledal jaké složení zrní pro tyto druhy je nejlepší , ale nikde jsem nenašel v jakem poměru se směsi zrnin mají míchat . Proto bych chtěl poprosit někoho zde jestli má zkušenosti alespon s jedním z těchto druhů aby mi napsal jaké zrní a v jakých poměrech svým papouškum míchá. Budu rád za každou odpověd. Díky

1.9.2018 10:05

Máte někdo zkušenosti s chovem papouška zpěvavého v hejnu? Jak se k sobě chovají a jak agresivní jsou vůči sobě během hnízdění? děkuji.

28.5.2018 23:02

Abych řekl pravdu, tak nevím...v mutacích se nevyznám. Ale mam pocit že při koupi mi bylo řečeno modrý opalín, ale je možné že si pamatuji špatně.